Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
29. aug 2009

baby čo strie? už sa objavili? ja používal len hydratačný krém, nič na strie, bruško mám už parádne a zatiaľ nič, ťuk ťuk ťuk

zazalienka
29. aug 2009

ja ju kašlem.. hlavne nech je decko u nás spokojné..

zazalienka
29. aug 2009

ja mastím s olejčekom z DM, a chvalabohu brucho mám hladučké.. horšie je to so zadkom.. v živote som takú riť nemala a stehná, asi budem chodiť do posilky na stacionárny bicykel.. to mi neuškodí..

andrejusa
29. aug 2009

a to ju asi štve, že ťa má malá rada a odchádza od vás usmiata a pýta sa k vám

andrejusa
29. aug 2009

ja som sa tiež najprv mastila z detským olejčekom, ale asi mi nerobil dobre, lebo som sa po ňom celá vyhadzovala. Tak mám telové mlieko a to aj krásne ňová a mám po ňom hladkú pokožku. A zadok a stehná mám aj ja teda hnusné, my stacionár máme, ale nechce sa mi 😝

zazalienka
29. aug 2009

ja mám tiež doma veci na cvičenie, ale tu sa mi nechce.. musím ísť von, kamoška je trénerka, takže poradí aby som si neublížila..

andrejusa
29. aug 2009

cez tehotenstvo cvičiť nebudem, alebo len to cvičenie priamo pre tehulky. U dr. v čakárni je vycapený taký lístok, že cvičia a učia tam aj prebalovať, starať sa a tak, tak by som sa tam chcela ísť mrknúť, ale neviem či môžem keď nemám vychádzky, no mohli by to brať ako prehliadku,alebo konrolu, veď to súvisí s tehulkovaním a aby nám bolo dobre, nie? vidíš, na toto sa musím popýtať, či to sociálne kontroly cez PN akceptujú.

zazalienka
29. aug 2009

ja zasa chcem ísť pozrieť do pôrodnice.. raz do mesiaca je tam prístup pre tehotné.. a aj diskusia a poradenstvo..

andrejusa
29. aug 2009

heeeeej, budeš rodiť v Trnave? už máš vyhliadnutého aj doktora? to ťa normálne pustia na sálu, aj do izieb a tak?

zazalienka
29. aug 2009

noo pôrodníka ešte nemám, vzhľadom na cisársky budem veľmi vyberať.. hlavne toho, kto ma úplne uspí.. ale na stránke trnavskej nemocnice je stránka o pôrodnici kde je všetko písané, aj poplatky.. tak tam chcem ísť pozrieť ako to tam funguje..

andrejusa
29. aug 2009

cisársky je komplikovanejší ako normálka pôrod? chceš sa nechať úplne uspať? viem že niektoré baby písali, že chcú byť pritom pri vedomí. Ak budem aj ja cisárom, kedy mi to dr. povie? či potrebuje na to neurologický posudok? ale keď videl všetky výsledky...

zazalienka
29. aug 2009

ja som to už písala tu, som po operácii silných dioptrií a z očného mám papier na sekciu.. no a uspať chcem preto, pretože mám prasknutú platničku a neviem si predstaviť pichať spinálku do chrbta.. nemusím sa viac postaviť.. presne, choď za neurológom, on Ti povie, čo bude najlepšie, či to chrbát zvládne.. hlavne pri sekcii netlačíš, pretože podľa mňa keď príde k tlačeniu, namáha sa celé telo, hlavne chbrtica všetko drží pokope.. a toho sa bojím, že povolí.. takže aj kvôli očiam aj kvôli platničke nebudem riskovať.. tiež pôjdem ešte za neurológom..

andrejusa
29. aug 2009

aha, takže ak som ťa správne pochopila, tak zhodnotiť to môže aj môj dr., ale lepšie by to bolo od neurologičky? to som teda zvedavá čo mi povie, ona je taká zvláštna... a či mi vôbec nepovie, že to je na gynekologovi, nie na nej. A teoreticky keby to podľa nej nebolo nutné, tak môžem o to požiadať sama? tiež mám prasknutú platničku a bolí to jak čert. Čo je to tá spinálka?

zazalienka
29. aug 2009

spinálka je niečo ako epidurál, ale pichá sa to inde ako epi.. mám susedu anesteziologičku, asi ma bdue robiť ona, ale za svet ma nechce uspávať.. vraj mi to pichne ukážkovo.. no sa teším 😀 každopádne treba ísť neurológovi svojmu, on najlepšie vie aký je stav.. ja si zoberiem fotky z CT aj akú mám diagnózu a pôjdem za ním..

andrejusa
29. aug 2009

musela som si odskočiť, ale už som tu.
Ja mám tiež cd z CT, takže tiež asi všetko vezmem a pôjdem za ňou. Myslela som si, že nebude treba, ale teraz vidím, že aj keď odmietnem lieky, predsa niečo potrebujem. A myslíš si, že si od nej mám vypýtať aj papier že odporúča aby som ostala PN? alebo to závisí len od môjho ženského?

zazalienka
29. aug 2009

no myslím že názor iného odborníka a potvrdenie je tiež veľmi dôležité.. ja by som si určite papier pýtala..

andrejusa
29. aug 2009

ok, dik za rady, asi tam v pondelok pôjdem a pekne si to tam odsedím. To tam je vždy aspoň na 4 hodiny len v čakárni

zazalienka
29. aug 2009

myslím že pre pokoj v duši tam treba ísť..

andrejusa
29. aug 2009

asi by som nemala ale idem si urobiť večeru... nejaká som hladná a to som pojedla 5 hrušiek a nafúknutá som jak balón. Taký vajíčkový chlebík s kečupom a syrom... mňam

miroslava89
29. aug 2009

uz som spet a nasrana jak delo... joj konecne sa mi podarilo akosi ukecat draheho na prijemnejsi vecer ked v tom mu zazvoni mobil 😠 samozrejme ze z firmy 🙄 ma porazi..

zazalienka
29. aug 2009

nechci vedieť čo som teraz jedla ja.. začalo to zdravo, nakrájala som si uhorky a rajčiny, k tomu som si dala tofu poliate sójovou omáčkou.. no a zabila som to zajedaním domácou slaninkou..

miroslava89
29. aug 2009

prepacte mi to nepekne slovicko 😔

zazalienka
29. aug 2009

mirka to nevadí, aj keď taký telefonát poteší vždy.. ja tiež dnes doma úradujem..

andrejusa
29. aug 2009

takže odišiel do práce? v sobotu chudák musí takto po večeroch naháňať?

zazi... mne to celkom pripadá zdravé... aj slaninka sa musí 😀

miroslava89
29. aug 2009

no ostala som nenormalne potesena 😖

odisiel si do firmy a mna nechal doma samu.. ci vikend ci sviatok im to je jedno.. kedze vlastni prepravnu spolocnost a cez sviatky a vikendy nie je v praci skoro nikdy len ked ma surne zasielky alebo sa vrati nejaky kamionista domov 🙄 a ak chce mat firmu pod kontrolou tak musi ist ci sa mu chce ci nie.. vtedy je rodina nedolezita..

andrejusa
29. aug 2009

a keď budete tak dlho na dovče, kto sa bude starať?

andrejusa
29. aug 2009

babenky, idem si ja urobiť tú véču (kým mám čo 😀 😀 😀 ) a pozerať tv. Tak sa tu pekne majte a dávajte na seba pozor, papa

miroslava89
29. aug 2009

nikto..este su dva dni dovtedy bude mat vsetky kamiony spet a tak zavrie firmu na tri tyzdne..potom co sa stalo za ten cas co sme boli na cypre tak neriskuje...

dobru chut k veceri🙂

zazalienka
29. aug 2009

mirka, poznám to.. lenže na druhej strane si uvedom jedno.. nemusíš rozmýšľať, či si kúpiš jogurt alebo maslo.. či pôjdeš na dovču na Zemplínsku šíravu.. či kúpiš raz pre bábo všetko nové alebo polovičku zdedíš.. ono je to aj o tom.. andrejusa by velmi rada toho svojho poslala aj v sobotu večer do roboty, keď má nôž na krku so splátkami.. vždy je to niečím vyvážené.. proste nemusíš rozmýšľať a otáčať každý cent.. horšie by bolo keby robil 8 hodín denne a doniesol 400€, alebo keby nerobil vôbec.. aj ja sa koľkokrát jedujem, že všetko je na mne, ale viem, že nebudem hladovať..

andrejusa
29. aug 2009

večera sa mi robí, film sa nezačal, tak som ešte tu...
čo sa stalo na cypre?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre