Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lusa889
4. jún 2010

@vefi89 AHOJ 🙂 som neslusna zabudam zdravit 😉

vefi89
4. jún 2010

@lusa889 alebo vlažná voda sa dáva (ale ja by som sa bála pri tak malinkej, aby jej hrdielko nechytilo) alebo harmančekový čajík....nám pomáhalo cvičenie nôžkami, alebo som teplú plienku prikladala na bruško

vefi89
4. jún 2010

@lusa889 aj ja mám poruchy nezdravenia 😀 😀 už ste si na seba zvykli???

zuzumajko
4. jún 2010

@lusa889 ahojky, cajik by jej na to nepomohol? Moja sestra mala s malou taketo problemy uz od narodenia, lenze nemala mlieko, tak nemala ako upravit svoju stravu aby malej pomohla. Tak jej kupila nejaky cajik (nepamatam, zije v USA) na to. Davala jej ho vo velmi malych davkach. Ak malinku kojis, skus mozno jest susene slivky ak to nie su zakazane potraviny pri kojeni. Lebo tie pomahaju dospelym ludom pri traveni. Tak snad by sa dostali aj k malinkej...

lusa889
4. jún 2010

pomalinky si zvykame, vcera odisla babka, tak od dnes nastava kruta realita az teraz sa ukaze ako to budeme zvladat tak som zvedava a mam aj trochu strach lebo ju bolieva brusko, nechce si grgnut tak potom strasne placka, no uvidime ako to zvladneme. A to pocasie mi na nalade vobec nepridava lebo len doma musime byt, .... vy uz ste asi zabehnuty ze?

vefi89
4. jún 2010

@lusa889 ale dlho sme si zvykali a učili sa 😅 no ja som mala s Miškom tiež problémy, teda aj bruško aj koliky, aj s prdíkmi..ale vo väčšine prípadov sa mi stalo, že on sa pučil aj keď bol hladný, takže nakoniec sme koliky ani nemali 😀 😀 😀 ale veď to sa do toho rýchlo dostaneš, len sa nemôžeš báť. teraz ti i tak väčšinu dňa prespí..

vefi89
4. jún 2010

@lusa889 a keď nič nebude pomáhať, uprav si stravu...veľa vlákniny, veľa vody no a ak to inak nepôjde, tak ako písala zuzu-sušené slivky, alebo zavarené, alebo marhule, alebo psyllium (ale z toho by si veľmi schudla)

lusa889
4. jún 2010

@vefi89 dakujem za radu, uvidime co zaberie, pit sa snazim vela, s vlakninou to je asi horsie, az som tak dumala, ci jej to nemoze byt z toho ze beriem este zelezo len sa mi anemia po porode neupravila, som dost krvacala ☹

vefi89
4. jún 2010

@lusa889 zo železa nie..skús tú vlákninu..jablká, marhule a podobne... 😉 a držím vám prsty aby stesi rýchlo zvykli 😉

jjana17
4. jún 2010

dobre ranko maminky,,,,

tadotami
4. jún 2010

ahojte dievcata

jjana17
4. jún 2010

@tadotami ako sa mavas tami

drzkosa
4. jún 2010

ahojte baby, pekne ranko

tadotami
4. jún 2010

@jjana17 celkom pohoda.dnes mala obec detom robit program a pocasie zase nevyslo tak asi nic nebude,v nedelu dochodci zase nieco robia pre deti ale asi bude zase prsat takze nic.tento tyzden som dostala obrovsky balik od jednej pani s vecickami a chcela som to poprat a zase nic ked prsi.pojdem si robotku dosit a zaniest a aj na zubnu pohotovost behnem lebo sa mi dolamala posledna stolicka a od vecera ma to fest boli.zubarka ma dnes volno.

jjana17
4. jún 2010

@tadotami no to pocasie je katastrofalne ako vsetko ponici , ,,
u nas mao mesto oslavu pre deti v sobotu a v nedelu, tak uz tu nic nebude
no tak to mas celkom blbe ked este aj zub sa ti polamal,,,,,chudatko

lusa889
4. jún 2010

@vefi89 oki, skusim na jablka uz myslim neviem ako dlho a este som si nedala ani jedno, marhule moc menusim ale co uz, nejak prezijem, skocim poobede do obchodu hadam budu mat marhule 😒

tadotami
4. jún 2010

@jjana17 musi ist ten zub von.nevadi.prezijeme.a pocasie mi ani nespominaj.do kelu sme tu jak odrezany od sveta.vsetky role pod vodu,pivnice zatopene,vodarne vytopene.z tohto leta nic nebude.jedine co bude ze pojdu ceny hore lebo je vsetko znicene.no co uz narobime.nic.

jjana17
4. jún 2010

@tadotami vy byvate na dome pravda, hadam vas nevytopilo
no tie ceny budu podla mna tento rok paradne vysoke, to nechcem ani vidiet

ginger17
4. jún 2010

@elko69 och prepac, som myslela ze uz si offline, tak som sla spat aj ja 🙂 no ano... som velmi spava, ale ked potom nemozem ist spat vtedy ked potrebujem (co zvycajne nemozem, lebo som v praci) tak potom neviem zaspat.. a rano som potom unavena atd. 😀

elko69
4. jún 2010

@lusa889 a co tak tou ticinkou do ritky co sa dava novoropdencom ked s anemozu vykakat???

ginger17
4. jún 2010

a dobre ranko vsetkym 🙂

tadotami
4. jún 2010

@jjana17 byvame v dome.24hodin odcerpavame vodu z vodarne.celkom sa da.oproti cez ulicu su na tom ludia horsie.
idem nieco urobit ale konika mam zapnuteho takze budem citat po chvilkach.

elko69
4. jún 2010

@ginger17 a dnes si uz v praci??

ginger17
4. jún 2010

ano ano 🙂 esteze je piatok. ty uz si na materskej? asi ano, vsak 🙂

jjana17
4. jún 2010

@tadotami fu ha tak to uz ano, to vam nezavidim to je strasne , ja hovorim vzdy som tuzila po dome a teraz som aj rada ze sme v panelaku

elko69
4. jún 2010

@ginger17 a zvladla si ran vstat??no ja osm uz od 12 maja doma auzivam si volno,ale teda rychlo mi to uteka...

lusa889
4. jún 2010

@elko69 ta trubucka je na plynie nie na vykakanie, ci nie? aspon ja som to tak pochopila 😖

ginger17
4. jún 2010

@elko69 no to verim... no musela som zvladnut, v podstate este nemam ani potvrdenie od lekara, cize ziadne ulavy 🙂 ale pohoda, mam 3 desiate a aspon je piatok, hadam to zvladneme. inak ja sa tesim na to volno potom celkom, akurat ze ako mi vychadza termin bude to akurat na vianoce. chystas vecicky pre Jakubka? ci uz mas hotovo vsetko? 🙂

elko69
4. jún 2010

@lusa889 nie ta tycinka je na vykakanie...na vetry zase sestra pouziva take kvapky co dava vzdy do mliecka...

elko69
4. jún 2010

@ginger17 neboj dockas sa...ja si pametam tiez este len ako som zistila ze som tehu a uz cakam kedy sa ozve ze chce ist von 🙂 no uz mam nachystane pre maleho vsetko,vcera som bola este kupit ten teplomer pre maleho a uz mam asi vsetko uplne...uz aj poprane a pozehlene,len som este dala dole baldachyn a hniezdo a navlecky a este som to nenavliekla aby s ato nezaprasilo tak to potom ked budem v porodnici manzel urobi hadam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre