Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
1. jún 2010

@andullinka tak ty si si uz dnes pochutnala na takom obede aky budem mat ja zajtra a uz sa velmi tesim, take chute na to mam 😀 a ako ti dopadla poradna inak? aky ste uz velky?

jjana17
1. jún 2010

@jjana17 ono lucka ja si myslim ze zakazovanim sa nic nedocieli, len ten druhy ostane nervozny a potom just spravi naopak, ked je baba moc ziarliva poznam pripady ze partner just vyvedie nejaku blbost, lebo ho vzdy podozrieva a on to potom spravi,,,,ako naco take sceny

barbyes
1. jún 2010

@jjana17 to hej, ja tiež vždy keď to vidím v tých správach, božinku ja si to ani neviem predstaviť 😒 musí to byť strašný pocit bezmocnosti, vidíš ako Ti voda všetko ničí a ty nemôžeš nič urobiť ☹ chudáci
ja som bola na začiatku OK, mne psychika začala blbnúť až v 2.trimestri, ale teda riadne a teraz asi 2-3 týždne sa to trochu ukľudnilo konečne lebo už som myslela, že asi pôjdem na psychiatriu niekedy 😒 hrozne mi šibalo občas, chudáčik Vladko, si so mnou vytrpel svoje 😒 ňuž sa mi robí večera 😀 😀 juchuuuuu

lulu4
1. jún 2010

@jjana17 no veru keby tam byvame, tak nie sme daleko od vas 😀 tak to ani k svokrovcom nemate daleko to je fajn...
tak aj mne sa ponukaju starka, mama ze ked sa maly narodi, tak ze mozu prist ked budem chciet, mam im dat vediet, nasilu nechce nikto prist...tak si to premyslim ale myslim, ze na zaciatok sa pomoc zide a hlavne svokra si nemoze zobrat dovolenku kedy sa jej zachce musia to hlasit dobru dobu dopredu...aj moj mm si zoberie aspon par dni dovolenku aby sme si na seba zvykli...

jjana17
1. jún 2010

@barbyes ved to ze ta bezmocnost ako ti nici cely majetok vsetko na co si makala cele roky a ked ukazu tych starkych ako tam len zalamuju rukamitak jaj normalne mi srdce zviera,,,
veru aj som sa ta chcela spytat co je s vecerou,,,,,,ze ci uz ju mas nachystanu alebo nebodaj spapkanu,,,tak dobru chut,,,
ja som mala stavy v 1 trimestri, jej stale place, vsetko mi vadilo, smrdelo, vadil mi mm ako vonia aj jeho vonavky no proste vsetko a vsetucko

lulu4
1. jún 2010

@jjana17 ved ja som to ani tak nemyslela, ze ho nepustam asi som sa zle vyjadrila lebo pisanim sa niekedy clovek zle vyjadri, ja s tym praveze nemam problem aj ked mi je niekedy doma smutno ako napr. dnes kedze som ho z celeho dna videla rano ked sa obliekal do prace a o tretej asi desat minut ale co narobim 🙂 niekto zarabat musi a tiez si musi aj hlavu vyvetrat s kamosmi, nemoze byt len pri nas... 😵 som rada, ze mam takeho chlapa ako mam 😵

jjana17
1. jún 2010

@lulu4 no mas rozumnych rodicov ze ti ponukaju pomoc ale nie nasilu lebo su aj take mamky ze proste sa nasackuju a vsetko oganizuju a ta maminka je potom unavena este viac vystresovana atd,,,
jasne ved si to premysli a myslim ze tvojej maminy pomoc urcite ocenis, ked len hned ti navari a zoberie maleho von aby si si oddychla uvidis aka to bude velka pomoc pre nas,,,,juj

lulu4
1. jún 2010

@jjana17
@barbyes tak kočky nastastie tieto naladove stavy ma obisli pocas celeho tehu... jedine mi vadili tie rozne vone na zaciatku ale naladovost to je teda sila, to by si mm so mnou uzil 🙂 esteze som to zvladala, lebo on nema moc rad naladovych ludi rovnako ako ja 😵

janefonda
1. jún 2010

@barbyes neboj coskoro uz budes mat svoj pokladik doma.

@lulu4 zvykame si pekne pomalicky, ale myslim, ze malinkej je doma dobre. Dokrmujem aj mlieckom tak dva krat denne po 25ml. Ale aj to a vzdy po kojeni. Kojim vzdy ked si mala pyta, to vzdy lahko zistim, lebo ked si ju prehodim cez plece tak mi saje krk 😀 som hovorila muzovi, ze ak budem mat cucak tak to bola mala... 😵

@jjana17 naozaj je smutne ak ludia pridu pre zaplavy o vsetko. ☹

lulu4
1. jún 2010

@jjana17 ved to nezniesla by som aby sa mi do bytu nasackovala hned po narodeni maleho polka rodiny, nic nemam proti nikomu ale to by bolo vela aj na kona, v prvych dnoch je dolezite aby si aj maly zvykol na nove prostredie a hlavne aby sme si vsetci traja na seba zvykli...ale verim, ze taka pomoc ako pises je na nezaplatenie....ved to asi aj vyuzijem aspon na par dni 😀

jjana17
1. jún 2010

@lulu4 ved to je to ja som si to uvedomovala ze som jak trubka aj som mu to povedala aj pritakol 😀 ale som s tym nevedela nic robit

@janefonda takze na prvej vychadzke ste este spolu neboli s malinkou

andullinka
1. jún 2010

@lulu4 hej, no ja som sa nato chystala uz od piatku, ked som si karfiol kupila 🙂 Takze budes mat zajtra aj ty paradny obedik. 😝 Poradna dnes v pohode, vraj velkost zodpoveda tyzdnu, cukor mam OK, objednala ma na dalsie sono v 30 tt, akurat to zelezo ma trosku znepokojilo. A na najblizsej poradni mi uz vypise matersku. A ty mas kedy teraz poradnu?

lulu4
1. jún 2010

@janefonda no to ta nebudem moct mm ozaj upodozrievat, ked budes mat cucfleky 😀 😀 mala sa uci od malicka, potom bude vediet ako na chlapov 😀 to je dobre, ze ti takto pekne papka... len nech pekne rastie...a ty si stihas popri nej aj oddychnut? to ma tak najviac zaujima, ci sa potom este vobec vyspim 😀

jjana17
1. jún 2010

@lulu4 ved to je to ze hlavne my 3 si musime na seba zvyknut na denne rituali na vsetko,,,takze dalsi nasackovani ludia na x dni to nie,,,,,no este ze svagrinka moja to je take kludne a tiche stvorenie ze mi bude napomocna teda dufam

jjana17
1. jún 2010

dobre kocky ja na dnes koncim sportovec sa vracia domov,,jupiii
zajtra ma caka poradna tak mi drzkajte palce
pekny vece

lulu4
1. jún 2010

@andullinka tak to je super, ze mas tiez vsetky vysledky ok, tak to zelezo ako ti tu pisala barbyes ti snad nebude robit neplechu a zapchy.. ved uvidis... hlavne aby zabralo na co ma...a kedy mas tu najblizsiu poradnu? to ti uz budu vypisovat matersku, ty ides na tu skorsiu ze? no ja mam najblizsie poradnu 30. juna... a to je o styri tyzdne, tak to uz budem v 32 tt takze mne ten ultrazvuk co sa robi v 30 tt urobia asi az potom...

lulu4
1. jún 2010

@jjana17 ahoj Jani, pekny vecer s mm ti zelam a zajtra drzkam palce na poradni... ty uz chodievas kadze dva tyzdne na poradnu?

andullinka
1. jún 2010

@lulu4 No vyzera to teraz ze uz budem chodit kazde 3 tyzdne, lebo najblizsiu poradnu ma objednala uz na 29. juna a ten ultrazvuk v 30tt idem 22. juna. Hmm, no a na matersku nastupujem 6. jula, dovtedy cerpam dovolenku. No asi ti teda fakt ten ultrazvuk budu robit az neskor, ale to mas v tehu knizke ze sa ma robit v 30-32 tt, takze to este stihas. No a potom zacneme chodit na tu pripravu na porod na Kramare 😉

janefonda
1. jún 2010

@lulu4 no oddychnut sa trosku da, ale nie je to jednoduche. Hlavne noci su tazke. Ked dobre spinka je to ok, ale ked sa budi kazdu hodku to da zabrat... ale tak postupne sa nauci na nejaky rezim. 😉

@jjana17 no este sme neboli nikde na prechadzke. Do vcera bolo zle pocko aj tu a dnes strasne fucalo. Ale najneskor piatok, to ideme k detskemu prvy krat 😉

lulu4
1. jún 2010

@andullinka no konecne mi ide lepsie net... tak ti mozem aj odpisat... tak potom to sono do toho 32 tt stiham ked pojdem 32 tt na poradnu... tebe sa ta MD blizi uz pomaly... tak ja si pockam do 18 jula myslim kedy by som mala nastupit na MD... no a co sa tyka tych Kramarov tak sa presne dohodneme kedy zacneme... ja neslubujem ze to bude presne od zaciatku jula... ani neviem ako casto sa tam chodi ani nic, vsetko bude zavisiet hlavne od toho ako sa budem citit lebo ked mi bude byvat tak blbo s tym tvrdnutim ako dnes tak to mozem cele dni len oddychovat alebo sediet s vylozenymi nohami... 😠

lulu4
1. jún 2010

@janefonda tak hlavne ze sa nejako da aj oddychnut tak viem si predstavit ze tie noci budu pestre, ale som zvedava ako to bude zvladat moj mm ked on skoro rano vstava a bude nevyspaty...chudacik to si bude musiet teda zvyknut, ja sa budem snazit maleho zobrat vedla do miestnosti a tam ho nakojit asi ked bude moc plackat, ved budem musiet nejaky rezim vymysliet ale to az v reali ked uz bude maly medzi nami... kazdy sa nauci... a tebe to ide podla vsetkeho dobre, co je super...a co tvoj mm ako sa chyta, uz aj prebaloval a tak, ide mu to?

elko69
1. jún 2010

ahojte babule,uz som spat 🙂 juj take babske posedenie niekedy tak bodne,musim mm vycvicit jak kamoska toho svojho,ze tatino sa stara o dcerku a mamina ma cas sem tam aj na kamaratky...

@barbyes jeeeeee chlebik vo vajicku som mala aj ja prave 😉

elko69
1. jún 2010

@lenocka84 no uz som sa dovolala svojmu dr takze musel na rychlo odist niekam a tak ma dal na zajtra!!!

elko69
1. jún 2010

baby a vy uz spinkate??

dugyna
2. jún 2010

Dobre ranko,jej elko tebe uz svieti 38tt 🙂 a mne 36tt. Inak@barbyes dnes je 2.juna:)

zuzumajko
2. jún 2010

no cafte 😀 tvarime sa ze sme okej a uz som aj v praci, vcera som lezala cely den, to bolo super 😀 ale v tomto pocku by som radsej bola doma 😖 a spala 😖

jjana17
2. jún 2010

ahojte tak sme po poradni,,,,vsetko dobre tak som stastna a unavena,,,cakala som tam od 5,25 😖 😖 😖

lutsine
2. jún 2010

@jjana17 takze pekne rastiete a priberate, teraz uz budes chodit do nemocky?

jjana17
2. jún 2010

@lutsine nie nie stale k svojej doktorke u nas to je az do posledku k svojej a ked si vyberies doktorka ktory ti bude pri porode tak normalne este aj on ta vysetri,,,
som velmi rada lebo mali bol KP a uz sa otocil,,,,a ze uz je natolko velky ze by sa nemal uz zvrtnut tak mu verim

tadotami
2. jún 2010

ahojte.ja idem okolo 10-11tej do poradne.vtedy je tam najmenej ludi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre