Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
14. jún 2010

@lulu4 cize ja pokial som po maturite zacala hned robit a toto je vlastne 3 rok co som zamestnana mam na to narok aj ked som bola na pn teraz posledne mesiace

lulu4
14. jún 2010

@tadotami tak ano to spravilo vela ked ste boli taku dlhu dobu same, ste sa ako pises na seba naviazali... o kazde dieta sa budes bat ver tomu ze aj o maleho... to je tak ked uz raz ma clovek deti boji sa o ne viem to podla nasich rodicov, starych rodicov a mm rodicov.... nie kazdy chalan je taky ze nie je mamin cecok praveze naopak chalani velmi lipnu na mamach, svokrovci maju dvoch synov a su naviazani na mamu ze az a ich segra vobec... a mam taky pocit ze aj moj brat ma s mamou lepsi vztah ako ja a dokonca aj moja starka ma radsej syna a on ju ako svoju dceru... praveze synovia maju matky velmi radi a niekedy s nimi maju krajsi vztah akoby si mala s dcerou... aj baba sa ti moze zhorsit v puberte este viac ako chalan a zacat sa flakat a u nej je este vacsie riziko ze ti otehotnie skoro a neviem co... ja sa velmi tesim z chalana...ale u kazdeho je to ine

drzkosa
14. jún 2010

@zuzumajko jeeej to musi byt super... no vies co je mi tak divne na odppadnutie ked sa nenajem tak stale jem ☹ az sa bojim ze to potom nezhodim ☹(

lulu4
14. jún 2010

@jjana17 samozrejme ty mas na to narok aj ked si bola PN pocas tehu za to nikto nemoze... tak ty ked mas zamestnavatela tak tie papiere ked ta gyndos vypise na matersku zanesies tam do uctarne a oni by ti to mali poslat na socialku nemusis si to obehat ty... ale to sa na uctarni opytaj ci ti to oni poslu a este ak mas II. pilier tak po tom ako budes vypisana na materskej tak treba tusim do mesiaca ist aj to nahlasit na socialku ze si uz na MD ale to s tym II. pilierom neviem presne to si musim este zistit staci ked tu bude elko viem ze ona to vybavovala s tymto II. pilierom sa jej opytam potom

jjana17
14. jún 2010

@lulu4 no lucka mam v tom gulas tak len papiere zamestnavatelovi a potom este aj na socialku po mesiaci? a matersku mi po poslati zamestnavatelom na socialku pridu peniaze na ucet,,???

zuzumajko
14. jún 2010

@drzkosa no, to zavisi od toho co papas. ak papas ovocko a zeleninu, tak by problem nemal byt. uz si aj pribrala? ja som dokonca pol kila schudla. dnes som sa vazila. ale ja fakt papam ako vrabec. skor ovocie do seba tlacim a masko. priloham vela nedam. ☹ ja papam inak aj vlaran chlebiky, tie su supis - neni mi tak zle. A jogurty. Ty co papas? Inak tehu knizku dostanem buduci tyzden na prvej poradni 😀

lenocka84
14. jún 2010

@lulu4 cca 25tisic aj s tym priplatkom k prispevku

tadotami
14. jún 2010

@lulu4 ja mam jednu sestru,svagrina ma 2 baby,sestra ma dievca a ma sice chalana ale asi ma on odstrasuje.to je taky zasran jeden.bude mat 10 ale uz teraz je vidiet ze nic dobre z neho nevyrastie.suseda ma 3chlapcov a keby som bola na jej mieste tak ich riadne zmastim.strasne su hnusni.ale co len dufam ze z tohto naseho krpca vyrastie slusny clovek.u tamarky sa mi to dost dari.je velmi rozumna,este nedostala ani po zadku.ale vychovam aj tadeasa a bude.za takych 10rokov tamarke pripomeniem ze ako strasne plakala ked som jej povedala ze budeme mat chlapca.a hovorila ze ako som jej to mohla urobit a nemam ho skusit vyrodit.nech ho v nemocnici vymenim za dievca.ale teraz sa s krpatym rozprava ze je jeho starsia sestra a ked sa narodi bude ho chodit kocikovat.ale ze ked sa pokaka tak to mam upratat ja.

drzkosa
14. jún 2010

@zuzumajko ja som pribrala 4 kg ... sladke nepapam nikdy som nepapala, bola som podvizivena ked som otehotnela ale teraz si pripadam uz tucko... jem masko, ovocie, KAPUSTU stale a vsetko kysle, zeleninu a mliecne vyrobky a pecivo to mi najviac pomaha ☹ ked mi je zle

lussykralova
14. jún 2010

@barbyes : ja som už doma od 20.4 kedže som robila učiteľku v mš,ale už by som bola najradšej keby bol malý von,ale ešte 5 týždňov

tadotami
14. jún 2010

dievcata musim koncit.tak sa majte a zase nieco popiste nech mam co citat.

zuzumajko
14. jún 2010

@drzkosa hm, kolko si vazila predtym? lebo ak si bola chudunka, mozno to je okej. Len si naozaj daj pozor, lebo moja segra je napriklad velmi malinka (161cm), mala stabilnu vahu 58 kil a ked cakala malinku, pribrala 20 kil, cize mala skoro 80 a to potom jej telo uz nezvladalo, lebo na taku velku zataz nebolo zvyknute. Tazko sa jej dychalo a strasne opuchla - voda. Mala aj ine problemy s vyprazdnovanim a tak..

drzkosa
14. jún 2010

@zuzumajko predtym pri vyske 171 52 kg no a teraz mam 56

drzkosa
14. jún 2010

@zuzumajko to preco tak pribrala? mate to v genoch alebo?

zuzumajko
14. jún 2010

@drzkosa nie nemame, moja mamina bola uplne chudunka. Napriklad ju ked videli zo zadu, ani nevedeli ze je v osmom mesiaci. Proste mamina pribrala asi len 7 kil za cele tehotenstvo a to bolo babo, plodova voda a placenta. Proste vychrdlina. Ale moja sestra vela papala. aj mi sama povedala nech si to strazim, lebo ze ona sa prezierala 🙂 Ale zase ak Ti ma byt zle, radsej papaj. V mensich davkach, ale papaj

lubka89
14. jún 2010

ahojte baby ... mozem sa nieco opytat?

drzkosa
14. jún 2010

@zuzumajko no ved nejem nic sladke len teplu stravu a ovocie a zeleninu ale budem sa vyvarovat bielemu pecivu .... snad to pomoze

lubka89
14. jún 2010

hallllo kde ste zdrhli?

gali
14. jún 2010

ahojte, babulky 🙂
Este stale perno, ale verim, ze uz len tyzden a potom hodim vegetik - teda aspon poobede 😎

zuzumajko
14. jún 2010

@drzkosa neboj, mozno to nebude take zle, mozno priberies len teraz. Ale skus sa o tom porozpravat s gyndosom, lebo na prvy trimester by si vela nemala pribrat. Aspon mna pochvalila aj endokrinologicka a aj gyndos, ze mam ukazkovy prvy trimester co sa tyka vahy a obvodu bruska. Lebo s vahou ani nepohlo (az teraz som schudla kilo, posledne dva tyzdne-kvoli tomu minulemu jak mi bolo nagrc) a tiez obvod bruska sa zacal zdvihat az teraz (dnes) + 3 cm.

gali
14. jún 2010

@lulu4 , ze bezat "79" ja som ostala tiez inak v soku a pride mi to, ze to skor leti... 😀

lulu4
14. jún 2010

@drzkosa urcite papaj tak ako som ti radila, na tieto nevolnosti ti nic nepomoze, ja som jedla hlavne tie piskotky, bebe kekse, jablka... snazila som sa co najmenej sladkeho aj tie polystyrenove chlebiky ako to ja volam 😀 alebo len tak roztek suchy... ja velmi dobre poznam tieto stavy som si tym presla a vidis som uz v III. trimestri a zatial mam na sebe navyse 5,5 kg co nie je vela a to som asi tie 3 pribrala hned v tom I. trimestri takze aj u teba sa to potom moze zastavit lebo uz nebudes tolko krat denne potrebovat papat ja niekedy jem teraz len dva krat denne lebo nie som hladna ale ranajky musia byt vzdy lebo to citim ze mi je zle od hladu ked si nedam potom obed ale ten niekedy aj o tretej mam ked nie som hladna, potom uz len ovocie alebo jogurt vecere mi moc nechutia... ty si dost vysoka a povodnu vahu pred tehotenstvom si nemala absolutne vysoku tak nespekuluj na tebe nebude ani 10 kg moc vidno ked priberies, male musi z niecoho rast, v tehu sa neda byt modelkou....

lulu4
14. jún 2010

@gali hmm a to uz je stary udaj par dni dnes je to za 76 dokonca.. neuveritelne... o chvilu mam drobca pri sebe... tak sa na neho uz tesim... jedine coho sa desim bude asi ten spanok kedze ja som taky spachtosko a zaciatky budu tazke ale tak kazda mamina si zvykne... ako inak uz v skole finisujete ze? uz mas vysvedcka pripravene ci este sa znamky zaokruhluju? ale uz sa asi neuci nie? verim ti ze uz sa tesis na prazdniny ved uz si zasluzis oddych a venovat sa doplnaniu vybavicky 😀

lulu4
14. jún 2010

@tadotami a ako sa ma Tamarka s tou anginou? aj teploty ma? uz je to aspon trochu lepsie?

lenocka84
14. jún 2010

ppaaaaaaaaaaaaaana beka baby kde ste???
to tu mam trcat sama?
potom lustrujem ine temy, a nestiiiiham

janefonda
14. jún 2010

cauko Leni 😉 mas tu mna...stacim?

lenocka84
14. jún 2010

@janefonda janicka ze sa pytas
ako sa ma nasa nevesta?

janefonda
14. jún 2010

Nevesta teraz lezka v postielke, okupana, napapana, prebalena...tak je spokojna- Ocumuje vsetko okolo seba 🙂 My mame teraz novu zabavu, uz treti den po sebe ma okakala, ked som ju prebalovala 😀
A Patko ako? Pozerala som fotecky na FB, naozaj je rozkosny 😉

lenocka84
14. jún 2010

@janefonda patko este spi
chystame sa na kupanie,

janefonda
14. jún 2010

ja som dnes kupala skor, lebo bola hrozne pokakana, tak isla rovno do vody. Tu ma nastastie rada 😉 Natalka tu mala dnes navstevu prarodicov. Kazdy den niekto z rodiny, este zajtra moja krstna s rodinou a uz ju hadam videl kazdy z najblizsej rodiny...
Dnes som neurobila skusku, tak som dost smutna, to je uz posledna...a akurat poslednu opakujem... ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre