Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
16. máj 2010

elko aka si kočicaaaaaaaaa 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

janefonda
16. máj 2010

Ahojte 😉
elko super satky 😉 😉 😉
Ako sa dnes mavate ?

elko69
16. máj 2010

garonka, jane dakujem s tym velkym bruskom som bola stredobodom pozornosti vcera asi,jedina som tam chodila s takym kotlikom a kazdy si aj pochytal a stale sa pytali ci este bojujeme,kedy mame termin a na meno ake dame,jako aj cudzi ludia co sme ich nepoznali aj teda kamarati vsetci,bolo to celkom mile... 🙂 len Vam poviem ze ked som dosla domov tak som mala nohy jak 300 kg zena,uplne opuchnute clenky...a dnes som akosik KO,nohy bolia,brusko boli...

elko69
16. máj 2010

a co vy ako sa dnes mate???

janefonda
16. máj 2010

Elko no to je normalne, ze si stredobod pozornosti....mne zasa uz par dni chodi milion sms, mailov...ze ci uz 😠 Mozno som zla, ale ma to uz dost otrvauje.Ved ked to bude, dozvedia sa. No ale ked som bola pred dvoma tyzdnami na jednej party tak tiez kazdy chytal brusendo a potom som bola asi rovnako ko ako ty. Elko vyloz nohy, daj si nejaky dobry cajik a oddychuj 😵 😵 😵

elko69
16. máj 2010

jane no sak budem musiet lebo ked to zbada doky jake mam nohy tak sa nepotesi moc asi...
baby jako vcera som sa pekne zlakla,ked som uz odchadzala od mojho gyndu z poslednej poradne tak mi rozpraval aby som si sledovala vytoky ake mam ze ked bude taky nie ten biely tehotensky ale taky ze len voda ze mam utekat do nemocnice ci to neni plodovka,ci pomaly neodchadza no a vcera ked sme boli na tej svadbe tak jak sme dosli z kostola a dali sme si prvy chod + polievku ked som sa na WC uplne mokre nohavicky,ja len dufam ze to nemohlo byt nejaky unik plodovky ale len ze som sa tak spotila,keby sa nieco dialo asi by som pocitila aj nejak bolesti alebo nieco take,nie?jako maly saozyval cely vecer chvalabohu tak som bola z toho trosku zlaknuta...
pocula som o jednom pripade co sa stala mojmu nevlastnemu otcovi pred 25 rokmi,jeho trtnuta zenuska bola tehotne a teda jej rano o 9 odtiekla plodova voda a ona cakala kym pride on z prace vecer a az potom sli na pohotovost,ona nemala ziadne kontrakcie ani nic no a malinka im zomrela lebo sa udusila ci take nieco,to sa moze stat?ja osm myslela ze ked zene odtece plodovka automaticky zacinaju kontrakcie a rodi,nie??

elko69
16. máj 2010

jane ale je to pekny pocit velmi ked kazdy na teba bere ohlad,ze??hehe ten chalan co sedel vedla mna bol casnik vyuceny a toho co obsluhoval casnika tak zdrbal ze preco ja som dostala jest pomaly posledna,ze som tehotna a teda ze najprv sa obsluhuje ten hlavny stol kde je nevesta a potom ze som mala prednost ako tehotna ja..hehe to som ani nevedela,ze hento keby spravil na praxi v skole este on volakedy tak by ho majsterka vyhodila... 🙂

dugyna
16. máj 2010

elko kocka si bola 😉

janefonda
16. máj 2010

elko , ale po odteceni plodovky nie kazda zienka ma kontrakcie...stava sa ze ich treba vyvolat
A k tomu casnikovi, mozno si ta v tom mnozstve ludi ani nevsimol, ono nie vzdy sa da vsetko si vsimat...

Dugy a ty co sa tu poflakujes? 🙂 ako sa dari?

elko69
16. máj 2010

ale baby sak vy ma uvadzate do rozpakov... 🙂 dakujem dugy...

elko69
16. máj 2010

jane ale tak keby to bola plodovka tak by toho bolo asi viac,nie?by som mozno az na nohach citila ze s anieco deje...no to neviem ci si ma vsimol ten casnik,jako mne to nevadilo ze ma neobsluzil medzi prvymi,az taka hladna som nebola ale teda ten moj prisediaci sa donho pustil a to ho este sem tam zdrbkal aj za ine veci 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 vies ako alkohol...

janefonda
16. máj 2010

elko, plodovka moze odist nahle, ale moze odtekat aj postupne, ale kedze predpokladam ze ste dlho sedeli, tak je dost moozne ze si to bola spotena. Teraz sa aj tak vplyvom hormonov viacej potime... Keby si mala taky pocit aj dnes, ze si myslis, ze pomaly odteka, tak by si mala zajst do nemocky, ale myslim, ze je to u teba ok 😉

No ak neporodim dnes, alebo zajtra, v utorok mame spital , som zvedava co nam povedia a kolko ma nechaju prenasat. Ja som sice tehotna velmi rada, ale nechcem tlacit maleho obrika 😠

elko69
16. máj 2010

jane aj ja si myslim ze som mohla byt spotena bo som mala pancusky ale tie samodrzky takze trosku sa mi stehna aj suchali 😀 no a aj ked som sa postavila vzdy som mala saty o zadok prilepene...a inak sak tebe uz nepovedali ci by si ta tam nenechali ak neporodis do utorka???inak jako kamoska bola v stredu rano na poradni ze je na jeden prst otvorena,ze si este pockaju,ona sla v stredu este cvicit a vecer o 23 hod bol jej maly uz na svete,jaky spad rychli....

janefonda
16. máj 2010

elko nie nepovedali, normalne idem len na ultrazvuk, ozvy malickej si vypocujeme zasa, super ze vsade moze ist so mnou aj manzo 😉 aspon mi to rychlejsie utecie, lebo ved som tam aj tak vzdy nejake dve-tri hodky. Asi mi budu aj krvicku brat. Objednana som na desiatu, tak snad okolo obeda sme aj domka. A ak by som sa nahodou uz otvarala a oni by si ma tam nechali, zrejme by som ani neprotestovala 😉
Naposledy mi robili chem. rozbor mocu a za desat min od vycikania do poharika som ho aj mala v karte zapisany. Dobre nie? Na svk mam niekedy pocit, ze aj tyzden im je malo 😠

lubka89
16. máj 2010

ahojte baby ... ako sa mate?

janefonda
16. máj 2010

Lubka cau,, no ja sa tu mam stale rovnako, ale ty sa pochval 😉

elko69
16. máj 2010

jane no to je fakt dobre ak s tebou chodi manzel,nech sa pekne o nas staraju,no nie? 😉 aj ten moj chvalabohu chodi ak mu nevyjde nahodou do prace ale vacsinou mu to vyjde ze ma volno,sak sa ma vcera pytal ze odkedy si ma nahlasit dovolenku lebo sak mame termin 24 jun a uz od 18. si ju radsej nahlasil,ze ci si dal dobry termin...hehe sak musi niekto na nas davat pozor predsa,nie???no ja som este teda na tej nemocnicnej poradni nebola takze som zvedava kolko tam pobudneme a co vsetko bude skumat,mne vzdy sestricka u mojho gyndu ked jej donesem moc,ide s nim niekam vedla a povie ze je to dobre,neviem ci tam nejaky lakmusovy papieik strci a zisti nieco alebo ako...ty zijes v rakusku ze?tam ta starostlivost je veru asi lepsia ako u nas na SVK ale teda co tu pisu baby z anglicka,tak tam by som nechcela byt tehula,sak tam ziadna starostlivost skoro... 😒

elko69
16. máj 2010

lubka ale ahoj,no co maly poslucha???

garonka
16. máj 2010

lubka čauko 🙂
vy kedy oslavujete Tobiho meninky?

janefonda
16. máj 2010

elko to aj moja sestricka vzdy kontrolovala, len tym papierikom. Ale ze chem. rozbor za 10 min? No bola som prijemne prekvapena. Myslim, ze starostlivost je tu dobra, ale nemyslim si, ze na SVK by bola nejaka zla staroslivost. Zalezi na akych ludi natrafime. A to je asi rovnake vsade. Naposledy sme mali vtipalka doktora, a milu porodnu babicu, co nam hovorila, ze co treba ked to na mna pride. Hlavne, ze ziadne hrdinstva, ze ked odtecie plodovka mam si lahnut a zavolat sanitku, ze ved na to to je 🙂
V anglicku je to take liberalnejsie som pocula.... Myslim, ze som rada, ze som v AT. Tiez ta tu rodia babice a lekar je volany v pripade komplikacii. Ale mne sa to celkom paci, tie babice robia len s tehulami, vedia ake sme hormonalne rozkolisane, väcsina ma aj sama odrodene, tak vie ze to nie je ziadna zabava 😠 Jasne ze vsade sa da natrafit na hlupakov, dufam, ze to nebude moj pripad...

elko69
16. máj 2010

jane tak to je potom super ked to tam je takto zauzivane stymi porodnimi babicami,no ved hej ked odtecie plodovka netreba byt hrdinkou ako ty vravis,to nam hovoria aj na tych cviceniach co chodim,ze ziadne chodenie vtedy nemoze byt,len v klude a co najskor do porodnice sa dostavit...hmmmmmm ked robili normalny chemicky rozbor tak to bolo fakt dost rychle teda..tu tak za tyzden si zavolajte by povedali...no musime si drzat palce vsetk navzajom aby nase porody dopadli v poriadku a bez akychkolvek komplikacii,po tom tuzi asi kazda nastavajuca mamina 😉

ok idem sa na chvilu venovat mm,mozno sa mi ho podari zobudit..hehe

janefonda
16. máj 2010

elko aj ja asi idem pomalicky zobudit manza...bol do rana v robotke, ale uz sa mi nechce byt samej 😅

A porody nam isto dobre dopadnu a coskoro mame drobcov doma 😵

gali
16. máj 2010

Ahojte, dievcata 🙂

Elko, fakt z teba fesanda 😉

lenocka84
16. máj 2010

ahojte kocice
ako sa mate?

yokralovnayo
16. máj 2010

garonka my chceme tiez Tobiasa 🙂 nemala si ziadne problemy s krstom alebo niekde kvoli menu?? 😅

lulu4
16. máj 2010

ahojte ani vam nebudem zelat pekny den ked v kuse leje..... to vyzera ze ani neprestane uz nikdy 😢

Elko poklona, na tej svadbe bola z teba kočka, na to ze si v takom pokrocilom stadiu tehotenstva si vyzerala uzasne, tak sa necuduj, ze si bola stredobodom pozornosti, to aj nevesta sa mohla schovat 😀

dugyna
16. máj 2010

jane ja som tu len nakukla bo sa ucim..a roim seminarky..ale ma sa celkom ok..len malicku musime prehovorti aby sa otocila

lenocka84
16. máj 2010

lulu ale tak snad raz prestane

dugy obcas treba aj pauzu dat, bo sa ti bude z hlavicky parit

dugyna
16. máj 2010

leni asi tak nejako..pauzicka a nanucik k tomu 😉 teraz sa totiz neviem dojest nanukov 😉

a maly ako? teplotka uz neni?

lenocka84
16. máj 2010

nie nie, to len ten 1 den
nastastie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre