Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
16. máj 2010

tak to som rada ze ste ok..aj ze nastastie mal teplotku len jeden den..
a ako mu ide papkanie? 🙂

jjana17
17. máj 2010

dobre ranko

barbyes
17. máj 2010

ahojte, čo tu nikto nie je?? ☹ ☹
a čo lusa s jane? ešte kinderkujú alebo už porodili? 😉

barbyes
17. máj 2010

ja dnes idem na prietoky na kramáre a vôbec netuším kam mám ísť ☹ viem len, že na 8.posch. a meno doktora, ale neviem či poliklinika(tá sa mi ale zdala, že nemá toľko poschodí) alebo priamo do nemocky...dugy, lusa, neviete poradiť? nech tam nebehám ako splašená hus 😀

janefonda
17. máj 2010

Ahojte,
my stale 2 v 1, zajtra nas cakaju prietoky, a vsetko okolo toho, tak som zvedava co nam povedia. Nechcem nejak vela prenasat, tak dufam, ze sa to nase zlaticko uz pohne von. Ja viem, ze teraz je tu zima, fuka a prsi a ze sa jej nechce, ale no mohla by uz prist medzi nas😀
Brucho mi trvdne posledny tyzden uz viac ako bolo zvykom, mala sa hybe normalne podla mna, teda az na tie stiesnene podmienky co tam uz musi mat 😉
Ideme daco nakupit, mozno kupim nieco aj pre seba nech sa potesim, lebo to uz akutne potrebujem a ved po porode chcem byt pekna maminka 😉 Vcera som mala aktivny den, prala som, skrine som poupratovala, postelne som nam vymenila, horucu vanu som dala, tak ja uz neviem naozaj co by na nu mohlo zabrat 😠
Barbyes neboj najdes to tam, alebo sa spytaj 😉

liv1
17. máj 2010

barby pravdepodobne je to v nemocke, vojdes dnu tam kde je novinovy stanok, pojdes uplne dozadu k vytahom, podotykam uuuplne dozadu stale rovno, a tam na osme. tam hned uvidis ze ultrazvuk. malo by to byt ono si myslim, ine osme nepoznam, tam som aj ja lezala a je tam porodnicke, 9 poschodie aj 8 poschodie... od vytahov po lavej strane.

lutsine
17. máj 2010

Chcem sa spytat baby,aku vanicku mate kupenu?

liv1
17. máj 2010

Ahojte zabudla som sa pozdravit 😅
Jane zrovna dnes rano som na teba myslela, ze vcera si sa neozvala, tak ze ci uz, no a stale nic chudatenko moje 😵

barbyes
17. máj 2010

a čo robia pri tých pritokoch? ako to prebieha? ja dnes idem prvýkrát 😕
jane, skús si dať tonic, možno to malú vypudí, toto som našla: Chinín
Chinín sa získava z kôry chinínovníka. Má horkú chuť, znižuje horúčku, tlmí bolesti a používa sa napríklad aj na liečbu malárie. Tonic a Bitter Lemon chutia horko práve vďaka obsahu chinínu. Tehotné ženy by sa mali podobným nápojom vyhýbať, pretože chinín dráždi svalstvo maternice a mohol by vyvolať pôrodné bolesti. Potraviny, ktoré obsahujú túto látku, musia byť zreteľne označené.
všimni si záver a už som počula, že si kočka tonicom vyvolala pôrod, tak ak Ti nič nezaberie, skús a uvidíš 😉

janefonda
17. máj 2010

lutsine my mame uuuuplne obycajnu z hypernovy ci odkial. Este nam ale treba do nej take to lehatko, no ale dokupime 😉

lutsine
17. máj 2010

hej,lebo na nete je vela vaniciek a ja este nemam skusenosti s vyberom...ze aka je najvhodnejsia na kupanie..

janefonda
17. máj 2010

barbyes tak dnes kupujem tonic teda a dam si ho pekne a potom budem mm volat do prace, ze chlape uz to na mna prislo 😀 dakujem za informacie 😉

janefonda
17. máj 2010

lutsine my ked sme sa pytali, tak väcsina vravela, ze tie klasicke vanicky su uplne postacujuce, zo zaciatku male baby aj tak drzis ty cize ju nepotrebuje mat tvarovanu a potom uz vie sediet a to este stale budes kupat ty cize si na maleho dohliadnes. Tak uvidime, odskusame dufam coskoro, a podame info 😉

liv1
17. máj 2010

barbyes netusim co tam robia. akurat ta baba co so mnou lezala hovorila, ze zistuju ci babo dostava dost zivin, ale viac neviem. ale jane chodi myslim pravidelne na tie prietoky tak spytaj sa 😉

elko69
17. máj 2010

jane tak ja som namiesto toho aby som si vcera mm zobudila tak som zaspala s nim ale teda potom ked som sa zobudila mi bolo dost zle...kyselinu som mala a nic mi nezaberalo,ale potom vecer to uz bolo lepsie...

gali, lulu tak dakujem teda...ste zlate baby 🙂 a ja som sa tam citila tak trosku blbo skrz to brusko,ani som sa nemohl atak zabavat jak inokedy,par taneckov ale aj to len ludovky na moderne som si netrufala,jako zenich ma poprosil aby som nezacala predcasne rodit 😀 jako aj nevesta bola tehotna len na nej to este nebolo vidno, a viete co je zaujimave ze ani farar nevedel ze je nevesta tehotna,zevraj sa nepytal tak naco mu to hovorit,no nie???

liv1
17. máj 2010

elko a kde mas tie foto aj ja by som si rada pozrela 😉 nevedela som ich najst...

jjana17
17. máj 2010

ahojte no vratila som sa z obchodu a pozeram ze uz ste hore...tak som rada
co mate dnes na plane???

liv1
17. máj 2010

jani ahoj. v mojom pripade je to jasne. lezat 😅 ... ach jaj. dufam ze vy mate lepsie plany 😉

liv1
17. máj 2010

elko ahaaaa uz som ich videla o 2 stranky dozadu . no kocica si bola velka len co je pravda 😉

jjana17
17. máj 2010

elko no ja idem upratovat ,,,,keby aspon pocasie mi prialo, ze mozem vonku povesat pradlo,

janefonda
17. máj 2010

Barbyes prietoky sa robia ultrazvukom, kontroluje sa pupocnik, ci nim prechadzuju ziviny pre baby.Zaroven sa ti zrejme pozru na placentu v akom je stadiu, ze ci je uz dozreta a tak a myslim ze by ti mali robit aj ozvy. To ja som lezala asi trstvrte hodku na boku s dvoma nejakymi sondami ci co to je a tie mi na brusendo upevnili takym pasom a pocuvali sme malicku. POtom zaspala krpana jedna, tak sme sa otocili a skusili ju zobudit co sa podarilo a pocuvali sme dalej. Krasne bolo vidno fazu spanku a fazu aktivity 😵

Elko ja som si vcera lahla k mm a lustila som pri nom sudoku a potom sa uz zobudil aj bez mojho pricinenia 🙂

janefonda
17. máj 2010

liv a co ty? Ako sa citis?
Baby podla mna je uz par dni idealne pocasie na spanok....ach jaj a ja by som uz chcela idealny den na porod 😅
Jani ja som vcera prala a mame to tu vnutri, ale aspon to tu krasne vonia 😵 tak aj ty vyvesaj a budete mat vonavucko 😉

barbyes
17. máj 2010

diki jane za info aj tebe liv, nebudem tam behať ako tajtrlík 🙂 ,
tak ja Vás opúšťam, musím sa ísť vychystať a utekať, potom dám info, čo a ako

jjana17
17. máj 2010

jane, presne tak zavesim to v byte a to raz dva uschne a este to aj vonat bude,
dala som prat deky z gaucov, a idem postupne upratovat cely byt kedze sme cely vikend neboli doma

janefonda
17. máj 2010

barbyes aspon si budes vidiet malicku, daj potom vediet ako ste na tom 😉

Jani ja som mala posledne dni upratovacie, dnes neviem co budem robit...cakam kym sa mm zobudi a chcem ist na nakup, nech tu daco mame pod zub a chcem aj nieco na seba...teplaky nejake hrooozne pohodlne by sa mi zisli, nech mam co po porode nosit 😉

jjana17
17. máj 2010

jane to je dobre vsetko mas upratane, nebudes mat potom vela toho ked prides z porodky
veru este si chod po obchodoch pokupit potom budes mat ine starosti, nie je nad pohodlne oblecko
chcem sa ta spytat vcera som kupovala plienky , dobre som kupila ze na 3-6kg a bolo tam napisane ze 2ky

janefonda
17. máj 2010

jani exiistuju aj newborn tie su este mänsie, ale myslim ze pri normalnej porodnej vahe novorodenca budu tieto co si kupila dobre 😉
Ty si myslis, ze to tu vydrzi upratane? Uz to vidim ked pridem domov po "dovolenke" v nemocke. Sam muz, navstevy co k nam pridu, lebo kazdy pride k nam kedze sme daleko od vsetkych a ja potom pridem domov a tu to bude ako po mega bombe! Ale tak pevne verim v pomoc od mojho manzela 🙂 Vies ako myslim, ze bude predovsetkym zapijat prichod malej s kamosmi a to pridu aj chalani zo svk, a ti budu spat u nas...no som zvedavaaaa co ma tu bude cakat. 😠

jjana17
17. máj 2010

jane tak ale aspon pridu zapijat malu do uprataneho, vies aj ty sa budes lepsie citit ked vies ze mas byt upratany ako keby aj malu oslavovali v neporiadku

lutsine
17. máj 2010

Baby mate aj vy niekedy taky tlak na posvu a konecnik,ked babo poriadne kope?

vefi89
17. máj 2010

lutsine, to je normálne neboj 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre