Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
21. jún 2010

@lulu4 helooooooooooooooou ako si vikendovala?

liv1
21. jún 2010

@lulu4 bol tam vtedy ked som tam lezala, baba ktora lezala so mnou tak to bol jej dr. je mi velmi sympaticky zhodou okolnosti ked som isla 2. krat na urgentny prijem kvoli tvrdnutiu tak on ma vysetroval a velmi mi vyhovuje jeho pristup a ako hovoris ze vraj doktori su tam dobri vsetci. inak aj tie zeny. tie su tam uplne super doktorky. ja som okrem asi 2 sestriciek bola velmi spokojna so vsetkymi. az na zastarale nemocenske sposoby a vybavenie. no a izbu tiez by som chcela nadstandard, ale taky kde su 2 nie jedna, aby som nebola sama. a myslim ze to zazmluvnenie je 250 eur ak sa nemylim..

lulu4
21. jún 2010

@garonka nazdaaaarek Luci, bolo super az na to pocko ale tak dlhe prechadzky aj tak nehrozia u mna a prechadzat sme sa aj tak nesli takze super, videla som svoju rodinku zase som nic nepomahala nikto mi nic nedovolil len sadni si nic nedvihaj kvoli tomu co mi dokina nakazala viacej oddychovat, nenamahat sa kvoli tomu tvrdnutiu bruska boli zlati len mi bolo luto ze iny makaju a ja len sedim a pozeram... ale co uz... ty sa pochval ako ste vikendovali?

janefonda
21. jún 2010

nazdárek, tak to naše mrnčadlo konečne spinká 😠 Už druhý deň je nejaká nesvoja. Je najedená, prebalená a aj tak pomrnkáva, to u nej doteraz nebolo...
A čo vy baby, ako?

felicita2
21. jún 2010

@liv1 dakujem pekne za link, asi som to niejak prehladla , si zlata 🙂

liv1
21. jún 2010

@felicita2 nie zac 😉

vefi89
21. jún 2010

@janefonda a nemôže byť prehriata??

janefonda
21. jún 2010

@vefi89 v tomto počku? Ma len bodinko a je zakryta s dekou. Rucky ma normalne teplucke aj nostek, ale nie je spotena ani nic takeho...toho som sa bala skor v tych horucavach co boli. Ale teraz to uz vyzera, ze je dobre, asi sa jej daco nepacilo a chcela viac pozornosti 😉

lenocka84
21. jún 2010

@janefonda milacik ale tak uz nebude len spinkat 😉 trosku sa hrajkame maminka,

dnes sme mali rehabku, sestricka maleho vychvalila, ze perfektne drzi hlavicku, svalstvo napina ako ma, dokonca nieco neviem co, ze robi lepsie ako 3 mesacne deti narodene v termine tak som pysnaaaaaaa na neho 😉 😉 😉

vefi89
21. jún 2010

@janefonda no aj to je možné...inak sa vám darí???

lenocka84
21. jún 2010

@vefi89 caves ako sa mas? co misiatko?

vefi89
21. jún 2010

@lenocka84 ahoj, nehnevaj, ale akurát sa mi zobudil, tak sa pôjdeme zase hrať 😅

janefonda
21. jún 2010

@lenocka84 neboj my sa venujeme, je mi jasne, ze nemoze stale spinkat, len to bolo take zvlastne, lebo len na rukach bola kludna, aj to nie hoci jako, ale len pri chodzi...inak sa hravame ze lezkame na posteli a obzerame si vsetko... a rozpravame sa, teda ja hovorim, alebo spievam a Natalka vydava nejake zvuky 😀

@vefi89 inak je vsetko ok, Som zvedava na poradnu, co mame vo stvrtok, ze kolko podrastla mala. Dnes sme ju vazili a mala nieco cez 4200g, tak rastieme pomalicky 😉 Maličká je hrozne zlata, ale ked ma nervy tak uz poriadne...toto ma po tatinkovi 😠 a ako vy?

tadotami
21. jún 2010

ahojte dievcata.koooooonecna som tu.pribudlo nejake babinko?a co dugy.

janefonda
21. jún 2010

@tadotami tak my sme cakali ze u vas pribudne... ako sa inak citis?

liv1
21. jún 2010

@tadotami cau tami. uz bez bolesti? hm? 😉

mimi21mimi
21. jún 2010

@tadotami ahoj... takze este si neporodila, hm?

vefi89
21. jún 2010

Ďakovný list
Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí mi v roku 2007 posielali maily "nepreruš reťaz" a "pošli to ďalej"!
Vďaka Vašej dobrote som prestal piť Coca Colu od tej doby čo som sa dozvedel, že sa s ňou čista škvrny na WC!
Už ani nechodím toľko do kina, pretože sa bojím, že si sadnem na ihlu infikovanou AIDS!
Potím sa, pretože už nepoužívam dezodoranty, keď som sa dozvedel, že podporujú rakovinu!
Už neparkujem na krytých parkoviskách pretože sa bojím, že mi niekto daruje parfum, aby ma nadrogoval a okradol!
Všetky moje úspory som dal na účet Amy Bruce, chudobného dieťaťa, ktoré čaká na transplantáciu srdca už najmenej po 700-tý krát (zaujímavé je, že od roku 1995 má stále 7 rokov)!
Mal som nešťastie približne 3000x a som mŕtvy 67 x, pretože som nikdy neodoslal maily ďalej a už vôbec nie do 24 hodín na 10 adries!
Ďakujem Vám, ale už s tým choďte do minulosti (riti)!
Dôležité: Ak neodošleš tento mail do 10 sekúnd aspoň 850 000 ľuďom, modrý dinosaurus z Orange na nadupanom trabante príde a zožerie zajtra o 17.30 hod celú tvoju rodinu!!!

lenocka84
21. jún 2010

@janefonda to mas fajn, my tych zvukov nejako nevydavame, setrime na neskor 🙂

vefi89
21. jún 2010

PROČ VLAK DRNCÁ?
Vlak – to je lokomotiva a vagóny.
Vagóny se nechají jen pasivně tahat, tak si je odmyslíme a zůstaneme u lokomotivy.
Lokomotivu tvoří kola a to ostatní.
Všechno ostatní se veze na kolech, odmyslíme si to tedy také.
Zůstanou nám kola.
Kolo je vlastně kruh, tedy ?*r2 (pí er na druhou).
? (pí) je konstanta, tu si odmyslíme a zůstane nám r2 (er na druhou)
r2 je vlastně čtverec.
A co dělá čtverec když se kutálí?
DRNCÁ.

janefonda
21. jún 2010

@lenocka84 u nas je mala najviac ukecana ked ma polospanok, taku pol hodku pred tym nez sa prebudi hrozne vela pisti a vselico ine 😀 no ved ani sa nenazdame a tie nase decka nam budu rozpravat 😵

moniciak
21. jún 2010

myslite si ze je normalne pichanie v pravom vajecniku??? nie je to caste asi tak raz-dva x za den a trva asi tak minutku niekedy pripomina menstruacne bolesti... 😖

tadotami
21. jún 2010

@janefonda
@liv1
@mimi21mimi
ahojte.takze bolesti mame,otvoreny sme,zatka odisla vo stvrtok a pustili nas s tym ze to mam doma rozbehnut sama pretoze je dost riskantne mi porod vyvolavat kedze mam jednu oblicku.aj pri prvom porode na to zabudli a mala som komplikacie.rano mi robili sono a podla velkosti hlavicky ma tadeas 3400g s nejakymi odchylkami.v nemocnici som bola koli krvacaniu a potrebovali mi ukoncit 36tt.od vcera sme 37tt tak je to uz jedno.dnes sa v nitrianskej nemocke narodilo 8 deticiek a dalsie 3 boli na ceste.lezala som na sestonedeli a bolo tam tolko malych orieskov v postielkach.a plakaliiiiii.padnute brusko mam dost.ked ma rano zo spodu prezrel docent tak mi povedal ze keby som viacej roztiahla nohy moze mi povedat akej ma farby vlasky lebo hlavicka je veeeeeelmi dolu a je krasne citit.odporucil sex.na rozbehnutie.

lulu4
21. jún 2010

@tadotami nazdarek tak my cakame ze ty si na rade s babenkom takze ziadne nove nepribudlo a ako ti je ked ta pustili domov, predpokladam ze maximalny kludovy rezim ci sa mylim? a co ti povedali pri prepusteni domov ako si na tom? ved nam nieco napis, stale sme sa Janky na teba vypytovali ze ci uz rodis alebo co... tak nenatahuj 😀

lulu4
21. jún 2010

@moniciak ahoj takto v zaciatkoch tehu budes mat rozne bolesti v podbrusku aj neskor to sa ti pomaly zacina roztahovat maternica a vsetko v tvojom tele bude postupne pracovat inac ako doteraz cim bude matenica vacsia tym bude tlacit na ine organy ktore pojdu akoby do uzadia... este sa stretnes so vsetkym moznym pocas tehu ale ak sa chces na nieco opytat kludne nam sem napis... alebo keby bolo nieco vazne radsej sa opytaj doktora predsa len je odbornik 😀 drzim palce nech je vsetko pocas tvojho tehulkovania krasne a bez komplikacii

pepppe
21. jún 2010

@tadotami wau takze budes skor ako ja 😉 tolko deticiek sa dnes narodilo??fuuuha 🙂 takze pekne sex a mozes tam ist naspat 😀 drzim palceky

tadotami
21. jún 2010

@lulu4 vobec nemam nariadeny kludovy rezim.prave naopak.no a pri prepustani mi bolo oznamene ze za chvilu som tam zase.inak aj ja mam ten dojem.lebo doslova citim ako sa mi zosuchuje dole.ale pojdem tam az na tu upolne poslednu chvilu.az ked od bolesti budem oskrabovat omietku.

vefi89
21. jún 2010

@lenocka84 a už zasa spí 😕 no my sa máme super, Miško už je viacmenej spokojný, plače len minimálne, ostal ukecaný, vysmiaty....vy robíte pokroky som čítala, blahoželám 😉

lulu4
21. jún 2010

@janefonda takze mala sa vie dobre jedovat ze? to zase ten moj mm hovori ze ked sa bude maly jedovat ze bude po mne lebo ze aj ja sa obcas viem, moj mm je strasny kludas a jeho mamka mi rozpravala ze on bol take dieta ze kde ho dali tam bol, ze sa sam prehral a proste super dieta nemali s nim ziadne problemy tak bodaj by bol maly Vladko po nom v tomto ale ja som tiez nebola zla ale tak viacej akcnejsia.. tak vies uz maly cloviecik ako je Natalka sa prejavuje, dokaze si presadit svoje aj ked nerozprava 🙂 a bude chchiet coraz viac a viac pozornosti... no som zvedava ako sa popri tom vsetkom budem ucit potom 🙂
kedy to idete k lekarovi aby ti pomohol s tym tvojim problemom? budem drzat palce ale verim ze uz je to na dobrej ceste a ozaj diky za IP, jasne ze si mi poradila, uz sa musim len rozhodnut 😵

moniciak
21. jún 2010

@lulu4 diky nemylim si ze je to az take vazne len som chcela vediet ci aj ostatni mali take bolesti 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre