Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
19. máj 2010

tadomati daj male stupel dnu aby sa netlacil von 😉
inak to aj moje sesterky ked boli male tak spravili krstnej..naleipili si jej vlozky ....ale nie na gatky 😀

dugyna
19. máj 2010

liv teraz uz mam aj riadny kotlik..a moj soanok zacina byt taky ze rano najneskor do 9h som hore ale vascinou skor..a potom ma poobede chyti spanok..niekedy si vyslovene musim aspon na hodku ist pospat a niekedy to nejak predycham...
ucim sa..ale sa mi nechce...a hlavne sa mi zle sedi nad knihami s bruskom...no ale uz to nejak vydrzime 😉
pomaly odskrtavam veci do porodky...
a zajtra mam obhajobu diplomovky..
a ty sa mas ako este stale mas lezkat? inak ti poviem s tym jedlom a donaskou to je otras..inak v technopole dobre varia a myslim ze maju aj donasku a kazdy den maju na vyber minimalne 4 jedla..a celkom dobra cena..

liv1
19. máj 2010

dugy aj ja by som chcela byt taka unavena, aspon by mi to rychlejsie preslo keby som viac spala. ale u mna je to presne naopak, nemam sa kde unavit.. mas obhajobu? no teeeeeda, budem moooc drzat palce 😉 pozriem sa teda aj na ten technopol..
ja stale lezim. ako dr povedala ze nemusim uplne stale lezat, ale tak vies. pri sedeni mam pocit ze sa tlaci na krcok, tak radsej lezim. a tiez teda je to do konca tehu, mozno uz nebudem musiet stale lezat, ale behat po vonku urcite nie. skoda 😒 , kedze mi napisali ze na spicku prsta a este nejake cislo 2 co neviem co presne je. ale krcok zo sona ma stale 35mm.

barbyes
19. máj 2010

a čo to znamená tie 3,5 cm? ja mám napísané zasa 2,5 až 3 cm

majcky
19. máj 2010

mali ste niektora zle vysledky tripple?????

barbyes
19. máj 2010

ahoj,
ja som mala všetko OK, skús túto tému. a zlý výsledok nemusí nutne znamenať choré bábätko, tie testy nie sú presné.
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/triple-testy-afp-testy-pozitivny-nalez-downov-syndrom-narodilo-sa-vam-zdrave-dietatko/

liv1
19. máj 2010

ja som mala len 1 hodnotu nizku ale nemusela som na amnio. ale aj tak netreba sa toho bat.

jeiny
19. máj 2010

ahoj majcky,

ja som mala

majcky
19. máj 2010

a ako to dopadlo, mne dnes povedali ze su zle, a som uplne zufala, od zaciatku mam len problemy

liv1
19. máj 2010

a co konkretne ti povedali?

liv1
19. máj 2010

strasne vela bab vychadzaju tie testy zle. niekedy aj vsetky hodnoty. a uz tisic krat amnio nepotvrdilo. netreba sa toho bat, vzdy to akurat vystresuje, zbytocne. fakt neboj sa.

majcky
19. máj 2010

no povedali ze jedna hodnota tam je zla, ale aby som sa dopredu nebala, lebo skrining sije je vraj 40x presnejsi ako tieto testy a tie som mala v poriadku, ze pojdem na morfologiu plodu a ze potom budu mudrejsi

liv1
19. máj 2010

majcky tak ty sa fakt nemas coho bat, ver mi. klud. urcite je to ok, evidentne ta neposlali na amnio, takze neni o com. a aj keby ta na amnio poslali, nepoznam absolutne absolutne nikoho kto by potratil kvoli amnio, dnes to vedia robit. takze fakt klidek, to teraz potrebujes. ja som mala tiez zlu 1 hodnotu a na morfe vsetko ok. tak ziadne strach jasneeeeee? 😉

majcky
19. máj 2010

tak ja dufam a pevne verim ze to vsetko dobre dopadne

barbyes
19. máj 2010

kam tá dugy zasa zmizla? 😠 strašné s ňou 🙄
ja som taká oťapená, že asi zaspím, ale za chvíľku ide kriminálka a chcela by som si ju pozrieť
majcky, presne ako hovorí liv, bude to určite OK tak sa zbytočne nestresuj

bejka08
19. máj 2010

Ahojte, tiež som bola na triple test, zatiaľ čakám na výsledok. Dúfam, že bude všetko v poriadku.

majcky
19. máj 2010

ja viem ze mam mysliet pozitivne ale je to tazke, ja uz chcem tiez pekne bezproblemove tehotenstvo

janinna11
19. máj 2010

Cavte baby, ako?? 🙂

Liv este si tu??

janinna11
19. máj 2010

Ako sa mate kocky??

majcky
19. máj 2010

ja sa mam zle 😝 ☹ 😢

liv1
19. máj 2010

ahoj jani 😵 . uz so si sice povedala ze koncim, ale ked si este ty prikvitla tak chvilku ostanem. ako sa mavate? 😉

janinna11
19. máj 2010

No a ako sa mi mas? Brusko este tvrdne??

janinna11
19. máj 2010

A preco majcky sa mas zle?? Ides na amnio?? Necitala som vsetko 😉 , som tu len na stvrthodku

majcky
19. máj 2010

zatial nie, vo stvrtok na bud tyzden idem na morfologiu

liv1
19. máj 2010

aaale tvrdne. ale menej. lezim a pocitam kazdy den. mala u mna robi doslova gymnastiku 😀
a co vas maly? 😵

janinna11
19. máj 2010

Majcky, neboj, a aj keby Ta poslali na amnio, neboj, bude vsetko ok, ja som robila v labe a s toxic. latkami a poslali m ana zaklade toho a testov z chromoz. aberacie - (kde sa ukazali zlomy na chromozomoch) na amnio...a fest som sa bala, vsak to je prirodzene, ze sa o nase pokladiky bojime, ale vsetko bolo ok 🙂

barbyes
19. máj 2010

práve je reklama ta som tu tiež na chvíľku

majcky
19. máj 2010

ale ked ja to asi az prehanam a neviem sa toho zbavit....... KUA

liv1
19. máj 2010

barby a co pozeras?

barbyes
19. máj 2010

práve mi napadlo, že jane sa tu dnes ešte neukázala, možno už rodí 😕 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre