Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
3. júl 2009

baby mňa už zmohla unava 😀 rano vstávam o šiestej tak dufam, že nebudem buntošiť celu noc, želám vám krásne sničky paaaaaa 😎 😎 😎

ana25
3. júl 2009

Ja som na začiatku chcela zohnať pekné športové tehotenské nohavice, ale bohužial sa mi to nepodarilo. Potom som si kúpila dvoje 3/4 nohavice (spomínané rifle a také plátenné nohavice). Keďže som bola 4 mesiace na PN-ke, veľmi som neriešila oblečko. Dokonca som na začiatku schudla 9 kg (doteraz som pribrala 8kg), takže na začiatku teh.som nosila rifle čo som dva roky nenosila, lebo som sa do nich nezmestila. A vida, tehotenstvo a zrazu štíhla línia (ale za cenu skoro troch mesiacov na posteli, deň-noc zle v kuse). Teraz mám ešte 20 dní dovolenky + materská pred pôrodom, takže to asi risknem a už si ani dlhé nohavice kupovať nebudem. Tepláky to istia, spolieham sa v závere na ne 😀 😀 😀
Tiež som rada že sa v lete nosia šľapky, neviem si totiž predstaviť napchať opuchnuté nohy do čižiem . . .Inak žiadna sranda také tehotenstvo. Ešteže sa tie miminá tak hmíria, kopú a pripomínajú nám aké je to napriek tomu super že sme tehotné . . .

ana25
3. júl 2009

aj ja sa pridám a idem spať, oči mi už idú krížom a zazalienka tiež už asi spí . . .

Takže pa a dobrú noc.

garicka
4. júl 2009

ahojte baby, tiež s vami súcitím s tým oblečením na zimu a robím si z toho veľkú hlavu hlavne pre vetrovku. neviem čo budem nosiť v decembri - termín 22.12. podľa sono, asi budem hopať doma ale vezmem sveter a šlapky, 😀 lebo nedávam šancu nohám ak opuchnú a nezoženiem boty ☹ . kamoška mi dala pončo tak na chvíľku bude zo mňa indiánka 😉 . si to neviem predstaviť byť s takým veľkým bruchom.

zazalienka - ja keď som dostala foto z ultrazvuku tak som si ho hneď nacapila na chladničku a stále pozerám na neho a nechce sa mi veriť že to drobné je tam vo vnútri a rastie ... je to také iné ... a pekné ...

maja177
4. júl 2009

jaj baby ved tu sa zrodil normalny debatny kruzok :D ked ja vysim na koniku do noci, tak tu na ten just nik nepise, a ked tu nie som tak zrazu sa tu rozbieha debata 😠 😀 ja som si kupila tiez len jedny tehu rifle (vsetky su podla mna skarede) a tie su mi uz male, takze teraz nosim leginy pod koleno a ktomu tie volne tricka, co tak letia. Mam ich asi styri a bohato mi to staci, lebo viem ze po porode sa cim skor budem chciet vratit k mojej starej mode 😀 nastastie ja teraz len lezim, kvoly krcku, takze nosim vselijake XXL tricka a je mi fuk ako v nich vypadam 😀 hlavne, ze je to pohodlne 🙂

majakuk
4. júl 2009

Ahojte tehulky. Dufam, ze nevadi, ak sa pridam...? 😎
Mam prikazany "kludovy rezim" - uz zase (jeden som si uzila na zaciatku tehu) - a tak len lezim, oddychujem, obcas vstanem, nieco ukuchtim a zase lezim. Tiez je to kvoli krcku... 😢 V pondelok idem na vysetrenie do nemocnice, pretoze moj Dr. mi toho vela nepovedal. Iba ma dost vystrasil. Jeho monolog ukoncil slovami.. Tak sa snazte posluchat moje rady, aby sme to spolocne vydrzali este aspon 10 tyzdnov... to bolo v pondelok. Viete si asi predstavit ten strach a obavy, ktore ma zaplavili a tak som si radsej zavolala jednemu rodinnemu znamemu, ci by si nenasiel cas ma vysetrit a vysvetlit co sa deje. Moj Dr. mi povedal len tolko, ze sa mi podstatne skratil krcok a ze z CS 0 mam zrazu 2-4, ale do knizky mi nakoniec napisal 2, vraj to nie je podstatne. Tak som z toho uplne mimo. Nasla som si tu aj taku temu a skusenosti ostatnych bab ma trosku ukludnili, tak uz len cakam co bude v pondelok.
Ja mam termin 27.9., takze nezavidim tehulkam, ktore musia uz teraz zvazovat co budu nosit v zime. Neviem ale co je horsie - hladat v zime spravne oblecenie, alebo trpiet v lete s velkym bruskom tie tepla a premyslat ako si vyzliect vlastnu kozu... 😒 Myslim, ze je to tak na rovnako. Kazdopadne vam drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne. 🙂

maja177
4. júl 2009

maja, ahoj 🙂 ja mam ten isty problem co ty, vsetko bolo v poriadku, len mi tvrdlo brusko, a na poradni zrazu ze skrateny krcok a lezat a lezat a lezat... a ze ked sa to zhorsi, ak do nemocnice. Vystrasili ma, ze mozem hocikedy porodit, ze by malinke neprezilo keby sa narodi teraz, a ze vsetko zavisi len na mne. Ja mam termin 7. 9., ale pevne dufam ze to bude v 38 tt teda 24. 8. lebo toto lezanie mi uz prerasta cez hlavu, ja nerobim vobec nic, len lezim, idem na wcko a do sprchy. jest mi nosia rovno do postele. Niekto si povie, ako mi je fajn, ale racej by som si aj sama varila ako toto 😠 keby mam takto lezat v zime, asi by to bolo lepsie, lebo teraz to teplo a este v posteli brrr snad uz iba sest tyzdnov 🙂 som si povedala ze do 40 tt nebudem lezat ani keby co! v 38 tyzdny sa babo povazuje za donosene, tak preco by som ho nemohla vyprdnut 😀

majakuk
4. júl 2009

🙂 to si ma rozosmiala... 🙂 🙂
ale zarty stranou, aj ja mam vazne obavy, ale som rada, ze sa na mna pozrie aj iny lekar a povie mi presne ako to s nami vyzera. Tato nevedomost je hrozna. ☹ Ja som po poslednej poradni minuly pondelok pisala na net www.mamaaja.sk do poradne. Dr. mi odpisal, ze si mam najst doktora, ktory mi urobi cervikometriu a tak som sa objednala. Tak tebe zostava uz "len" 6 tyzdnov. Mne este aspon 9. 😠 Ale nevadi, pre babo to urcite zvladnem. I ked to teplo je hrozne. Poobede uz sedim/lezim na gauci iba v nohavickach, pretoze v byte je otrasne teplo a nepomaha ani ventilator. ☹ snazim sa lezat a oddychovat, ale bolia ma z toho dost klby a chrbtica, tak si doprajem aj trochu "prechadzky" po byte a male varenie, inak by som to asi nevydrzala s nervami. 😒 Beriem Magne B6, ale iba jednu vecer a Calibrum Mami 2x denne. Vraj su babetka po Calibrrum-e pribratejsie. Spociatku ma to trapilo, ved ako pojde von...? Ale teraz som rada, pretoze neviem dokedy ho udrzim a kazde deko je dobre, no nie? 🙂

majakuk
4. júl 2009

Mimochodom, 24.8. budeme mat 2. vyrocie svadby... 🙂 To je dobry datum! 🙂

zazalienka
4. júl 2009

tiež som sa chystala do Maďarska, len od 1.7. zvýšili DPH z 20 tuším na 23 %, tak neviem, ako tam narástli ceny.. týka sa to určite všetkého tovaru.. no a čo sa týka zimy, myslím, že manžova termo bunda poslúži celkom fain.. na celú zimu..

garonka
4. júl 2009

ahojteeeeeeeee

zazi,
ozaj zvýšili ceny? 😠 pošlem svokra na obhliadku ten je maniak do nakupov snim nikto nerad chodieva po obchodoch 😀 😀 😀 po maďarsky vie hadam by mohol vyjednávať 😀 , mne chce dať babka kabat v živote ho na seba nedám 😀 tak budem celu zimu v teple v šľapkach a teplákoch 😀 😀

maji
včera sa to tu riadne rozbehlo museli sme si nejako unaviť oči 😀 a celu noc som nespala vstávala o šiestej nakoniec som nešla nikam a chrapala som do jedenástej som zvedava ako budem bojovať ďalšiu noc 😀

ana25
4. júl 2009

čaute tehuľky. Čítam tu vaše problémy počas tehotenstva a teraz neviem kto je na tom horšie či ja alebo vy . . . S partnerom sme momentálne na bode mrazu, takže o šťastnom tehotenstve nemôže byť ani reč . . .A to som si myslela že to najhoršie ma postretlo hneď na začiatku teh. keď som preležela tri mesiace a bolo mi na umretie.

garonka
4. júl 2009

ahoj ana
bolo ti veľmi veľmi zle? ja nevraciam vôbec ( klop klop ) aby som nezakríkla ale ako som vravela spanok je to najhoršie a z uzavretých miestnosti mi príde zle tak ako som sa u svokry zamkla v kupeľni nech ma nikto neruší a sprchový kut nieje pre mňa 😀
Partner sa na babenko teší?

salvinka
4. júl 2009

ahojteee
pridavam sa k vam, teda ak mozem 🙂
cakame prve babatko a som v uplnych zaciatkoch 🙂 nejak si stale neuvedomujem ze som tehu, kedze brusko nerastie, chute nie su,, len mi obcasne byva dost spatne a som nonstop unavena 🙂

ana25
4. júl 2009

garonka

bolo mi tak zle že som schudla 9 kg.Partner je už dva týždne kamenná tvár, bez zvuku a obrazu. Už som si neni vlastne ničím istá, ani tým či sa teší. Prosto ignoruje mňa aj mojho brušulíka . . . Momentálne začínam vyzerať ako urevaná múmia a to mi donedávna každý hovoril že som počas tehotenstva opeknela. Dokonca aj môj partner . . . a teraz ten nezáujem!?!?! Bojím sa aby to neublížilo mimču.

inka28
4. júl 2009

ana a co to tvojho chlapa pochytilo?

garonka
4. júl 2009

salvinka ahooooooj
aj u mňa je to prve tehu a nejak si to neuvedomujem 😀 ale unava je fakt hrozna

ana

nestresuj sa, prihovaraj sa babenku aby nepocítilo partnerov nezaujem, jeho možno niečo trápi skús sa ho opýtať či má nejaké problémy, neboj babenko sa ma v brušku dobre len sa nesmieš stresovať..........u nas je to zatim v pohode svokra sa teší a svokor? ten mal blbé naražky že sa nam zmení svet a rôzne bludy manžo len potajomky do mňa štuchol nech sa zbytočne nehadam lebo svokor je najmúdrejší na svete, všade bol , všetko vie no proste vševed. 😠

ana25
4. júl 2009

netuším . . . a to sme neni žiadny puberťáci - ja mám 29 a on 36, tehotenstvo bolo plánované, sme spolu skoro 9 rokov. No neviem baby, asi nám bolo veľmi dobre, tak prečo sa nepridať k tej väčšine, čo majú vzťahy na hovno.

ana25
4. júl 2009

a to som si myslele že nám vzrastú náklady na stravu - zelenina, ovocie a všetky tie zdravé veci. No a ono to ide zatiaľ na papierové vreckovky 😒

inka28
4. júl 2009

v nasej rodine teda tu vo Svajci sa moc k tomu nikto vevyjadruje, na Slovensku sa hovori len o mojom tehotenstve a vsetci sa velmi tesia, tu zistujem aky je rozdiel medzi svajciarskymi a slovenskymi ludmi.myslim charakter ludi

garonka
4. júl 2009

moja, to su takí chlapi oni nevedia dať radosť najavo a keď sa trápime niekedy si to nevšimnú a na babenko mate dobrý vek ja mam 27 😉 a v domácnosti pomáha? môj sem tam
určite partnera niečo trápi ale nemusí ti spôsobovať stresy

garonka
4. júl 2009

tehuľky majte sa pekne idem si trocha vystrieť kostičky na Bukovec k vode, nech sa odreagujem pri vode a brat nech chyta rybky 😀 😀 😀 😀 prídem zajtraaaaaa, tak sa majte

ana budem na teba myslieť

majakuk
4. júl 2009

ahojte...
ana25: pokial ste mali doteraz vztah v poho, tak to moze byt len to, ze na tebe vidi, ze ti je skaredo a trapi sa, ze ti nevie pomoct, chlapi to nevedia precitit ako my zenstiny 🙂 a tak sa niekedy otocia, aby netrpeli s nami. 9 rokov sa neda len tak zahodit za hlavu ani u chlapa. Takze v tom zrejme bude aj zmena v tvojom spravani, mozno mu len "doslo", ze bude tato... skus sa viac teraz venovat jemu, mozno sa ti podari zlomit tu hradbu, ktoru si okolo seba postavil a pekne sa ti vyrozprava... hlavne sa nestresuj, tym by si to mohla este cele zhorsit a v neposlednej rade to neprospieva ani tebe, ani babetku... 🙂

ana25
4. júl 2009

Jasné že ho trápi . . . že náš vzťah dávno neukončil. Len nerozumiem tomu načo mi teda spravil dieťa. Nevadí ja to zvládnem aj bez neho. Budúci týždeň idem ku gynošovi tak dúfam že bábo je ok.

majakuk
4. júl 2009

uf, na to, ze si pisala, ze to bolo planovane tehu, tak teraz to boli tvrde slova... ☹ nieco ti naznacil alebo povedal? Nechce vase babetko? Je to divne, ale kazdopadne ti drzim palceky. Hlavu hore, babetko je prvorade.

ana25
4. júl 2009

bohužial mi to povedal presne tak ako som to napísala. Ďakujem za podporu.

inka28
4. júl 2009

ana to zvladnes my zeny sme silnejsie ako muzi, bud sa to udobry alebo to ukoncite su len dve moznosti. ale samozrejme ze ti zelam aby sa to udobrilo aby si sa netrapila ty a babatko.

ana25
4. júl 2009

ja viem že to zvládnem, len som si to takto nepredstavovala.

zazalienka
4. júl 2009

kocky, ja som takmer dva roky riesila exmanzelku mojho manzela, lepsie povedane ona riesila mna a to aka som nevhodna pre jej dceru, ktoru k nam nechcela pustat.. tym ze mame konecne rozsudok o uprave styku sa to trosku utriaslo, skoncili tie neskutocne nervy, ja viem ze aj preto nam to tolko trvalo kym som otehotnela.. som si myslela ze ked vysadim pirulky tak to bude hned a nebolo.. az ked sa situacia trosku ukludnila tak som zistila ze budeme traja.. teda s Veronikou styria.. lenze ex stale robi zle a nervy, ja sa neskutocne jedujem, ake zeny na svete existuju.. len uz sa musim konecne ukludnit, pretoze sa bojim, aby sa malinkemu nieco nestalo.. ona mi nestoji za tue nervy.. proste zavistliva chudera ktora si myslela, ze odkopne chlapa a on sa k nej potom priplazi s prosikom naspat.. lenze casom stretol mna a bolo.. sme manzelia, cakame babo, Veronika je u nas spokojna, a mamicka to nevie prezut.. ja nikomu neprajem tie nervy, ktore prezivam.. som prvy a mozno posledny krat tehotna, nepotrebujem si kvoli koze ublizit.. ale niekedy je to fakt o drzku..

slovakia13
4. júl 2009

ana25 neboj zvladnes to !!!! ja ked som povedala mojmu uz EX ,ze som tehotna ,tak mi dal na vyber on ,alebo potrat 😖 Vybrala som si babo a som stastna 😀 Samozrejme ,ze ma obcas chyti depka ,ale to patri k tehu 🙂 a aj partner mi chyba a strasne ,boli sme spolu 2 roky ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre