Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

barbyes
13. máj 2010

slavka a akej farby máš to špinenie, nechceš ísť radšej lekárovi? špiníš už dlhšie alebo to bolo jednorázové? ak Ti to trvá dlhšie, choď k dokimu...nemusí to byť OK 😒 pre istotu

elko69
13. máj 2010

mimi sak to ze prave preto ze bol zaplateny sa mozno viac snazil a takto ked ho len dostala lebo mal sluzbu,ona ma len nanho upozornovala nech si ho nedavam a ze keby vedela tak by si to aj ona vtedy zaplatila radsej...a koho chces ty??

elko69
13. máj 2010

slavkazv ja som v 17 tt tiez trpela dost nechutenstvom,to bolo okolo vianoc takze vsetci priberali a ja som skor este schudla kilo vtedy lebo ked som sa len kuk na jedlo s ami zaludok obracal tak som to riesila aspon ovocim nejakym nech aspon nieco mam v sebe...a s tym spinenim pozor ak dlhsie spinis tak to nepodcenuj...

barbyes
13. máj 2010

babky, ja Vás opustím, idem pozerať hokej, hrajú Bielorusi s Rusmi a potrebujem si i tak na chvíľu ľahnúť lebo má príšerne bolí chrbát aj kríže a už nevládzem pri tom sedieť 😒 možno sa večer ešte pripojím, ak nie tak zajtra
majte sa tu pekne 😉 pa

elko69
13. máj 2010

barby ok.tak papa

mimi21mimi
13. máj 2010

elko, svojho teda Strba by som si dala, keby to slo.... o tych dalsich som nepocula nic... Strbo bol pri mojom porode a zevraj ma zachranil, tak nech sa postara aj o moju dceru teda 😀

elko69
13. máj 2010

mimi no to je dobre ked ta moze odrodit dr. ktory sa aj o teba pocas celeho tehu staral.... 😉

mimi21mimi
13. máj 2010

elko, no to prave este neviem, ci moze... ale bola by som rada 😀

elko69
13. máj 2010

on moze rodit,lebo sak myslim ze bratrancova zena ho nedavno mala pri porode,ale dost to vyslo zevraj...sak uvidis co povie tebe aku cenu...ale je zevraj fakt dobry zase...

idem si na chvilu odpocinut a postarat sa aj o pradlo este nejake,sa prihlasim neskor...papa zatial

mimi21mimi
13. máj 2010

ja idem pre manzela a potom na zmrzku... paaaa 🙂

mirka12011
13. máj 2010

babky sfotila som brusendo spredu ako sa mala posunula 😀

lenocka84
13. máj 2010

baby kde steeeee?

vejula
13. máj 2010

ahoj lenik ja som prave prišla 🙂 Ako sa mate s Paťkom??? Som čitala na FB že maličky už nema teplotku chvalabohu

dena6
13. máj 2010

Ahojte baby, mala som debatu o tetovani pretoze som kedysi moc tetovanie chcela teraz som sa uz spamatala ale by ma zaujimalo len tak zo zvedavosti ci sa napriklad tehotne zeny mozu dat tetovat???

dugyna
13. máj 2010

caute kocky pisala mi miska ze vam mam toto napisat:
O druhej v noci som dostala kontrakcie,
o tretej boli kazdych 15 min.,potom kazdych 10 a 5 min.,
tak sme isli a tam , ze na pasoch ich nevidno pritom som sa tam
zvyjala od bolesti.
Nechali ma trapit do 7:50 praskli mi vodu co som zacla prosit po tolkych hodinach
o epidural inak vrele odporucam a to som bola proti) dali mi ju az o 9:50, lebo
mali vela porodov, meter odo mna jedna predo mnou porodila,ulava
velka nastla, lenze potom malej rychlo bilo srdiecko,vlastne uz dost hodin,
zrazu si to vsimli a bola som stale otvorena rovnako 4-5 cm tak primar
rozhodol sekciou.
O 11.30 mi dali narkozu a mala sa za chvilu narodila.Dnes ma uz pustili z JISky za nou na novorod.odd.
a neviem este sama prejst, velke bolesti mam, tak cely den placemje to hrozne, chcem byt s dcrekou a nemozem , som zufala dnes mi ju dali 2x po 5min. boze to su pocity,
baby teste sa a nesilte to,
ale je uzasne byt mamou, aj ked ja si to bohuzial este neviem vychutnat naplno, co ma hrozne mrzi.
Inka ja som blond so svetlou pokozkou, muz tmavy ako egyptan 🙂 a mala je cernosko, takze zo mna nic, dufam , ze len zatial 😉 inak Vas citam aspon nieco,lebo sa mi ani spat neda bez malej.

lenocka84
13. máj 2010

veji ahoj
no chvalabohu ze ju uz nema, ani netusim z coho ju mal

dugy ked budes miske pisat, tak ze ju vsetky pozdravujeme,
bolesti prejdu, a malu bude mat pri sebe hned ako sa ona trosku zotavi

dugyna
13. máj 2010

miska citala som tvoju sms tak ze som ju sem rovno pisala a normalne mi az slzicky bybehli..ako krasne si napisala svoje pocity a mne je tak strasne luto ze nemozes byt so svojou princeznickou a strasne chces uplne som sa vcitila do tvojej koze...
ach miska..
musis byt silna teraz a zabojovat koli malickej a neboj coskoro budete spolu a budete si to uzivat , ona teba a ty ju..a budes si uzivat ten pocit materstva naplno..
a papkanie jej ako ide?
miska myslim na teba drzte sa
skus nech ti mm kupi v lekarni homeopatika od bolesti

dugyna
13. máj 2010

lanka odkazem
a v klude jej mozte aj tu napisat miska nas cita

dugyna
13. máj 2010

to malo byt lenka

lenocka84
13. máj 2010

dugy pochopila som
a malu nema pri sebe? sice ona je na jis-ke, ale zajtra by uz mohli byt spolu
teraz si musi hlavne oddychnut, a potom si to uz budu uzivat

bakosko
13. máj 2010

miska gratulujem majte sa krasne a opatruj si ju je to tvoj poklad 😀

elko69
13. máj 2010

dugy dakujeme za info...

miska ani si to neviem predstavit co teraz zazivas ale prajem ti nech sa rana rychlo zahoji a prestane boliet a nech mas malinku uz pri sebe a mozes si plne uzivat materstvo, neboj bude to uz coskoro, a este si ju uzijes az az 😉 hlavne bud stastna ze uz mozte byt spolu aj tak mimo bruska teda a ze si ju mozes pohladit aj ked asi teraz len na chvilocku ale coskoro uz bude stale pri tebe a hlavne ze ste zdravucke obe...blahozelame ti a myslime na Vas 🙂

liv1
13. máj 2010

MISKA mooooooooc gratulujem 😵 😵 😵 , drzte sa, rychlo sa zotavis a malinku budes mat pri sebe za chvilku...

dugyna
13. máj 2010

leni nie malinku nema pri sebe lebo nevie ani sama prejst ze ma strasne bolesti
uz je na novorodeneckom odd. ale malinku este nema pri sebe len jej ju dnes 2 x priniesli na 5 min...

elko69
13. máj 2010

ale sak oni jej ju daju tak ratam ze do 2 dni urcite...

lenocka84
13. máj 2010

toto je nevyhoda cisaraku, a vraj obcas aj epi, ak je zle pichnuta
no dufam ze do rana bude Miska ok, ze to vyspi, a potim uz bude s malou, vacsinou prvy den je na jis-ke mamina po cisarskom, a na druhy davaju babo
aspon tak mali baby tu ked som ja rodila

janefonda
13. máj 2010

miska verim, ze sa das rychlo do poriadku a ze nebudes mat dlho bolesti. Neboj malicku si este uzijes dosytosti!!! Prajem vam len to najlepsie!!!! 😉

Dnes mi nejako viac tvrdne brusko ako byva zvykom, ale bez bolesti. Skusim si dat v noci teplu vanu a uvidime. Mala kopancuje, uzivam si ten pocit, kedze sa mi to uz krati 😵

garonka
13. máj 2010

dugy a čoho ma Miška bolesti? ak z toho že sa maternica sťahuje či zle pichnuty spinal? najlepšie je to po tych 24 hod z jisky rozchodiť, sice je to veľmi ťažke ale musí musí, lebo tie bolesti po cisaraku su fakt ako horor, ja som tretí deň po sekcii chodila zohnuta ako kačka na zachod ani nevravím ale čo je hlavne bolesti som nevnímala ak som mala pri sebe svoj poklad,
posielam Miške veľa sily a na bolesť zabudne ak bude mať princezničku pri sebe 😉

mirka12011
13. máj 2010

no miska drz sa,malinku si vychutnas neboj sa aj ked po porode to musi byt tazjke nevidiet si dietatko ale uz to mas za sebou a uz sa len tesis .....

elko69
13. máj 2010

ok babule idem hodit sprchu a kuk panelacik a potom uz neviem ci sa mi podari dostat na PC lebo sa vrati manzel z prace takze ked sa bude dta ozvem sa a ak nie tak dobru nocku tehulky..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre