Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
11. máj 2010

Mirka o potopach a dazdi ani nepis, ja som radsej pocasie nepozerala, ja ze uz bude takto pekne ako dnes...nooo zajtra idem s kamoskou behat po obchodoch skor ako doprovod, ja uz nemozem teraz nakupovat... treba dat pauzu, korunky sa nesypu z neba 🙂

lulu4
11. máj 2010

Jjani u vas uz prsi? tak to si dam saty z balkona radsej dnu keby v noci zacalo liat nech mi to nezmokne ked mi to dnes tak dobre prefukalo na tom balkone... ja nechcem dazd... sakris, nech prsi len v noci...

mirka12011
11. máj 2010

lulu zajtra to zacina na orave teda vraj hihi
jjana no kym obujes topanky je dobre hihi a slapky su idealne aj ked teraz este asi nieeeeeeeeee
ja tak zajtra poupratujem hih teda ked sa mi bude chciet a nikto ma neuvidi bo mam telesne setrenie hahahahaha

mirka12011
11. máj 2010

lulu a dazdovat ma do konca tt vraj v nedelu na celom slovensku no to bude prijimanie uprsane.....

jjana17
11. máj 2010

ano u nas leje a riadne

jjana17
11. máj 2010

lulu aj ty si prala? ja malemu plienocky a bodinka,,,,tak krasne nam vonia byt tymi vecickami,,,paradicka

jjana17
11. máj 2010

jaj mirka no obujem akurat tak botasky, vcera som si dala take uzavrete ktore nosim aj do dazda a tak ma hnusoby otlacili, no katastrofa hodila som ich tam do kuta a nechcem ich vidiet

mirka12011
11. máj 2010

jjani a to mas chodidla opuchnute ci ti puchnu aj nohy ako litka myslim....

jjana17
11. máj 2010

hej mirka len po clenky, viac nie lýtka nastastie nie...len ako take pampuchove aj prsty mam a trosku ma to reze

mirka12011
11. máj 2010

prsty ala slonik hih to poznam clenky ako slon a prsty ako slonik mne opuchaju aj litka hihi
vcera mi doktor predpisal lieky to zajtra mi ich este vydaju nie? to bude 3den co ich mam predpisane hahaha

jjana17
11. máj 2010

a to mas lieky na co? tiez na opuchy:??

jjana17
11. máj 2010

Lulu asi odbehla zvesat pradlo,,,xixi

mirka12011
11. máj 2010

nie na opuchy mi nepomohlo to magne b6 hih a tie sa beru len do 35tt
mam proti bolestiam teda keby dosli kontrakcie hahahaha to som dostala na pohotovosti v sobotu injekciou do krizov a teraz mi dali lieky ze keby prisli bolesti mam ich brat .... 😀

lulu4
11. máj 2010

Jjani veru tak aj ja som prala, ale nase tmave veci, akurat som mm povedala nech mi to da dovnutra radsej cely susiak aby mi to nezmoklo keby nahodou v noci zacalo prsat...
jeej ty si prala malinkemu uz bodynka, ja by som uz tiez najradsej prala tie male vecicky krasne

jjana17
11. máj 2010

mirka a teba bolia krize alebo nepochopila som na co tie lieky,,,,,,,,,

lulu ja som prala malemu a este aj nam biele, ono sa za par dni strasne vela veci nakopi na pranie tak hned sup s tym nech to mame ciste
tak malinky ma vsetko pochystane, ja som si uz nocne kosele poprala do porodky este ich ozehlit,

mirka12011
11. máj 2010

jjane mne tvrdne brusko a v sobotu si mysleli ze uz rodit idem hih pricom ja len prisla s tym ze mi tvrdne vkuse brusko par dni po sebe nic ma nebolelo a tie lieky a injekcia boli proti bolesti a proti tvrdnutiu bruska aj ked tvrdne dalej nezabralo hahaha

jjana17
11. máj 2010

mirka no ved to mas uz za par, to uz malinka mozno pojde skor na svet

mirka12011
11. máj 2010

jjane nie ja si pockam na poradie ani to tak zatial nevyzera hih tak ja pekne kinderkujem dalej aj ked mi na pohotovosti kazali lezat a setrit sa no teda nech si oni lezia uz je to tazke lezat ahhaha

liv1
11. máj 2010

caute babulky ja len tak na sekundu 🙂

lulu ty mozes brat lieky na alergiu? ja som mala ist na testy ale som zostala tehu tak mi dr povedala ze urcite nie. a tie lieky viem ze taky zodac, zyrtec sa nema... ale teda dala ti asi nieco ine. ci?

barbyes ty riadne neposluchas teda. no chcela by som mat tvoje nervy. 😀 ja ani nemusim tolko lezat co lezim, lebo sa bojim...

miri takze ty mas s tym tvrdnutim aj bolesti? no ja som rada ze zatial to nie je take zle, ale inak ani mne magnezkova injekcia v nemocke nepomohla... az potom to magnezko a guajacuran.

mirka12011
11. máj 2010

a ty na poradni kazdopadne tie opuchy ukaz nech skontorluju moc aj tlak ci je vsetko ok....
ked ti zajtra neopuchnu ked bude chladnejsie tak fajn bude to asi teplom uvidime....

mirka12011
11. máj 2010

liv nemam bolesti hih len proste vkuse cely den tvrdlo nie sem tam vkuse a to par dni po sebe.....a pokracuje to dalej...

liv1
11. máj 2010

jaaaj, no to tvrdnutie vkuse dobre poznam 😠 . ked mam horsi den, tak staci ze sa otocim na bok a stvrdne 😠

jjana17
11. máj 2010

mirka mne na kazdej poradni mera tlak a kontroluje moc vzdy je to ok az na ten tlak, ktory tam mam vzdy vyssi ale doma ho mam ukazkovy, tak si myslim ze s tym to nema nic
no ved na poradnu idem 19teho

mirka12011
11. máj 2010

jjane ja som mala tiez moc vzdy negativny az kym neprisli opuchy a poslal ma na interne a zbierala som moc cely den az tam zistili z toho celodenneho mocu ze mame bielkoviny v moci ako nestrasim ta ale ja som tiez mala vzdy negativny moc ale zvysil sa mi tlak a preto mali podozrenie .....

lulu4
11. máj 2010

liv. no bola som tam lebo sa mi strasne po vikende pohorsilo, kycham, nadchu mam, upchate dutiny, kaslem... takze som to nechcela podcenit...hovorim dnes som doobeda volala a ked som povedala ze som tehu tak ma hned na poobede objednala... este ma zvozila preco som neprisla hned na zaciatku tehu lebo ja som alergik od malicka a od takych 12tich mi zistili aj astmu... takze mi predpisala zyrtec, kvapky do nosa - citala som pribalovy letak tie sa mozu a potom mi dala jeden inhalator podla potreby keby sa mi pohorsilo, a jeden si mam dat kazdy vecer jeden vdych...no len s tym zyrtecom neviem lebo som citala ten pribalovy letak a tam je ze sa moze brat iba vo vynimocnych pripadoch pocas tehu... takze neviem, ale povedala mi ze vsetky lieky ktore mi dava su v tehu povolene...

mirka12011
11. máj 2010

ale on tie opuchy pozrie a skonstatuje ci su mierne alebo horsie ale spomen mu ich len oto ide....

liv1
11. máj 2010

ano kombinacia toho vyssieho tlaku s bielkovinou v moci je zla. suvisi to aj s opuchmi. cize tieto 3 veci. ja som dnes mala minimalne bielkoviny v moci, aj minule, ale tlak normal, a pytala sa ma ci puchnem ale nepuchnem, tak snad je to ok...

jjana17
11. máj 2010

mirka aj ja som ho uz zbierala ked som lezala na porodke koli vysokemu tlaku, a bolo to ok
no ved z toho mam strach ze ma zase posle na par dni si polezat do nemocky ako sa mi uz minule vyhrazala ked mi namerala 130/80
no uvidim ,,,,, nechcem sa nervacit

mirka12011
11. máj 2010

no 130/80 je zvysen nie vysoky 😉 tak to bude ok len ked ich budes mat opuchnute mu ukaz on hmatom zisti v akom stadiu su hihi

liv1
11. máj 2010

lulu. hm, tak ked kasles tak je asi lepsie aby si brala ten zyrtec. ked mas tu alergiu silnejsiu, je to urcite lepsie. aj ja som alergik odmalicka malinka, ale teraz je to vcelku ok. moje obdobie pride august, september..
vies najdolezitejsie asi je, ze uz niesi v prvom trimestri si myslim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre