Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

evuu84
27. máj 2010

ahojte holky, nerada vam tu vtrhavam, ale chcela by som sa opytat na Vasu skusenost...som zhruba v 5 tt, asi 3 tt od oplodnenia...v predoslych dnoch som vyrazne citila podbrusko, vraj je to pracujuca maternica...upony atd...vsetko sa prisposobuje...je to ok, ked napr dnes uz ma nic nepobolieva a je mi fakt fajn? 🙂 prsia mam navrete stale, nespinim ani nekrvacam...je to ok?babo je ok? k lekarke som objednana az na 16.6..vraj ak nebudem krvacat, netreba chodit skor...vdaka

barbyes
27. máj 2010

@yokralovnayo čo?? aj ja chcem, nepožičiaš mi svojho muža? sľubujem, že ho vrátim 😀 no, práve tá misionárska sa veľmi nedá...aj to je problém u môjho muža, tá sa mu páči najviac keď si na mňa môže ľahnúť a... 😵 božinku, ja som taká nadržaná 😝
a polohy sú dovolené všetky ktoré Ti vyhovujú a nie sú Ti nepríjemné a hlavne Ti manžo netlačí na bruško 🙂

elko69
27. máj 2010

@yokralovnayo ty este zvladas behat po meste??ja tak max hodinku a aj to musim ist autom vzdy...no my sme ten sex obmedzili uplne skoro a teraz by som chcela zase zacat... 🙂

@barbyes no sak aj ja som mu to vysvetlovala a potom povedal ze nebude sex iba vtedy kedy ja chcem ale ze nech je aj ked onchce,lenze nejako s amu nechce,ale sak bude sa mu chcet,jakoze my sme tu polohu na boku od zadu ako je teraz povolena robili aj predtym a mame ju radi takze v tom nebude problem,aj ked je to urcite obmedzenie teraz v tehu ale tak s tym musia nasi mm ratat 😉 ja sa ledva postavim a nie aby som gymnasticke kusky robila este...
@lutsine no moj mm tiez ked som povedala ze coskoro mozem porodit vzdy povie sak mam este cas kam sa ponahlam...takze asi neni jediny jak tak kukam na to 😉

barbyes
27. máj 2010

@evuu84 neboj, všetko je v poriadku. bruško Ťa môže bolieť, ale nemusí. iba ak by si mala špinenie alebo kŕče v brušku, klasická bolesť-pichanie alebo ako pri menzese je OK, tak utekaj do nemocky. ako sa Ti rozťahuje maternica tak môže byť nepríjemné až bolestivé, každá žena to pociťuje inak, ale je to úplne v poriadku tak si užívaj tehulkovanie a gratulujem

yokralovnayo
27. máj 2010

@barbyes ale tak aj ja ho musim niekedy nutit :D napriklad o tretej v noci ho zobudim 😀 tak ked mne sa neda spat co budem robit 😵 a zas ked niektore polohy su take namahave... ved niekedy ani takto uz nevladzem.... 😝

barbyes
27. máj 2010

@elko69 vidím, že tí naši muži nie sú až takí hrdinovia ako sa robia 😀 😀
utekám ja rýchlo do sprchy aby som potom stíhala a za takým 10-15 min som späť 😉

elko69
27. máj 2010

@evuu84 gratulujem,veru tie bolesti ako pri mrske su uplne normalne takze to je dobre ak ich pocitujes ale zase nemusis ich mat stale...a ak by s ato spinenie ukazalo nejake hnede alebo krv tak nevahaj a bez k lekarovi,kedykolvek pocas tehu nielen na zaciatku..

evuu84
27. máj 2010

barbyes dakujem krasne 🙂 no ja sa sledujem uplne, je to pre mna nove a krasne...sledujem sa az tak ze ked tie bolesti necitim, cudujem sa ci je vsetko stale ok 😀 ale hadam ano...

elko69
27. máj 2010

@barbyes ok bez ja uz som si dala rano sprsku takze teraz mam klud,len s ami vlasy schnu lebo s ami nechceli fenovat...

yokralovnayo
27. máj 2010

@elko69 ja praveze nevladzem, ale potrebujem este dost veci dokupit do domacnosti lebo sa stahujeme. takze treba vsetko nove, a chcem si to vybrat sama 🙂

elko69
27. máj 2010

a idem zobudit mm je po nocnej a dalsia ho caka zase

evuu84
27. máj 2010

elko dakujem, rada to pocujem....lebo inak ziadne priznaky zatial nemam...ani na vracanie...ale to vraj este moze prist 😉 ale nemuselo by 😀 ale furt by som spala a mam zapchu...takze taketo priznaky mam

elko69
27. máj 2010

@yokralovnayo aha uz som si myslela ze si taka vitalna a tolko este uvladzes,az som ti zavidela,lebo ja mam pocit ze som jak lenochod ze kde sa odpracem tam najradsej sadnem a nepohnem s aodtial,ja vzdy skoncim v meste ked som u kamosky v obchode a tam si chvilu musim pobudunut a posediet takze z hodinky behania po mest eje skor pol hodinka 🙂

elko69
27. máj 2010

@evuu84 no ja som vobec nevracala cele tehu ani raz,kyselina ma trapi sice ale to az teraz vo vyssom stadiu tehu zacalo...a teda tiez iba bolest bruska bola ako pri mrske a oleli ma prsia a teda ta unava bola tiez..

evuu84
27. máj 2010

veru neurazila by som sa keby som sa cele tehotenstvo citila takto ako dnes 😉 hlavne nech sa to spravne vyvija, nech je vsetko ok...ja sa dufam tiez dockam krasneho 37, 38 tt 🙂

pepppe
27. máj 2010

aozaj baby ako je to vlastne stym sexom,ako mne povedal,ze od 30tt nemame mat sex,ale to manzel ani pocut nechcel,tak raz za cas ho mame,,,raz za tyzden,,myslite ,ze je to zle????

lutsine
27. máj 2010

nam zakazal uz od 28 tt, zacal mi makknut krcok,tak nechcem riskovat....na poslednej kontrole bol stav nezmeneny,takze drzime pokope a zatial sa k nicomu neschyluje...ale uz sa tesim ked to uspesne dotiahneme aspon do 36 tt.

yokralovnayo
27. máj 2010

@elko ja zatial niesom moc velka 😉teraz som 26+2 .. mozem sa ist obliect a ist na dalsie kolo nakupov... ach jaaaj ... 😠 ale rozmyslam ze pojdem na pedikuru dnes 🙂 aspon trosku poklebetime 😀

jjana17
27. máj 2010

@pepppe mne nevravela doki nic ze od 30tt by sa nemalo alebo tak,,,,podla mna pokial nemas nejake problemi neotvaras sa alebo tak, tak si myslim ze by to malo byt v pohode

pepppe
27. máj 2010

noo mne to vravel vtom 30tt,ale tak minule noc nespomenul, ze sa neotvaram ani nic,ako urcite to neprehaname,ale on by sa zblaznil chudacik,,,,,vsak zatial ma nic nebolelo,tak bude hadam vsetko ok 😉

tadotami
27. máj 2010

som tu na chvilocku 😎 😎 😎

elko69
27. máj 2010

@pepppe jakoze tiez som o tom pocula ze po 30 tt by sa nemalo ale poznam vela pripadov kedy sexovali cele tehu a nic sa nestalo...
@yokralovnayo sak ti ukazuje 28 tt...aha no to pride casom ked uz budes 30 a vyssie asi az 😉 tak si to uzi kym sa da...

ok idem sa venovat trosku mm uz s aprebudza,sa est eprihlasim neskor..papa zatial

jjana17
27. máj 2010

@tadotami no co ta maska ti zabrala na tie ocka

riag
27. máj 2010

@dugyna Ahojte🙂 Dugy,kontrola vcera dopadla tip-top,teda az na to,ze maly je stale KP a predpokladame,ze si to ani tak skoro nerozmysli☹ V stredu mame dalsiu kontrolu a to uz budem 37tt tak budeme asi planovat...Urcite dam vediet. Ja sa este budem pokusat malemu dohovorit 🙂) Zatial prajem krasny a pohodovy den Vam VSETKYM KRASNYM DIEVCATAM🙂

yokralovnayo
27. máj 2010

@elko69 ja neviem preco mi to takto ukazuje 🙄 mam 2terminy dost vzdialene od seba... prvy na zaciatku jula... a druhy v aug. 😉

tadotami
27. máj 2010

@jjana17 no je to lepsie.kamaratka ma pozvala na bryndzove halusky ale este som isla v okuliaroch.radsej 😎 no ked ma zbadala skoro umrela.a to mam uz akoze fakt pekne.len este tie prsty poriesit.

elko69
27. máj 2010

@yokralovnayo to preco mas dva terminy???a dost vzdialene teda??

yokralovnayo
27. máj 2010

@elko vraj je to normalne a neskor sa to upresni. pytala som sa dokt. a ze to je ok.. ze sa to stava 🤐

jjana17
27. máj 2010

@tadotami aspon trosku ze sa to upravilo

barbyes
27. máj 2010

tak som späť, ale iba na chvíľočku lebo budem musieť utekať
u nás zasa leje 😒 teraz keď idem preč 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre