Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
14. jún 2010

@janinna11 kolko si pribrala ked sa prirovnavas preboha k tulenom, neprehanaj Jani, verim tomu ze vela nie.. kolko 8 kg? to je na 30 tt vela? viacej netipujem...
ja zatial 5,5 kg....

drzkosa
14. jún 2010

@janinna11 no ja som zvedava co to bude tiez 🙂 ale je mi to jedno len nech to je zdravucke

garonka
14. jún 2010

@lulu4 nie? a ja som sa tak bala, že ake vlasate babo bude a pri pôrode šok? keď som vyskočila na sestričku on nema vlasky? 😀
veru Barby ma termin dnes ale asi ju to obíde 😉 😉 😉 viki ma na svet času a nechce sa jej do toho tepla von 😉

jjana17
14. jún 2010

@janinna11 no ja mam niekedy tiez teda dost casto ten pocit ze som jak hroch uz,,,,,,vzdy sa tak citim ked nemozem z postele normalne vstat a ked sa zvalim na gauc a nohy vylozim na stolik tak potom len mm musi prist a zodvihnut ma, co cez brusko vobec sa nevladzem postavit,,,

janinna11
14. jún 2010

@garonka no prave som pozrela album a teda maly je uz riadny chlapisko!! Krasny ste 🙂
No s menom sme sa este na 100% nerozhodli a myslim, ze definitivne to padne az ked ho uvidi, akurat dnes som to tam doplnila, s akych mien vyberame. Lukasko sa nam velmi paci obom, ale priezvisko ma drahy na Š, takze sa to bude zle vyslovovat, preto este zvazujeme.

janinna11
14. jún 2010

@lulu4 no Lulu, uz mam na sebe 9!!!

lulu4
14. jún 2010

@garonka ved tie prve vlasky sa babatkam aj tak neudrzia vypadaju, tak je jedno s akym harom sa narodia ale hlavne ze zdravucke nech ma ten moj aj holu hlavku pri narodeni to je jedno ved vlasky narastu ale nech sme zdravuckiii... kolko uz Tobik vazi? a choroby vas obchadzaju? a brusne potiaze, koliky a tak? No ja si tiez myslim ze Barbyes neporodi dnes ale bude ako Jane este pekne par dni si pocka

jjana17
14. jún 2010

@lulu4 jasne je to povera s tou zahou, ked ta pali tak to preto ze babatko ti tlaci na zaludok a ten sa ti tak nezatvara ako by mal a kyselinka ti proste vyraza naspat do krku,,,,,
ja ju mavam vecer ked si lahnem do postele, tak to vzdy vstanem dam sodu a idem spat

janinna11
14. jún 2010

@jjana17 jani kolko si doteraz pribrala? Ja sa este bojim, aby mi nezacali opuchat nohy v tomto sparne...to uz bude konecna

garonka
14. jún 2010

@janinna11 tak malo si pribralaaaaaaa jak ti fajne 😵 😵 😵 😵
i my mame v priezvisku Š tak sme zvažili take meno aby nejako pasovalo, lebo je aj Tobiáš ale k priezvisku sa nehodilo a aj Lukaško sa nam veľmi ľubil 😵 😵 😵

kriste pane ale ide burkaaaaaaaaaa 😕

lulu4
14. jún 2010

@jjana17 tak mame pocit ze sme ako hrochy ale to len kvoli brusku nie kvoli kilam si myslim, lebo pokial viem, ty si tiez vela nepribrala... takze na to sa stazovat nemozeme... ale to brusko nam rast musi lebo aj drobci rastu a musia sa vyvijat... tak je to neprijemne ze sa nezohnem uz ako kedysi alebo nevstanem tak pruzne z postele ale tak tehotenstvo si pyta nejaku dan 😵

jjana17
14. jún 2010

@janinna11 no ja mam na sebe podla poslednej kontroli 9 kg
a nohy mi zacali puchnut, najprv clenky tak pred mesiacom a teraz tak tyzden aj lytka uz

garonka
14. jún 2010

@lulu4 moja bolesti bruška nemame ani sme nemali len raz ako som vypila jablkovy džus a nerozriedila som ho vodou a to Tobimu neurobilo dobre joj ale to bolo revu
zatim neviem koľko važime koncom jula sa dozvieme ale poriadne je ťažky a dlhy 😀 nosíme oblečko na 6-9m 😅

ako zvladaš tie horučavy s bruškom?

jjana17
14. jún 2010

@lulu4 no ja som teraz stastna ze je teplo ze len zabky nahodim a idem, neviem si predstavit ze by som si nebodaj ponozky bola nutena obut,,,

lulu4
14. jún 2010

@garonka vy ste pekne meno vybrali, nemas co lutovat 😵 U vas sa chysta burka? tu len vietor fuka a slniecko je pod mrakom cize dnes nepecie o dusu ale nevyzera to byt zatial na burku uvidime do poobedia... no idem ja do skoly tu pracu pisat lebo by som mala do vecera aj do mesta do kniznice ist tie knihy vratit som zvedava ako to stihnem....

janinna11
14. jún 2010

@jjana17 boze, tak to asi caka aj mna, to puchnutie noh, este by to mohlo 3 tyzdne pockat, o dva idem na svadbu, a mam hole nohy!! nech sa mi obuju sandalky...

jjana17
14. jún 2010

@janinna11 ale ved to nemusis mat tie opuchy, kazda sme ina, niktorym opuchnu ruky, inym nohy, niektorym tvar, a niektorym nic

lulu4
14. jún 2010

@garonka no tak to je super, ze nemate problemy s bruskom ved ja ani nebudem vediet co sa smie jest a pit ked budem kojit aby som tym neublizila Vladkovi teda nesposobila mu brusne koliky....
ako zvladam horucavy? no snazim sa, vacsinou cez obed doma ked najviac pecie... vela vody, nohy vylozene a snazim sa robit prievan ak sa da nech trocha prefukuje ale musim fungovat dalej, cize aj skusky som mala aj do obchodu treba ist aj upratat ale aj tak sa musim setrit lebo mi viacej tvrdne brusko tak vtedy sa neda moc vyskakovat... ale uz to dobojujeme... aj ked mna este caka cele leto a meteorologovia sa roznia v nazoroch tak som zvedava ake teda to leto bude ci horuce ci uprsane
hihi a s tym obleckom ste dobri tak vy ste tie male veci na 0-3 a 3-6 teda vela nevynosili, dufam, ze si toho nemala aspon vela ked uz nosi 6-9 mes?

lulu4
14. jún 2010

@janinna11 veru je to ako pise Janka ty nemusis vobec puchnut to nie je striktne dane ze musi kazda tehulka... hlavne ked je velke teplo sa snaz oddychovat a ked sa da aj nohy vykladat.. mna to tiez klop klop zatial obchadza a dufam ze to tak aj ostane, teda mohlo by

drzkosa
14. jún 2010

baby do ktoreho mesiaca ste uzivali kyselinu listovu?

zazalienka
14. jún 2010

@garonka ahoooooj, no rastú nám deťúrence.. krásny je malinký...
Náš Michelin sa už vykecáva veselo, vykrikuje, už bude mať 5 mesiačikov a 9 kg🙂)) úsmevy rozdáva na všetky strany, málokedy plače, no zlatýýýý je.. a rastie a rastie🙂
Ako sa mávate?

lulu4
14. jún 2010

@drzkosa ja uzivam stale ale nie cistu ale s inymi vitaminmi poradila mi to gynekologicka este na zaciatku tehu a su dva druhy do nejakeho 5 mesiaca je jedna to je Femibion 400 a potom sa uziva Femibion 800 to uzivam teraz do konca tehu aj budem... ale nedavam si teraz kazdy den ako by sa malo ale tak kazdy druhy, treti ako kedy... hlavne ze su nejake vitaminky... mozno aj tie mi vo vela veciach pomohli...

drzkosa
14. jún 2010

@lulu4 ano pocula som o nich ze su dobre tie femibion, no asi aj ja skusim lebo uzivm len kysleinu listovu a nech ma vsetky vytaminky ten moj cvrček

lulu4
14. jún 2010

@zazalienka ahoj zazi si tu dlho nebola... rada ta tu vidim, fuuuha tak ten tvoj Misko rastie ako z vody, ja odpadaaavam tak ten je ale bucko no chuti mu papat co narobis? ved uz vyzera ako velky chlap v tej kosielke 😵 zlaty je.... uz si vykrikuje, dzavoce, rozprava ze? to ako kamoskina dcerka polrocna uz to nie je to tiche babo...a uz budete teraz skusat aj inu stravu ako mliecko ked bude mat 5 mesiacov uz od vtedy to odporucaju alebo tak od 6 mes.. tie mrkvicky a jablcka skusat? kamoskina polrocna dcerka to len vypluva nechce vobec nic

jjana17
14. jún 2010

@drzkosa ja ked som sa pytala mojej doktorky ze ake vitaminky mam papat tak ona ked pozrela na vysledky krvneho obrazu ze vsetko mam v naprostom poriadku vsetky hodnoty ze sa nemam napchavat nicim,,,ze hlavne vela ovocia zeleniny mliecnych vyrobkov,,,
a az teraz taky mesiac mi zistila ze mam trosku menej zeleza ale to ma snad kazda tak jem zelezo,,,,a to je vse

drzkosa
14. jún 2010

@jjana17 ja idem buduci tyzden na poradnu to budem uz na konci 1. trimestra 🙂 tak sa spytam mudr. co a ako pre istotu nech mi neico nechyba

drzkosa
14. jún 2010

@jjana17 v ktorom trimestri si najviac pribrala?

jjana17
14. jún 2010

@drzkosa ved jasne aj ja som sa jej pytala vsetko co som potrebovala vediet,,to je najlepsie, lebo na trhu je strasne vela vitaminov pre tehotne, ale co som sa aj so znamou vyprvala na porodinicii co robi, ze ono kazda jedava len tieto femibiony atd a potom sa strasne velke deti rodia,,,ze najlepsie je vyvazena strava a veeela ovocia a zeleninky a je vsetko oki

@drzkosa no ja mam pocit ze tento posledny tak to ide najrychlejsie, ja som inak priberala tak po pol kile az kile za mesiac

jjana17
14. jún 2010

to tu uz nik nie je???

zuzumajko
14. jún 2010

no caute baby 🙂 ja som dnes bola u gyndosa (prave som sa vratila) a poslal ma na ultrazvuk na zistenie nosovej kostky a NT hodnot. Ja ked som to babo videla, normalne som sa rozplakala - ono si tam plavalo, kopkalo nozickami, rucickami, potom si do ust strcilo pasticku...no doki vravel, ze sa predvadza 😀 vraj sme podla velkosti 11+4 tt, nosova kostka najdena, ale NT hodnota 1,8 😖 vraj do 2,5 je to v norme, ale sa bojim ☹ lebo on povedal ze najidealnejsie je to do 1 milimetra ☹ mate niekto podobne skusenosti s NT hodnotami? Inak ma poslali aj na kvr..no ja anemik a este neznasac odberu krvi, a 6 ampuli, som myslela ze odpadnem 😀 ani mi netiekla krv a ked ta sestricka zahlasila ze krv netecie, skoro som ju zabila 😝 😀 ale stale som si predstavovala ako sa to babo hybe v tom mojom bruchu 😀 naadhera

aaa dalsia vec: babo ma uz skoro 5 centimetrov!!! 😀

a btw ako sa mate? 😀 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre