Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
21. jún 2010

List milujúcej matky svojmu synovi
Môj drahý syn !
Píšem pomaly, lebo viem, že nevieš rýchlo čítať. Už nebývame tam kde sme bývali. Tvoj otec čítal, že najviac dopravných nehôd sa stane v 20 kilometrovom okruhu od bydliska, preto sme sa presťahovali. Neviem ti napísať číslo domu, lebo predošlí obyvatelia ho odmontovali a zobrali so sebou, aby si nemuseli meniť adresu.
Všetko je veľmi pekné v novom dome. Aj práčku máme, aj keď dáko nefunguje. Vložila som do nej šaty, potiahla som retiazku a odvtedy som tie šaty nevidela. Ale nie je to zlé. Minulý týždeň pršalo iba dva krát. Raz tri dni a raz štyri dni.
Poslala som kabát, ktorý si chcel, ale podľa tvojho otca by bol balík kvôli gombíkom príliš ťažký, tak som ich odrezala. Nájdeš ich v ľavom vrecku.
Tvoja sestra dnes ráno porodila, ale ešte nevieme čo. Takže ti zatiaľ neviem povedať, či si strýko, alebo teta.
Tvoj brat si niektorý deň zavrel kľúče do auta, dosť sme sa obávali lebo trvalo to vyše dvoch hodín, kým ma s otcom vyslobodili z auta.
Sused minulý týždeň padol do suda s domácou hruškovicou. Skúšali ho vytiahnuť, ale hrdinsky ich premohol a utopil sa. Tri dni horel v krematóriu.
Ale ináč sa nič zvláštne nedeje, všetko je v starých koľajách.
Tvoja milujúca mater.
PS: Chcela som ti vložiť dáke peniaze do obálky, ale bola už zalepená.

mirka12011
21. jún 2010

@vefi89 ako sa mate?

vefi89
21. jún 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mimi21mimi
21. jún 2010

@vefi89 😀 😀 😀 😀

vefi89
21. jún 2010

@mirka12011 pekné foto máš 🙂 aaale, no dobre sa máme, ty sa pochváľ 😉

mirka12011
21. jún 2010

@vefi89 misendo pocuva? no da sa to akurat papame jaaj mala naraz hihi

vefi89
21. jún 2010

@mirka12011 počúva, boh by ho hránil keby nie..len akurát sa zobudil a ja som si nestihla dojesť 😅

mirka12011
21. jún 2010

@vefi89 ani ja polievka mi chladne hihi dojem studenu hihi

vefi89
21. jún 2010

@mirka12011 nuž, treba si zvykať, sami sme to chceli 🙂 idem sa venovať, aby nezačal hečať....brú chuť vám 😉

mirka12011
21. jún 2010

@vefi89 aj tebe posielam misulkovi cmuk 😀

liv1
21. jún 2010

@vefi89 VSADE som hlada tento vtip a uz ho roky nemozem najst je uuuplne vymakany !!! 😀 😀 😀 😀 😀

lulu4
21. jún 2010

@vefi89 hihi vefi aspon ze nam tu dobru naladicku robis tymito prispevkami vtipnymi 😀

lulu4
21. jún 2010

@liv1 a chystate sa tento vikend ku svokrovcom do TN? pojdes sa spytat dokiny ci mozes cestovat? inak k tomu zehleniu nepocula som od ziadnej babenky ze by sa malo zehlit z vnutornej strany preto sa cudujem, prvy krat som to pocula, len normalne vyprat v detskom prasku a ozehlit...

liv1
21. jún 2010

@lulu4 uz si si navarila? ja som si zase objednala, tak som cakala vyse 2 hodky 😠 ale uz to tu mam, nasla som celkom schopnu donasku - chutovo 😀
lulu ty mas nejake ine chute ako predtym? nieco specialne?

lulu4
21. jún 2010

@mirka12011 ako sa mate Mirka? malicka rastie a poslucha? mliecka mas dost nemusis ju dokrmovat umelym mlieckom? dari sa vam dobre? A co havinkovia neziarlia ze teraz sa im dojde menej pozornosti?

mirka12011
21. jún 2010

@lulu4 ahojky no mame sa celkom fajn az na to uprsane pocasie dnes asi nikam von nepojdeme kurnik sopa 😅 no papkame, dnes som dobrala antibiotika tak dufam, ze mliecko bude chutnejsie ako antibiotikove 😀 kavovia strazia pestunka zadarmo 😝

liv1
21. jún 2010

@lulu4 to len mna napadlo ze kvoli tej desinfekciiporiadnej ci treba aj znutra ani ja som to nepocula 😀 . tak to je dobre ze netreba. bolo by viac roboty 😀
ano chcela by som ist tam ked oni nemozu, a zajtra idem na kramare na prietoky uz k buducemu porodnikovi - som sa s nim dohodla, a nech mi teda povie ze ci mozem. dufam ze hej 😕

lulu4
21. jún 2010

@liv1 ale kde prosim ta, keby mi tak niekto dnes navaril, nemam na nic chut, to je jeden z tych blbsich dni take nemam rada, neviem vtedy co mi ide na chut... aj teraz som uz bola tri krat otvorit spajzu a chladnicku a zas som ich zavrela ze ja neviem co mam varit... som rano jedla moje obvykle ranajky tie ma este neomrzeli od zaciatku tehu a to celozrnna zemla alebo rozok s maslom alebo syrom a sunka ak je prave doma a k tomu paradajka a redkovka... ale potom s obedmi je to tazsie, niekedy si varim na co mam chut ale zrovna take dni ako ten dnesny nemam rada lebo neviem co... mm mi pride az o pol osmej vecer z prace tak jemu staci aj sucha vecera sa naje v praci ale ja nemozem cely den hladovat... musim nieco vymysliet... ci mam ine chute teraz? ani nie ked mam pravdu povedat...akurat ze si uz sem tam zobnem aj zo sladkeho co som do takeho 6 mes. skoro vobec nemusela ale tiez len tak s mierou...inak vsetko po starom u mna a u teba? a co dobre si si objednala?

lulu4
21. jún 2010

@mirka12011 a kvoli comu si brala antibiotika ty si mala ten zapal nejaky co si spominala len neviem uz coho aj sa ti tie stichy zapalovali tusim? ci eee zle si pamatam? a ako ti je? no tak urcite bude mliecko bez tych liekov lepsie.... hlavne ze malickej chuti a rastie ti... tak to mas dobre s tymi psikmi... len nech pekne strazia... tak do takehoto pocka asi fakt prechadzka nehrozi ved to je ako na jesen... ja som si pokupila muskaty ze pojdem na balkon sadit ale ani ma nehne aby som prechladla... brrr.... akurat aj periem ale dam to dnu susit naco na balkon ked je takto? otras....

lulu4
21. jún 2010

@maminakatka ja aj Liv sme z BA a byvame nedaleko seba takze by si to zehlenie mala od jednej k druhej tak po ceste da sa povedat ale az potom som si vsimla ze ty byvas od nas daleko tak z toho nic nebude, no co uz 😀 😀

mirka12011
21. jún 2010

@lulu4 ano presne pre stehy ale dnes som dobrala posledne antibiotika a hnis uz nemam tak snad bude dobre ..... a ty co ako? poradnu si nemala? ako sa citis uz sa ti to teda riadne krati ze 31tt ty kokso 😲

liv1
21. jún 2010

@lulu4 ja tiez nic zvlastne. a ze v tehu su zvlastne chute, zatial nikto okolo mna to nemal. 🙂
objednala som si luskovu polievku, prave som ju zhltla, mnaaaam so zemiacikmi. a druhe som objednala perkelt s haluskami a francuzske, aby aj mm mal vecer, ale neviem sa rozhodnut ktore si dam obidve milujem 😀 . ja mam klasicke ranajky tiez snad kazdy den rovnako celozrnny s redkovkou a s paradajkou a ked mam chut tak aj sunku. tak velmi podobne 😀 . ja inak sladke som praveze mohla, mnam, ale teraz vecer zacinam citit tu debilnu zahu,a sladke na to robi dost zle. tak uz potom vecer nejem sladke, vlastne vobec 😒

lulu4
21. jún 2010

@mirka12011 tak je dobre ze sa ti to uz hoji a ze lieky zabrali... vy mate kedy s malickou poradnu? a prihodis aj nejake fotecky tak rada by som ju videla lebo na tej jednej je velmi rozkosna...
ja som mala poradnu naposledy 28.5. vtedy mi robili aj tie glukozove testy, uz by som isla zase rada ale musim si pockat do 30.6. cize buducu stredu vtedy som objednana.... tak mi asi aj to sono co sa po 30tt bude robit...ved to ani mi nespominaj v kolkom som uz tt, som chcela uz malemu vsetko poprat nachystat ale ved nie je ani kde pradlo susit ked je takto pockam si na slniecko... potom sa uzehlim k smrti 😝 a este veci do porodky dokupit a potom si od nejakeho 33 tt zacnem uz aj tasku do porodky balit...inak odsavacku si nakoniec kupila nejaku ale asi nepotrebujes? ja len ked ides niekam alebo tak aby mal aj mm po ruke mliecko ked prave nie si doma?

lulu4
21. jún 2010

@liv1 ved prave ja tiez nic, ranajky stale tie iste... mnaaam to si si skvele obedy objednala az si mi spravila chute, konecne mam na nieco chut ale to varit asi nejdem ale taky perkelt s haluskami dobry... fuuuu dlho som nemala....
tak dobru chut napapaj sa.. aj polievocku taku mozem...
tak ti drzim palce zajtra na tie prietoky a to ako si si vybrala porodnika, teda ako vies ze on bude tvoj porodnik si ho ides zajednat dopredu a zaplatit? lebo ved pri porod ked nemas zajednaneho ti pride ten co ma prave sluzbu nie? som z toho uz pako...

mirka12011
21. jún 2010

@lulu4 no poradnu sme uz jednu mali ako vstupnu a vo stvrtok mame dalsiu som zvedava na vahu a dlzku naposledy sme mali 3680g 😀 no cize glukozku vysledku budes vediet na poradni tak dufam, ze vsetko ok bude a sono ti isto spravi neboj sa fotky mam na facebooku niesi tam?

lulu4
21. jún 2010

@mirka12011 na facebooku praveze nie som, nie som toho zastanca... stale odolavam uz ma tam tolko znamych volalo ale ja stale nic ani moj mm tam nie je v tomto sme rovnaki 😀
tie glukozove vysledky som vedela hned buduci tyzden po odbere, to mam oki nastastie, to by som nevydrzala tak dlho cakat... teraz by mala byt klasicka poradna a asi aj to sono velke co sa robi po 30tt aj ked mi ho dopredu nespominala ale mne sice robi sono na kazdej poradni co je super... ved to uz budem v 32 tt a od 34tt sa ide na MD takze aj tak tam potom asi o 2 tyzdne po poradni pojdem zas pre papiere na MD... a tebe uz chodi normalne MD ze? to hned ako zanesies papiere na Urad prace tak po mesiaci ti pride prva MD ci ako to je?

mirka12011
21. jún 2010

@lulu4 no kedze sa timka narodila posledny den v mesiaci tak mne uz materska prisla keby sa nerodila o den neskor pride az na dalsi mesiac 😀

liv1
21. jún 2010

@lulu4 s tym porodom je to presne ako pises, tohoto si ja idem zazmluvnit. - zaplatit. este som sa s nim detailne nedohodla, zajtra planujem, dufam ze okolo mojho terminu nema dovcu, alebo najlepsie najblizsie 2 mesiace 😀 😀

lulu4
21. jún 2010

@mirka12011 to si mala dobre.. len mna zaujima aj to ze ked ta dr. vypise na MD uz od 34 tt, pojdes si zaniest na urad papiere a tak ze to sa dostane do mesiaca cize do toho 40tt uz prva materska aj ked nemas este dieta alebo sa to rata az od narodenia dietata tomu nerozumiem celkom? diky

lulu4
21. jún 2010

@liv1 a tohoto ti niekto odporucil alebo vtedy ked si bola v nemocke si tam na neho natrafila a je ti sympaticky pristupom a pracou? za to zazmluvnenie sa plati okolo 7000tis. sk este na stare ze? a ako sa vola keby tam na neho nahodou natrafim ked pojdem na prvu poradnu do nemocky.. som teda zvedava na akeho dokiho natrafim ved to si potom povieme ale ty budes chodit uz len k tomuto potom.. no u mna to bude nahoda... ale tak zevraj ziadny tam nie je zly a ze je tam aj plno doktoriek... aj barbies teraz rodila na Kramaroch as i pochvalovala personal...a chcela by si si zaplatit aj ten nadstandard izbu ze? ja urcite.. ale skoda ze to nejde dopredu zajednat, lebo takto sa moze stat ze nebude volne 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre