Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zazalienka
23. máj 2010

elko, jedna taká šťanda tu mala asi 30 nickov všelijakých, pokradla fotky detičiek kočkám, v téme zomrelo mi dieťa sa zamiešala že jej zomrelo dieťa, nikto nevie koho všetkého oklamala.. vraj má 16 rokov, v téme modrýkoník.sk sú zablokovaní užívatelia.. anairda, stupidq6, barboreta.. to je len začiatok..

lubka89
23. máj 2010

ahojte baby .... ako sa mate ? co je tu nejake nove babatko? 😉

lubka89
23. máj 2010

@janefonda a ty este nic ?

elko69
23. máj 2010

@zazalienka coze???a to malo aky vyznam kradnut babam foto deticiek a vydavat sa tu za nejaku ubohu matku???aby ju lutovali,alebo len dievcatko nemalo co robit a robila si srandu z nas mamiciek??mala aj foto nejake ci len nick a nic v nom???

@lubka89 lusa ma akurat jedno krasne par dnove babetko, inak nic zatial,vsetko po starom...

janefonda
23. máj 2010

@elko69 k tej afere toho moc neviem, len ze nejaka osoba mala hrozne vela nikov a robila si albumy z albumov inych... nejaka trafena hus 😒 Ale admini ju blokli pokial viem... a vymyslala si v rozlicnych temach pribehy a tak... no co uz ...
Moja malicka to ma tak na vahach...raz je mega aktivna, potom oddychuje a tak... posledne dni sa riadne vystrkuje, ale tak zial neviem jej pomoct, je mi jasne, ze je jej tam tesno 😒
Tie strie hnusoby mna ale aj dost stipu. Teda vzdy ta nova stipe a potom sa to ukludni...ono je jasne, ze v tomto stadiu rastieme najviac spolu s detickami, cize aj pokozka a telo dostava zabrat...ale tak ked je to pre takuto krasnu udalost, tak ja urcite pretrpim 😵

janefonda
23. máj 2010

@lubka89 nam je asi v brusku taaaak dobre, ze bude treba pomoct na tento svet... 😠 no ved v utorok mame dalsiu kontrolu, tak uvidime...

zazalienka
23. máj 2010

elko, mala fotky, pokradnuté.. aj vejula tuším si v nejakom albume našla svoju fotku..

elko69
23. máj 2010

@janefonda no uz mi to tu zazalienka trosku objasnila,ti ludia su fakt chory niekedy 😒 no mna strie nebolia,ani som nevedela ze ich mam az minule kamoska ze uz sa mi zacina roztahovat koza uplne zo spodu bruska,tak som si musela zobrat male zrkadlo a kuk sa lebo akosik si nedovidim tam dole..hehe 🙂 kolko si pribrala zatial a kolko vazi malinka uz cca???

elko69
23. máj 2010

@zazalienka no to si tusim spomynam ze niekto pisal ze si nasiel svoju foto v cudzom albume,ale myslim foto tvare jej,nie?

janefonda
23. máj 2010

@elko69 ja mam + 11 kg , ale mne sa to uz dva tyzdne nehybe. Mala mala na poslednej kontrole 3033 g, tak ked si priratam moznu odchylku + - 10% tak myslim, ze bude ,mat tak do 3500 pri porode. Ja som tiez nebola velke babo. No ved sa necham prekvapit.
Z toho si nic nerob, ani ja si tam nedovidim 😀 aj holenie je u mna vzdy zabavne a naslepo 😅

elko69
23. máj 2010

@janefonda no mna to holenie dnes caka a este k tomu mame taky maly sprchovy kut tak to bude zaujimave,manzel uz nestiha a rano zase ked pride ma neoholi takze je to dnes na mne...akurat som pridala foto bruska taku aktual...no ja mam zatial 8 kg a neviek kolko maly vazi,sa v utorok dozvieme,zajtra idem len na vyter - streptokoka,ty to mas uz asi za sebou,co?

elko69
23. máj 2010

no idem si zobudit mm,este s apripojim neskor..papa zatial

lulu4
23. máj 2010

ahoj Jane, este stale na slniecku? Davaj pozor aby si nezhorela 🙂

janefonda
23. máj 2010

@lulu4 ale co by , uz som zaliezla. Lebo ja mam alergiu na slnko a uz mi chytalo stehna, tak som sa schovala. Kedze momentalne neberiem lieky na alergiu. Ale bolo to tam prijemneeee 😎 Zajtra sa zasa vycapim, ak sa bude dat...jedineeee, ze by mi to prekazil porod....no ale neviem neviem!
A co ty???

lulu4
23. máj 2010

Jane: jaj tak to si musis davat pozor teda na slniecko... No tak uvidis ci sa bude dat aj zajtra opalovat 🙂 Inak nam na tom jednom balkone vzdy cca od 11 az do vecera tak pecie slnko, ze dovi ale nejako ma to tam nelaka zatial, este som si tam ani lehatko nevylozila 🙂 na druhom je pekny chladocek, esteze je to takto podelene 🙂
co ja? dokpopy nic, co to som poupratovala dnes, poprala, navarila, pospala si asi hodku poobede, umyla vlasky, okupala pred chvilou a uz sa ucim, no robim vsetko mozne aj nemozne len ucit sa mi nechce... uz ma z tej skoly raz porazi, aj drahy sedi za PC samemu sa mu nikam nechcelo lebo nas aj jeho kamosi volali na salas niekam ale nesli sme... buduci vikend ma caka taky isty lebo nie tento ale dalsi pond. bude asi najtazsia skuska zo vsetkych :(

janefonda
23. máj 2010

@lulu4 s balkónmi to máme presne ako vy. Na ten väčší svieti celý deň slniečko. Ja som ho asi pre troma týždňami poupratovala, dala lehátko, umyla stôl a stoličky a už si tam pekne vegetíme s mm. Zajtra dojdu naši, že namontujú muži aspoň tú markízu a že keď tu už budú mohla by som do rána porodiť 😀 že oni si to tak naplánovali...zlaté. Veď ja by som im aj rada vyhovela, ale musím čakať čo malá...a možno malý 😀 😀 😀

lulu4
23. máj 2010

@janefonda tak su velmi zlati, ze ti to takto naplanovali, ved ty by si uz tiez rada isla, verim ti, ze uz ti to musi az liezt na nervy ked sa ta kazdy vypytuje ci uz ... musi to uz byt neprijemne.. ved keby sa dalo tak by si isla ale mala/maly 😀 je nejaka/ky tvrdohlava/vy 😀 no to by bolo ozaj pre vas asi prekvapko keby vysiel von pipik maly, ale tak vsetko je mozne kedze ti to viac krat nepotvrdili... nevadi hlavne nech ste obaja zdravi to je to najdolezitejsie....
no markiza je super vec, dobre robite, ze si ju idete namontovat, my ju na tom jednom balkone mame tiez tam kde prazi to slnko stale...

janee_
23. máj 2010

Caute baby. Sorry, priplichtila som sa pred tyzdnom a odvtedy nic.

Najprv, to vam bola novinka, v hoteli dosli, ze internet bude spoplatneny 25 dolarov na den! 😀 A bolo po internete. Tak uz som len cakala, kedy z tej cinskej diery vypadnem. Potom cestovanie litedlom, som si hovorila, ze ked prezije toto tak uz asi vsetko. Take tlaky v tom lietadle boli. Samozrejme rozhodene casove pasma mi sposobili taku strasnu nevolnost, ze som skoncila v nemocnici, dehydrovana, hladna a na smrt vyvracana. Vam zavidim, ze uz mate za tym. Z nejakeho dovodu je ta moja nevolnost tak priserna, ze som skoncila na liekoch. Inak viete nieco o Prochlorperazine 5mg? Midwife mi tvrdila, ze to nepredpisuju pri normalnej nevolnosti (lebo neradi predpisuju akekolvek lieky) ale pri silnej neovlnosti ano, lebo tym ohrozujem seba aj male. Vraj je to neskodne. No neviem. Keby to bolo tak neskodne tak sa to predpisuje hromadne. Co myslite? 😒

janee_
23. máj 2010

Jane

pozeram, ze tej tvojej malej slecne je dobre v teplucku a pohodli bruska. 😉

janee_
23. máj 2010

Jaaaaaj, asi som sa neskoro prihlasila. No nic. Ved snad mi date odpoved aj zajtra. Papa zatial

lulu4
23. máj 2010

@janee_ no povedzme si ktore lieky su neskodne? mozno nejake bylinne preparaty, resp. homeopatika, tak urcite nie su neskodne ale ked si na tom tak zle co sa tyka nevolnosti tak ta nenechaju zase trpiet, vies je vela pripadov ked kočky v tehu dotanu napr. zapal mocovych ciest alebo ochories ze mas vysoke teploty, to si nevyberies a vtedy je doktor nuteny ti nasadit antibiotika, niektore su predsa aj take co mozu aj tehulky brat... ja som pocas tehu bola 2 x chora raz na zaciatku chripka som sa z toho vylizala a potom zaciatkom aprila som mala hnisave hrdlo, kasel, teplotu ale povedala mi dokina ze sa z toho dostanem aj ked to bude ovela dlhsie trvat nedala mi lieky vtedy... brala som homeopatika...
takze ty si uz doma z Ciny co to som si tu citala ked si prispievala vtedy minule 🙂 to si dobra ze si zvladla let aj ked nie uspesne lebo tvoj organizmus protestoval ale uvidis aj nevolnosti povolia, hadam nebudu vecne, aj ked niektore kocky ale to je ozaj len malinke % vracaju skoro do konca tehu, musis verit, ze tebe to coskoro prejde, pozitivne myslenie je v tehu velmi dolezite

lenocka84
23. máj 2010

ahojte
ako sa maate?

elko69
23. máj 2010

@lenocka84 krásne fotečky ma ten vas drobcek veru... 😉

lenocka84
23. máj 2010

elko to je len ukazka
dalsie ete nemam

janefonda
23. máj 2010

@janee_ no super, ze mas uz za sebou tu dlhu cestu. Teraz si uz tehu uzivaj naplno, nevolnosti snad nejako ustupia...treba to len vydrzat, potom uz bude dobre 😉 No nasa mala sa zabyvala v brusku, tak co ma tam full komfort 😀

@lulu4 no uz sa tesim na tu markizu. Potom tam budem moct aj malu supnut na balkon a nebude na nu svietit slniecko... 🙂

elko69
23. máj 2010

lenocka hmmmmmm tak to som potom zvedava na tie ostatne foto teda ked toto je len ukazka...

lenocka84
23. máj 2010

tak to som aj ja zvedava
necham sa prekvapit

elko69
23. máj 2010

tak potom ich sem daj nech sa aj my mozme pokochat peknymi foteckami...

lenocka84
23. máj 2010

urcite dam, jednoznacne
sa pochvalim

mimi21mimi
23. máj 2010

zdravim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre