Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
2. jún 2010

ahojte 🙂

andullinka
2. jún 2010

@ barbyes a kde sa chystas ty rodit?
@skipppy ja som citila prve pohyby asi v 18tt a presne ako to opisuje barbyes, takze ako keby mravcenie v podbrusku, ale bola som si ista ze to je babatko. A co sa tyka tej pripravy, tak najlacnejsie ta to vyjde priamo v nemocnici, ale robi to napr. aj Miracle, alebo p. Janka Hrabcakova...

skipppy
2. jún 2010

Dakujem za odpovede kock&y🙂)) 🙂

elko69
2. jún 2010

@dugyna dobre ranko..ja uz som hore od 5 rana co dosiel mm z prace a teraz tu mam sestru s krsiatkom takze moc nenaspim uz a chystam sa na poradnu dnes,tak hadam uz dr neodide a bude tam a vysetri ma konecne zo spodu uz..sak vobec neviem ako sa to tam hybe uz...no teplotka uz neni 3 den,dakujem za rady,cuclem este tablety nejake lebo hrdlo nieje este uplne ok,chcela som ist cvicit dnes ale neviem ci by som mala aby s ato nezhorsilo,myslis ze by som nemala ist radsej??no veru posuvame s auz pomaly k tej 40 konecne..hehe neviem ci to budem hovorit tak s nadsenim ked sa to bude tykat veku 😀 😀 😀

tadotami
2. jún 2010

pribrala som 10kil.som spokojna.super.

tadotami
2. jún 2010

uz zase zvracat.toto je zivot.zjedla som polku sunkoveho chleba.ma toto nebavi.co ja mam toto za zivot?

tadotami
2. jún 2010

koncim.

barbyes
2. jún 2010

@andullinka ja idem na Kramáre, tiež si z BA? aby si mohol tatinko malinkú popestovať lebo na Antolskej by si ju pozrel len cez sklo, uvidí ju síce hneď po pôrode tak ale je jeho a nepáči sa mi aby si ju nemohol pomojkať 🙂 a aj čo mi spomínala dugyna tak sa mi nepáči riešenie pôrodných boxov na Antolskej..veď uvidím ako budem spokojná a dám info

elko69
2. jún 2010

@tadotami este vydrz a potom ked sa maly narodi tak skus s tou oblickou ci s ladvinou si to mala problem nieco robit..si spomynala ze to mas z niecoho takeho a nie z tehotenstva,nie?

zuzumajko
2. jún 2010

@tadotami drz sa! uz len chvilocku a budes mat malinkeho pri sebe 🙂 ale to zvracanie je des...to ma fakt mrzi ze az takto ti je ☹
@barbyes ako si zistim taketo infosky o jednotlivych porodniciach ako mas ty? 😀

sialucia
2. jún 2010

Tak ja sa pridavam a tesim sa ze je tu aj take forum - prajem vsetko len to najlepsie vsetkym prvy - krat - tehotnym🙂 lucka

janefonda
2. jún 2010

Caute tehule, kam ste vsetky zmizli? Tusim spat, ked je take na nic pocko. U nas dnes ppo vcerajsom slnecnom dni opät skaredo. Vraj v piatok sa mame dockat pekneho pocka. Nasa Natalka spinka , ja sa ucim na skusky hotova idilka 😠

@sialucia Vitaj medzi tehulami a mamami 😉

lusa889
2. jún 2010

@janefonda Ahoj 🙂 malinka je krasnucka, srdecne gratulujem este raz 🙂
mate fakt super den ked ste sa takto harmonicky dohodli a kazdy ma svoj "program" my zatial podobne, len ja sa neucim, tak hadam nam to aj vydrzi 🙂

janefonda
2. jún 2010

@lusa889 dakujem 😵 Dnes malicka zatial prikladne spinka a papa a medzi tym stikuta 😅 Ty Nelku len kojis, alebo aj dokrmujes? A ked kupes co davas do vody? My zatial tak kupel detskyco obsahuje olejcek. Lebo tu u nas mame hrozne tvrdu vodu a malicku to moc vysusuje 😒 Tak ju natieram aj telovym mlieckom pre babätka.

dena6
2. jún 2010

@skipppy chcela som ta len pozdravit vsimla som si ze mas termin dva dni po mne tak ma to celkom potesilo nech sa dari a nech poriadne rastiete zatim pa 😀

lusa889
2. jún 2010

@janefonda ja len kojim, a dufam ze sa mi bude darit co najdlhsie, mame trosku problemy v bruskom lebo vela papame, dnes sme boli u lekarky lebo vecer straaasne plakala a mame uz 4070g, vraj to ma z toho ze leba a casto papa tak dnes ideme presne podla hodiniek, ...
Do vody davam Oilatum, to je take na ekzemy a podobne, lebo sa mi jeden den pod plienkou obsypala, ale uz to hned zmizlo, tak to pridavam do kazdeho kupela, odporucila mi to sesterka a je to naozaj velmi dobre, sa da kupit volne v lekarni, teda aspon na SK, skus mozno maju aj u vas. Ale po kupan je vzdy natierame (zatial len babka 😉 ) olejcekom Aviril - klasika

janefonda
2. jún 2010

@lusa889 ved ja sa snazim tiez hlavne kojit, ale v nemocke mala moc schudla a mala zltacku, tak sme museli prikrmovat mlieckom. Teraz prikrmujem zhruba dva krat denne po 25 ml. Väcsinou okolo obeda a potom na noc. Aj ked dnes sme este nedavali zatial nie je treba, nezda sa mi, ze by bola hladna. Aj malej vytieras pusinu takou tou fialovou vodickou z lekarne? 9. cestujeme na SVK tak sa pozriem na to oliatum. 😉 A nechtiky si uz strihala? A uska cistila? Same otazky viem, ale neviem kedy to mam urobit. Ozaj uz ma Nelka zahojeny pupik?

barbyes
2. jún 2010

@janefonda práve som pozerala foto malinkej, je úžasná, strašne peknunké dievčatko, ste sa museli riadne snažiť, že sa Vám tak vydarila 🙂 ja si idem ľahnúť, som hrozne unavená, zbehla som sem len tak na skok

janefonda
2. jún 2010

@barbyes dakujeeeeeme 😵 no snazili sme sa! len sme o tom nevedeli 🙂
len si pekne pospinkaj 😉

drzkosa
2. jún 2010

@janefonda gratulujem ti mas krasnu dcerku 🙂 Ako si na tom ty? Boli ta rana po sekcii?

mimi21mimi
2. jún 2010

caute baby.... co noveho? 🙂

zuzumajko
2. jún 2010

baby, chcem sa vas opytat - je to normalne, ked som v 10tt a este mi nebola odobrata krv? neviem, co tu zatial v tych temach citam, kazdej babe hned ako zistili tehotenstvo brali krv..a mne furt nic 😖 mam sa na to spytat ci nechat tak?

drzkosa
2. jún 2010

@zuzumajko mne brali v 8tt a v 11tt mam dalsi odber

zuzumajko
2. jún 2010

tak to je fakt divne 😖 mam sa na to spytat?

tadotami
2. jún 2010

@mimi21mimi ahoj 🙂

mimi21mimi
2. jún 2010

@tadotami ahojky... uz je lepsie ako vcera?

andullinka
2. jún 2010

@zuzumajko Zuzi ahoj 😉 Prvy odber krvi by si mala mat podla tehu knizky v 12tt, takze myslim zeo 2 tyzdne ta urcite na krvicku objednaju 😅

zuzumajko
2. jún 2010

@andullinka jeej caf, prave som docitala spravu od Teba 😅 odpisem asi az zajtra, ficim domov (som uplne mrtva) to inak dufam, lebo som z toho nejaka zmatena ze stale ziadne reakcie zo strany gyndosa 😅

andullinka
2. jún 2010

@zuzumajko No to ti verim, ze si mrtva, este to fajn zvladas podla mna, ja som bola az do nejakeho 16tt uplne nepouzitelna! Neboj, gyndos nic nezanedbava, ved chodis do jedneho z naj. centier v BA. Kedy sa tam mas najblizsie ukazat?

zuzumajko
2. jún 2010

@andullinka az 14teho juna, to uz budem koncit treti mesiac 😀 podla sona (babo ma teraz velkost 9+1tt - predvcerom malo). Ficim domov, si poklad ze ma takto povzbudzujes 😀 ja si niekedy pripadam ako vystrasene kuriatko 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre