Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

happy8051
29. máj 2010

@janee_ zeleninove palacinky su uplne easy... klasicke palacinkove cesto so stipkou soli plus plnka z dusenej alebo varenej zeleniny ochutena rascou petrzlenovou vnatou a vegetou... ulozit do zapekacej misy, poliat smotanou, posypat struhanym syrom a zapiect 🙂

janee_
29. máj 2010

@happy8051 dobre hovoris. Ja som tiez fajcila a hned ako som zistila, ze som tehotna, tak som s tym prastila z minuty na minutu. Ziadna drama. Inak aj ked som fajcila, tak napriklad zastavky autobusu, vytahy som nezamorovala, ani doma sa fajcenie velmi nekonalo. Proste vzdy som si nasla nejake tiche miestecko, aby som nikoho neobtazovala a ani seba a svoje zivotne/obyvane prostredie. Vlastne som ani tak moc nefajcila ako som sa snazila byt ohladuplna voci okoliu. Znie to divne. Ked sa na to spatne pozeram, tak ako keby som sa sama za seba hnabila, ze sa niecoho takeho dopustam.

janee_
29. máj 2010

@happy8051 to znie velmi dobre. Take veci mozem, zapekany syr a smotana na comkolvek je uplna parada. 😵

barbyes
29. máj 2010

@happy8051 ja som tiež fajčila, ale ako som začala chodiť s mužom tak som prestala lebo ako som už písala on je zarytým nejajčiarom a nefungovalo by to 🙂 a tie kravy o ktorých píšeš...ako nech sa na mňa nikto nehnevá, ale ako môže bábätku uškodiť čistý vzduch?? moja maminka pozerala nejaký dokument, mi o tom rozprávala, kde monitorovali práve takéto detičky v bruškách. a ich prejavy boli presne rovnaké ako keď sa človek dusí a nevie sa nadýchnuť...podľa mňa sú to nezodpovedné matky, ak by chceli tak by prestali a nech mi nikto nehovorí že sa to nedá..koľko ľudí prestalo...je to iba pohodlné lebo určite tie abstinenčné príznaky sú nepríjemné 😒 to telo je navyknuté a nie je to ľahké ale to bábo si to fakt nezaslúži a nechápem ako niekomu môže viac záležať na cigaretách ako na zdraví vlastného dieťaťa, to mi fakt nejde do hlavy. nehovoriac o tom, že väčšina takýchto detí má po narodení problém s imunitou, majú alergie a astmu...samozrejme nie je to pravidlo, ale je tam naozaj vysoké percento a toto dať do výbavičky..sú to proste kravy a na ich drbnutosť doplatí nevinné dieťa

barbyes
29. máj 2010

maminka to klasicky na panvicy opraží ako obyč palacinky, tiež tam dáva dusenú zeleniklu(mrkva, petržlen) a ešte tam nakrája párky len neviem presné pomery a či tam nedáva ešte niečo. potom to naleje na takú panvicu čo sú tam tie štyri výrezy, kruhy v priemere cca 10cm a robí ako klasické palacinky a potom k tomu zemiačky a tatarka, to som sa vždy olyzovala až za ušami..no, zajtra jej ideme gratulovať k meninkám tak to vidím tak, že si rovno zoberiem recept 😀

janee_
29. máj 2010

@barbyes ja som dostala nejaky papier o fajceni od NHS v anglicku. Je to nejaky oficialny vyskum a vysvetlenie preco prestat. Tak ked sme pri tom "soku", tak prekladam:
"Dobra sprava pre teba a tvoje dieta je, ze vyhody prestat fajcit pociti tvoje dieta okamzite. Ked tvoje pluca sa vycistia od cigariet, tak tvoja hranica kysliku v krvi sa navrati do normalu behom 24 hodin."
Aky sok??? Dalej je tu tabulka co vsetko sa napravi behom prvych 48 hodin. Normalne som sa cudovala, ako sa vie organizmus rychlo vysporiadat s cigaretami ako takymi. Je to len sprosty zvyk, nikotin nie je tak navykovy aby clovek mal zufale abstaky.

janee_
29. máj 2010

Tak ja som akurat dojedla svoj ranajkovy zemiak.

barbyes
29. máj 2010

@janee presne ako píšeš, to si len tieto kočky ospravedlňujú svoju blbosť a pohodlnosť, tie absťáky tam sú, ja som fajčila dosť veľa, a nebolo to ľahké, ale dá sa to a nie je to na umretie alebo že by som škrabala stenu. a to bábätko to pocíti veľmi rýchlo, to je pravda a dokonca aj ty. ja som tiež už po pár dňoch cítila, že sa mi ľahšie dýcha, fakt som cítila, že tie pľúca sú čistejšie. organizmus a aj pľúca sa Ti úplne vyšistia až po nejakých 9 mesiacoch, ale je to lepšie hneď. ja som aj preto prestala hneď lebo som vedela, že budem chcieť bábätko a aby sa to telo prečistilo kým v ňom bude žiť. ale aspoň nech tam nejde s kyslíkom..ja neviem, ale neviem tým ženám prísť na chuť. každá normálna žena prestane fajčiť hneď ako zistí, že je tehotná, podľa mňa je to prirodzené. ja by som tie ženy dala na 9 mesiacov do nejakej zafajčenej miestnosti a boli by tam celých 9 mesiacov bez toho aby sa dostali na čerstvý vzduch, potom by možno pochopili ako sa to dieťa cíti.

barbyes
29. máj 2010

@janee výdatné raňajky 🙂 ja veľmi ľúbim pečený zemiačik v šupke a potom si ho osoliť a trošku masla. mňam 😵 ja sa snažím na raňajky papať ovocie alebo nejaké musli lebo som hrozne veľa pribrala 😝

janefonda
29. máj 2010

ahojteeeee!!! Tak sme dorazili domkov z nemocnice, malicka prave spinka, teda skor ocumuje vsetko nove, ale tak snad zaspi. Ja si pojdem asi tiez lazkat, lebo som dost unavena. Dnes som uz moc chodila...a este to zasa az tak aktivne nezvladam ☹ ale uz sa citim ovela lepsie, ako prve dva dni. Tie boli tazke.

Prekonavame este pozostatok zltacky, ale dnes uz mala dobre vysledky malicka moja. Balime na siroko pekne krasne a zaucame ocka co a ako 😉 Moja sestra nam velmi pomohla a este pomaha, pondelok vsak odchadza tak si budeme zvykat na samostatnost. Ale teraz je to super mat tu niekoho, lebo po cisaraku to nie je zasa az take jednoduche. Bola som s babami na izbe co sme rodili vsetky tri v jeden den, oni dve normal, a vedeli sa hned super hybat a starat o deticky. JA som laicku nechala prve dve noci sestram a potom som to uz skusila tiez, akonahle som sa uz vedela postavit a chodit. A buduce maminy- epiduralka je ta najlepsia vec aku mohli vymysliet. Dala som si ju pichnut az po 17 hod, ale mala som skor! Co uz ked tej nasej kraske bolo u mna tak dobre, ze ani kontrakcie ju nevyhnali 😠

Pekne dakujeme za vsetky gratulacie a dufam, ze vy budete mat lahsi porod ako ja. 😉

janee_
29. máj 2010

@barbyes 9 mesiacov v zafajcenej miestnosti? Haha 😀 To si neviem predstavit. Ja neznesem ani cestu zafajcenym vytahom. Tehotna/netehotna. Vzdy mi to vadilo. Ale mozno by to fungovalo.

janee_
29. máj 2010

@janefonda ahoooooj, gratulujem k natalke!

janee_
29. máj 2010

Blba otazka. Balenie babatka nasiroko. Znamena, ze aj ked mame vymozenost Pampersiek tak babatko dostane este jednu plienku mat labky pekne nasiroko? Ono tu v anglicku sa totiz nic take nekona. Preco je to dobre?

barbyes
29. máj 2010

@janefonda ahoooj, už som na teba myslela, že by si už mala ísť aj pomaly domov že kedy sa ozveš..ešte raz gratulujem 😵 😵 hoď potom nejaké foto malinkej princezničky nech sa pokocháme

barbyes
29. máj 2010

@janee ono je to kvôli kĺbikom, dnes už hovoria lekári, že to netreba robiť automaticky až keby naozaj boli zlé výsledky, ale ja sa tiež chystám tak baliť, veď nie je lepšie niečomu preventívne prejsť ako riešiť až nejaký problém? 🙂
mrkni napr. sem http://zena.atlas.sk/preco-balime-babatka-„nasi... ale určite tých stránok nájdeš na nete veľa

janee_
29. máj 2010

😵 akurat mi prisla posta!!! Dostala som termin na prvy ultrazvuk. 11.juna. Tesime sa ako jojo, ze uvidime toho 4cm-veho drobca.

janee_
29. máj 2010

@barbyes myslela som si. Aj ja asi budem balit, len plienky musim kupit na slovensku, lebo tu nic take neni. Jedine, ze by som pouzila tricka mojho draheho. 😀

j.a.j.a.j.a
29. máj 2010

@elko69 v tehotenstve mas oslabenu imunitu,a niecoho sa tvory menej,co ta normalne chrany,mozes a nemusis to chytit zalezi od imunity.

j.a.j.a.j.a
29. máj 2010

@dugyna ano to viem,ale tym ze som otvorena.....tak neviem ci sa nemoze dostat bacil k babetku
normalne je babo chranene zatkou

barbyes
29. máj 2010

@janee asi by Ťa nepochválil 😀 😀 ale vyskúšať môžeš 😀 veď mrkni e-shop, ak by si chcela látkovať tak to v anglicku kúpiš určite a tým vlastne nahradíš tie ortopedické nohavičky lebo tie látkové sú hrubšie ako papierové. ja som si kúpila iba jedny tie poštolkové úplne naj keď budem v nemocke baliť do papierových, tak ich hodím na ne...

dugyna
29. máj 2010

@j.a.j.a.j.a nie nemoze sa dostat babtku lebo su tam este plodove obaly...

janee_
29. máj 2010

@barbyes ja tu mam kamaratku, ktora ma pol rocne dievcatko. Som sa jej uz pytala ci nieco o tom vie a ze kde teda zozeniem latkove plienky a ona na mna kukala ako puk, ze o com trepem. Ze snad nechcem vyvarat v kotli ako nase mamy. No musim sa pozriet po tom sama, lebo ona mi povedat nevedela.

barbyes
29. máj 2010

@dugyna ahoj, ty kde sa flákaš? teba tu nikdy nezachytím 🙄

neliq
29. máj 2010

Ahoj holky,
Som rada, že som tu našla takú super diskusiu. Rada by som sa k vám pridala. Momentálne som v 10tt. U nás to nešlo prirodzenou cestou, ale podarilo sa to až po roku po inseminácii. Preto už mám za sebou 3x sono a až do 12tt musím brať Utrogestan, čo vraj je u IUI normálne. Má niektorá z vás podobné skúsenosti?

barbyes
29. máj 2010

@janee veľa ľudí má takú utkvelú predstavu, ale teraz sú tie látkovky pohodlné, vyzerajú ako papierové akurát sú z látky a šetrnejšie k pokožke bábätka a aj prostrediu. ale na novorodenca sa chystám používať obyčajné štvorce, jedna kočko mi spomínala, že je to pre také mini naj, ale tak uvidím čo sa osvedčí a keď bude mať také 3 mesiace, možno skôr, uvidíme, začnem tie ušité čo sú na cvoky alebo suchý zips. a vyvarí to práčka, sme predsa v 21.storočí 😀 😀 @dugyna nepamätáš si tu anglickú stránku s plienkami, viem že sme tam raz niečo pozerali, ale nakoniec sa to neobjednávala lebo na SR nedoručovali.

barbyes
29. máj 2010

@neliq ahoj, gratulujem k bábätku 🙂 mne sa zdá, že všetky kočky ktoré sú momentálne v tejto téme boli prirodzene, ale úplne istá si nie som 😒

barbyes
29. máj 2010

kočky, ja Vás opúšťam, akurát mi prišiel manžel tak ideme konečne obedovať, už som hladná ako vlk 😝

j.a.j.a.j.a
29. máj 2010

@dugyna dakujem 😵

dugyna
29. máj 2010

@barbyes ja sa ucim barby...

dugyna
29. máj 2010

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre