Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
10. jún 2010

@barbyes no to je uz horsie, ze nemas s kym skocit, to poznam ako na just nie je s kym... ja sa uz dva mesiace stretavam s jendou kamoskou a tiez sa jej uz musim ozvat asi zajtra by som s nou vybehla na obed, lebo som mala toho vela v skole a tak nevysiel nikdy cas, musim aj tak co najskor este jednu pracu napisat... lebo sa aj semester skonci pomaly a pridem zbytocne o kredity...ty ten syr musis velmi milovat, ja ti neviem mne ide na chut tak raz za dva mesiace mozno 😀 dns som uvazovala ze navarim spenat ale neviem ci sa mi chce do tych 12:30 varit ked potom utekam k tej zubarke, ved som si dala akurat super sladucky melonik
a co sa tyka zubarky tak moja praveze dava injekciu iba na trhanie zuba ale toto ma kamoska varovala ze jej to robili pred dvomi tyzdnami tiez na hornom zube ako mne tie vyplnania kanalikov a ze to ti tu hmotu pritlaca priamo ku korenom a ze to desne boli... tak nechcem aby tu bolest citil maly spolu so mnou, lebo oni uz vsetko citia s nami

tadotami
10. jún 2010

@janinna11 no ja mam tie hodnoty tak cudne popisane.ale v to AC mam z 29tt a je 23,34.
inak ahojte vsetci.....

maminakatka
10. jún 2010

@barbyes aha cize tak ,no moja vydrz ,buduci rok sa uz budes čvachtat aj s miminkom 🙂

maminakatka
10. jún 2010

@lulu4 ahojky ,ja by som si nedala robit zub teraz ,boli ta velmi ????? 😝

maminakatka
10. jún 2010

@tadotami ahojky pekny dnik zelam 😀

tadotami
10. jún 2010

a neviete niektora co znamena znacka RI alebo je to R1?

jjana17
10. jún 2010

co tu preberate babenky?
boze videla som ze kupanie,,
co ja by som dala za to sa niekam hodit do takej prijemnej vody a trosku si poplavat a schladit sa,,,,juj to by bolo, no tento rok nehrozi, ale nevadi,,,,
juj normalne mam otvorene oci a uz sa vidim niekde namocena,,,,xixi

tadotami
10. jún 2010

@maminakatka ahoj......baby to je zase teplo.a ja musim ist sit.

jjana17
10. jún 2010

@maminakatka a to mas kde napisane,,,,,

tadotami
10. jún 2010

@jjana17 ahoj.na kocik som sa pytala len koli tomu ze nepises ako sa tesakujes z neho.

janinna11
10. jún 2010

Cavte baby, dakujem za odpovede

jjana17
10. jún 2010

@tadotami no este neteskujem,,to potom budes citat ine verse o nom,ixixixix

inak skus tuto stranku
http://www.najmama.sk/clanok/224660/tehotenske-...

maminakatka
10. jún 2010

@jjana17 co kde mam napisane ??

jjana17
10. jún 2010

@maminakatka jej prepac to som chcela tami napisat,,,ospravedlnujem sa zle som klikla

lulu4
10. jún 2010

@maminakatka no ono ma nebolel len som s nim bola nie tento vikend ale minuly na pohotovosti lebo mi nad nim strasne opuchlo dasno uz som ani pery nevedela poriadne privret a kedze je to horny zub tak to bolo bolestive aj na dotyk na lici... tak mi vtedy dal injekciu, precistil kanaliky zubne a ten vacok musel prerezat, ale to sa dalo nic som necitila... potom som v ten tyzden bola uz u svojej a ta mi ho zase precistila a dala taku vypln iba ale ze to nevydrzi dlho vnutri a nie je dobre ju tam dlho nechavat... tak co mam robit vies? musim uz ist nech mi to vyberie a da uz vypln taku aka tam ma byt nech mam s tym zubom pokoj lebo sa bojim ze moze zacat boliet ked ho zanedbam alebo nebodaj sa zopakovat ten opuch a to bolo hrozne...

janinna11
10. jún 2010

@lulu4 lulu to az tak pozde?? Ja som bola zase o tyzden skor, a este v plzni, este tam idem o mesiac a rovno ma aj vypise na matersku

lulu4
10. jún 2010

@janinna11 a ako sa mas, ved vzdy priletis len na skok, pocuj viacej casu si mala v tych Cechach ako tu na SVK, tu stale lietas nieco zhanas? co vase byvanie uz ste zacali prerabat? ci ako to vyzera? a ty si zvacsa doma nie ci chodievas s drahym do prace? ako sa ma drobec v brusku? vy ste uz objednavali nejaky kociarik?

janinna11
10. jún 2010

@barbyes dakujem za cisla 🙂 barb, no ja som mala podobne, a nejak sa zmienila lekarka, ze hlavicka je vacsia, ale vidim, ze kolko lekarov tolko nazorov, od rana totiz nerobim nic ine, len citam na nete, co je v norme, ale uz sa nejdem znepokojovat. 🙂 dakujem este raz a inak mam nakazany klud. rezim, lebo mam nizko placentu, tak aby mi neodtiekla H2O, alebo aby som nezacala krvacat, inak ma nas Drobcek uz krasnych cca 1300g 🙂

lulu4
10. jún 2010

@janinna11 no neviem ci nezabudli na tento UTZ lebo som tam bola toho 28.5 to bola poradna aj tie glukozove a ja som bola v ten den posledna objednana pacientka lebo po poradni sa mi venovala len sestricka uz lebo dokina utekala s kufrom niekam prec ze ide na konferenciu lebo ja mam taku dokinu co aj v telke vystupuje a na roznych seminaroch a tak... no neviem ci na to so sestrickou nezabudli ze ma mali dat skor na ten UTZ ale napisala mi poradnu na 30.juna.. tak si pockam do konca mesiaca a ty budes mat MD skor asi v tom 32 tt lebo si na PN ale ja budem mat bezne ako sa chodieva az v tom 34 tt

barbyes
10. jún 2010

@lulu4 ja by som si bez injekcie nenechala robiť nič, ja mám takú menšiu- väčšiu paniku zo zubárov.
všetky moje kamošky robia od Pondelka do Piatku takže.... ☹

tadotami
10. jún 2010

@jjana17 zistila som ze je to tusim prietok a ten mam 0,67.ale nemam ani potuchy ci je to ok alebo nie.to mi tento pondelok robili na sone.

jjana17
10. jún 2010

@barbyes ty si ako aj ja bez injekcie ani na krok u zubara

jjana17
10. jún 2010

@tadotami neviem ti poradit viac,,,,,pockaj pozriem moje zapisky zo sona

janinna11
10. jún 2010

@lulu4 Lulu mas uplnu pravdu, v CR som mala viac casu na konika, hrozne so mnou, ja viem, ale den ubehne ako nic a vecer sa tesim, ze mi pride drahy domov a ze sa mozme venovat chvilku len sebe a malemu. Ma vela prace, takze je total vytazeny a ja uz nechodim s nim, lebo tie teploty my zabijaju... Zacala nam teraz v pondelok (AŽ!!!) robit kupelku, ale zatial im to celkom ide, tak dufam, ze do 2-3- tyzdnov to bude ready a mozem zacat prat vecicky pre Drobceka, uz sa na to tesim!!! 😉 A kocarik sme uz vybrali, len este neobjednali, bude to predsa len CP S4 reverse, trojkombinacka - novinka tohto roka, drahsi, z CR, ale aj polovicke sa paci, takze tak...

janinna11
10. jún 2010

@lulu4 no a teraz uz opat bezim prec, idem nieco navarit, ale neskor sa este prihlasim a inak o tych kupkach, presne, ja som tiez na to fest hakliva, tak nechcem riskovat...

jjana17
10. jún 2010

@tadotami nenasla som tam nic ja tam mam zase skratku VVCH a to vobec neviem co je

janinna11
10. jún 2010

@lulu4 lulu co sa tyka MD, idem az 7.7. do poradne, takze uz budem v 33tt, je to lepsie, ked som na PN mozem ist skor, ale na co... je tam rozdiel par korun a takto to je lepsie

tadotami
10. jún 2010

@jjana17 skus sa dugy opytat.mozno bude vediet.ja mam taku predpotopnu knizku ze az.

lulu4
10. jún 2010

@janinna11 no to je pravda to uz je jedno ta MD.... ja idem v 34 tt cize teraz pojdem toho 30.6. na poradnu a potom ma asi objedna o dva tyzdne zas aby mi vypisala uz MD.. ved uvidime ako to bude... ale som zvedava teda na ten UTZ ked pojdem takto neskoro... no idem uz aj ja do kuchyne nieco uvarit rychle asi spenat to bude dnes 🙂
pekny kocik ste objednali, teda vybrali... a kedy budete objednavat kolko tam mate dodanie? ja uz pomaly asi budem objednavat, dodanie 2-3 tyzden ale planuju sa v lete celozavodne dovolenky a vyroba bude stat tak nechcem riskovat...
to je dobre ze na kupelke sa uz pracuje, coskoro bude a mozes zacat prat, ja sa uz tiez chystam lebo potom to zehlenie v tychto horucavach ma asi zabije

jjana17
10. jún 2010

@tadotami mne to do knizky vsetko nepise, mne to pise na kancelarsky papier vzdy kazdu kontrolu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre