Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
9. jún 2010

@lubka89 podla mna ano, ved budes mat aj decku alebo nicim na prekrytie ak by sa ti to nezdalo,,,ale myslim ze ano ved uz ste velky

jjana17
9. jún 2010

@zuzumajko no mne sa Sara nepaci, lebo jednu poznam a ,,,,,,,,,, cize je to presne ako pises ze tie mena ti tak utkveli ked boli aj tie deti take sikulky

barbyes
9. jún 2010

ahojte, čo nové? ja som si bola po výsledky, sú OK 🙂 len cholesterol mám mierne zvýšený, ale to asi odíde aj s kilami, dúfam. kúpila som si aj tonic, akurát pijem prvý pohár tak som zvedavá 😕 mňaaam, tak dávno som ho nepila

janee_
9. jún 2010

@barbyes ahoj, to mozes tonik? teda mame uz babatko alebo este cakame? Sorry blba otazka, ale mam v tom zmatok.

lulu4
9. jún 2010

@lubka89 urcite mozes, Tobik uz nie je novorodeniatko a ked tak ho prikry takou tensou letnou deckou... hlavne aby nebol v prievane...

lulu4
9. jún 2010

@barbyes ahoj, ten cholesterol mas urcite sposobeny tymi kilami navyse ako prisiel tak aj odide neboj... tak je fajn ze vysledky su ok, to ti robili rozbor krvi ohladne tej epiduralky ze? a to len krv beru alebo aj ine vysetrenia este? a tie poplatky za nadstandart a za manzela a epiduralku sa na Kramaroch kedy vyplacaju? a manzela kedy nahlasujes ze chce byt pri porode? a ty si budes platit ten nadstandart?

barbyes
9. jún 2010

@janee ty ho v žiadnom prípade nepi!! môže spôsobiť pôrodné bolesti, čiže pôrod a v tvojom štádiu potrat. práve preto ho pijem, dúfam, že malinkú donútim ísť von 😀

lulu4
9. jún 2010

@janee_ NIEEEE TONIC NIEEEE - ten nepi urcite, barbyes uz moze lebo uz ma kazdu chvilu porodit a to moze babatko vyprovokovat von..

janee_
9. jún 2010

@barbyes aha, takze tak to je. Tonic som nemala v umysle pit, len som sa pytala kvoli chininu. Ci to nejak neublizi malemu.

janee_
9. jún 2010

baby idem pomaly off. treba aj nieco tobit. 😉

mimi21mimi
9. jún 2010

@tadotami noo to ti verim, to by musel asi mm upratovat, varit a pod. za teba... hm 😔

barbyes
9. jún 2010

@lulu4 hej, ohľadom epidurálky. odo mňa žiadne iné nechceli, anesteziologička mi dala školenie, vypísala som taký dotazník a povedala mi aby som si dala zobrať krv u svojho obvodného gynekológa(ak by sa to nestihlo, že porodíš skôr tak Ti ho urobia oni). Epidurálku aj otecka si musíš vybavovať dopredu, ak by si to nemala dopredu absolvované a zaplatené, dodatočne sa to nedá. Ohľadne otecka napíš mailik na katarina.jandova@kramare.fnspba.sk s tým, že by si chcela mať otecka pri pôrode a potrebuješ si dohodnúť stretnutie. je veľmi zlatá a to stretnutie trvá asi 2 hoďky, absolvuješ to spolu s mužom, povie Vám ako prebieha pôrod a tak, robí aj predpôrodnú prípravu ak by si chcela. a ohľadne tej epidurálky iba pôjdeš do konkrétnych dverí, číslo si nepamätám, ale ak nezabudnem tak sa Ti v Piatok pozriem ak do vtedy neporodím alebo tá Jandová Ti povie. tam len povieš že si tam ohľadom epidurálky a toď vše. za epidurál platíš 106 € a nadštandard si dopredu dohodnúť nevieš, až priamo po pôrode keď pôjdeš na oddelenie šestonedelia sa treba spýtač či majú voľný. a ja by som určite chcela ak bude tá možnosť, majú tri: ak ste na izbe 3-za noc 200 Skk; 2 na izbe- 500 Skk a ak chceš byť sama 1.000 Skk. neviem ceny v € a nechce sa mi to prepočítavať. ja už si presne nepamätám tie rozdiely ako keď si bez len si pamätám, že si môžeš vyberať z viacerých jedál čo chceš jesť a takéto somarinky, na izbe je wifi, ale čo sa týka starostlivosti zo strany sestier, tá je jednaká. neviem či som Ti napísala všetko, ak tak sa spýtaj

barbyes
9. jún 2010

@janee chinín sám o sebe je neškodný, ale môže vyvolať sťahy maternice ako som už písala, ale bábätku neuškodí, to by som ho nepila 😉

lenocka84
9. jún 2010

ahojte gulicky, ako sa mate?

nejake nove babatko?

lulu4
9. jún 2010

@barbyes moc dakujem myslim ze si mi odpovedala na vsetko ved keby mi este nieco napadne tak sa budem pytat a diky za ten mail na jandovu... ved sa jej ozvem ked budem asi v nejakom 34 alebo tak ze mam zaujem aby bol mm pri porode ze kedy sa mozeme zastavit a aj na tu epiduralku sa jej opytam ale asi najlepsie je zacat toto vsetko vybavovat az ked zacnes chodit uz na poradne do nemocky ze? lebo pokial chodim ku svojej gyndoske na poradne to je asi zbytocne skoro co si myslis? za toho otecka pri pordode sa plati 16,60 eur si spominala tusim ze? no to je skoda ze sa ten nadstandard neda dohodnut dopredu... to sa stavim ze akurat nebude nic volne ale tak velmi by som chcela ten kde su dve na izbe lebo zevraj je tam na izbe aj sprcha aj wc co by bola fantazia nemusis sa delit o to z neviem kolkymi zenskymi a hlavne ked budes zasita od spodu a kazdu chvilu sa budes musiet ist oplachnut do sprchy...

lulu4
9. jún 2010

@lenocka84 no jedine vcera elko porodila ale to asi vies 😀

lenocka84
9. jún 2010

@lulu4 ano to viem
takze zatial nikto novy

aj vy mate take teplo? my tu mreme

natalia777
9. jún 2010

elko big congratulation 😀 😀 😵 😵 ku Jakubkovi 🙂 tak uz aj ty si mamicka 🙂

barbyes
9. jún 2010

@lulu4 hej, otecko stojí 16,60 €. a ja si myslím, že keď to začneš vybavovať v nejakom 34- 36 týždni tak to úplne stačí. tú epidurálku máš na počkanie vybavenú a to školenie pre otecka Ti dohodne pár dní na to ako jej napíšeš čiže si myslím, že Ti to úplne stačí keď začneš chodiť do nemocky. a hej ešte tie WC tam spomínala. ja by som tiež chcela tak, že dve na izbe, veď uvidíme...aj tri by boli v pohode, ale tri bábätka je už dosť lebo keď začne plakať jedno tak si aj druhé a spustí sa to ako lavína. by sme si vôbec neoddýchli. tie dve su akurát, aj keď sa pôjdeš osprchovať tak Ti ho môže postrážiť

barbyes
9. jún 2010

@lenocka84 ty si ešte u rodičov? v Ba je tiež príšerné horko 😝 nedá sa vonku existovať

lenocka84
9. jún 2010

@barbyes ano moja, a este dost dlho budem
do ba prideme napar dni v juli, na z aciatku

barbyes
9. jún 2010

@lenocka84 ale tvoj muž je tu, nie? ja som myslela, že tam ideš iba na chvíľku po narodení aby Ti pomohli, nevedela som, že tam ideš tak na dlhšie 😕 to by sme potom teoreticky mohli dať aj nejaké stretko. ak bude takto teplúčko tak by som mohla malinkú zobrať a lusa by sa tiež možno s malou pridala. a tiež dugy a liv a lulu? veď uvidíme, budeme riešiť keď to bude aktuálne.

lubka89
9. jún 2010

@lenocka84 ja by som isla aj s malim vonku ale neviem ci mu mozem obliect z kratkym rukavom tricko

lenocka84
9. jún 2010

@barbyes ja viem ze na 100% 3-4 jula som tam

@lubka89 myslim ze v pohode, my sme tiez dnes mali body s kratkym rukavom a pohodka
dr. mi povedala ze je uz dost teplo, a ked tak treba skusat hornu cast chrbatika, nie rucky a nostek, a zbytocne neprehrievat
my mame 29dtupnov, takze jednoznacnekratke

lubka89
9. jún 2010

@lenocka84 a co si mala na nozkach?

lenocka84
9. jún 2010

@lubka89 take tenke nohavice a po nozky

lulu4
9. jún 2010

@garonka jeej dakujem az teraz som si vsimla ze si mi pisala ohladne tej kozmetiky pre babatko.. ja pouzivam na brusko teraz taky olejcek Hipp a je na nom pisane ze je aj pre mamicky na brusko a aj pre babatka... tak som este jeden kupila pre maleho lebo boli teraz v akcii... a to mydielko ake pouzivas lebo je vela druhov a neviem ktore je dobre? indulona baby normalne kupit v drogerii ci iba lekarni?

dugyna
9. jún 2010

@barbyes kedy rodila elko?? nejak som nepostrehla

barbyes
9. jún 2010

@dugyna včera okolo 10 hodiny, sa predbehla potvorka jedna 🙄 a ty čo? poctivo bifľuješ?

dugyna
9. jún 2010

@elko tak gratulujem tebe aj malickemu a vela zdravicka🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre