Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
7. máj 2010

ano len viem ze pri tychto nedonosenych je to o dost dolezitejsie to pravidelne jedenie
takze mam totalne dilemu

janefonda
7. máj 2010

leni ale tvoj malicky nie je az take nedonosene babo...je narodeny skor, ale nemal pod kilo a pol. Vtedy sa postupuje inak. U tvojho Patka by to nemalo mat ziadne nasledky. Samozrejme nie som odbornik na tuto problematiku, ale myslim si, ze Patko ked bude hladny tak si vypyta. Mozno by si sa mohla obratit na laktacnu poradkynu, ktora ma skusenosti s nie uplne donosenými detičkami. Kolko vazi teraz malicky? A ako casto papa denne?

lenocka84
7. máj 2010

jane ale je vedeny ako nezrely, tak neviem
teraz vazi 2,5kg a papa 7-8x denne

lulu4
7. máj 2010

no porusila som vsetko co sa dalo, takto vecer nejedavam uz ale dala som si francuzske, nie a nie ich dojest, to kolko som ich spravila ved uz ich jeme treti den? 😀

barbyes: ano tiez mam Vladka a aj maly v brusku je Vladko 😀 ale ako vidim, tak u vacsiny je to rovnake, ja tiez neznasam vysavanie a ked chcem toho mojho do toho prinutit, tak mu to musim niekolko krat opakovat... klasika muzi, ale ja nechcem mojho syna obskakovat aby bol ako v bavlnke ked uz bude skolopovinny, nech sa nauci aj on... je blbost ked matky obskakuju deti a tie nevedia nic upratat same...

liv1
7. máj 2010

ahojte zabky 🙂

gali konecne ta tu vidim, gratulujem k slecinke aj k brusku 😀 😀

miska nakoniec sme sa rozhodli pre teutoniu, ale stale nevieme skombinovat farby 😅 .

som takaaaaaaa zvedava kto ako kedy porodi, ze az 😀 . urcite sa potom stretnete v jednom tyzdni 😀

janefonda
7. máj 2010

lenocka tak ja neviem. Hlavne je, aby ste sa mali dobre. Skus sa naozaj obratit na odbornika... Inak si myslim, ze papa pekne sikovnicek jeden. A aj ti pribera, to je super 😵

barbyes
7. máj 2010

súhlasím lulu a jeho budúca žena Ti bude určite veľmi vďačná 😀 keď budem mať druhého chlapčeka(tak je to v plána tak uvidíme aká bude realita) tiež ho budem viesť k tomu aby si robil všetko sám a tiež pomáhal v domácnosti. nech sa naučí, že mu nič nepadne pod nos a musí sa postarať a pomáhať. ja to neznášam keď vidím ako niektoré mamy obskajú svojich synov a aj mužov. doriti, má tiež dve ruky ako ja tak nech sa postará, no nie?

barbyes
7. máj 2010

ahoj liv, ako sa máš?

lenocka84
7. máj 2010

jane len neviem kde koho
uvidime, co bude. necham sa prekvapit co bude dalsie krmenie. zacinam kombinovat MM a UM
dufam ze to UM nebude tak casto potrebne

miska1981
7. máj 2010

liv tak konecne aspon mate jasno v znacke ....... farbu najradsej vyberat nazivo, co mam ja skusenost, tak v katalogoch vyzeraju tie farby trosku inac ako v skutocnosti 😉

liv a dodrziavas kludovy rezim?

lulu4
7. máj 2010

barby: palec hore, moja rec, maju dve ruky nech si porobia, presne tak ho budem vychovavat 🙂 uvidime ako sa mi podari ale to az o peknych par rokov 😀

liv ahoj takze uz ste sa rozhodli pre kocik? a co ostatne veci do vybavy, kedy sa chystas objednavat? 😀

liv1
7. máj 2010

barbyes celkom v pohodke dakujem. dokonca mi dr znizila lieky a este je aj lepsie tak haluz 🙂 . len keby som mala cely den nejakeho spolocnika lebo takto je to dost otravne. ale ako hovori moja mama, veeeeeeeelmi uzitocne 😵
tak vas po castiach citam, ty podobne, kludovy rezim, ale podstany rozdiel v tom ako dlho 😅

miska1981
7. máj 2010

babky, tak v pondelok na mna myslite, o osmej rano nastupujem do porodnice, ak dovtedy neporodim, tak si ma tam uz nechaju.....uz zacina u mna nervozita, ale to je asi normalne.....dufam, ze to zvladneme obe v zdraví 😉

ked budem mat potom dam vediet cez dugy, mam na nu ciselko. a potom prenechavam stafetu jane.... 🙂

lenocka84
7. máj 2010

miska hlavne nebud nervozna, vsetko bude dobreeeee

liv1
7. máj 2010

miska ja by som aj rada nazivo, ale nemozem... tak asi pojde mm sam. resp. rezim dodrziavam velmi poctivo, mozno az prilis 😀.

lulu co sa tyka tych veci tak bavime sa o tom kazdy den, babule mi poradili monitor dychu a zvuku, tak to objednam na buduci tyzden, no a aj tie ostatne veci tak postupne, no hlavne cez net... chystam sa objednavat kazdy den 😀
ale dosiel mi z CR kojaci vankus a som s nim velmi spokojna..

veeelmi suhlasim s vasimi planmi vychovy chlapov 😀 😀 😀

liv1
7. máj 2010

miska neboj, ja by som si to okamzite s tebou vymenila 😀 😀

janefonda
7. máj 2010

miska jeeej ty si aka zlata 😉 budem na vas mysliet!!! Urcite vam to dobre dopadne a coskoro budete uz rodinka!!! A mozno sa vypyta uz dnes v noci, co ty vies? 😵

janefonda
7. máj 2010

inak baby spravne vychovajte muzov!!! Nech maju nase dievcence radost! 😀

miska1981
7. máj 2010

leni ano aj ja si to hovorim.....
liv verim ti, ja som tiez v tvojom tt bola nedockava, myslela som, ze sa nedockam a teraz ani sama neviem ako to ubehlo, ale som rada, lebo tento koniec je fakt psycho 😉

inak aj ja sa pridavam zienky co cakate chlapcov ziadne obskakovanie a pekne nech si po sebe uprace, odlozi, obsluzi sa sam......a buduca nevesta vam bude povdacna 🙂

liv1
7. máj 2010

no jane pri tych tvojich poslickoch neviem neviem. aby sa dnes v noci nahodou Natalka nevypytala 😀

barbyes
7. máj 2010

držím palce miši, nebuď nervózna, mysli na to ako si malinkú budeš mojkať na rukách a bude OK 😵 uvidíš, všetko prebehne v poriadku 😉

lulu4
7. máj 2010

liv: a z akej stranky si si objednala kojaci vankus, ja som si tiez z CR objednavala a prislo mi to min. tyzden aj ta podlozka na kupanie - mam to v albume, dnes mi prisiel do schranky papierik ze mam dalsiu zasielku na poste, som objednavala dve kojenecke podprsenky a krasne dupacky a polodupacky - tiez mam v albume take modre nadherne 😀 no a buduci tyzden mi ma dojst uz ta krasna zirafkova sada - obliecky do postielky so zavinovackou a flanelove plienocky....
a dnes sme boli vyzdvihnut priamo na predajni postielku s matracom tak sa tesiiim 😀 len pekne postupne objednavaj cas bezi nech to mame pekne nachystane 😀 ja kupujem monitor dychu len ten Snuza Halo co Janina, ma ho aj kamoska a je s nim spokojna, ja nebudem kupovat dva, este aj ten do postielky a naco, ked tento moze mat dietatko stale na plienocke...

liv1
7. máj 2010

miska tak ja by som ani nebola taka nedockava, keby som mohla pobehovat po vonku 🙂 . ale ja stale dufam, ze ked budem poctivo mesiac lezat, ze potom budem moct....
inak tusim tu prevladaju baby co vy na to? 😉

janefonda
7. máj 2010

liv ani nevrav, prave som predychavala poslickov 😒 ale ved nech to na mna kludne dojde a konecne budem mat za tym!!! Ved ja uz to chcem!!!!!!!! A chcem a chcem a chcem... 😀

barbyes
7. máj 2010

liv, ja si idem nakoniec tiež kúpiť ten monitor angelcare, cez mimi bazár som ho našla za 60€ tak už som písala tej kočke čo ho ponúka, že ho beriem, to je super cena. ste ma nakazili, pôvodne som ho kupovať nechcela, ale je pravda, že sa mi bude kľudnejšie spať keď budem vedieť že je OK a keby niečo začne mi to pípať. Baby, vedeli by ste bábätku poskytnúť prvú pomoc keby sa niečo stalo? Ja som síce absolvovala kurz prvej pmoci keď som si robila vodičák, ale už si to nepamätám a bojím či by som to zvládla 😒 si to budem musieť naštudovať 😕

lulu4
7. máj 2010

liv: neprevladaju len baby ved najprv sa rodili chlapci teraz su na rade baby, najprv chalani: Garonka, Zazalienka, Vefi, Lenocka a este dalsie cakame: Janina, Ja, Jjana, Elko a neviem ak som na niektoru zabudla tak sorry 🙂

lenocka84
7. máj 2010

barby a chces ho kupovat?
ja som s tym babysense velmi spokojna, a to ho mam len pozicany,
otestovany ho mam, takze je to ok

miska1981
7. máj 2010

liv minule to niekto pocital bolo to tesne...ale teraz su tu uz nove tehulky, tak netusim aky je pomer teraz....
urcite ak budes odpocivat tak potom ti dovolia aj vychadzky, len teraz do toho 30 tt je to kriticke.

ja mam monitor babysense II citala som na neho dobre recenzie, tak dufam nesklame.

jane ano mozno aj teraz v noci....a ty zajtra v noci

🙂

barbyes
7. máj 2010

kojací vankúšik je super a hlavne môjmu Vladkovi sa veľmi páči 😀 sa teší vždy kedy pôjdem spinkať aby si ho mohol šlohnúť 😉

liv1
7. máj 2010

jane budem na teba mysliet nech to uz pride 😉 😀

lulu tak ty uz mas kompletnu vybavu pocuvaj 😅 . to ja sa nehrabem. ale kraaasne vecicky ste pokupili, teda musim uznat. aj ten kocik je nadherny. mne sa ten monitor zda trochu velky, a neviem si predstavit ze by ho tam mala mala stale. ale tak asi musim vyskusat...

barby podla mna si sa rozhodla velmi dobre. clovek nikdy nevie. radsej ho mat doma zbytocne.... a potom nakoniec ho mozes tiez predat 😉
par veci z prvej pomoci pre deti viem, hlavne ked mu zabehne, alebo treba dat umele dychanie, ale ked by zacal pipat ten stroj, tak to neviem co treba robit..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre