Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

ana25
3. júl 2009

Ja som z NR a počula som veľa ľudí chváliť sono v Hlohovci, vraj je to tam vraj omnoho lepšie ako u nás. Asi to bude pravda keď aj ty tam ideš z TT.

maja177
3. júl 2009

ana ja mam fotku malinkej ako ziva :D doky ju isiel odfotit a v tom otvorila pusinku 🙂

zazalienka
3. júl 2009

presne, aj mne je to uplne jedno.. co to bude.. v albume mam fotku, musela som ju sem dat, ako to vyzera v 10-tom tyzdni..

ana25
3. júl 2009

Určite je prvoradé aby bolo bábo v poriadku, a aj my (keď v poslednej dobe pozerám správy z blaváckych pôrodníc). Ja mám s prsiami úplne iný problém - mám ich totiž odjakživa väčšie a momentálne sa teším že mi zatiaľ nenarástli. Dúfam že mi nepodrastú, lebo tá gravitácia je nebezpečná 😖 😢
Garonka neboj sa tá fazuľka rastie neuveriteľne rýchlo . . . až sa ti to nebude zdať na ďaľšom sone.

garonka
3. júl 2009

ana
na ďalšie sono musím čakať 28.7 to je dlhooooo ☹ niesi sama i ja mam cecuľe väčšie a mam pocit, že trocha narastli trička su mi uzke a manželíno sa v nich vyžíva 😀 a keď sa mi po pôrode ešte zväčšia dúfam, že nebudem ako Lolo Ferari 😀

zazalienka
3. júl 2009

presne, narastie rychlo.. 9.6.malo moje malinke 6 mm, a dnes malo 3,55 cm.. a porastie.. som zvedava kam az, pretoze moj manzo ma 1,95 m a ja mam 1,80 m.. a pri narodeni som vazila 4,3 kg.. tak neviem co z neho bude.. maly obrik..

garonka
3. júl 2009

zazalienka
važneeeeeee? i môj manžo je taky vysoky ma 1,93 cm ja mam okolo 1,72 a stale sa smejeme lebo ak sa krpček narodí bude vysoke po ňom a tučnučke po mne 😀

zazalienka
3. júl 2009

xixi no je to cakanie na zazrak.. manzelova dcera ma 8 rokov, jej matka je tak vysoka ako ja a Veronika mi je takmer po prsia.. sama ruka sama noha.. tak sa mame na co tesit..
v HC je lekár, volá sa Brešťanský, myslím, dá sa k nemu objednať dokonca aj cez víkend, za príplatok a počujem samé chvály.. švagriná bola spokojná, kázal im priniesť DVD, vybrať si k nemu pesničku, dal im to dohromady, tak dom apozerali a tešili sa.. stalo to okolo 1800 Sk, ale za ten pohľad o stojí.. a pamiatku na krpate..

ana25
3. júl 2009

Môj priateľ má tiež 1,94 m, len ja som pri ňom ako taký krpec 1,68 m. My sa skôr bavíme vždy po sone, lebo priateľ čaká či sa naše dieťa podá na mňa a bude mať veľký nos - a to fakt preháňa, lebo ja mám taký štandardný nos. Nikdy nezabudne poznamenať že klofák (rozumej nos) nevidel, takže je to zatiaľ ok.

garonka
3. júl 2009

to musí byť krasne mať babo na DVD na pamiatku i ja si niečo take dam 😉 už sa teším, ale nieje to veľa 1800 sk? ☹

zazalienka
3. júl 2009

xixi tak to vy ste rozchytali vsetkych vysokych chlapov.. ja ked som bola este slobodna, tak som sa vzdy rozculovala, preco vsetky nizsie baby maju takych vysokych chlapov a nam dlhanam sa usli vzdy ti ostatni (rozumej tie mensie postavicky.. )

garonka
3. júl 2009

ale mať dlheho chlapa je i vyhoda nie? 😀 😀 😀 😀

ana

zo mňa si uťahuje že bude fajnučke mäkkučke po mne 😀 😀 😀 a dufa, že nebude papuľnate 😀

zazalienka
3. júl 2009

jasne ze je to vyhoda.. mam sa o koho opriet.. doslovne.. no nasla som stranku toho ultrazvuku.. je to www.4dultrazvuk.sk.. su tam ceny este v Sk, 1000 cez tyzden a 1200 cez vikend.. aj poopis.. tak pozrite..

garonka
3. júl 2009

zazi
nefunguje stránka akosi to nejde

zazalienka
3. júl 2009

http://www.4dultrazvuk.sk/O_nas teraz som tam pozerala obrazky.. skopiruj si ten link..

ana25
3. júl 2009

Výhoda? Ja na neho zbytočne zháňam košele (musí ich nostiť do práce), vždy mi v obchode vytiahnu modrú, bielu a končíme . . . má totiž veľmi dlhé ruky. Mne sa vždy veľmi páčilo keď sa taký dlháň ku mne sklonil a dal mi pusu. Ach tie časy ...násť ročné!

garonka
v to dúfa asi každý chlap, len nechápem kde to berú že by tie deti mohli byť papuľnaté práve po nás

zazalienka
3. júl 2009

xixi ja kupujem standartne XXL veľkosť a väčšiu.. inak objavila som skvely shop na rifle, aj tehotenske aj panske, usiju na mieru, za dobre peniaze a naozaj kvalitne.. ja si na rifle potrpim, a kupila som si tam skvele tehotenske rifle..

ana25
3. júl 2009

Inak baby aké máte skúsenosti s tehotenskými vecami? Ja mám problém zohnať pekné veci a už som rezignovala a povedala som si že už vydržím s tým čo mám. Bola som aj v BA v Auparku a nič moc - tričká ako pre 40-ročné ženy. Termín mám začiatkom októbra a mám ešte 20 dní dovolenky, tak to dúfam vydržím s tým čo mám (samozrejme ak nepriberiem ako slon 😠 )

zazalienka
3. júl 2009

no nastastie sa nosia teraz take volnejsie saty a tricka strihnute pod prsami.. no a na neskor mam moje nove rifle, daju sa upravit na 4 miestach, a postupne povolovat az do konca.. so zavazovanim okolo krku, takze mam chranene aj krize, dokonca su predlzene na vysku 185 cm.. co som poterbovala..

garonka
3. júl 2009

ja sa chystam na nakupy na buduci týždeň lebo ozaj neviem do čoho sa vtrepať presne presne trička ako pre stare baby ale kamoška bola v H a M a nakupila si super veci len jej vravím že ona je tenka ako palica a ma veľkosť 36/38 tak nieje problem ale ja? potrebujem maximalne 42 a to su veci pre stare babizne.

garonka
3. júl 2009

zazi a to kde si kupila tie rifle? mne su rifle zatim ok ale budem porebovať druhe nejake voľnejšie

zazalienka
3. júl 2009

su to rifle znacka Steberg, skusala som si ich v Trnave v jednom obchode, stali tam 1850 Sk, skoro sa mi oci pretocili.. tak som si napisala znacku, nasla na nete, zistila som ze ich siju kusok za galantou, v Topolnici, pan sa vola Stefan Bergendi.. ja som potrebovala predlzene a vysli ma 1200 Sk.. som mu napisala mail, on mi odpisal ze kludne mozme prist aj do dielne kde sa sije, ze sa da hocico, aj na zakazku.. na mieru.. rifle, bundy, detske veci.. z velmi kvalitneho materialu.. som bola prekvapena..

ja som bola v Blave v C a A, pozerala som veci pre tehotne, ale ani babke by som to neobliekla.. hrozne otrasne veci.. a co je lepsi obchod, tak je to velmi drahe.. aj v Poluse je, tusim Beruska sa to vola ci ako.. dolu na prizemi.. tam som este nebola.. ja budem na zimu skor potrebovat nejake svetre.. ale objavila som krasne tricka a tehotenske pasy.. na tejto stranke:
http://www.bess.sk/detske-oblecenie/kategoria/t...
hlavne tie tricenka s nozickami su uzasne.. a na mimibazare som objavila taky krasny zavazovaci sveter..

ana25
3. júl 2009

V HaM (na domácej klávesnici tam neviem dať medzi HaM ten správny znak, hanba viem ☹ ) mali práveže také väčšie veci. Ja som žieňa krv a mlieko a všetky nohavice by som omotala dva krát okolo pásu. Čudujem sa že si tam tvoja kámoška tak dobre vybrala. Ja som si tam nekúpila nič. Dokonca Zazalienka píše že je teraz veľa voľných tričiek
strihaných pod prsiami, len keď má niekto moju veľkosť prs, tak je to problém, lebo ten prestrih mám rovno cez bradavky. Takže zasa nič . . . Dokonca priberám v páse do bokov, takže obtiahnuté veci tiež nemusím, lebo v nich som nemožná.

garonka
3. júl 2009

maš pravdu čím drahy obchod hrozne veci maju ja sa už teraz hrozím čo budem v zime nosiť asi tiež nejake svetre a hadam i rifle zoženiem, a babka bola najlepšia ta mi hneď ponukla svoj širokansky kabatik že mi ho v zime da 😀 no ja si ho nevezmem ani za svet 😀 😀 😀 predsa nebudem vyzerať ako strašidlo do maku

no pasy maju užasne a ja som si i samolepky na auto pozerala hadam nejaku super vyberiem

garonka
3. júl 2009

ana
ja som tam tiež nič nekupila ale kamoška sa vychvaľovala že suprove veci ma no nepačili sa mi ale keďže je tenka ako palica ta by i vo vreci dobre vyzerala, ja mam takisto postavu krv mlieko a ako začnem priberať guľatiť sa ošalim sa lebo mne už teraz moje faldiky prekažaju a vypasovane veci nemusím skôr som na voľnejšie. no hadam niečo najdem na svoju postavu a koncom jula ideme svokre na 50tku to si už vôbec neviem čo natiahnuť na seba 😠 tak presvedčím manželína aby sme šli do Maďarska či tam niečo je 😉

ana25
3. júl 2009

Ja som rada že budem rodiť na jeseň, nevzávidím vám totiž kupovať si vetrovku na zimu na jednu sezónu. Kúpa vetrovky je drahá záležitosť aj keď nie si tehotná . . .
Inak ja som mala problém zohnať teh.nohavice na leto, nechcela som totiž aby mali ten pás cez celé brucho. Hrozné v týchto teplách mať cez celé brucho úplet. Nakoniec som si kúpila trojštvrťové rifle, kde pás kopíruje spodnú časť brucha a na stranách je to vyššie v páse - ako také vajíčko.

ana25
3. júl 2009

Vraj sa v Maďarsku dá dobre nakúpiť. Držím palce. Sestra hovorila že si jedna baba od nich si kúpila veľmi pekné elegantné veci práve v Maďarsku. Aj kúpa kočíku a detských vecí sa tam oplatí . . .

garonka
3. júl 2009

no veď ja sa toho hrozím že budem musieť kupiť vetrovku ktoru fakt využíjem len jednu sezónu ale možno ju svokre darujem akoby mi mala prachnivieť v skrini. Ja tiež milujem 3/4 rifle , tie nieje taky problem kupiť a tehu nohavice s pasom cez brucho si neviem predstaviť lebo mne je teplo vo všetkom 😀 v zime som nosila len rolačik a bundu a môj manželino stale nechapal že mi nieje zima no mňa hriali moje faldiky 😀 😀 😀

pipinka82
3. júl 2009

baby ahojte sorry že sem píšem ved už niesom tehu,ale preskákala som si tak isto týmto 😀 ja som toho názoru že nekupujte drahé tehu oblečko ja som mala len jediné rifle tehu a nosila som ich 2 mes.potom som ich už nenatiahla tak som sa naštvala a vošla som ku čínanovy 😀 vybrala som si super veci volnejšie tričká kratase tepláčiky no súpravy velkost xxl a bolo hotovo xixi a pri druhom to taktiež spravím... 😀 jasom pribrala za celé tehu 26kg to som rodila až 41tt fuuj katastrofa a to teplo 😝 a teraz má malý 10mes. a mám ešte 5kg nad pôvodnú váhu konečne sa cítim ako človek xixi 😀 takže ak si dáte poradit nekupujte zbytočne radšej za tie peniaze kúpte dedičkám niečo krásne oni toho potrebujú viac 😀 😀 rychlo rastú a všetko je predražené ale ja na malom nešetrím 😀 a prajem vám pekné tehulkovanie užite si to ubehne to raz dva 🙂)))

garonka
3. júl 2009

pipinka82
najradšej by som teplaky nosila tie budu dobre stale i po pôrode 😀 😀 😀 😀 pekne si pribrala fíha dufam, že ja priberiem trocha menej lebo to veľmi veľmi ťažko zhodím ☹ mam rozkolísany metabolizmus, a vďaka za cennu radu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre