Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
14. jún 2010

@jjana17 v skolke decka nachytaju aj nemozne.a len tak medzi recu si fandis ze par tyzdnov sa nevyspis.moja najskor sa budes bat oci zavret,potom nasleduje problem s kakanim,potom nejaka viroza,potom zuby......a stale dokola tak z tyzdnov su mesiace.

barbyes
14. jún 2010

@tadotami našťastie za chvíľku tiež končíš 😉 snáď to nejako zvládneš...budem držať palčeky
@jjana17 ja som tiež nemohla v noci spávať, som sa tešila, že dnes to bude konečne lepšie a stále bolo strašne dusno 😝
@berenice8 mňa zasa bolieva panva zo spodu strašne teraz bolí ma to už asi posledné dva mesiace a posledné týždne je to neznesiteľné ☹ niekedy mi je až do plaču, keď ležím tak sa kvôli tomu neviem ani otočiť a ani postaviť, už aby bola vonku

berenice8
14. jún 2010

@jjana17 ahoj, dakujem za odpoved...sak prvykrat clovek ani neviem co ho poriadne caka...verim, ze to je len zbytocna panika...pocula som viac ludi - konkretne s tymi odbermi, ze to bolo strasenie a vysledky boli nakoniec dobre....
len je pravda, ze ta plodova uz je asi 100%, nie ako tie krvne co sa robia tie AFP testy....
no, snad je len zle otocene...to ma nenapadlo...

liv1
14. jún 2010

@tadotami a pozeram ze ti tam svieti 36, tak predsa si uz dalej ako dr odhadoval kvoli tomu otvaraniu no nie?
no hlavne nech mala rychlo vyzdravie, aby si to ty nechytila a ona mohla behat po vonku..

@jjana17 mam kamosku co maly bude mat 3 roky a este stale vstava 3 krat za noc... 😖 dufam ze nasa malinka prespi celu noc ako ja ked som bola mala, ale mozem fakt len dufat 😅

lulu4
14. jún 2010

dobre ranko babule, konecne aj vetrik fuka, nie je tak teplo, hned sa nam tehulkam tepsie zije 😀
@liv1 s tym spanim je to rovnake aj u mna a uz dlhsi cas, ked lezim na pravom boku tam nikdy dlho nevydrzim to sa malemu maximalne nepaci, na lavom ako tak ak hej na tom vacsinou ale to zas uz otravuje mna a nevzladzem tak lezat tak jedine na chrbte aj to mam nohy vsetijako do boku poskrucane, ho horor... ale ten kojenecky vankus mi pomaha, ten si davam normalne pod hlavu a iie kraje pod ruky a tak sa nejako natocim nakoniec ze zaspim ale tiez mam ten pocit, ze sa uz nikdy poriadne nevyspime...

barbyes
14. jún 2010

baby, idem sa ja ospršiť a utekám k tej doki lebo je ta len do 12 a ktovie ako je tam ušná 😒 potom sa snáď ešte ozvem
pa-pa

tadotami
14. jún 2010

@barbyes no ozaj asi za chvilku.
@liv1 odhadoval 35-36.a 36tt som zacala vcera.
dievcata musim koncit.zatial sa majte.

jjana17
14. jún 2010

@liv1 no tak hadam nase prespinkaju, synovec ma pol roka a prespi celu noc budi sa okolo siestej na papanie,,,,
no ale ked mi svokra vravela aky bolo moj mm ze spal tak pol hodku a zase bol dve hore tak no mam sa na co tesit

jjana17
14. jún 2010

@lulu4 jaj veru sa trosku ulavilo,,,,,uz 2 den nemam take spuchnute nohy,,xixi

drzkosa
14. jún 2010

@liv1 no v to dufam ze sa mi uz konecne polepsi.... Inak pekne priberam az sa bojim ci to nie je vela 🙂

lulu4
14. jún 2010

@jjana17 no take dieta ako je tvoj synovec by som brala 😀 ale my s mm sme boli praveze dobre deti a budeme mat urcite certa... aj mm rodicia boli kludne deturecne a ich prve dieta bola mm sestra a to je ine tornado uz od malicka a ostalo jej to dodnes, tak pri takom dietati ozaj klobuk dole a pevne ale riadne pevne nervy
no s tym opuchanim ma to zatial obchadza, klop klop ale mala som toho dost cez vikend sme boli v tej Prievidzi a starki prerabaju tu kuchynu tak im vsetci pomahali aj moji svokrovci aj drahy, no ja len take drobnostky a do obchodu som lietala zo svokrusou ked im nieco chybalo z naradia, na jedlo... som sa tam citila taka zbytocna ze ani pomoct im nemozem, ked som chcela nieco odniest alebo spravit, ze ci mi nesibe... ale nestihli sme to tak to vyzera tak ze pojdeme aj buduci vikend to dokoncit...

liv1
14. jún 2010

@lulu4 dobre ranko. tak ja ked som mala malu otocenu dole hlavickou, tak sa to celkom dalo ale teraz.. 😖 ja mam zase poskrucany paplon, ale tiez asi zacnem pouzivat ten kojenecky. na chrbte nevydrzim a ze vraj sa ani nema, ale ked sa inak neda tak co uz..

lulu4
14. jún 2010

@drzkosa urcite da ti polepsi, len velmi malinke percento zien zvracia do konca tehu... ale napr. po I. trimestri ti moze zacat byt super ako mne a vacsine zien a stane sa ze aj v III. trimestri sa mozes ist vyvracat a ani nevies z coho... ten organizmus je u kazdej iny... na to nie su ziadne tabulky... len to musime vydrzat, ved sme zeny 😀
a kolko si pribrala zatial ked pises ze ci to nie je vela v tvojom tt?

lulu4
14. jún 2010

@liv1 ahoj, no pisem, ze mna zachranuje ten kojenecky ked si dam ten stred pod hlavu a tie boky ako ide pod ruky a som v podstate na chrbte ale ked si dam panvu a nohy tak mierne na bok tak sa da zaspat a to je jedina poloho ako aj v poslednych tyzdnoch zaspim... uplna ulava vtedy lebo hento otacanie z boka na bok ma uz nebavi...aj ked sa chcem k mm pritulit na bok dlho tak nevydrzim... uz je vsetko na prd... dnes rano sme sa pokusali o sexik pred tym ako isiel do prace ale o nicom z mojej strany takze k nicomu ani nedoslo... uz ma to vytaca...

liv1
14. jún 2010

@drzkosa kamoska pribrala za prvy trimester 4 kila, a ja som 3 schudla. kazda sme ina, aj ta voda sa moze drzat v tele, ale tak hlavne je aby tebe bolo dobre..

jjana17
14. jún 2010

@lulu4 my sme boli v piatok a sobotu u svokrovcov, aj som si este nejake nohavice kupila tehu, take na leto, ved ked je takto teplo tak to stale sa len prezliekam,,,a malemu este jedny plienky boli v dobrej cene tak sme zobrali a proste stale sme lietali a prisli sme domov tak v sobotu okolo tretej, ale poviem ti to som mala lytka jak stehna pomali, take uplne naliate vodou tak mi mm robil vinny obklad trosku to povolilo a potom sup este trosku pivka nohy vylozit a tak som fungovala celu nedelu,,a musim klop klop ze to aj zabralo, ale myslim ze ked sa takto ochladilo to ma hlavny podiel na mojich nohach,,,
vcera som bola tu kamosku v porodke pozriet no ta mala je taka chutnucka, sme ju prebalovali, lebo kamoska ju mala vcera prvy krat na izbe uz , no to bolo taky malinky uzlik

liv1
14. jún 2010

@lulu4 ty si mala kedy poslednu ms?

lulu4
14. jún 2010

@liv1 tusim 22.11. nie som si ista... na zaciatku som to vedela...a stale mam ten isty termin vypocitany a to je 29.8. ako mi to svieti tu na konikovi a dokina mi to nemenila ani raz lebo ze vsetko sedi ako ma...preco sa pytas? mne kazdu nedelu uz nabieha novy tyzden aspon si to viem takto super pocitat tie tyzdne dnes som vlastne 29 +1

drzkosa
14. jún 2010

@lulu4 no pribrala som 4 kg sice som bola dost chuda no nic uz neobleciem ide mi to do stehien a zadku a do bruska... ale to asi tak ma byt .. dost vela jem lebo ked nejem je mi zle...

drzkosa
14. jún 2010

@liv1 no ved ja si tiez hovorim len nech to je zdrave... nic viac nechcem 🙂

lulu4
14. jún 2010

@jjana17 nooo tak si mala aj ty pestry program na vikend... s tymi nohami to musi byt hrozne, ved ja mam kazdu obuv taku akurat ved nikto si nekupuje vacsiu o dve cisla tak ani neviem co by som si obula keby mi tam napuchli nohy... to je dobre ze si si kupila este jedny nohavice na leto to treba ked je take teplo a clovek sa rychlo spoti, ja mam dvoje tie 3/4 nohaviec, jednu suknu a uz mam aj tie letne saty od krstnych z Anglicka len su moc dlhe tak mi ich svokrusa trosku skrati nech sa niekde na ulici nezabijem v nich... inak s tym sortkami v tescu som tam bola min. tyzden.. som mu zobrala take sportove a elegantnejsie jedny take khaki a tie by si aj obliekol a sa mu lubili lenze velke som zobrala, tak som to cez vikend bola menit v tescu v Prievidzi ved to je jedno v ktorom, tak som zobrala o cislo mensie, stale velke a tak mi vratili uz peniaze za ne lebo este o cislo mensie tam akurat nemali tak budem zase musiet sem do tesca zbehnut uz ma porazi.. to je tak ked sa kupuje bez chlapa...
a s tou malinkou v nemocke to ti verim, musel to byt krasny zazitok ja som take malinke babo na zivo nevidela uz riadnu dobu sice kamoska co ma tu polrocnu som bola u nej najskor ked mala malinka 3 tyzdne alebo mesiac uz lebo skor neprijmala navstevy...

liv1
14. jún 2010

@lulu4 pytam sa lebo sme tak podobne, ja som mala 24. poslednu, ale mam skrateny cyklus, len 24 dni, tak predpokladam ze moj realny termin podla vsetkych ostatnych veci - oplodnenie zahniezdenie atd. 😀 by mal byt 27. augusta. dokina mi termin o 1 den posunula inak ako som ja mala vypocitane podla poslednej ms, ale vsak to je fuk 🙂 . mne to nabieha v utorok. a konik mi vypocital 27. august, ale ja som si to vtedy zmenila..

lulu4
14. jún 2010

@drzkosa nemaj z toho ziadne depky, jasne ze to tak ma byt, mne na zaciatku cize v I. trimestri byvavalo tak zle ze som nikdy nezvracala sice ale ked som nejedla ja neviem kazde dve tri hodiny tak by som sa asi niekde vykotila proste na omdletie mi bolo, zavraty, akoby na zvracanie, tak som si vzdy aspon nieco male musela dat aj ked len odhryznut z rozka, dat si piskoty tie mi zaberali... lebo mliecne som cely I. trimester ani len citit nemohla a to som vzdy tak milovala jogurty som myslela ze ma ta averzia ani neprejde a uz ich zase papam kazdy den.. z kil si nerob starosti ved nemozes hladovat aby si odpadla... jedna schudne prvy trimester lebo stale zvracia a ina priberie, vyber si co je lepsie? mozno priberies za cele tehu 12 kg mozno 20 kg to je tazke odhadovat ale naozaj sme kazda ina, tak hlavu hore a uzivaj si ze v tebe rastie to krasne, novy zivot 😵

happy8051
14. jún 2010

caute kocky, ako sa mate? ja sa dnes vytesujem z vybavicky co mi prisla.... objednala som velky balik tu na MK a som spokojna :DD cena super a veci su v bezchybnom stave

lulu4
14. jún 2010

@happy8051 tak to verim, ze sa vytesujes ved to aj mne ked vzdy prisiel nejaky balik pre maleho co som objednavala som potom skakala ako besna od radosti... aj ja mam nieco z MK a tiez som spokojna, sice malicko ale nieco hej 😀
a vcera si tusim pisala, ze si objednala alebo kupila kocik? aky, aka znacka, kolko stal, farba? vies ja zvedavec velky 😀

drzkosa
14. jún 2010

@lulu4 tak presne takto to mam aj ja ked si nedam nieco male katastrofa idem odpadnut a je mi na vracanie a to som vracala len 1 x 🙂 vzdy to nejak ustojim... Mna tie kila trapia len koli tomu ze jem jedno cez druhe a co mi najviac chuti je kysle-kapusta to je moje to jem na kila doslova 🙂 a tak by som si dala kavu no hrozne mi smrdi... Lulu mozu sa pit mineralky?

jjana17
14. jún 2010

@lulu4 no nakup bez chlapa to ani ja nemam rada,,,,ale som rada ze som dobre poradila,,xixi
jej no ja mam 3 3/4 nohavice a jedny take tenke a dlhe, suknu som zianu schopnu nenasla, co ma dos kasle ale tak co narobim,,,,ja sa aj tak v nohaviciach citim najlepsie,
no ja som si s tou kamoskou pisala , lebo sme boli v meste sa s mm najest,, sa nam nechcelo varit,,,xxi a pisala ze ide malu na novorodenecke okupat a ze potom mame prist ak chceme, ,,
ona ma tu nadstandardnu izbu, ti poviem to by som brala navstevy az na izbu a to vybavenie no budem asi uvazovat,, len v celej nemocke tak strasne teplo bolo aj na tej izbe, ho katastrofa, ked sme malinku rozbalili z perinky tak bola taka spotena, tak sme jej dali dupacky co si doniesla ta kamoska lebo nozicky mala len plienkou obalene a sme ju nechali v rozbalenom vankusiku a taka bola spokojna

janinna11
14. jún 2010

Ahojte kocky!!

janinna11
14. jún 2010

Happy ako sa ti dari?? Ako vam dopadla ta amnio?? Verim, ze je vsetko ok a uz s atesite, kedy budete mat ten maly zazrak pri sebe. 🙂

lulu4
14. jún 2010

@drzkosa no tak to mas presne tak isto ako som to mala v zaciatkoch ja....a ta kysla kapusta mi vtedy aj cely II.trimester velmi vela hovorila, som tiez vyhladavala kysle jedla... ked ta chyti taky ten stav ze ti je na odpadnutie nedavaj si stale nieco velke staci par piskotiek alebo jablcko niekedy... ja som sa aj vecer o 23:00 zobudila na to ze mi je zle alebo ked som isla na wc tak som si aspon z jablka par krat odkusla a snazila sa zaspat... ono sa to nejako da, hlavne ze nejes vela sladkeho to by uz bolo horsie, to by sa kila neuveritelne nabalovali...mineralky pijem cele tehu len ich striedam ale hlavne mierne sytene s nesytenymi a s nizkym obsahom sodika musis mat... ja teraz kvoli tvrdnutiu bruska pijem s horcikom magneziu a uzivam aj tablety magne b6 ale mne od zaciatku tehu do teraz velmi chuti grepovy dzus toho sa neviem dopit a ten mi pomahal ked mi moc ani len voda nechutila v I. trimestri

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre