Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
11. máj 2010

zuzu ja vraciam do dnesneho dna a bola som aj na infuziach teda nezavidim ...

janefonda
11. máj 2010

garonka no pevne verim, ze budem mamina co najskor uz... Aj ja chcm uz codit von na prechadzky s malou v kociku 😵

zuzumajko, mne bolo zle len prve 4 mesiace, ale to som aj vela chudla, mala som zle vysledky z mocu...uz som isla nadoraz ako povedal moj doktor... POtom som dostala cipky torecan a po jednom pouziti akoby mi to ukludnilo zaludok a zrazu som nevracala, normalne som jedla- juuuuj to bola radost!!! Ale viem, ze nie kazdej babe tieto cipky pomohli. Ono kym ti bolo zle len par kat je to v poho, ale ked ti bude zle od nevidim do nevidim ako mne, tak ocenis, ze si doma. Pretoze mi mozes verit,ja som nebola schopna nicoho. Vobec som sa netesila, proste mi bolo aj po psychickej stranke zle. Ale teraz sa uz nastastie citim vyborne! 😉 A sme uz v radostnom ocakavani nasej malej 😵 🙂 😵

lusa889
11. máj 2010

Ahojte babule 🙂
co tu noveho? pozeram ze svorne tehulkujeme dalej a cakaaaaame a cakaaaame 🙂

lulu4
11. máj 2010

ahojte, LUSA ako sa citis, este ziadne priznaky ze by sa malinka pytala von?

janefonda
11. máj 2010

Lusa no tehulkujemeeee...lalaaaaalaaaa 😀 ALe zacinam sa na to divat pozitivne, malickej sa u mna paci, tak no a co, ze sa jej nechce. Aj ked 11.5. je tiez pekny datum 😀 A aj 12.5. , aj 13.5. , aj ..... kazdy je pekny no nie???

lulu4
11. máj 2010

Jane: no tebe je dobre, takto si vysedavat na balkoniku, aj ja by som sice mohla ale mam toho dnes vela, upratujem, akurat pracka doprala, idem vyvesat, dala som varit zemiaky, este fasirky idem vysmazit... a o tretej mam byt u alergologicky som jej rano volala ze sa mi po vikende spustila hrozna alergia a hned ma na dnes zobrali, samozrejme zaplatim si za toto prednostne objednanie 10 Eur ale co uz 😅

lulu4
11. máj 2010

Jane, vsetky datumy su pekne, to je jedno len nech mas rychly porod bez komplikacii to bude uplne to najkrajsie a nech uz mas malicku pri sebe 😵

mirka12011
11. máj 2010

omg baby mne je zas zle

garonka
11. máj 2010

mirka už len vydržať ale je to neprijemne ak ti je zle 😔

lusa889
11. máj 2010

lulu no priznaky ziadne ak nepocitam ten pokrocily tyzden 😀
jane, ja som na tom podobne, ked je je fajn tak nech si to este uzvije ved aj jej sa to poriadne krati a uz sa nebude mat tak fajn ako v brusku mojom 🙂 ked sa rozhodne ze je na case da vediet a budeme sa tesit ze je to tu, dovtedy sa tesime ze sa ma fajn v brusku 🙂
ja dnes vegetim doma, nic sa mi neche tak si len tak oddychujem, citam knihu, mrknem telku a tak, taaaazka pohoda este kym sa da 🙂

janefonda
11. máj 2010

lulu no vysedavam na balkoniku, ale pri tom pisem pracicku do skolicky 😠 a citam si vas a tak...

Lusa presne oddychujme kym sa da 😉

mirka no nezavidim. Neboj uz aj tebe sa to krati a ked sa malicka narodi, vsetko sa vratido starych kolaji a nebude ti uz zle 😉

jjana17
11. máj 2010

Ahojte, pekny den vam dnes prajem.
Co dnes porabate ? Ja mam praci den, pokial operiem jednu pracku, veci na balkone mi krasne poschnu, len nech ma neprekvapi dazd, to by som nerada. Prave sa mi susia maleho bodinka,,,to je ake krpatucke ani neviem ako to mam vesiat take blsky,,,
lusa, jane tak vam tam krasny tt svieti,, ani jedno babtko este nic ani naznak ze by sa mu chcelo ist uz na svet

mirka12011
11. máj 2010

lusa a jane no a samozrejme miska ale ta to uz zajtra asi bude mat za sebou uz rodte bo ma klepne..... 😅
davam vam cas do piatku hahahaha

janefonda
11. máj 2010

mirka ty nas len pekne nechaj uzivat si posledne dni tehu 😉

jani no pekny tyzden nam svieti , to mas pravdu 😵 😵 😵 detickam je u nas zjavne dobre 😉

mirka12011
11. máj 2010

no teda jane tak sa potom nestazujte ked niekto sa predbehne hihihihiihihi

jjana17
11. máj 2010

a miska uz porodila alebo este nie?

lusa889
11. máj 2010

mirka jediny adept na predbiehanie si tu ty 😀 zeby? 😝
my si este uzivame tehulkovanie kym sa da, aj ked je to niekedy nie je az take ruzove 😉

lusa889
11. máj 2010

miske drzim palce aby sa mala sama vypytala kedze to umele vyvolavanie urcite nie je prijemne pre nu ani pre babo, ja tiez ked neporodim do nedele tak poviem dr. nech este pockame aspon tyzden a potom mozme nieco vyvolavat ... tak uvidime

janefonda
11. máj 2010

mirka ved ja sa nestazujem, kludne sa predbehni ak mas chut. 😉 Som kdesi citala, ze teraz dietky priberaju denne 60-80 g...tak to budem mat nakoniec veliku kocku pri narodeni a nie malu blsku 😀 Ked 6. mala do troch kileciek, teraz uz musi mat okolo 3300 g 😉

jani no vcera miska bola v nemocke, ale nic, tak ju poslali domov. A zajtra ide tusim zasa, alebo sa mylim?

mirka12011
11. máj 2010

nie lusa myslela som barbyes ona sa rada predbieha hahahaha
jjane miske zajtra vyvolaju ak neporodi uz dnes... 😀

jjana17
11. máj 2010

juj takze aj miskinmu babtku je este fantasticky v brusku, ale ved par dni prenasania nie su katastrofalne,
este si uzivajte kopancekov a velkeho bruska,

lusa889
11. máj 2010

jaaaj, som si nejak neuvedomila tie tt u vas 🙂
jane nasa mala na podla UTZ zo vcera 3700g som jej vecer dohovarala, ze neviem kade by chcela ist von ale uz je dost velka, tak by uz aj mohla, ved kto ju bude potom tlacit 😝 len moje dohovaranie asi nepadlo na urodnu podu 😖

jjana17
11. máj 2010

baby aj skusate take tie veci ako tepla sprcha na krize a tak?

a chcem sa spytat od ktoreho tt vam zacali puchnut nohy. Mne uz zacinaju trosku ruky a najviac nohy

mirka12011
11. máj 2010

lusa ale barbyes ma termin az tt po mne ale ona sa rada predbieha hahahahahha
no pekna vaha mi tahame na 3kg

janefonda
11. máj 2010

Lusa neboj, ona sa von urcite dostane bez ohladu na to, kolko vazi... 😉

jani ja skusam vsetko, prechadzky, tepla sprcha, pikantne jedlo...a nic. Takze asi tak. A mne nohy neopuchaju dodnes, cize toto jedine ma zatial obchadza 😉

jjana17
11. máj 2010

no jane to sa mas, lebo ja ked dlhsie som na nohach tak mam clenky, vlastne ani clenky nemam, som zvedava co mi na to povie doktorka,,,,

lenocka84
11. máj 2010

jani da ti nato magnezium, a povie nohy vykladat
to je vsetko

mirka12011
11. máj 2010

jjane mne cca od 32tt

mirka12011
11. máj 2010

a mange b 6 mi vobec nepomohlo nato... ☹

lenocka84
11. máj 2010

mirka ja som si davala obyc magnezium sumive, a nieco pomohlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre