Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

gali
7. máj 2010

a na sone sa nam ukazala mala v plnej krase, takze dievcatko 😉 Len tvaricku si schovala, asi sa cervenala 😀

lucika1988
7. máj 2010

noo tak som si to zmenila 🙂 tak bud ja som mimo alebo sa doktor sekol hihihi 😀 potešili ste ma že to nieje nič važne 🙂

barbyes
7. máj 2010

ahojte, je tu niekto?
ako sa máte? čo nové? pozerala som, že tu dnes lusa vôbec nebola, žeby už porodila?? 😉
ja som dnes bola u toho dokiho na kontrole a OK tak sa teším 🙂 síce sa to nezlepšilo ale ani nezhoršilo a to je vraj dôležité, ale tú moju diétu som dnes veľmi nezvládla, som sa pustila do čokolády 😒 síce horkej, čo je zdravšie ale i tak ☹ už som to psychicky nezvládla..

miska1981
7. máj 2010

gali gratulujem k slecinke 🙂

jane ja viem viem, ze zdrzujem, ale tak som v tomto bezmocna, tu je panom mala slecinka 🙂

miska1981
7. máj 2010

baby tak ja sa konecne tu dostanem a vy nikde, hrooozne 😲

inak teraz mi volala kamoska, ze dnes porodila v 38tt, tak to pekne zacina, pomaly ma vsetky predbehnu................

janefonda
7. máj 2010

miska ja som tu stale a aj barbyes prikvitla 😉
Ved ja viem, ze to nedokazeme ovplyvnit....tie nase baby sa maju u nas najsamlepsie, tak kam by sa ponahlali? 😉

Barbyes len si daj cokoladku, trosku jej isto nezaskodi 🙂

barbyes
7. máj 2010

ahoj miši, neboj, za chvíľku ju máš pri sebe 😉
ja sa tiež chystám ísť v 38tt len ešte neviem ako to malinkej vysvetlím 🙂 muž je narodený 2.júna a chceli by sme mu dať pekný darček tak to dúfam pochopí..

barbyes
7. máj 2010

jej neuškodí, ale mne ☹ už teraz som ako taký malý sloník, ale keď ja som to nevydržala 😒

janefonda
7. máj 2010

barbyes ale tmava cokolada nie je vobec taka hrozna. A mne sa teda vobec nezdas ako maly slonik. Podla mna si uplne v pohodke!

gali
7. máj 2010

bola som cistit zemiaky 🙂 a povesat pradlo.

ahoj, barbyes a coze zas za dieta? Vsak horka cokolada je OK, nie?

jane, uz ti byva lepsie?

gali
7. máj 2010

barbyes, pripajam sa k jane 😉 Vobec na mna neposobis ako slonik, ale ako krasna tehulka a buduca mamina 😉

barbyes
7. máj 2010

oproti tomu aká som bola predtým som, ale tak v pohodke, pri malej spálim 😉
a ty ako? sexík nepomáha? lusa nám už asi porodila keď sa tu celý deň neukázala.

lulu4
7. máj 2010

ahojte, som tu na skok, pisem popri tom pracu, zo 7 stran mam zatial 1 😀 dnes budem asi velmi dlho hore 😖
dnes sme boli vyzdvihnut postielku s matracom, tak sa tesim, len som zvedava kedy sa bude chciet ju manzelikovi poskladat 😀

barbyes
7. máj 2010

lulu, začni skladať ty a uvidíš ako sa rýchlo pridá aby si to nerobila ty 😉 hlavne pri tom poriadne fuč...ako nevládzeš 🙂 ja to tak robím s drahým keď sa k niečomu dlho nemá 🙂 a pomáha to 😀

barbyes
7. máj 2010

idem si ošúpať grepík, hneď som späť, neutečte mi zatiaľ

miska1981
7. máj 2010

barby pekne si si to naplanovala, keby ti to vyslo to by bola bomba 😉

zistila som, ze aj tak nic nepomaha ziadne babske recepty ani nic, ta kamoska bola este v stredu uplne zatvorena a v noci nastali kontrakcie, ja som otvorena na tri prsty a nic....ani caje, semienka, sex....proste priroda to rozhodne za nas 🙂

barby bola si dnes na tej kontrole?

janefonda
7. máj 2010

barbyes som zvedava co je s Lusou...asi jej napisem sms...ak sa do zajtra neozve!!!
Sexik? No co ti poviem...vcera som mala pokus, ale moj mm bol veeelmi unaveny, tak z toho nic nebolo. ALe dnes sa z toho uz nevykruti. Osobne si myslim, ze sa podvedome trosku obava , ze tym nastartuje porod 😀
Inak epino prdvcerom 27 cm , dnes budem zasa cvicit, tak som zvedava. Naposledy tam bola este rezerva!

gali a tak ja sa mam celkom dobre, poslickov mam sice uz kazdu noc, ale da sa to zvladnut. Najradsej by som bola, keby sme to uz mali stastlivo a uspesne za sebou 😉

lulu4
7. máj 2010

barby: vidim, ze na nasich Vladkov zabera to iste, tiez ked sa uz stazujem ze nevladzem tak pomoze vtedy velmi ochotne 😀 ale myslim, ze s touto krabicou by som ani nepohla ved ma 13 kg, jedine ju roztrhat a po doskach vyberat po jednom 😀

gali
7. máj 2010

hihi, barbyes, tak toto je dobre 😀
U nas ked sa manzelik nema dlho k cinu tak nanosim kopec veci, dam ich pod nohy a on brutalne neznasa malo miesta a tak zacne konat... Cize krabicu pod nohy, vedla toho dalsiu haraburdu a o 3 dni mame pokoj 😀 - maximum, kt. vydrzal

janefonda
7. máj 2010

tak baby na mojho nezabera nic takehoto...ale zasa ked ho poprosim urobi, len mu to trva aj niekolko dni a ja mu to musim neustale pripominat. Keby upratoval doma tak, ako v robote tak by sme mali ako pekne . Takto ja chodim a zbieram po nom. Aj ked si vravim, ze to nemozem robit donekonecna. Uvidime ako bude napomocny, ked bude malicka na svete. To nemyslim, ze by sa o mna nestaral, to isto nie, ale z domu je nauceny, ze sa mu vsetko poda pod nos. A ja som zasa naucena, ze clovek sa vie hadam aj sam obsluzit...

lenocka84
7. máj 2010

no uz sme tu
papali sme 40minut, nechapem co sa mu robi
nechcel spinkat, a ked dostal cumlik do pusy hned zaspaval, to uz dlho neurobil
uvidim aka bude noc, teraz uz konecne spinka

miska1981
7. máj 2010

jane tak v tomto su chlapi rovnakí....mojmu to tiez musim opakovat x krat a niekolko dni, konecne mi povysaval vcera po troch dnoch hucni do neho 😉 myslim, ze je to aj vychovou, ze matky vacsinou synov obskakuju podavaju im vsetko pod nos, ja sa snazim to trosku utlmit nech si na to nezvykne, lebo potom by som robila cely zivot sluzku.

leni papa a to je hlavne aj ked mu to dlhsie trva, hlavne, ze je potom spokojny 😉 inak ako casto ho krmis v noci, budi sa sam ci ho musis budit?

miska1981
7. máj 2010

hucni = hucania

lenocka84
7. máj 2010

miska ako kedy, akuat to riesim v inej teme, ci ho budit alebo nie
niekedy sa zobudi skor, niekedy neskor

miska1981
7. máj 2010

potom daj vediet co ti poradili, lebo toto mi nie je jasne, ze ci treba babo budit ked dlho spi, napr. kazde tri hodiny, alebo nechat nech sa zobudi same.................

barbyes
7. máj 2010

lulu, ty máš tiež Vladka? vidím, že niečo na tých menách bude keď majú spoločné aj iné okrem mena 🙂
Vladko, tiež pomôže, ale musím mu to opakovať a opakovať lebo inak na to zabudne a je po robote 😠 tiež sám od seba nič neurobí, ale keď mu poviem tak niekedy s riadnym hundraním 😀 porobí. teraz musí upratovať on keďže ja mám nariadený prísny kľud..tak mu treba 😉 ešte keby variť vedel, juuj, to by bola paráda

barbyes
7. máj 2010

misi, bola som na kontrole, vyššie som písala. je to OK, síce sa to nezlepšilo, ale ani nezhoršilo a to je vraj dôležité. naďalej mám ležať a o týždeň idem znovu tak uvidíme 🙂 diki za opýtanie

janefonda
7. máj 2010

leni ja by som maleho nebudila, Ved on sam ked bude hladny, da o sebe vediet. Aspon ja toto mam uz v sebe vysporiadane, Ked sa bude budit dostane papat a ked bude spinkat, tak ju budit nebudem. Aj moja svagra lekarka tak postupovala a nemam pocit, ze by tym malu o nieco ukratila. Jaaaj hrozne je sikovna krpana jedna 😵 Je to samozrejme ale na kazdej mamicke, ako sa rozhodne postupovat. Hlavne aby boli nase deticky spokojne 😉

barbyes
7. máj 2010

ja ju tiež nebudem budiť, keď bude chcieť spinkať nech spinká a keď bude hladná tak sa ozve, toho sa nebojí 🙂

miska1981
7. máj 2010

barby no vidis, tak pekne lezkaj a bude ok.
a sladke si kludne daj, nie je dobre uplne vylucit cukor.
to mi povedala aj diabetologicka, ze cokolada bud horka, alebo so 60-70%kakaa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre