Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

gali
15. máj 2010

Leni, kamoska tiez takto prikrovala, ze svoje a aj UM a teraz mala uz pije len jej mliecko. Takze je to urcite len docasne. Hlavne sa nevzdavat, ale pri tebe nemam o to strach 😉

Jane, dnes som na teba myslela, ze ci uz tu nenajdem info, ze je mala na svete a ty este kinderkujes 😉 My ideme vo stvrtok k Dr. a na tu slavnu glukozu, som zvedava ako dopadneme.

Lulu, veru urobime zoznam, ze co mame a co este treba 🙂

janefonda
15. máj 2010

gali Natalia je stale v brusku...no co uz s nou 😵 Dnes by to aj tak nebolo dobre, mm je v praci, ale zajtra uz moze keby chcela 😀 Tej glukózy sa vobec neobavaj, je to v pohodke a neboj vsetko dobre dopadne 😉 Hlavne je pozitivne myslenie!!!

lenocka84
15. máj 2010

jane tak musim bo fakt to vidim ze je hladny a nervozny

gali snazime sa, ale uz pol dna som nedala ani kvapku, tak neviem neviem
maly pije davku uz 100ml, co u mna nehrozi aby som dala,dnes som mala 100ml po 3 odstriekavaniach
tak dostal moje,kym je tak davam to,pri najhorsom kombinujem

gali
15. máj 2010

popravde, jane, nebojim sa jej, len som zvedava... So mnou je to strasne, Dr. nechape, ze aka som kludna... 😀 😀 😀 Takze fakt som skor zvedava. Vo stvrtok som prvykrat videla kopenec malej. Opravovala som pisomky v polosede a mala ako podlozku knihu a zrazu sa mi len nadhadzovala pisanka. Pozeram a brusko sa len tak natriasalo. Bola som sama doma, ale tak schuti som sa zacala rehlit, ze normalne keby ma nietko videl urcite psychiatria 😀
Takze zajtra uz moze mala Natali sa hlasit na svet. Drzim palce 😉

gali
15. máj 2010

Leni, len bud v pohode. Vsetko je to o tom pozitivnom mysleni. Mozno to uz niekomu pride otrepane, ale ma to nieco do seba. Vsak ked mu das iba 1x za den svoje, nevadi, len aby si odsavala a nestratila mliecko. Dobre bude 😉

lenocka84
15. máj 2010

gali snazim sa, dufam ze to bude ete ok
este som dostala dalsi tip, tak uvidime

dugyna
15. máj 2010

leni a nie je problem v technike dojcenia? neni zel mali prisaty vies ze ci ma vsunutu bradavku s dvorocm az do hlbky 2 -3 cm..lebo ak nie tak potom si nedostatocne stlaca ..nebude mat dost mleicka...lebo on musi silno stiskat oblast dvorca..

ta laktacna sa ti nepodarila zohnat nejaka?

vejula
15. máj 2010

čaaafte kočeny 🙂

lenočka ja mam dnes tiež trampoty s kojením, ako som mala vždy kopec mlieka dnes sa mizda že ku koncu kojenie už len tak cucka, aj prsia mam akesi volnejšie, sakra. Ja neviem čo sa deje ☹

zazalienka
15. máj 2010

vejula, poradím Ti.. kúp si v tescu čaj Organic pre kojace matky, býva pri bio zelenine, ja som mala tiež pocit že je po mlieku.. a čaje som mala hociaké.. až tento mi zabral a zasa mám dosť mliečka.. vyskúšaj..

lulu4
15. máj 2010

Leni ved ja som to nemyslela v zlom, ved ked ti neslo mliecko a bol hladny tak je to jasne, nemozes ho nechat hladneho.... nikto nevie ako to bude s mlieckom, to nemozem vediet ani ja, ci budem mat alebo nie...
tak to je celkom fajn potom u teba s tym hojenim teda aj tym sestonedelim, ze ta nic neboli... a ta arnica sa potiera alebo to je tabletka?

dugyna
15. máj 2010

vejula to je normalne v priebehu 6-8 tt a 12-14tt byva laktacna kriza..ale kopec mamiciek nevie ze je to normalne a kojenie vzda
takze si kup ricinus comunis ch 5 na tvorbu mliecka , pekne zacni pit vineu a hlavne priklada a prikladat a pokial mozno po kazdom kojeni dosavat

lenocka84
15. máj 2010

zaza a funguje? lebo ja mam caj pre kojace matky od lerosu a prd z toho

dugy on sa neprisaje, laktacna povedala ze to moze byt aj tym ze ma malu pusinku, kedze je mensi
tak zatial cievka, a s tou mu to ide paradne

lulu jj, pohodka, a ta arnica su homeopatika, take gulicky, volne sa nechavaju rozpustit v puse

zazalienka
15. máj 2010

ja som mala aj z DM od weleda ten drahý, aj hipp aj leros.. zaberala mi vinea donedávna.. no po tomto čaji sa mi prsia kvalitne naliali.. a furt je dosť..

dugyna
15. máj 2010

leni ale aj tak ho prikladaj..lebo to je stimul pre prsniky..cize aj ked odsavas prikladaj...a odsavaj si po aj kazdom kojeni..tym si zmnozis mliecko..
a skus aj ti tu vieneu..a vela takutin..vela kockam pomohla co ja viem...

lenocka84
15. máj 2010

dugy vineu sme uz mali, a prikladat?ked on sa ani nechyti, nemyslim ze to ma vyznam

zazalienka
15. máj 2010

lenocka ja som mala vpadnuté bradavky, bolo to hooodne problematické dostať mu to do pusy, ale nesmieš to vzdať.. on sa chytí, uvidíš..

vejula
15. máj 2010

Ďakujem zazi 🙂 vyskušam hned zajtra letim pon. Snad to zabere

dugyna
15. máj 2010

leni tak si kup tie nasadky na prsniky a skus to s tym...

dugyna
15. máj 2010

neviem si spomenut otitz nazov preto som napisala ze nasadky.. 😀 ta tehu demcnia

zazalienka
15. máj 2010

klobúčiky.. ale mne to s tým nešlo.. som trošku masírovala bradavky, ponaťahovala, povyťahovala.. ako sa dalo.. a pchala malému do pusy.. nakoniec sa prisal a bolo dobre.. v prvom rade malinké musí vedieť sať, a tomu ani klobúčiky nepomôžu.. naozaj len stále prikladať, dávať bradavku do pusinky a nevzdávať prvý neúspech..

dugyna
15. máj 2010

hej klobuciky a ktore si mala silikonove alebo kaucukove?

zazalienka
15. máj 2010

silikónové, ale malý všeobecne nič v puse nechcel ani latex ani kaučuk.. inú možnosť ako to že sa prisaje som si nepripúšťala.. aj dudlovať sa naučil keď mal takmer tri mesiace.. a z fľašky stále nechce piť.. čiže odstriekané mlieko nehrozí.. že nechám tatovi a idem nakúpiť.. nenapapá sa.. to bude ešte len boj.. ale nevadí..

dugyna
15. máj 2010

zazalinak dnes jedna kocka pisala na teme porodnica v BS ze ona ked aj odtrsieka tak jej manzel krmi cez striekacku a hadicku...
takze u teba by bolo asi toto moznost ked nie si doma..cize tak ako krmi lenocka maleho..
tak to bude rada aspon nebude musiet maleho oucat od cumlika atd..

vejula
15. máj 2010

dugy až teraz som si všimla tvoj prispevok, dakujem ja sa strašne bojim že budem mať po mliečku ☹

dugyna
15. máj 2010

veju hlavne aj ty musis byt kludna a misliet pozitivne..lebo psychika tiez vela robi..ale sa cudujem ze toto maminkam nehovoria v porodnici ze je normlane ked vznikne laktacna kriza len to nesmu vzdat...veji fakt odsavaj oba prsniky po kojeni..lebo tym si ich uplne vyprazdnis a stimulujes ich k vacsej tvorbe mleicko..odsate mliecko mozes dat aj do mrazaku..a pouzit neskor..

dugyna
15. máj 2010

veji a neni zac..neboj este budes mat kopec mliecka 😉

zazalienka
15. máj 2010

presne tak, ja keď som mala zápal prsníka v pôrodnici, tak mi stále kázali odsávať.. čím viac sa odsáva, tým viac sa tvorí..
no a takisto aj masáž pod teplou sprchou podporuje tvorbu.. a hlavne veľa piť.. aj tie mami drink sú výborné (vyzerá to ako džús)..
treba bojovať a nevzdať sa..

dugyna
15. máj 2010

zazalienka presne tak mas pravdu 😉 na sprchu som zabudla..
a naozja velmi dolezity je ten pitny rezim...

inak to muselo byt nerpijemne zapal prsnika.. ☹

zazalienka
15. máj 2010

našťastie ma to chytilo v pôrodnici, sestričky mi zobrali malého a ja som horúčkovala.. do 40 st. keby ma to chytilo doma tak mi ho na novorodenecké už nezoberú, jedine byť na gynekológii s malým v izbe.. v horúčkach.. tak som si domov niesla antibiotiká, ale zabralo to do dvoch dní, aj horúčky prešli.. už potom bolo OK, len aj tak si treba stále dávať pozor na chlad a prievan.. je to nepríjemné naozaj..

elko69
16. máj 2010

ahojte tehulky,tak ja osm tu nestihala vcera byt kedze od rana som lietala kvoli svadbe tak vam sem dam aspon slubovane foto ako som vyzerala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre