Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
28. máj 2010

@j.a.j.a.j.a nemoze sa nakazit teraz ale pocas porodu preto sa maminkam pre porodm v nemocke napiche infuzka s ATB, ale zvyknu sa aj pred tym predpisovat vaginalne cipky...

dugyna
28. máj 2010

@elko69 moze babatko nakazit prechodom cez porodne cesty...

happy8051
29. máj 2010

caute kocky... dnes som tu s takou zvlastnou vecou 🙂 keby sa niekomu chceli ratat plodne dni..🙂 ja som ratala, len si nie som ista... kamoska chce babo a kedze ja som si vyratala plodne a podarilo sa na prvy krat tak si mysli, ze som schopna jej to vyratat tiez tak 🙂
len rozdiel medzi nami je, ze kamoska ma len jeden vajecnik a MS teda dvakrat pravidelne nechodi..🙂
mam zaznamenane jej tri cykly tak keby mi niektora z vas s tym chcela pomoct, aby som vedela ci som aspon spravne pocitala..
takze zapisane mam tieto datumy:
23.3.-29.3.
18.4.-24.4.
11.5.-17.5 a tu som sa snazila pocitat... plodne mi vysli 24.5. a podla toho ako som pocitala sama sebe, by pokus o babo bol naj 22. 23.5. ak by teda lutealna faza bola 14 dni ako bavy obvykle... a tuz som narazila na vec, ktorou si nie som ista... kamoska bola u dokiho a pri prehliadke nahodou objavil 25.5. jedno velke vajicko... znamena to asi ze sa to cele posuva... ci nie?? uz som z toho debil 🙂)) heeeeeelp

lusa889
29. máj 2010

Ahojte babule,
tak ma napadlo, ze tu uz raz niekto pisal temu kde su nase mamicky z tejto temy, nepamatate niekto co to bolo za temu?

Inak ako sa mavate, nejake dalsie babtko pribudlo? cerstve mamicky sa maju dufam fajn a vsetko je OK 🙂

deina79
29. máj 2010

@happy8051 ano posuva sa to, inak mam na predaj monitor plodnosti, ak ma niekto zaujem, kupovala som ho v UK, my sme sa pokusali cez rok a s monitorom sa nam podarilo na 3ti mesiac otehotniet 😀 .
Vola sa clearblue fertility monitor, ak mas zaujem napis IP.
Je to ucinnejsie z mocu zistit h 😀 odnotu hormonu, ako si merat bazalnu teplotu..., pekny den 😉

elko69
29. máj 2010

@j.a.j.a.j.a aha tak hadam mi to dopadne dobre,a to od coho moze zavisiet ci to mas alebo nie,nevies?

elko69
29. máj 2010

@dugyna fuha, tak mi drzte palce prosim nech to dopadne dobre..nechcem mojho chrobacika nicim ohrozit...

dugyna
29. máj 2010

@elko69 Budeme drzat palce. Ale keby nebodaj tak sa nelakaj,oni to cervenym napisu do tehu preukazu a daju atb,a to sa potom nekazi.

dugyna
29. máj 2010

Inak mirka ostava po rodu v nemocke budu jej kontrolovat ctg,a uzivat lieky

elko69
29. máj 2010

@dugyna dakujem...a ked sa zisti en streptokok nieje nutny cisarsky??

elko69
29. máj 2010

idem na chvilu off....inak jako dnes ma boli cely clovek, aj prsty na rukach a nohach a aj hrdlo,hadam nestihnem byt chora este. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ .

dugyna
29. máj 2010

@elko69 Nie je nutny cisarsky. Dr ti predpise vaginalne cipky. A pred/porodu ti pichnu infuzku s ATB.

barbyes
29. máj 2010

ahojte, je tu niekto?

mimi21mimi
29. máj 2010

@barbyes ahoj, co noveho?

barbyes
29. máj 2010

@mimi21mimi vôbec nič, všetko postarom, ešte som sa nerozpadla 🙂 a ty ako? ja akurát robím špenátik, mňaaam 😝 😝

mimi21mimi
29. máj 2010

@barbyes ja tiez nic moc... len ma alergia trapi, neviem co to kvitne, ale uz by to mohlo prestat 😀
My by sme mali ist na obed k svokre, ako kazdu sobotu, takze varenie ma obislo 🙂

barbyes
29. máj 2010

@mimi21mimi to Ti trošku závidím, mne sa už tak nechce variť, ale obed v reštike je drahý 😝 minulý týždeň som to vybavila tak....poobede ideme na pohreb tak večerať budeme asi tam...juj, tak sa mi tam nechce, nemám rada pohreby a teraz ich zvládam ešte horšie ☹

janee_
29. máj 2010

@barbyes jezis, ani nehovor. Spenat. To znie ako jedlo, normalne ho zboznujem a teraz nemozem o nom ani pocut. To je strasne. Posledne dva tyzdne zijem na zemiakoch. To je jedina vec z ktorej ma nenapina. Uz aby som mala po 14tom tyzdni a mohla si uvarit spenatik aj ja.

janee_
29. máj 2010

Inak ahoj vsetkym! 😉

happy8051
29. máj 2010

@janee_ u mna zas v prvom trimestri nehrozili zemiaky, chlieb a mucne jedla a kavu doteraz nemozem ani citit hoci pred tehu som ju pila na litre 🙂)))

janee_
29. máj 2010

Baby mam taku hlupu otazku. Ako to riesite s Refreshom. Pokial to manualne nerefreshnem, tak nove spravy nevidim. To je tak neohrabane, alebo som nieco prehliadla?!

janee_
29. máj 2010

@happy8051 mi hovor. Ja som na tom tak s cajom. Ja by som normalne vypila aj 8 salok caju denne ale teraz nemozem ani jednu. A ta pachut co mi ostava v ustach potom. Ble.

happy8051
29. máj 2010

inak u nas dnes na obed zeleninkove palacinky a salat 🙂

barbyes
29. máj 2010

mne našťastie nebývalo zle vôbec takže v pohode..len teraz ku koncu tehu ma dosť bolievajú nohy a nevládzem pri tom varení stáť. u mňa je tento problém..ale tak nemám na výber, muž variť nevie, iba tak praženicu, a celý týždeň sa stravovať v reštike sa nedá tak sa prekonávam...
taká som momentálne nasratá 😠 každú chvíľu niekto fajčí na okolitých balkúonoch a nemôžem poriadne vetrať. ja nefajčím a i tak to mám ňuchať? hajzli zasraní, nech si húlia doma v obývačke a zasmorujú si svoj byt. keby som aspoň vedela ktorí to sú alebo je..už som pár-krát začala ziapať na balkóne, ale nikto sa nevyklonil 😠 juuj, ak by to boli pod nami tak im tomvrátim iným spôsobom, im tam nalejem ocot alebo niečo..kurnik..tak ma to rozčuluje

janee_
29. máj 2010

@happy8051 zeleninkove palacinky??? 😲 To ako palacinky na slano so zeleninkou? To som este nepocula. Zaujimave.

barbyes
29. máj 2010

@happy8051 mňam , to milujem 😵 musím si od maminky zobrať recept a urobiť ich nikedy tiež, od kedy som z domu tak som ich nejedla a to už je riadna doba
@janee inak sa to nedá, iba obnoviť stránku a mne napr. nefunguje ani to odpovedať, musím to dopisovať ručne ak to chcem niekomu konkrétnemu venovať 😒

janee_
29. máj 2010

@barbyes kde byvas, predpokladam, ze v panelaku. To mas potom uplne jedno, u nas ten smrad preliezal aj stenami. Vzdy sme vedeli ked suseda pod nami fajci. A ze fajcila poriadne, jak komin. Ja ocenujem, ze moj priatel znizil fajcenie tak na 3-5 cigariet denne a vzdy sa odtrepe co najdalej na zahradu, takze o tom ani neviem. Inak by som asi vracala kade by som chodila. Vazne mi ten cigaretovy smrad teraz vadi.

janee_
29. máj 2010

@barbyes no pekne s tym refreshom. no nic tak si aj nadalej budem pripadat ako sprosta, ze ked reagujem na nejaku spravu a medzitym ich dojde dalsich pat, tak to potom ani nedava zmysel.

happy8051
29. máj 2010

@barbyes aka si zlata ako sa rozculujes🙂 ja som pred tehu tiez fajcila ale vzdy som brala do uvahy ludi okolo seba nefajciarov deti... nezpalila som si pri nich pretoze viem ako to cloveku vadi...
od nasho uspesneho pokusu o babo (25.1.) neviem co su cigarety🙂 a da sa prestat s tym hned... teraz sa chodim rozculovat do temy, kde baby riesia ako sa to neda a ako by babo v brusku utrpelo sok, keby zrazu nikotim uplne zmizol..🙂))

barbyes
29. máj 2010

@janee mne to až tak brutálne nevadí na čuch, ale nechcem aby to dýchala malinká a to ide všetko aj k nej čo dýcham..to ma na tom serie najviac 😠 otvoríš si balkón aby Ti išiel do bytu čerstvý vzduch a namiesto toho Ti tam ide nikotín ako fakt super...môj manžel je našťastie zarytý nefajčiar, to by si mala vidieť ako on nadáva keď tam niekto fajčí 😅 ako pohan..a niekedy nám to ide aj cez stupačky, zrazu vojdem na záchod alebo do kúpelky a nahulené tam je ako by si tam niekto pred chvíľou zapálil 😠 hrozne mi to vadí, v tomto je fakt ideálny rodinný dom, ale muž nechcel domček lebo tam je furt nejaká robota a ak už domček tak mimo BA a zasa to cestovanie ranné... 😒 tak máme bytík, nevadí, na dôchodok povedal, že hej tak aspoň potom si to užijem. hádam na to budú prostriedky potom..ja som vždy chcela dom a veľkú záhradu 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre