Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
26. máj 2010

@mirka12011 v takom vysokom štadiu je to už jedno nieeeeeeeee? hlavne, že za chvíľu maš pôrod za sebou 😉

mirka12011
26. máj 2010

@garonka sak hej ale to bude najskor cisarak 😖

jjana17
26. máj 2010

@mirka12011 no ja som minule hovorila doki ze mam opuchnute nohy niekedy a ona hned ze no to je na nemocku, ale mala som aj tlak dobry aj bielkoviny tak povedala ze to je normalne,,,ze keby mam tie dve zlozky zvysene tak idem ani sa so mnou nebavi
tak ked idem na poradnu vsetko predychavam aby mi dobry tlak namerala, kedze ja ked tam pridem mam vzdy vysoky

garonka
26. máj 2010

dala som do albumu 3 fotky 🙂

@jjana17 presne presne a aj v zime to neni bohviečo nie? vonku zima ale kam prídem tak horuco, u lekarky v čakarni furt bolo 33 stupňov 😒

jjana17
26. máj 2010

@mirka12011 prepac ze vam zasahujem do rozhovoru ale som zvedava ked je vyssi tlak tak sa rodi cisarskym,,??

garonka
26. máj 2010

@mirka12011 zvladneš to je to pohoda, poležiš si na stole taku pol hodinku pak na jisku na 24hod a hotovo
ja som videla ako ma zašívali no, sranda ale potom mi nebolo všetko jedno lebo mi klesal tlak
a je dôležite aby tlak bol v normale lebo akonahle klesa tak hrozí celkova narkoza 😒

garonka
26. máj 2010

@jjana17 su aj maminy ktore porodili vysokym tlakom ale to je nebezpečne, ten tlak je životu nebezpečny aj pre maminu aj pre dieťatko

jjana17
26. máj 2010

@garonka jaky je krasny a ta fotka v tych riflickach no to je uz riadny chlapisko,,, nadherne fotky
no veru asi to bude tak ze aj v zime by bolo teplo,,,,,nemuseli by odhrnace pouzivat kade by som isla hned by sa ten sneh roztopil

jjana17
26. máj 2010

@garonka no vies ja som strasny strachoprd a ked sa bojim tak tlak ide hore ,,,,,,,aj k lekarke ked pridem bojim sa a hned mam 14O ,,,,,cize myslim ze aj porodu sa budem bat tak som zvedava kolko mi nameraju
ty si mala cisarsky so spinalom alebo klasicky

garonka
26. máj 2010

@jjana17 😵 ďakujeme 🙂
tak zimu mam rada a i sneh ale tie čľapkanice už nie a kopu vody na deravych a hrboľatych chodníkoch

mirka12011
26. máj 2010

@jjana17 v pohode garonka uz ti odpovedala, je bo nebezpecne....
@garonka no toho lezania sa bojim 😲

garonka
26. máj 2010

@jjana17 sekcia bola spinalom a väčšinou robia ju doktori tak, lebo celkova sa dava ak su zavažne komplikacie, ale bolo to fajn, si pri vedomí, počuješ ako ti babo plače ak ho vyberaju vonku, ale zas to zotavovanie je hruza ale da sa to prežiť
ja som sa pozbierala raz dva musela som lebo 4400g dieťa dvihať bola zaberačka
meno už pre chlapčeka mate?

jjana17
26. máj 2010

@garonka vies ako a v zime som sa bala niekam pohnut aby sa mi nesmyklo kedze cestari vela krat zabudli ze je nasnezene a ked odhrnuli tak samoska vsetko na chodniky,,to bolo, teraz mi je najlepsie ked sa ideme s mm prejst tak vecer okolo pol desiatej, taky prijemny chlad je no nadhera staci pol hodka a potom spim jak babo

nie je zac je fakt nadherny, v tom oblecku uz riadny mladenec

jjana17
26. máj 2010

@garonka to si musela len lezat pravda a potom ked si sa prvy krat postavila nebolo ti zle a tie stehy boleli??
no ja by som brala ked tak ten spinal ale zase pocuvat doktorov ako ma rezu no neviem neviem
tak meno sme vybrali Šimon

garonka
26. máj 2010

@mirka12011 24 hod ležíš na jiske ako lazar ale da sa to ale mňa furt sestrička zdrbala lebo som davala z prsta dole tu somarinu čo meral tep a napojena som bola na prístroje fakt 24 hod, každu pol hodinku mi meralo automaticky tlak ale v noci z nervoch ako jedna baba chrapala som mala tlak 140/85 😲
tak sa lekar na vizite pytal, že to čo znamena a ja som ukazala na tu babu, že to kvôli nej 😀
mne to tam take čudne bolo, i vodu si pytať, i telefon nech podaju lebo fakt som si tam pripadala ako lazar

garonka
26. máj 2010

@jjana17 bolo zle bolo klesol mi tlak a vyrazilo dych a dva dni som chodila zohnuta a je pri sekcii dôležite sa rozhybať mne to najprv nešlo ale na 3 deň som už chodila ako herečka
stehy boleli skôr štípali a teraz? rez ani nevidieť len je to občas take citlive

jjana17
26. máj 2010

@garonka no aj tak si bola sikulka ze na 3 den si uz bola herecka ako pises,,,,no uvidime mam trosku obavu co a ako ja ako co zvladnem

mirka12011
26. máj 2010

@garonka aspon telefonovat mozme na jiske? a maleho ti kedy doniesli ukazat? cize na jiske niesi sam ale s niekym? no aspon sa nebudem nudit ked uz by som mala cisarskym rodit 😀

garonka
26. máj 2010

@jjana17 neboj sa zvladneš to, hoci si povedz, musím to zvladnuť musím sa raz dva pozbierať, je to fakt ťažke ale inač sa neda, fakt ten pocit, že už budeš mamina stojí zato, a ta prva chvíľa ak začuješ vlastne dieťa je na nezaplatenie 😵

garonka
26. máj 2010

@mirka12011 ee tam mobily aspoň v tej nemocke kde ja som ležala boli zakazane a ak hej tak len na tichy režím ale ja som mala mobil tak či tak, nevolala som len poslala za deň 120 sms 😅
mobily preto lebo tam su prístroje
tobiho mi priniesli večer o pol 10 na priloženie, prisal sa hneď ale len na 5 min som ho mala lebo ruky rozložene, do jednej šla infuzka a na druhej mi meralo tlak 🙂

neviem sa dočkať na vaše babätka 🙂 😵

jjana17
26. máj 2010

@garonka no tak to verim ta chvilka sa urcite vrie do srdiecka navzdy,,,
ono vies je to taky strach z neznameho , nezaziteho,,,z kazdej strany pocujes nieco ine,,,
velmi velmi velmi sa tesim na synceka a hovorim si ze ked to zvladli ine musim aj ja

mirka12011
26. máj 2010

@garonka no tak ze sms mi staci 😀 vies podat infosky co noveho a tak 😉

garonka
26. máj 2010

@jjana17 presne presne i ja som stresovala a ako, dokonca pred pôrodom som v noci len revala, či to zvladnem

garonka
26. máj 2010

@mirka12011 a po pôrode pi veľa vody, papaj piškoty, i vanilkove jogurty aby mliečko nabehlo sice po sekcii je strava otrasna ale i polievka v hrnčeku sa da jesť 😀

mirka12011
26. máj 2010

@garonka ja som zatial stravu v nemocnici nic extra nemala a predpokladam ze na porodnici bude najhnusnejsia minule mali co som bola na ctg vecer na veceru "bandurky z mlikom" 😀 aspon tak hovorila mamicka co vysla na chodbu ze uz som sa najedla 😝

jjana17
26. máj 2010

@garonka no ono to je dost na psychiku pretoze nevies do coho ides

garonka
26. máj 2010

@mirka12011 😀 😀 😀 😀 to je mojej babky obľubena večera 😀

garonka
26. máj 2010

@jjana17 tak tak a každy pôrod je iny, i neviem ake očakavania môžu byť a nikdy to tak nebude, napr, mi vraveli že cievkovanie je super ale u mňa? nikdy viac, štípalo ma to ako fras 😒

jjana17
26. máj 2010

@garonka ono je to fakt o kazdej osobe, ako co citi inak citi bolest atd,,,,
malinky ti este spinka?

garonka
26. máj 2010

@jjana17 jo haja v kočiariku na balkone 😵
ja tu sedím na koni 😀 navarene je upratane je, lahoda pohoda 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre