Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
14. máj 2010

janee no myslim ze dnes lekari ked uz sa zacne pernasat tak to vyvolaju, ked je babatko dozrete a vsetko je tak ako ma byt tak uz necakaju, teda u nas v porodke je to tak

janee_
14. máj 2010

jani ja by som tiez necakala dva tyzdne. Ked som videla ako sa kamoska vytrapila, nee. Proste uz to bolo tak tazke, kontrakcie boli slabe a maly prerasteny. Skoro ju roztrhlo. By som sa dozadovala uz po tyzdni.

janee_
14. máj 2010

Ok, dobre som si pokecala, musim ist, moj drahy dosiel domov. Majte sa krasne.

jjana17
14. máj 2010

janee ahoj a niekedy opat,,pa

dugyna
14. máj 2010

jjana ono je to aj otazka ako je babo na sone zrele .. za porod v termine sa povazuje po ukonceni 38tt do 42tt, ono aj porod ktory nastal po termine (co si mala vypocitany) moze ist o fyuiologicky porod, ak nejde o skutocne prenasanie..
ono je otazkou aj to co je na sone..
ale ja osobne by som viac ako 10dni neprenasala
porodm po 42tt je oneskoreny....ale ono sa uz vyvolava vacsinou do toho 42tt by zena porodila...

jjana17
14. máj 2010

dugy, no ja som zvedava kedy porodim ja, lebo na zaciatku mi doktorka napisala 2 terminy a ten posledny co mi teraz zo sona robila je 16 dni skor ako tie co mi pisala na zaciatku,,,,no uvidime

lulu4
14. máj 2010

ahojte kočky, mam jednu otazku? ako by ste pomohli fajčiarovi prestat fajcit, ktory vlastne zacal po 4 rokoch abstinovania fajčit a dostalo sa to do takeho stadia, ze vyfajci krabičku 10 cigariet denne? nemozem sa pozerat na to ako si nici zdravie, chcem aby zase prestal ale neviem ako mu pomoct?

jjana17
14. máj 2010

lulu no to je dost tazke , podla mna to je dost v hlave , ci chce ten fajciar prestat alebo nie, ako to citi on,
napriklad moja mamina fajcila dlhe dllhe roky , potom si povedala ze dost a prestala z dna na den

lulu4
14. máj 2010

jjana: ved prave aj tato osoba fajcila dlhe roky potom prestala, drzala sa styri roky a teraz uz asi mesiac v tom lieta zas, a tak ma to stve, ked uz niekto vydrzi styri roky aby s tym zase zacal... noo asi mi neostava nic ine iba to tak nechat aj ked ma to stve...

dugyna
14. máj 2010

lulu tvoj manzel?
lulu to musi ten clovek sam chciet to sa neda len tak...
ja som byvali fajcier..tiez som uz predtym nefajcila nejaych 7-8 mesiacv a zacal znova..a prestala som az ked som otehotnela..a to som velmi chcela uz skoncit predtym ..ale proste to neslo...ja som bola silny fajciar...ale nasa malicka to zmenila...a mm tiez zacal po 9 rokoch nefajcenia ..a fajcil asi 1,5 ..tiez chcel prestat..teda chceli sme spolu..a neslo nam to..ja som prestala ako som ostala tehu..a on to dost obmedzil..nakoloko mi to vadilo..a uz sme nefajcili spolu tak samemu sa nechcelo 😉 a potom prestal aj on 😉
ale to clovek musi chceit..ja tym naplastam a blbostiam neverim..ide o tom ze fajcenie je vo vacsine pripadv socialna zavislot..to znamena ze pri kvaicke v praci atd..je to akoby spolocenska udalost...ale ak fajciar par dni nefajci..zacne mu to smrdiet...a potom uz je to len o tom vydzat..a nepustit na uzdu spomienkove receptory

jjana17
14. máj 2010

lulu ked to nema v hlave vysporiadane ze nechce tak ludia na okolo s tym nic nespravia,
poznam to podla otca, ako je chory, je po neviem kolkych infarktoch ale cigarety sa nechce zbavit, dobrotu seka len ked sa nieco stane a potom musi byt v nemocke, a pride domov a opat je jak komin,,,no a on zbafne aj tu krabicku denne,
najskor sme sa nad tym rozculovali, ale tak on je ta osoba ktorej to vadi najviac nie my

garonka
14. máj 2010

ahojteeeeeeeeeeeee
čo robkate v tom daždivom počasi? 😉
si vas prečítam čo zaujimave pišete 😉

jjana17
14. máj 2010

garonka ja len zavreta doma u nas leje , mm ma dnes sluzbu tak cely den sama
ale musim sa prekonat a chcela by som si dnes upratat nech mame vikend volny
a ty ako malinky spinka??

garonka
14. máj 2010

jjani i v Košicoch leje 😀 😀 😀 😀 ťaha ma do spania ale nespím čakam poštarku 🙂
Tobi haja s ockom na veľkej posteli 🙂
a upratovať sa ani mne nechce ale fakt treba

lulu4
14. máj 2010

dugy. trafila si do cierneho, uz som si vcera aj poplakala lebo tak ma to rozculovalo, uz mi to nedalo ked som videla ako kazde dve hodiny chodi na balkon a tak som sa ho vecer spytala ze to si vyfajcil zrejme tu krabicku tych 10 za den ak sa nemylim a povedal mi ze kedze si hovorime pravdu a neklameme si ze hej, ze si uvedomuje, ze to preslo uz do zavislosti zas... len ma stve, ze ja som ho spoznala ako nefajciara, nepoznam to jeho obdobie ked fajcil a teraz si zvykat na fajciara pri sebe je otrasne, vsetko mi smrdi a hlavne teraz v tehu neznasam cigaretovy smrad este viac... ja som ho neznasala vzdy... cela nasa rodina sme zaryty nefajciari aj jeho rodicia, len jeho segra fajci ako komin, som mu ju vcera dala za priklad ci chce dopadnut ako ona, nemam proti nej nic ale som nervozna ked je u nas lebo nevydrzi pomaly ani 10 min. bez cigy... a povedal mi ze dnes si este da a ze cely vikend nebude lebo bude s nami dvomi 🙂 to ma ma chvilu akoze potesit super dva dni sa ovladne a potom vyfajci aj neviem co cez tyzden a ja ho v praci nevidim ako tam chodi kazde dve hodiny na fajc pauzu... nastastie mi vzdy povie pravdu lebo ho zoziera svedomie, ja len dufam, ze zase dostane rozum, ved nema nervy ani z prace ani doma, ma to vsetko kludne pokojne, som mu to vysvetlovala ze co ti ludia co maju stresy, maju to zle doma, maju aspon aky taky podnet ale ze co on... vtedy len zvesi hlavu a viem, ze je mu to luto... ale to mi nestaci... ani ho uz nebozkavam aj pusu mu dam len taku letmu na licko lebo mi smrdi skratka...:(

jjana17
14. máj 2010

vies co toto je pocasie, ako normalne u nas pomalicky ako nebude kadial ani kracat vstko mokre kaluz vela , no hroza
jej to moze byt zlate, ked tak maju obaja poobednajsiu siestu, ja sa na tieto okamziky tak tesim,,,juj to moze byt fantasticy pohlad na svojich dvoch chlapov
no mne sa pyta povysavat a podlahu umyt,,,

jjana17
14. máj 2010

lulu to mi je luto, ved uvidis ako bude cez vikend, mozno dostane rozum a ked bude vidiet ako to tebe strasne prekaza ako ti smrdi ako nechces mu dat ani pusu ze ti to je neprijemne, mozno ho to nakopne a prestane

garonka
14. máj 2010

jjani veru zlate, Tobi nevedel pri mne zaspať tak ľahol k nem ockooooooooo ta šup zavrel oči a haja som žiarlila no 😅

aj mne to iste treba a dokonca i žehlť 😒

dugyna
14. máj 2010

lulu mylsim ze chodi v praci fajcit kazde 2 hod?
fuha no co ja viem...ja ked som fajcila my sme s mm vyfajcili tak 20 kazdy za den...
lulu ono je to o prostredi ale zabojovat musi on..ak vydrzi cez vikend musis mu vtlct do hlavy ze ci mu nebude luto ze si zapali ked uz 2 dni nefajcil ze to je skoda... 🙂

tadotami
14. máj 2010

ahojte damy 😀 tak som vas rychlo precitala 😕
jani ja som presne 2tyzdne prenasala 😅 potom vyvolali 😝 prepichli vodu a za nejakych 6hodin bola konecne vonku.
dugy...a ak sa neotoci musi ist cisarskym?

jjana17
14. máj 2010

garonka tak to je fajn ze maly tobi na tatinka tak reaguje a ma nanho taky dobry vplyv aspon si aj ty mozes oddychnut
ja som zehlila vcera vecer plienky a aj body ,,,nevedela som ako ich mam poskladat take drobne vecicky,,,

tami co si porabala

dugyna
14. máj 2010

Miska vas pozdravuje a ze sme ju dojali tymi odkazmi, a ze je to velmi mile , ze sa ani nepoznam e a apovzbudzujeme sa. 🙂
dnes by mala mat malicku dlhsie pri sebe, tak dufa ze sa jej podari prisat.

tadotami
14. máj 2010

bola som u kamosky na kavu,nabijam kameru,idem nieco zjest a o 4tej je to vystupenie.tamarka mala do rana horucku ale bala sa mi to povedat lebo chcela ist na to vystupko.dala som jej paralen a jeden rano a dufam ze to prezije.zo skolky ju chcem na pohotovost zobrat nech ju pozru koli tomu prijimaniu aby jej do nedele trochu lieky zabrali.len skoda ze im prsi.kazdy rok to mali na dvore a teraz v triede.hm,no co uz.

dugyna
14. máj 2010

tadotami
priklana ja urcite viac k cisarskemu rezu...
deti do 3500g idu automaticky ak su KP cisarskym rezom.
u prvorodieciek..KP prirodzene moc nehrozi rodit..tam skor cisarsky a u druho treto rodiciek sa da zvazit aj prirodzene..
ale tato metoda bola skor v minulosti..s vonkajsimi alebo vnutornymi obratmi ked bol cisasrky rizikovejsie..ale teraz je cisarsky menej rizikovy ako KP a preto sa KP rodi cisasrkym..
ide o to ze ak ja sa pojde prirodzene tak gynekolog musi sprvane odhadnut velkost hlavicky ..aby sa mu nezasekla v porodnych cestach..cize aby sa nestalo to ze dietako "ostane vysietza hlavicko" dalej si v porodnych cestach moze prikvacit pupocnik..a preto terab porodit hlavicku..urychlene..
a zaciattok porodu je dlahsi a tazsi lebo do porodnych ciet sa tlaci makky zadocek....hlavicka kedze je pevna kanal rotlaci lespie...
a dalsia vec je ze mozu vzniknut pr porode KP aj poporodne traumatizmy...nejakekrvacanie..s poskodenim endokrinnej funkcie hypofyzy..a z poslednych studii vyplyva ze deti KP byvaju casto postihnute ochoreniami hypofyzy...
mlady lekar urcite skor zvoli sekciu....starsi moze zvolit KP...ale je to individualne od praktik nemocnice aj a od rozhodnutia lekara...jeho zrucnosti a vedomosti a schopnosti odhadnut situaciu..

lulu4
14. máj 2010

dugy, Janka: dakujem za povzbudive slova, ja tiez verim, ze casom dostane rozum 😝

no idem ja do mesta, dazd je na spadnutie ale neprsi, tak to idem rychlo vyuzit, musim na postu, k notarovi, do kniznice nech to za nejake 2 hodky obeham, idem si vsade mozne pomenit udaje, na uctoch a tak... este sa mi k tomu nechcelo dokopat po svadbe ale uz musim, nech je pokoj 😀

dugyna
14. máj 2010

lulu ked mu budes hovorit ze ti to smrdi a ze taky smradlavy nepojde k malemu tak to bude pre neho dobra motivacia 🙂
moj mm sam povedal ze kym malicka pride na svet tak prestane a prestal..uz nefajci vyse dvoch mesiacov 😉

tadotami
14. máj 2010

dakujem dugy.ja ho mam stale kp a za 2tyzdne mam ist na sono ze ako to vyzera.ale dr na rovinu povedal ze sa mam pripravit na cisarsky.potom su tieto rodicky rizikove?

dugyna
14. máj 2010

tadotami nasa malcika je tiez zatial KP..
ale ono to otocenie zavisi aj na velkosti babatka a ci ma dost miesta na otocenie..
rizikova nie si..ale ak sa zvoli KP rodit cisarskym tak ti porod naplanuju..

tadotami
14. máj 2010

no aj som si myslela.tak ako mne ten cisarsky nevadi.co uz ked sa inak neda.tak uvidim za tie 2 tyzdne.ale tak ako dr povedal ani ja neratam ze sa otoci.no nic ved uvidime.

jjana17
14. máj 2010

dugy a ked napriklad je dieta KP a mamicka vie ze to nezvladne normalne moze poziadat lekara o sekciu, lebo segre vsetci vraveli ze sekcia a dosiel primar ze to sa zvladne, a bol to velmi vycerpavajuci porod,
vies ez ci sa da nejako ohradit tym ze dieta je inak otocene a ta mamka si na to netrufa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre