Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
28. aug 2009

síce to ty si ju dala na fórum, že?

zazalienka
28. aug 2009

noo, tam som plienky nekukala.. ale tú žirafkovú súpravu objednám.. dnes tu bol jeden môj známy, teda firemný, a povedal, že keď mi pochytá a pohadká brucho tak to bude baba.. som sa rehotala že spravíme pokus, jemu to už párkrát vyšlo, no uvidíme.. som sa smiala jak kôň.. len aby nechytil to že jehop žena bude tehotná.. je to nákazlivé..

garicka
28. aug 2009

😀 ja som sa včera smiala lebo konečne sa podarilo števovi prvýkrát priložiť ruku na brucho keď miško kopkal.... sa ho pýtma ýe či mu to nebolo zvláštne a on že drobec bojoval... 😀

aninka89
28. aug 2009

dobré ránko baby, vidim že už ste dávno hore. Tak dobre ako dnes som nespala už ani nepamätám 😵

garicka
28. aug 2009

ahoj aninka

si si pospala? ja som už pred šiestou bola hore... tak večer o ôsmej už zasa budem ako mŕtvolka 😅

aninka89
28. aug 2009

ja to poznám ale teraz som celý týždeň doma u našich a spi sa mi tu celkom inak ako u nás v paneláku....dom je dom, iný vzduch, dvor, záhrada..... Normálne snívam o niečom takom ale svojom 😝

garicka
28. aug 2009

hej je rozdiel bývať v bytovke a v dome. ja som bývala v bytovke a po svadbe som sa presťahovala k drahému do domu 🙂

zazalienka
28. aug 2009

no ja so asi nejaká divná v tom bývaní.. bývala som v rodinnom dome 33 rokov, posledný rok aj s drahým, ale ja ako sme sa presťahovali do bytu, tak už by som nemenila.. jedine vymeniť časom za väčší.. popri vyťaženosti môjho muža by som sa musela o dom starať len ja, nestíhal by.. ja som si zvykla v byte zo dňa na deň, doteraz nebanujem, bývame tam rok .. obrovská výhoda je že sme sami, nikto nevyzvedá kam ideme, kde sme, nekontroluje nás, ako to bolo u našich.. je to k nezaplateniu..

garonka
28. aug 2009

no som tu, chvíľu som upratala lebo ma skoro porazilo môj drahy nechal kvety sem tam v štichu vyschla mi levanduľa milovany kvet, ruža a rozmarín, a vyvolava mi že nemam kňučať kupi mi druhe hlavne že som vysolila za rozmarín 400 sk 😠 😠 😠

garonka
28. aug 2009

zazi

aj my bývame v byte, je to občas na nezaplatenie, ale susedov si nevyberieme, my tu máme väčšinou starých a ufrflaných dôchodcov ale oproti sa k nam sťahuje jedna mlada rodinka, tak som zvedava 😀

andrejusa
28. aug 2009

ahojte babenky 😀 ja som prišla až teraz ale so širokým úsmevom na tvári. Genetické testy mám obré, tak som sestričke výskala do telefonu a tá sa tešila so mnou.

andrejusa
28. aug 2009

zazi... aká s zlatá, aké to už je iné, ke´d sa vidíme všetky do tváre, že?

garicka... prišla mi správička, ale bez linku...

garonka
28. aug 2009

jej andrejuška parada, už len ja pôjdem na tie testy, tak sa načakam 🙂 abyy dopadli super, a k neurologičke si nešla?

zazalienka
28. aug 2009

garonka, som zistila že tento štýl života mi vyhovuje, zatiaľ máme dostatok miesta, zažila som keď sme bývali u našich že každý bol niekde zalezený v svojej izbe, a koľkokrát sme sa ani nestretli za celý deň. Takto sme stále nablízku.. susedov máme celkom v pohode, aj detičky sú tam, ale nejak ich nevídame lebo chodíme neskôr domov.. a už keď prídem akurát si vyložím nohy a nechce sa mi ani dýchať..
andrejusa gratulujem silno..

andrejusa
28. aug 2009

vieš čo, nakoniec som sa na to vybodla, asi na budúci týždeň. Ona mi určite dá nejaké tabletky a ja lieky nejak nechcem. Viem, že mi to môže veľmi uľaviť, ale hrozne sa bojím o mimčo. No a ako ju poznám, tak keď jej poviem, že nechcem lieky tak mi určite povie na čom som tam chodila. Tak sa chcem dohodnúť s dr. či potrebuje to vyšetrenie kvoli tomu aby určil či budem musieť ísť na cisára, alebo či tam vôbec musím chodiť, keď nechcem nič užívať. On videl moje vyšetrenia z minulých razov u nej, tak vie čo mi je a keďže mi rtg nemôžu robiť, tak nezistia hmatom či sa niečo zhoršilo, alebo nie 😒

zazalienka
28. aug 2009

a chceš cisársky radšej, alebo normálne?

garonka
28. aug 2009

zazi

a to sukromie je fakt na nezaplatenie, pokiaľ som nebyvala v panelaku ale u našich to bolo niekedy super ale kym sa tam nedotrepala furt švagrina a deti sme mali stále na poriadku, skratka chodievali k babke, a ja som sukromie nemala lebo koľkokrat ukladala svoje deti do mojej izby a vôbec ju netankovalo, že ja som tam doma, mam svoju izbu, a koľkokrat sa nahučala načo upratujem, keď nema kde uložiť svoje detičky. A odkedy sme v byte asi tak 3 roky je nam samim fajn len mame je smutno. A koľko izbový mate bytik? my 3 izbak celkom veľký byt s balkonom.

zazalienka
28. aug 2009

my mame dvoj, s velkym balkonom a plochou 64 stvorcov..

garonka
28. aug 2009

andrejuška

nemaš sa čoho bať, lekari davaju lieky ktoré su i pre nas tehule, ja som sa v nemocke koľko nahučala, že nechcem brať nič, až prednosta mi všetko povysvetľoval, že v 1 trimestri je viac nebezpečne brať lieky a v druhom niesi ohrozena, ale môžu sa mýliť. A bolesti chrbta nieje sranda, aj moja kamoška brala lieky, ma skoliozu chrbtice či niečo take. Bábo zdravé, 6 ročné živé neposedné dievčatko 😀
nieje dobre brať lieky v tehu ale ide aj o nás aby sme babenka donosili, ja kvôli pečeni keby som nechcela lieky by sa mi to zhoršilo 😠 tak len pevne dufam, že je všetko ok

andrejusa
28. aug 2009

ja ani sama neviem... asi čo bude pre bábo lepšie. Myslela som si, že je cisár lepší, lebo sa nedotrhám a nebude to potom štípať, niesú bolesti pritom, nič... ale vraj tá rana sa dlho hojí po cisárovi, tak neviem. Pochybujem že budem mať na výber, to asi musí dr. určiť. Ale niekto (tušim ty Zazi?) mi napísal, že asi kvoli platničk budem musieť mať cisára 😕

garonka
28. aug 2009

no zazi veľky bytík my mame okolo 84 ak sa nemylim ale nahaňať sa u nas da 😀

garonka
28. aug 2009

andrejuška

aj ja budem mať sekciu ale kvôli tlaku, ale chcela by som byť pri vedomí nie v plnej narkoze 😝

andrejusa
28. aug 2009

garonka
to je tak, že niekedy je to s tým chrbtom na nevydržanie a niekedy to nieje také strašné. Keď som nebola ešte tehulka a brala som lieky na bolesť, vyskúšali mi dosť druhov, ale zabrali mi len také najsilnejšie, čo sa už dávajú po operáciách. No takže teraz si myslím, že mi asi tiež nezabere hocičo a možno to naozaj vyzerá, že mi nič nieje keď nechcem tabletky, no ja sa tomu strašne bránim, lebo celý život som bola učená, že to veľmi ničí pečeň a v tehotenstve to môže spôsobiť vady. Ale to nikoho nechcem strašiť jejda, len ja sa toho tak hrozne bojím, že mi nestojí za to sa potom 4 mesiace stresovať, či bude všetko ok.

andrejusa
28. aug 2009

čo je tá sekcia a to ssss...neviem čo... 😕

miroslava89
28. aug 2009

ahojte...uz som naobedikovana a idem vegetit k vam

garonka
28. aug 2009

juj moja tak to neviem, ale silne lieky by som ani ja nebrala 😲 len dufaj, že ti babenko nezaťaží chrbatik, ked budeš v 8 mesiaci, ja si bolesti chrbta neviem predstaviť. ja mam síce jeden vitamín ale ten druhy liek je v letaku napísane že v tehu sa neodporuča no ja sa opytam na gastre i na gynde, lebo božechraň keď bude babu zle.

garonka
28. aug 2009

sekcia je cisársky 😀

andrejusa
28. aug 2009

ahoj mirka... či ti ten tvoj drahý včera také povedal že si zdúchla?

garonka
28. aug 2009

Mirka a mňa obedík len čakáááá 😀

andrejusa
28. aug 2009

garonka... aj som si myslela, ale je kopa výrazov ktorým nerozumiem a až mi je blbé sa opýtať. Dnes keď mi sestrička čítala tie testy do telefonu, tak sa jej pýtam, to sú tie triple testy? a ona že to ona nevie čo je to, že oni to tak nevolajú... tak som si pripadala hlúpo 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre