Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
13. máj 2010

elko aj ja som uz v obraze 😅 bozinku aka som ja staromodna 😀 😀 😀

elko69
13. máj 2010

tadotami hehe 🙂 napodobne... 😅

janefonda
13. máj 2010

elko no tie nove plienky latkove netreba skladat, tam to mas ako s jednorazovkami, to pouzivanie je lahucke, ale ja mam aj klasicke stvorce kupene a to tu teraz skladame 😉

elko69
13. máj 2010

jane myslis tie uplne klasiky co ja mam asi len na grckanie??aj tie skladas nejako??

tadotami
13. máj 2010

dievcata 66 mi svieeeeeeti 😎 asi si tam jednotku este pripisem 😀
viete niektora poradit?ockovanie proti rakovine krcka maternice.od kolkych rokov,po porode,kolko to stoji a tak.vcera sme sa o tom akoze s mm bavili ale nevieme o tom nic.no bavili.prisiel z roboty a spustil na mna ze kedy sa pojdem dat zaockovat a nejaka sekretarka u nich to dostala a ake je to nebezpecne a tak.takze ma dobre vyplasil.

tadotami
13. máj 2010

hm tak som moderna 😀 ja som tiez o klasike pisala 😀 😀 😀

elko69
13. máj 2010

tadotami to neviem,ked pojdes ku gyndovi na poradnu skus sa jeho na to popytat to bude asi najlepsie....

idem na chvilu off si idem od kamosky pozicat fialovu kabelku bo v sobotu ideme na svadbu a nezohnala som ziadnu zatial k satom..hehe este ze mame tie kamaratky,ze? 🙂

tadotami
13. máj 2010

elko to je pravda,len neviem ktora by mi vrece na zemiaky pozicala 😅 lebo to je asi tak velkost na mna ☹ fuj ja som jak taky nosorozec 😝

janefonda
13. máj 2010

elko hej tie klasicke co su na grckanie 🙂 , to sa musi skladat ak to chces ako plienku pouzivat, alebo ako dalsiu saciu vrstvu do plienocky, ked mimco moc cikaaa 😉 ale to pri pouzivani jednorazoviek ty nevyuzijes 🙂 jedine ze by si chcela latkovat.

tadotami najlepsie je to ockovanie ucinne do prveho pohlavneho styku. Cize napr. tvoju malu je idealne dat zaockovat do 12 rokov, tam hradi nieco aj poistovna. Ale len taku smiesnu sumicku. A pre teba? no neviem ci je to este na nieco dobre, porad sa so svojim lekarom o tom. Napr. moj svokor gynekolog mi povedal, ze existuje hrozne vela virusov co sposobuje tuto rakovinu krcka maternice, a ze v tom ockovani su obsiahnute len tie najcastejsie...cize ani ockovanie nie je zaruka, ze to nedostanes. Ale je tam samozrejme väcsia sanca, ze nie...
http://vorcak.blog.sme.sk/c/138237/Ockovanie-pr... celkom dobry clanok o tom

barbyes
13. máj 2010

u nás sa už tiež tak škaredo zatiahlo, som chcela vybehnúť do mesta, ale teraz neviem...zmoknúť sa mi veru nechce 😒 a aj som nejaká unavená, v poslednej dobe by som stále spala, neznamená to, že mi niečo chýba??

tadotami
13. máj 2010

jane o prveho styku?sak ju zabijem ked to bude skusat skor ako v osemnastke 😠 zastopkam jej ju a rozparam ked bude mat 18.
babenky musim sa ofnut dosla suseda na net.

barbyes
13. máj 2010

ja dám malinkú asi tiež zaočkovať...maminka to tiež mala, ale vyoperovali jej to a našťastie sa to ďalej nešírilo. my máme bohužiaľ rakovinu v rodine a aj genetika dosť robí takže pre istotu

janefonda
13. máj 2010

tadotami no do 12 rokov je to najucinnejsie a aj do toho prveho pohlavneho styku. Si myslis, ze ju udrzis do 18 na uzde??? 😠

barbyes ak je to v rodine, tak je urcite dobre dat sa zaockovat. Teda ja by som nasu malu isto dala, takto mam este par rockov na rozhodnutie, ale asi ju dam zaockovat. Peniazky sa vyhadzuju aj na ine blboviny a toto je aspon uzitocne.
Som rada, ze sa to u tvojej maminy nesiri dalej 😉

barbyes
13. máj 2010

no tami...neviem, ale do osemnástky Ti asi čakať nebude 😒 i keď aj mne by sa tá predstava páčila..tiež si neviem predstaviť, že moja malinká bude raz sexovať... 😠 a tak snáď jej to vysvetlím dostatočne aby to bolo aspoň s niekým koho bude ľúbiť i keď to asi nebude láska na celý život..lebo baby v puberte sú zaľúbené stále 😀 ja som prišla o panenstvo v 16-tich a myslím si, že som už na to bola pripravená...i tak to neovplyvníme

barbyes
13. máj 2010

ja tiež, diki jane... 🙂 stále chodí na kontroly od vtedy, už je to niekoľko rokov, a stále dobre, síce rizikové, nemá tie výsledky na 100%, ale je to v pohode 🙂 jej mamina, moja babka, zomrela na rakovinu prsníka, prababka už ani neviem aký druh a dedko z otcovej strany na rakovinu žalúdka... 😒 ale tak, nás to snáď obíde

garonka
13. máj 2010

čaute guľky vy sa už balite? ako na dovolenku 😉

barbyes
13. máj 2010

no, už treba, sa nám to pomaly blíži 🙂 konečne sa dočkáme 🙂
a tvoj malinký ako? poslúcha?

mirka12011
13. máj 2010

babky ste popisali teda...

garonka
13. máj 2010

barby ja som sa balila v 38tt 🙂
poslucha poslucha teraz haja a ja chcem vonku no kym sa napapal a ja som sa obliekla on v postieľke zaspal tak som sa musela vyzliecť odznova 😅
a tvoja Vikinka mala v pondelok meninky 😵

barbyes
13. máj 2010

áno, sme oslavovali 🙂 som jej dobrôtky 🙂
ja som to tiež stále odkladala, ale som si povedala, že pre istotu 🙂 nech sa potom nemusím baliť v bolestiach keby ma to náhodou chytilo

barbyes
13. máj 2010

chcela som napísať "som jej dopriala aj dobrôtky"

garonka
13. máj 2010

barby jj a lepšie byť zbalena skôr ako neskôr ja som si nabalila toľko veci že na mňa v pôrodnici kukali kde som prišla 😅 jasne, že par veci ešte musel mm nosiť

lulu4
13. máj 2010

ahoooojte, dufam, ze tu zase nikoho niet 😝

garonka
13. máj 2010

lulu a ja som čo??????????
už si ostrihana a vyfukana? ku kaderničke si chcela ísť či nie? 🙂 🙂 🙂

lulu4
13. máj 2010

garonkaaa ahooooj, tak uz vidim ze tu niekto je :o)
dobraaa si dobraaa presne tak, bola som doobeda, ved som si tam odsedela zas 🙂 aj maly uz kopkal asi uz bol nervozny 😀 zafarbena, uz nie som sediva, vyfukana, keby to tak kazdy den drzalo ten uces 🙂

garonka
13. máj 2010

nahoď foto aka si kočica 😉 😉 😉
ja idem zajtra konečne dať do laty svoju metlu, lebo dnes rano som si povedala a dosť vlasy ostrihame a zafarbíme 😝

barbyes
13. máj 2010

ja by som tiež ešte chcela skočiť ku kaderníčke aby som mala peknunké prvé fotky s malinkou 🙂 nech nevyzerám ako príšera 😀

janefonda
13. máj 2010

no tehule a maminy, nakoniec dnes predsa len varim...este ze to uz bude hotove. Pridala som aktualne foto mojho brusenda. Ja neviem mam pocit, akoby sa dnes na mna dohodla cela rodina...kazdy vola ze ci uz? Ved hadam by sme im dali vediet keby hej! 😠
Aj ja chcem ist kadernicke, ale uz mam naplanovanu masaz po porode...juj sa tesim 😵

barbyes
13. máj 2010

ja som nevarila a ani som ešte neobedovala...neviem čo by som si dala 😒 rozmýšľam, že si upečiem zemiačiky v šupke. alebo si niečo objednám? ale čo? nemám chuť na normálne jedlo a včera som mala vyprážaný syr tak by som ani nemala.
a na akú masáž sa to chystáš? takú nejakú špeci popôrodnú?

mimi21mimi
13. máj 2010

elko, si spokojna s Navratilom? Ja som od neho odisla, ked som bola v 5tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre