Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
14. jún 2010

@lubka89 co sa tyka antikoncepcie tak sa platia aj odbery.ak by ti krv brala na nejaky iny ucel tak to hradi poistovna.cinkla som kamoske sestricke u gyndosa.

lenocka84
14. jún 2010

@lubka89 kolko je teraz materska?
ja som platila za antikoncepcnu poradnu taky poplatok, na pol roka
a tiez hned po sestonedeli som pytala, istota je istota, aj ked mm je uuuúplne ze mimo

lubka89
14. jún 2010

@tadotami ahhhha.... dakujem za info 🙂 lebo som bola v soku ked my povedala ze 6,64 😠

lubka89
14. jún 2010

@lenocka84 no neviem ti presne povedat

tadotami
14. jún 2010

@lenocka84 to mas pravdu.dievcata ja porodim,skoncim tiect a utekam si dat predpisat a nakupit prezervativy.treti krat by som to uz neprezila.to mi mozete verit.v dnesnej dobe su uz 2 deti luxus.

hmla
14. jún 2010

ahojte
normálne som dnes prekvapená , ako to tu ožilo 😀 nechcem veriť vlastným očiam 😎

lenocka84
14. jún 2010

@lubka89 ale ako sa to urcuje?
mne dali zvyseny rodicovsky, tak sa vytesujem

@tadotami nooo my podobne

a este by mi mohol niekto dat navod co je sex a ako sa to robi
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pepppe
14. jún 2010

@lenocka84 a co vsetko si musela vybavit aby si dostala ten prispevok,,,staci ked sa dieta dozije tusim 28dni a co potom???

lenocka84
14. jún 2010

@pepppe ku prispevku potvrdenie od dr o doziti 28dni, a od gyndu ze si chodila na poradne a kontroly
to dostanes prispevok, a priplatok k prispevku

lulu4
14. jún 2010

@tadotami tak v dnesnej dobe su dve deti az az ale my s mm snivame o tom ze chceme mat dve ale nie hned do roka ani do dvoch, uvidi sa ako nam to pojde s tym jednym zatial... a inak mozem sa nieco osobne opytat, niekedy pises akoby ste Tadeasa neplanovali tak som na pochybach ci sa na neho tesis a bol planovany alebo sa vam posmyklo ako sa povie a chceli ste len Tamarku? prepac ale som zvedava... dik

tadotami
14. jún 2010

@lenocka84 zlatko tak ten navod potrebujem aj ja.zial.odkedy sme zarobili tadeasa tak nic.ved aj zabudnem na co to tam mam.ale vazne tretie ani keby co.cez moju mrtvolu.tamarka stale rastie,furt volaco potrebuje.od septembra do skoly,krpec sa narodi,ten bude potrebovat,lizing,poplatky,strava,lekar......nieeeeeeeee.a aby mi bolo zase takto zle ako teraz.no urcite.

lulu4
14. jún 2010

@lenocka84 Leni a toto vsetko sa vybavuje teda ked mas to potvrdenie od pediatra o doziti aj od gyndosa to sa potom zanesie na urad prace a soc. veci a tam sa zase vyplni nejake tlacivo a je to? potom uz len cakas kedy ti to poslu? ci este nieco treba? a tie tlaciva od tych lekarov odovzdavas originaly ci tie su pre teba? a na Soc. poist. si bola nieco vybavovat tam tusim treba aj ten II. pilier nejako skor vybavit ci co? juuuj tolko toho je 😖

pepppe
14. jún 2010

@lenocka84 noo wau :D takze si ich pekne uzite 😉 aspon ze su tie prispevky,,,pomoze to mamickam dost

tadotami
14. jún 2010

@lulu4 tento krpec sa pritrafil uplne nevhod ale tak co uz.cely cas sme to prezili tak to dobacujeme.a samozrejme ze sa tesime.ale uz by som toto nechcela zazit aj koli mojmu zdrav.stavu.lekar neodporucal tamarku a nie este druhe dieta.a teraz velmi ale velmi zavazila financna situacia.ale tesime sa na krpca kedy uz bude medzi nami.ale zase v kutiku duse mozno preto ze sme cakali prve a dievca tak ja som bola v oblakoch.ja som skor za tie dievcatka ako chlapcov.neviem mozno zmenim nazor.ale veeeeelmi som chcela aj druhe dievcatko.doteraz som sa akosi nezmierila s chlapcom.

lulu4
14. jún 2010

@pepppe moja rec, este ze davaju ten prispevok na dieta, to sa pomaly vrati co clovek vyhodil za vybavicku alebo za kocik co je dobre... len co s tym narobi nova vlada uvidime.. hlavne ze my ich este dostaneme....

@lenocka84 veru uzite ich v zdravi hlavne...no a so sexom ak sa mam pridat k tej teme je to ozaj v tehu nic moc... ja teraz posledne tyzdne sa neviem uvolnit, vsetko ma boli, takze nic moc z toho... juuj nech sa to uz vrati do normalnych kolaji akurat minule sme sa s mm o tom bavili ze uz nech mam po sestonedeli

jjana17
14. jún 2010

ahojte uz som spat,,,,ako tak upratane, a perie sa mi uz 2 pracka

lenocka84
14. jún 2010

@tadotami tak ja mam mm prec, takze nic sa nemoze diat
a kym prideme do ba, no neviem neviem

@lulu4 ja socku neriesim, od nich nic nemam, tak ani neviem
ale na urade PSVaR ti daju tlaciva, vyplnis, das potvrdit, a donesies spat
ja som davala 20.5, a tento tyzden cakam prispevok
a na rodicovsky som davala 2.6. a tiez cakam teraz
tak som zvedava kedy pride

lenocka84
14. jún 2010

@pepppe no len na zaciatku
nezavidim maminkamktore dostanu matersku tu minimalnu, to nepomoze

@lulu4 joooj pocas tehu mi sex velmi chutnal, az moooc a teraz chyyyyyba, ale tak prezijeme

@tadotami neboj on ti to vynadrahi viac ako si myslis ked bol taky "necakany"

tadotami
14. jún 2010

@lenocka84 no neviem ale podla mna co aspon citam si dost v blbej situacii.nuz ale si baba co ma gule a popasujes sa s tym.

jjana17
14. jún 2010

@lenocka84 leni a ako to je s tym vyssim prispevkom, to kto dostane

lulu4
14. jún 2010

@tadotami ved hej obcas to tak je ze dieta pride nevhod a potom sa tesite a aj to zvladnete ale chapem financna situacia v dnesnej dobe asi nie je pre nikoho lichotiva ak nepatrime k tym hornym desattisic ako sa povie.... ale presne ako pises uz to dobacujete a ty si nebola zamestnana ked ta necaka ziadny prispevok na dieta ani materska? ale ten rodicovsky ti aspon daju ze? nie je to nic moc ale aspon nieco...
ale vies co by ine pary dali za to keby mali mix ze aj chlapceka aj dievcatko? tak sa tes z toho, ved babu uz mas odrodenu, ako tak odrastenu z babatka... tak teraz pride zmena a to je krasne, ja by som zase druhe chcela velmi dievcatko nech to mama tak ze aj ja... z chlapceka sa praveze ja velmi tesim... to by si mala doma babinec a tolko vloziek a caciek maciek im kupovat ber to tak ze baba je vzdy financne narocnejsia

lenocka84
14. jún 2010

@tadotami a co ine mi ostava???

@jjana17 ten pri narodeni? ten kazdy
po splneni dozitia 28dni a kontrol u lekara

jjana17
14. jún 2010

@lenocka84 to viem ale neviem ci to je materska alebo co sa to este dava ze ked zena odrobi nejake roky, no neviem to presne ze o ake peniaze sa to jedna

lenocka84
14. jún 2010

@jjana17 o materskej ja neviem, nemam
mam rovno rodicovsky, ktory je oficialne od 7.mesiaca ked skonci materska

jjana17
14. jún 2010

@lenocka84 no ja vobec neviem co a ako, myslim ze teraz v stredu ako idem na poradnu ma doki vypise uz na matersku, tak potom asi tie papiere budem musiet zaniest zamestnavatelovi

tadotami
14. jún 2010

@lulu4 vlozky su to najmenej.ale baby su take mamickine cecky.chlapec vyrastie,nabucha volaku.....moj mm stale aj tamarke hovori ze skus si najst frajera.tuto na balkon sa postavim a budem zo vzduchovky po chalanoch strielat.najskor ho sem dovedies a mama ho do parady zoberie.alebo ze do baru pojdes pod podmienkou ze tam budeme s maminou vstupne vyberat.bude medzi nimi skoro 7rocny rozdiel a tri roky som bola s tamarkou sama-mm robil prec tak sme na seba velmi naviazane.kolko krat mi hovoria ze som chora ked sa o nu tak bojim.

zuzumajko
14. jún 2010

@jjana17 jani ja som to mala tak isto s tym ultrazvukom 😀 inak, ja si pytam fotky kazdy krat 😀 zatial mi vzdy dali 😀 a ked som hovorila mm ze co dnes bolo, uplne ze lutoval ze nesiel so mnou 😀

lenocka84
14. jún 2010

@jjana17 ak si zamestnana tak ano, ja som SZCO tak ja to mam totalne ine

jjana17
14. jún 2010

@zuzumajko na velke sono do nemocky chodi ked sa da mm so mnou a vzdy mu doktorka poukazuje vsetko co kde ma a take to je zlate, ,,,,ono mne sa paci ked ma chlap zaujem aj po tejto stranke ze ked sa da tak pride , lebo niektore maminky co aj na poradni pocuvam tak mi to pripada ze otecko len ,,zarobi,, a dalej dovi ziadna snaha vediet o svojom este nenarodenom dietati nieco,,,,,,,

lulu4
14. jún 2010

@jjana17 jani ono to funguje tak ze ked si pracovala alebo mas odrobenych 270 dni pred narodenim dietata nemusi to byt za posledne obdobie ale za posledne dva roky alebo ked si nemala tolko dni ale si si dobrovolne platila nemocenske budes po narodeni dietata dostavat matersky prispevok tzv. matersku ktora sa ti vypocitava z platu takze tu ma kazda zena inu... tu ti vyplaca socialna poist.... potom po pol roku kedze si brala matersku budes dostavat ten zvyseny rodicovsky prispevok ktory uz zase vyplaca UPSVaR a je to 256€ ak sa nemylim a tie zeny ktore nepracovali alebo si neplatili to dobrovolne nemocenske nemaju narok na tu matersku a dostanu hned po narodeni len ten rodicovsky prispevok ktory je ovela nizsi a vyplaca sa do troch rokov dietata a to je okolo 150 €.... no a este ak sa ti dieta dozije tych 28 dni co spominala Lenka tak pojdes na UP a tam ti daju nejake tlacivo to ti potvrdi lekarka, treba tam aj potvrdenie pediatra ze dieta sa dozilo 28 dni aj gynekologa ze si chodila na pravidelne prehliadky a potom ked im to odnesies mas narok na ten prispevok od statu pri narodeni dietata co davaju neviem kolko je to teraz v eurach ale okolo 20tis. este na sk. by to malo vyjst...

jjana17
14. jún 2010

@lenocka84 ano som zamestnana, to potom tie papiere len zamestnavatelovi dam ci aj niekam na urad ked som pn bola cele tehu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre