Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
26. aug 2009

garicka tie ceny su uplne normalne na to ze je to tehu oblecenie😉 a este ked ti to dojde az uplne domov tak je to super🙂 keby ti to doslo len na postu to by si si po to nemohla ist sama vsak?. ale tak aspon uz mas co obliect a nech ta nejeduje ze nemozes chodit po obchodoch pre drobca vydrzis🙂

a do porodu mas este snad dost casu tka by si malo stihnut dost vela skusok🙂 je to tazke nestresovat pred skuskami ale pokus sa co najmenej hlavne pre maleho🙂

a doma si skoro stale tak si pracu rozvrhni na viacero dni🙂lebo jeden den robit toho vela nie je velmi dobre..

zazalienka
26. aug 2009

no neviem ci su tam detske a babatkovske obchody, tusim len jeden.. ale potrebujem kupit tomu mojmu nejake tricka .. tak hadam nieco bude.. a kamoska ide synovi kupit tenisky..

garicka
26. aug 2009

mirik, dnes mám takú chuť niečo robiť, a inokedy ani za svet 😀 možno to poznáš 😉 . mohla som si to poslať aj na poštu ale keď je možnosť že mi to prinesú až sem..... len škoda že nie všetky katalógy ponúkajú túto možnosť.

vy máte firmu niekde v centre? ale trošku pomimo?

garicka
26. aug 2009

baby nepozerali ste sa na stránku apartmány skiver, čo tu vybehuje vedľa na pravej strane v stĺpci? sa mi celkom ten apartmán pozdáva, a keby mi doki dovolil tak by som tam možno ako mi začne MD na začiatku novembra aj na 3 dni s drahým šla.... a je tam aj net na izbe 😵

garicka
26. aug 2009

zazi
a ty si kedy dáš foto aby sme ťa tiež videli? 🙂

zazalienka
26. aug 2009

xixi noo hadam sa k tomu dostanem.. musim pohladat doma v archive nejaku co nie je odstrasujuca🙂

garonka
26. aug 2009

dobre ránko 😀

miroslava89
26. aug 2009

garicka to pozna asi kazda zena😀..ale tak vybrala si si dobry katalog tak je dobre🙂 poto msa pochval ci si spokojna uplne🙂

a firmu mame pomimo kosic- lebo sucastou arealu firmy je aj velke parkovisko+garaze pre kamiony a to v centre by sa nedalo a drahy nechce platit najomne este ze nejake ine sidlo firmy..

garicka
26. aug 2009

mirka 😉

ahoj garonka, vyspatá?

zazalienka
26. aug 2009

xixi breráááánečko🙂

miroslava89
26. aug 2009

a tie apartmany som pozrela az teraz ked si na to upozornila a celkom pekne to tam vyzerA🙂 ja by som na tvojom mieste isla ked ti dovoli lekar🙂.

miroslava89
26. aug 2009

garicka snad sa nenahnevas a nebudes si mysliet ze som drza alebo co ..ale taka otazocka.. mozem ta volat krstnym menom?🙂 😅

garonka
26. aug 2009

vyspatá 😀 vstala som o siedmej naraňajkovala, zas zaľahla i na hava som zabudla 😀 teraz som mala obedík a relaxujem pri koníkovi, poobede idem ku svokre, pozrieť šteniatka, včera našli na ceste a vzali domov, ale fajne svokra nebude doma tak pridem načierno 😀

garicka
26. aug 2009

mirka prečo by som sa hnevala? inak volám sa gabika 🙂

miroslava89
26. aug 2009

garonka provokujees😀ja som hore od pol6 rano a ty si krasne vstanes o 12:tej.. ale aspon si vyspata..

inaac mne trvalo par minut kym som si uvedomila ze si to ty 😅 😀 mas fotecku aka zmena🙂a uz mam sancu ta niekde spoznat 😉

garonka
26. aug 2009

jeeeeej Gabika i ja som mala v nemocke spolubyvajucu Gabiku 😀 cely týždeň 😲

andrejusa
26. aug 2009

ahojte, tak už aj ja som tu 🙂

Zazi... ak to bude v 9 mes. tak ako teraz tak asi bude musieť byť cisársky.
Od rána si nejak neviem sadnúť, ani ľahnúť aby ma to nebolelo, tak som sa rozhodla, že dnes nepohnem ani prstom. 😝

garonka
26. aug 2009

Mirka

jasneeeee 😀 vieš ja som si zvykla na vstavanie o pol 5 😀 tak sa mi to presunulo na siedmu noa babo chcelo spať tak sme chrapali 😀

jaj a ty zarezavaš od pol 6 no skoro to je, ja som robila v robote od 6 ale vstavala som o pol 5 lebo mne v kupeľni fintenie trva i hodinu 😀

to je odstrašujuca fotka 😀 pohľadam normalnu 😀

zazalienka
26. aug 2009

andrejusa ja budem volat na neurologiu co s tym, mam herniu disku L4 L5, z ocneho uz razitko na cisarsky mam, uz mi ide len o to ci spinal, alebo komplet uspat.. co by som bola radsej..

miroslava89
26. aug 2009

gabika ja viem mas to na fotecke z ultrazvuku🙂 a dakujem za dovoleniei🙂

inaac po straasne dlhom case sa nas tu stihlo tolko stretnut naraz🙂

miroslava89
26. aug 2009

garonka

ja som rano vstala vosla do kupelne umyla sapozrela do zrkadla hodila vlasy do copu a isla😀..mne sa tak skoro rano nechce nic mozno casom..

vyspi sa kym mas caslebo ked bude babo nebudes mat tolko casu spat

a fotka neni odstrasujuca take nehovor len nezvyk 😅

garonka
26. aug 2009

čo sa mi stalo v noci, trebalo mi na cik cik len spala som ako zabita, nakoniec som sa dotrepala na zachod, môj mechur bol taky plny, že som i krč dostala potom ok, až som sa zľakla a môj drahy mi vytkne či som normalna, že mi treba na cik a sa nezobudím, ale som sa toho zľakla 😲 a mne doktor v nemocke povedal, že ak treba na wecko v žiadnom prípade nemožno zdržiavať ale hneď ísť 🙂

miroslava89
26. aug 2009

andrejusa si tehulka tak mas pravo aspon jeden den uplne vypnut..

andrejusa
26. aug 2009

čo je spinal? neviem či aj ja náhodou nemám presne to čo ty L4 L5, musela by som pozrieť do papierov a nechce sa mi teraz. A niečo S a neviem čo. A prečo z očného razítko? tomuto celkom nerozumiem... neurologička by sa mala vyjadriť, či ma majú rodiť radšej cisárom, alebo normálne? a ako keď nemôžem ísť teraz na rtg a oproti tomu z minula to mám možno už horšie... pred rokom som u nej bola naposledy

miroslava89
26. aug 2009

inac je akurat obed dobru chut vam k obedikom 😅 😎

garonka
26. aug 2009

Mirka

spať sa veľmi neda, prerabaju si oproti byt, teraz na obed maju pauzu, ale začnu zas do večera 😠 ale vata v ušiach pomáha 😀

svokru si nechala samu doma? a zarezávaš v práci?

andrejusa
26. aug 2009

garonka... dokedy ťa budú hentak susedia mučiť?

miroslava89
26. aug 2009

garonka ty si riadny spekulant😀.. ale tak oni raz s prerabkou prestanu mozno este stihnu kym budes tehulka a potom prespis aj cele dni 😀

a svokru som nechala samu doma upratovat a ja som oddnes nastupila do prace- ale vidis sama ako pracujem minutka prace 5minut na koniku-este ze ma drahy berie ako zaciatocnicku a nedava mi vela roboty lebo inak by som tu nestihala byt..

garonka
26. aug 2009

andrejuška

rtg sa v tehu nesmie, mne napríklad robili ekg to je na srdce ale keby mi chcel internista skumať srdce tym holterovým prístrojom tiež by nesmel, alebo možno robia rtg v akutných prípadoch.
a ja budem mať sekciu kvôli tlaku, prednosta mi dopredu naznačil, ale ja by som radšej bola pri vedomí a zospodu nech mi pichnu epidurálku aby som babo videla, nechcem spať v celkovej narkoze 😀

miroslava89
26. aug 2009

no ja zas kecam jak baba na trhu 😝 ale uz nie dlho uz len necelych 5dni a sa ma zbavite.. do 20septembra budete mat odo mna pookoj 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre