Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

skipppy
3. jún 2010

@lulu4 dakujeeeem,tak ma to potesilo,ze takto to hned citim🙂))taky krasny pocit to,to som ani netusila:D

vefi89
3. jún 2010

@lulu4 pekne si to napísala 😉

lulu4
3. jún 2010

@skipppy to ano to je neopakovatelny pocit, to treba iba zazit ako sa povie 🙂 tak si to vychutnavaj aj nadalej, nech ta malinke pekne kopka 😀

lulu4
3. jún 2010

@vefi89 dakujem snazila som sa 🙂 ale uz sa nemozem tolko rozpisovat lebo sa musim ist konecne aj ucit lebo cas pokrocil nech tu zase nad tym nesedim do noci 😖 zajtra by uz mala byt posledna, tak to hadam tak aj bude 😝

vefi89
3. jún 2010

@lulu4 utekaj a držím prštoke nech sa ti darí 😉

lulu4
3. jún 2010

@vefi89 dakujem a ci inak Misko buva ti?

vefi89
3. jún 2010

@lulu4 hej snaží sa, ale len na ruke, keď ho položím tak pustí paviána 🙄 asi mu je smutno 😀 sme spolu varili, tak si pravú ruku necítim 😒

zlatiak
3. jún 2010

Ahojte tehulky,

mam taku otazocku...tiez som prvy krat tehotna....a tyka sa to pohybov...neviem ci som uz nieco citila alebo nie...raz mi to pripada ano, potom je dlhsie pauza tak si hovorim ze to ono nebolo a potom sa mi to zase zda ze ano...tak teda neviem ci su to tie prve pohyby alebo nie :(...potom samozrejeme ma chyta panika ci je s krpcom vsetko v poriadku a som v strese....tak bysom bola rada keby mi tehulky ktore su vo vyssom stadiu tehotenstva poradili ako to je 🙂...dakujeeeeeeem 🙂

garonka
3. jún 2010

@vefi89 draha nechceš si kupiť ten babyvak či manducu? 😀

zuzumajko
3. jún 2010

@lulu4 jejda ty si ma strasne ukludnila 🙂 dakujem 😅 nieco taketo by malo prist aspon raz za mesiac kazdej tehulke automaticky do posty 🙂 diks za ten typ C&A, to vyskusam 😉 fakt sa citim o dost kludnejsia teraz, dakujem 😅 ja tomu krpcovi aj spievam , aj si hladim brusko a rozpravam mu 🙂 mne to pomaha sa ukludnit a dufam ze aj ono ma uz pocuje 🙂

garonka
3. jún 2010

@zlatiak v takom tyždni zvyknu byť tie pohyby nepravidelne nebojaj babätko veľa spinka a vo vodičke si plava 😉

drzkosa
3. jún 2010

@zuzumajko tak to sa tesim s tebou... ale musime to nejak vydrzat do toho 4. mesiaca a potom to uz bude ok 🙂

romcag
3. jún 2010

@dugyna - v 15 tt sa to už dá z krvi? To fakt? A to normálne u svojho lekára, alebo ako?

vefi89
3. jún 2010

@garonka však by mi to bolo väzy zlámalo, alebo chrbticu ohlo pod takou váhou 😀 😀 😀 😀

romcag
3. jún 2010

Inak baby ahojte.. ako sa dneska máte?

skipppy
3. jún 2010

@lulu4 tak to si teda budem uzivat🙂))uz len na to som sa tesila🙂))taky drobec a tak kope:D

vefi89
3. jún 2010

@zlatiak tak tak, pohyby sú veľmi nepravidelné. nemusíš ich zbadať ani za 2-3 dni...ono to pravé orechové ešte len príde 😉

zlatiak
3. jún 2010

jeeeej babulky dakujem moc...ste ma ukludnili 😀 😀 😀

romcag
3. jún 2010

@drzkosa a @drzkosa ahojte.. som rada, že tiež niekto za začiatku tehu a prvá krát 🙂 super 🙂

drzkosa
3. jún 2010

@romcag ahojky ako sa dari? pozeram ze mam od nas naskok jeden tyzden 🙂

romcag
3. jún 2010

@drzkosa - no náskok ako náskok.. a tak teraz už celkom fajn, hádam už len dobre bude. Ale tiež sa stále bojím, či je všetko v poriadku a tak. Ale to asi k tomu patrí, čo? 🙂

lulu4
3. jún 2010

@romcag da sa to tusim zistit uz po ukonceni 3 trimestra ale plati sa za to a je to v sukromnom centre v BA, ich stranka je www.genton.sk tak si to tam skus pozriet, viem, ze niektore kocky na tom zisteni pohlavia boli a do par dni ti zavolaju vysledky domov,je to zevraj 100% lebo je to z krvi a chromozomov...

lulu4
3. jún 2010

@zuzumajko Som rada,ked budes potrebovat nejaku radu alebo nieco tak mi kludne napis aj IP ked to nie som ja ked si to najdem ti rada odpisem.. veru s drobcom mozes komunikovat uz teraz, no neviem ci ta uz pocuje, ten sluch sa vyvija neskor ale je to dobre, urcite to na neho zle nevplyva...

lulu4
3. jún 2010

@vefi89 no to musel byt teda obed s posilovanim pocuvaj, a dufam, ze si vyvarala este nieco zlozite tak to by mi uz ruka odpadla.. ale je teda nauceny, na rukach mu je dobre a ked ho mamina odlozi na chvilu uz je zle.. tie deti su ale 😝 😝
Inak chcela som sa ta opytat, ze ci si prve tyzdne pouzivala na maleho zavinovacku ked ste prisli z nemocky a tak, ked si ho kazdy chcel chytat na ruky, teda u nas to tak urcite bude a nechcem ho davat do ruk len tak... sice som jednu objednala ale to je len taky stvorec co sa zlozi ako zavinovacka a zapne suchym zipsom ale nema to vystuzeny chrbatik, tak spekulujem ci este jednu objednat tu vystuzenu alebo kupit len tu vypln do toho som nasla tu na konikovskom bazari.. co by si mi odporucila tak z vlastnej skusenosti? diky

romcag
3. jún 2010

@lulu4 - no však uvidím teda, pospytujem sa chlopa, či sa mám ako dostať do BA, bo to máme kapánek od ruky a včera som tu prišla na to, že chcem ísť na 3D sono, tak neviem neviem ako všetko postíham 😀

lulu4
3. jún 2010

@romcag tak tieto testy v takomto skorsom stadiu robia jedine tam ale stoji to dost si myslim a to uz stoji za ten pocit pockat... ale je to samozrejme vase rozhodnutie... mne sa to zdali byt ako vyhodene peniaze dost aj ked sa priznam som nad tym chvilu uvazovala ale sme si to presli s manzelom a rozhodli sme sa ze nie....

vefi89
3. jún 2010

@lulu4 no miško sa zmestil do zavinovačky ani nie 2 tt. asi týždeň a pol tam bol, ale poväčšine bol rozbalený, aby sa mohol hýbať 😅 ak by si chcela, tak ja mám vari 5 zavinovačiek, tie klasické štvorcové s grauzlíkmi, tak by som ti mohla poslať len by si si musela kúpiť výplä, ten vankúšik, lebo to som mala požičané..ale teda z mojej skúsenosti, nechať ho bez zavinovačky, lebo potom si ho nikto na ruky nezobere, lebo sa budú báť 😀 😀 😀 😀

miska1981
3. jún 2010

ahojte kocky,

ja som tu len na skok kym mala spinka......chcem sa vsetkym podakovat za gratulacie velmi mi to dobre padlo 🙂 🙂 🙂

zaroven gratulujem janefonde, mirke a vsetkym co to maju uz za sebou...tesim sa s nimi a prajem vela vela zdravicka a usmevov na tvarach ich deticiek 😅 😅

my sa zatial zladujeme dokopy, niekedy je to tazsie, ale tak hadam najdeme nejaky system, najhorsie to je s kojenim, musim len cez klobuciky, neviem kedy ma dost, lebo cucala by stale, najradsej by bola na prse non-stop 😕

maminky co ste tu vy ako dlho kojite asi priblizne, kolko minut????

romcag
3. jún 2010

@elko69 - ahojik.. inak až teraz som si všimla, to včerajšie vyjadrenie k tým menám 😀 máš pravdu, snáď sa mi ešte podarí niečo zmeniť, nebudem sa vzdávať teda 😉 a inak, keď sme pri tom, tiež ďalšia alternatíva David 😀 xixi.. tiež krásne meno..a dievčenské si mala ešte aké alternatívy?

romcag
3. jún 2010

@lulu4 - tiež asi kašlem na to.. však hádam sa nám ukáže na ultrazvuku a ak nie, asi bude chcieť byť vianočným prekvapením, tka sa necháme prekvapiť, hlavne nech je zdravé 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre