Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
26. máj 2010

@lulu4 a pacilo sa jej to a mozno si to teraz aj da na krst sestrinho babetka,lebo jej satnik obsahuju skor take sportovejsie veci a hento bolo take elegantnejsie,takze si to hadam oblece,aspon som jej pomohla vyriesit co si obliect na ten den,teda dufam..

ok uz frcim aj off nech vsetko postiham,este musim na socialku vybehnut sakra,skoro som zabudla...

jjana17
26. máj 2010

@lulu4 no veru uz sem patrim k inventaru,,tak ti to bolo cudne
ale vcera mi volala maminina koleginka ako robi gynekologicka ze potrebuje ist na vysetrenie ale ma rannky takze nemoze si ist pre casenku, tak bola z toho taka nestastna lebo ma cistu a vybrala lieky tak sa mala prist skontrolovat, no tak som jej navrhla ze jej rano skocim pre casenku a ked som tam uz bola hned som si dala krv zobrat nemusim ist v pondelok,,cize 2 muchy jednou ranou 🙂 🙂 🙂
a potom som zakotvila u maminy dali sme si kavicku a isla som dom,,,vies ako abstaky za konikom 🙂 🙂 🙂

lulu4
26. máj 2010

@jjana17 nooo tak ale ty si uz toho teda pekne postihala dnes, ja by som uz tak rada isla von niekam len tak po meste pobehat ked konecne neleje... ale nemozem, musim sa ucit, uz zajtra ma to caka, tak uz aj maleho pripravujem, ze zajtra budu stresy... no a som tu tiez len na chvilu lebo ked tu stvrdnem dlho tak z ucenia nic nebude :(
inak vecer ma chytili zase take krce v bruchu ze som myslela ze mi ho roztrhne ked som si isla lahnut, som si dala espumisan a nejako som zaspala... no a potom okolo pol noci som isla na wc a to bolo ako porod, konecne som bola na velkej ale uuuf ziadna sranda :(

mirka12011
26. máj 2010

no cavelo babenky
janefonda gratulujem ejejejej takze mas malinku uz tu takze mozme rodit dalej 😅

jjana17
26. máj 2010

@lulu4 no este som teraz odskocila do obchodu na nanuk,,,,,,ked u nas ostala taka para hroza
jaj toto chodenie na wc je taktastrofalne, ja odkedy jem zelezo tak no mam problem, ale minule uz som fakt mala nervy nic nezaberalo tak som jeden den vynechala davku zeleza a hned rano bolo uspesne,,,tak som hned si dala aj tabletku zeleza a pokracovala som v uzivani,,,ved to sa neda take krce v bruchu mat,,,
tak zajtra mas asi tazku skusku
😖

mirka12011
26. máj 2010

@lulu4 no teda este ze sa aj o mna niekto boji 😉
@jjana17 no teda ty si ma nepamatas? dostanes na prdelku 😀

jjana17
26. máj 2010

@mirka12011 uz si asi ty na rade ako tak vidím

jjana17
26. máj 2010

@mirka12011 ale pamatam a velmi dobre to bola chvilkova tehu demencia 😀 😀 😀

mirka12011
26. máj 2010

@jjana17 no este ze tak 😅 bo uz ani silu nemam aby si na prdel dostala 😝
no som na rada, snad zajtra budem vediet co a ako.... 😕

jjana17
26. máj 2010

@mirka12011 uff som rada taku bitku dostat ,,,by si bola taka agresivna tehulka 😀 😀 😀
zajtra ta caka poradna alebo sono??

mirka12011
26. máj 2010

@jjana17 idem znova na ctg, prietoky a porodnik ma zhodnotit co dalej tak som zvedava 😠

jjana17
26. máj 2010

@mirka12011 a tie prietoky to sa ako robi normalne na sone, lebo my sme boli v pondelok na sone a neviem ci mi aj to kontrolovala,,,,lebo len miery maleho hovorila

mirka12011
26. máj 2010

ano ano prietoky je sono a tam ti pusti reprak a pocujes ako je male vyzivovane cez placentu, nepustala ti?

jjana17
26. máj 2010

@mirka12011 no takze mi to nerobila, lebo iba sono, nepocuvala som veru nic

mirka12011
26. máj 2010

@jjana17 no lebo prietoky to sa hlavne kontroluje to vyzivovanie babatka cez placentu a to pustia tu cinnost placenty tak a vies aj vahu maleho?

jjana17
26. máj 2010

@mirka12011 teraz mi kamoska pisala ze prietoky od 36 tt takze si este pockam
jasne malinky ma cca 1470 gramov 🙂 🙂

lulu4
26. máj 2010

@mirka12011 ahooj, no jasne, ze sa o teba bojime, ved sme tu uz nejaky ten kolektiv buducich mamiciek a mamiciek 😀

fuuuj po tej rannej krupici mi ostalo akosi tazko, ja moc sladke neznesiem, alebo maly co ja viem, tak som si isla natriet chlieb s maslom a pastetou... raz ma z tohto porazi...uplne taka slabost na mna prisla, zacala som sa potit a na odpadnutie...

mirka12011
26. máj 2010

@jjana17 ale nam tu robia prietoky od 30tt v kazdom regione inak ale to len v 30tt a tak potom az v 36tt a podla potreby... 😉
ukazkova vaha 😎

mirka12011
26. máj 2010

@lulu4 no teda tieto stavy poznam ja som dnes skoro odpadla vstala som z postele a z jednej strany na druhu ma"metlo" som si musela sadnut bo by som niekde spadla....tak len predychaj a daj si vodu....
inak uz mam na poste co som objednala 😀

jjana17
26. máj 2010

@lulu4 veru len sa rychlo najedz, ono ja keby si dam krupicku na ranajky ja som za pol hodku hladna,,,,,,ja som taka chlebikova a pecivkova,,to ma zasyti na dost dlho ale take lahke ze jogurt na ranajky tak to nie,,,,,

@mirka12011 asi to bude tak ze od doktorky a regionu zalezi,,,,,no ta vaha je fantasticka tak ma potesila ze je vsetko v poriadku

mirka12011
26. máj 2010

no ano asi na regione lebo aj v poprade mi hovorili ze v 30tt tam robia prietoky tak vies Vam potom mozno budu robit prietoky od 36tt pravidelne kazdy tt, tu len ked si zmyslia 😅

lulu4
26. máj 2010

@mirka12011 no supeeer ze ti uz dosiel balicek, este tak ist na tu postu pre to ze? ja to uz mam tiez doma aj tie obliecky, aj plachtu, vankusik a paplonik, tak sa z toho tesim tiez, a aj tu odsavacku 😀
to je dobre, ze ti to stihlo prist do porodu..

@jjana17 ja mavam typicke ranajky od zaciatku tehu, chlebik alebo zemlu s natierkovym maslom, nejaku sunku ked je doma, inak mi k tomu staci redkovka a paradajka a som najedena tiez na dost dlho... ine mi ani zaludok neprijmal na zaciatku tehu niekedy som bola na tom cely den... a ostalo mi to doteraz, neviem co som mala dnes chut na krupicu... ale tak skoro si ju zase nespravim...

mirka12011
26. máj 2010

@lulu4 a ta odsavacka aka sa ti zda?

jjana17
26. máj 2010

@mirka12011 neviem necham sa prekvapit ako to bude,,,,,no ja tu chcem byt ale nejako mi vypadava net,,,ci to tym pocasim alebo no fakt neviem

lulu4
26. máj 2010

@jjana17 vcera som tu na konikovskom bazare objednala malemu take chutne male topanocky riflove tmavomodre, po bokoch je taky macko, tak do 6 mesiacov by mali byt, ked este babo nebeha, cisto nove za 2 eura, tak sa t ako esim ako mala 😵

mirka12011
26. máj 2010

@jjana17 u nas pokropkava to uz na nerv take pocasie furt prsi a prsi

lulu4
26. máj 2010

@mirka12011 praveze sa mi zda byt uplne v pohodicke, je tam vrchnacik k tej flasticke ked das dole ten lievik, aby si mohla tu flasticku zavriet s tym odsatym mlieckom.. a je tam aj taky kruzok vnutri zevraj to masiruje pri odsavani.. poslali mi taku chutnu s cervenym vrchnacikom, tu com mam na obrazku len na tej flasticke je cerveny vrchnak na tu flasu 🙂 za tu cenu podla mna uplne staci...aj kamoske co ma dieta som ukazovala a povedala, ze vyzera byt v poho, ona nepouzivala tak tazko povedat nejake skusenosti

jjana17
26. máj 2010

@lulu4 no take botky su dobre za taku cenu, ale ked bude chodit tak nekupuj takto, lebo aj sestra kupovala dcere topanky ako od cinana a tak, papucky z raku ale na behanie take no nekvalitne a teraz ma 8 rokov a nad clenkom ma taky vyrastok a doktorka jej povedala ze to ma z nevhodnej obuvy tak musi nosit vlozky ortopedicke a mastit jej to aby sa to upravilo
ale malemu synovcovi sme kupili topanky na prve krocky take pevne kozenne vies taka klasika v topankach pre deti vyrobene v Partizanskom ,,,stali sice 15€ ale tak myslim ze radsej drahsie ako nepokazit drobcovi nozku

mirka12011
26. máj 2010

@lulu4 no to potom je uplne super oni tie odsavacky maju plnit ulohu odsatia a to urcite splni 😉
ja som kupila este sietku proti hmyzu juj este ze ju mali aj tu v obchode bo vraj sa premnozili komare ci co tak aspon toto je pozitivum a segra kupila malej nalepky na stenu hihi no este ich nalepit 😀

lulu4
26. máj 2010

@jjana17 to je mi jasne Jani, to by som uz takto nekupovala, to sa da velmi rychlo skazit nozka malemu dietatu a to mi za to nestoji... toto su take chutnucke este pre take babo co nechodi, takze to neovplyvni nozku, to len ked pojdeme niekam von a dam mu tie frajerske riflicky tak mu dam k tomu tieto botky... tak za 2 eura sa mi to zdalo byt ako zadara... 😀
@mirka12011 veru tak maju sluzit na odsavanie a to urcite posluzi... dobre si spravila s tou sietkou, ja si tiez myslim, ze bude zase vela komarov po tychto neprestavajucich dazdoch... a nalepky nalepis neboooj este stihnes snad pokial pride mala... a co si vsetko objednala v tom balicku co ti prisiel? tie obliecky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre