Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
17. máj 2010

ale no konečne mi spí, tak trochen relax mám.. 😀 😀 u nás voda ešte stále v koryte, ale neboj, do riti by mi ani zastrúhaný vlas nevošiel...
už ste boli očkovať???my tento tt nejdeme, lebo máme soplíky, tak sa nám to posúva 😝 😀

tadotami
17. máj 2010

tak dnes som rozladena od rana.najskor sme boli dohodnuty s poistovakom na poistke za 130e a po 15 minutach sa zistil omyl ze to ma byt 190e.tak som na neho spustila.potom na prepise u polisov si pan vratnik myslel ze je minister zemetrasenia,a kde davaju spz nove tak tam som uz hucala na celu chodbu.tak ztp maju prednost,policajti maju prednost ale zena v 32tt musi cakat do radu.no na nervy.a ten moj hovori chlapovi vedla seba ze viete co nedrazdite ju lebo to je moja zena.prisiel chlapik posledny a strci sa do dveri ako prvy.tak om mu povedala nech vypadne na konec rady.no a to uz fakt v nervoch som pouzila slovnik ze az.ale aspon sa mi ulavilo.no a uz ma asi hodinu prezvana niekto s utajenym cislom.

tadotami
17. máj 2010

jani pohoda vcera.najedla som sa zakuskov,bola sompocas omse v zakrsti na zachod asi 4x,zima jak v rusku v sedesatom8,ale pohoda.

garonka
17. máj 2010

vefi my mame poradňu v stredu a ako na diabla mm ide het na 3 dni tak som zavolala mamu lebo na poradni by mala očkovať ja sa len hrozim naj nema Tobi teploty lebo ma rozhodí
a miška kojiš nie? a davaš mu aj piť vodičku? ja musím do Tobiho natlačiť aspoň 40ml denne
joj soplíky my nemame zatim

tadotami
17. máj 2010

dievcata koncim zatial.idem umyt riad.majte sa

jjana17
17. máj 2010

tami,,, no pekne tak to si si uzila u policii

no inak aj tie deti vcera muselo im byt pekne zima

vefi89
17. máj 2010

ach jo, tá teplota...Katka mala s tým rpoblémy 😕
aj vodu, aj čaj, denne mi 100 bežne vycope 😝 😀 😀 dávam mu pred kojením, to je taký odžub 😀 😀 😀
ale hej kojím, už ani UM nedávam vôbec, takže super 😉
no tie soplíky, to neni tak strašné, ako dýchať vie pekne čisto, ale koľkokrát len tak zatiahne a to má niekde medzi noštekom a krkom, lebo to ani vytiahnuť neviem....tak nám dal pamycon, ale že nie kvapkať, ale vytiera len noštek, tak uvidím....
aj tebe sa už tobík na nohy dvíha??Môj miško aký náser chytí, keď ho nechcem zdvihnúť

garonka
17. máj 2010

vefi joooooooo labky dvihame sranda ja sa už smejem že s takymi dlhymi nohami si za chvíľu i palce bude cmuľať 😀 😀 😀
ja teploty nechcem a dufam, že nebudu bo ma šľahne
i ja sem tam dam pred kojením alebo potom ale vodu vypije nasilu
fľašu nechce ani vidieť, lyžičku takisto ale ak vidi injekčnu striekačku tak nahodí taky smiešny vyraz tvare, tak pijeme vodu striekačkou 😀

garonka
17. máj 2010

po rukach sa vozíme ale niekedy si ani chrbat necitím ešte sa čudujem, že mi kosti stoja na mieste 😀

vefi89
17. máj 2010

😀 a mne striekačku nechce, tou som mu dávala preháňadlo a asi si to zapamätal 😀 😀 mno mne veru aj z lyžičky aj z fľašky drúla....ale je to na ňom vidieť 😀 😀 😀
mne ten špek krásny pekne stojí na nohách, taký herec z neho už, samá radosť (a trápenie 😅 )
a koľko to meriate už???ja sa chystám už odkedy na meter ho natiahnuť a dáko neni stihu na to 😀

vefi89
17. máj 2010

moja no, ale vy nemáte 7 kíl.....to mám ruky ako alkoholik vytrasené, ale zase keď ma niekto nasere a mu člapnem tak neviem, neviem 😀 😀
a často ho nosíš??ja teda veľmi málo 😝

vefi89
17. máj 2010

klop klop aby som neporiekla

garonka
17. máj 2010

vefi.......pred mesiacom sme mali 62 cm ale teraz bude mať viac lebo nosíme už oblečko 74 😀
tobi je fakt veľke babo ale nieje to vyhra
hm ja fľašky môžem pekne krasne odložiť odmieta ich 😠
ale aky je vybity s ockom vykecava jedna radosť ale so mnou nie, ale ak ide papať tak usta otvara ako hrošik 😀
v noci ti Miško spinka?

garonka
17. máj 2010

vefi veru veru že tie 7 kila mame vo štvrtok nas na nefrologii sestrička važila skoro som spadla z nôh 😀
skôr ho po rukach nosi moja mama alebo drahy ja malo ale chodíme sa škeriť ku zrkadlu tak snim som aj 10min tak on sa porozprava aspoň a ja si posilujem ramena 😀

vefi89
17. máj 2010

ako kedy, podľa nálady 😀 😀 ale poväčšine áno, sem tam sa stane že ponocujeme, ale to patrí k tomu...
júúúj, aj s mojím mm vykecáva jedna radosť, so mnou väčšinou len ráno, ale keď sa začne smejkať, je to krásne....ale na mm sa aj rehoce a na mňa sa nechce 🙄 asi nie som taká vtipná 😅
74?? ja ani neviem aké nosíme, teda viem, ale jedny máme ešte 56 a jedno aj 86, nosíme body na 12m, ale to je všetko podľa strihu, takže mi nosíme tak odoka 😀 😀 😀 teda ale dlhý ste, to ako Zazalienkin Miško 😀 😀

vefi89
17. máj 2010

tak potom mackov pekných máme.....žeby mal černobyľ takú dlhú odozvu? 😀 😀 😀

garonka
17. máj 2010

vefi šak veru, že musíte take oblečko vy ste guľatí 😀 😀 😀 😀 😀
i ja obliekam oblečko na 12mm alebo 6-9m 😀
to su ako pneumatiky michelin tí naší bambušikovia
veru krasne to je ako sa rehocu a najlepšie ak tobi vstane ja na neho pozeram a on usmev od ucha k uchu sranda 😀
zazalienkin Mišiak je starší nie? januarovy a predsa je taky veľky ako naši mackovia 😀

garonka
17. máj 2010

to len my dve tu a ostatne čo? vyťahuju zimne kabaty zo skrine? 😀 😝

vefi89
17. máj 2010

asi sa zľakli, lebo ich strašíme, čo ich čaká a neminie 😀 😀
Zuzkin je určite starší, ale predsa, posledne písala, že už sa do hlbokéko kočiara nepychnú, tak už majú športový 😀 😀 ale teda to je veľmi pekné chlapčiatko, blonďáčik 😀 😀
keby nemali tie naše deti uši, tak majú úsmev kol celej hlavy 😀 😀

som si včera kúpila brokolicu, dala by som si z nej polievku, ale svokra neni doma....ako sa to varí? 😅

garonka
17. máj 2010

brokolicu normalne uvar ako karfiol ja ju zbožňujem a jem ju tak uvarenu fajne do mäkka mňam
ale mama robila vypražanu brokolicu tak to mi ale nechutilo
čoooooooooo? oni sa už vozia v šporťaku? jej blonďačik musí byť riadny fešak a dlhaň 😉
i u nas to vyzera na šporťak čim skorej lebo vanička je mala každu chvíľu

garonka
17. máj 2010

a polievka z brokolice normalka ako karfiolova mňam

garonka
17. máj 2010

bučik je hore ideme papaaaaaaaaaaať 😀 😀 😀

vefi89
17. máj 2010

už sme hore, potom neskôr zas 😉

barbyes
17. máj 2010

ahojte, už som späť, je tu niekto?

janinna11
17. máj 2010

Caveste kocice, som tu opat po dlhom case na skok, ako sa mate?? 🙂

janinna11
17. máj 2010

barbyes si este tu??

barbyes
17. máj 2010

ahoj jani, som, len akurát jem tak mám plné ruky práce 🙂 a čo ty? ako sa máš?

janinna11
17. máj 2010

No ahoj Barbyes, ja som u draheho v praci, ale inak pohoda, s niecim mu tu pomaham, takze aj ja som v praci 🙂

barbyes
17. máj 2010

no, ja idem pozerať už hokej takže pa

janinna11
17. máj 2010

juuuj, tak aspon napis stav, ja nie som doma ☹
Dufam, ze Miroslav im doda chut bojovat proti Finom viac, ako bojovali na OH, tam sme tusim s nimi prehrali o bronz...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre