Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
21. jún 2010

@pepppe aj som sestonedelie pofotila tak ked bude trochu casu tak ti sem hodim fotky.je to tam krasne ale na rovinu.su tam 3 nadstandartne izby a o tie pacientky sa staraju ako o princezne.tie co su na normalnych tak na ne kaslu.videla som na vlastne oci.a periem dalsie potrebne veci ktore u nas v nemocke treba.ako malu deku do postielky a capicku lebo je tam prievan.

lulu4
21. jún 2010

@tadotami no parada s tou porodnicou, tento rok je riadny baby boom a to len v nitrianskej sa kolko narodilo plus ostatne na Slovensku, no silaaa... tak uz budes na rade o chvilocku si potom spat ked pan docent mal taku poznamku ze uz by videl aj hlavicku to sa ti maly uz dobre zosuchol dole ale tak ked si uz aj otvorena aj zatka ti odisla uz to snad dlho nepotrva tak skuste teda s mm ten sex... a zeby do vikendu aj ty porodis? hmm? co si vyvestis pre seba kedy to pride? lebo zatial si mala dobre tipy 😀

lenocka84
21. jún 2010

@janefonda my sa zase lepsime v drzani hlavicky, tak som spokojna

@vefi89 tak je super, patko place vzdy ked sa mu nevenujem, hracky ho este nezaujimaju

lulu4
21. jún 2010

@moniciak ved to je len dobre ze to nie je vazne, kazda sa s tym stretavame prvy krat kedze sme v teme 1x tehotne... len sa pytaj co budeme vediet poradime urcite...kedy si sa dozvedela ze si tehulka a babo bolo planovane?

pepppe
21. jún 2010

coze?? no pekne a co das si aj ty tu nadstardantnu???jajha to je teda pristup 😠 nie ze by sa starali vsade ale nie.iba tam kde si zaplatis,,,a kolke ste bli na izbe??dufam ze nie s cigankami 😉 noo pekne pofot ,,som zvedava ake to tam jr a ozaj sla si hne d na prijem,

lulu4
21. jún 2010

@lenocka84 Leni ten tvoj Patko robi uzasne pokroky velmi sikovny je, mas byt ozaj na co hrda... len tak dalej 😀 pride faza ked ho zacnu zaujimat aj hracky a ani sa nenazdas a zacnu ho zaujimat aj baby 😀 😀

vefi89
21. jún 2010

@lenocka84 no to asi každé bábo tak....treba sa venocať stále. no mne keď sa zobudí, tak pol hodinku si ešte ležká a baví sa sám so sebou, no a až potom sa mu treba venovať...ale teda cez deň mi už spinká málo, asi 3hodiny dokopy...ale teda toto obdobie, čo máte teraz s paťkom je najhoršie,, keď ho ešte nič nezaujíma a musíš ho nejak prebaviť. prejdeš si tým a potom už bude super 🙂

lulu4
21. jún 2010

@pepppe ved to nejakych takych podivinok by som sa aj ja na normalnej izbe bala, ja chcem urcite nadstandard ale tak neda sa to dopredu zajednat a az ked porodis a ides na oddelenie sestonedelia ale ked maju obsadene mas smolu a toho sa obavam dost lebo ked sa teraz tolko deticiek rodi, tak vies ako je to sestrickami vzdy sa natrafi aj na mile aj na blbe co si musia nieco dokazovat to je asi v kazdej nemocke...

tadotami
21. jún 2010

@lulu4 ja to vidim na stredu.

pepppe
21. jún 2010

😉 @lulu4 noo ved to ..kolko to stoji tam u vas???? tu ani neviem ale kolo 20eur na den,,jajha tolko deticiek sa rodi,,uzastne,,len nech je nas vela,,´hadam si tam najdem aj daku kamosku,s ktorou budeme kocikovat ,,,,deticky budu rovnako stare,,tak bude dobre,

lulu4
21. jún 2010

@tadotami dobre to si zapamatam a uvidime ci ti teraz tip prave na teba vyjde spravny 🙂 ved radsej uz co najskor ti zelam aby si sa netrapila v bolestiach... uz nech mate drobca doma s vami...mm je asi v praci ze? tak ked pride domov uz si mu oznamila aky program ho caka? 😀

moniciak
21. jún 2010

@lulu4 v utorok som si robila jeden test vo stvrtok druhy a oba boli pozitivne a tak som sla na gyne. a ukazala som ich doktorovi a ten povedal ze mi uz ani netreba robit krvne testy🙂
inak vobec nebolo planovane mam 17 ale ked uz sa vydarilo tak nech je zdrave🙂

lenocka84
21. jún 2010

@lulu4 nooo ked bude po tatovi paaaan beka,to len bude 😀 😀

@vefi89 a ako dlho trvalo vam taketo obdobie?

vefi89
21. jún 2010

@moniciak fíííha, 17??? 😕 🙂

lulu4
21. jún 2010

@pepppe no u nas by mala stat izba kde ste dve na izbe aj so sprchou a wc 500sk tusim a ked chces taku kde si sama tak 1000sk, otecko pri porode je 16,60 Eur, epiduralka 100 Eur a ked si chces zazmluvnit porodnika to je 250 Eur tusim... no vsetko su to dobre palky dokopy ale tak nadstandard chcem okamzite ako mi povedia ze je volne tak beriem ale tu dvojku lebo ta jednotka je uz moc draha ked tam mas byt nejake 4 dni ako si standardne nechavaju a to ked dieta chyti v nemocke tu detsku zltacku si tam aj tyzden... no potom sa to dobre vysplha financne...

vefi89
21. jún 2010

@lenocka84 vieš čo, hračky a pohybujúce sa predmety ho bavia asi 2 alebo 3 týždne 😅

liv1
21. jún 2010

@moniciak mna stale dakde pichalo, preto som aj nic nedvihala vtedy a davala si viac pozor. ale nic to nie je, ma to skoro kazda 😉
@tadotami tak co ty vies, mozno do vecera 😀 jaaaaj to je sranda teda. ale vahu ma super na 37 tt ak je teda naozaj taka okolo
@lulu4 vies co ma napadlo? ty tak blizko byvas, co robievas cez den? nedosla by si niekedy na navstevu trebars na obed? objednala by som pizzu a tak. co t y na to? 😉

vefi89
21. jún 2010

@lulu4 len aby tam nebola nejaká počerná, alebo neokrôchaná s tebou 😀 😀 😀

vefi89
21. jún 2010

@liv1 a mňa nepozveš?? 😲 😀 😀 😀 😀 😀

pepppe
21. jún 2010

@lulu4 pekne ozaj palky su to 😀 noo vsak hej,ked babo dostane zltacku si tam aj tyzden,,,noo ja neviem,,viem ze otecko pri porode je aj u nas 16,60,,,tak to tam tusim na dverach bolo napisane,,,najprv mm hovoril ze tam nebude a zrazu mi tvrdi,ze on tam chce byt 😀 nie,ze si zalplatim a skolabuje tam este ani male na ceste nebude 😀

tadotami
21. jún 2010

@pepppe ano isla som hned na prijem.tam ma drka pozrela vypisala papiere,urobili mi ten zaznam s pasmi a isli sme na sono tam kam chodis aj ty.na izbe su vzdy 2 zeny a ciganky su spolu na izbe.ja si nadstandart nemozem dovolit takze mi je dobra aj klasicka izba.neviem kolko to stoji ale myslim ze je to dost.a ma svoje vyhody ze ste 2 na izbe pretoze ak ti pride navsteva tak ta druha ti na babinko pozrie.pri tamarke mm platil 130skk ak bol pri porode a teraz je to 16,60eura.inak z prijmu si tasku musis niest sama.sestricka sa na mna ocapila ze nie je rambo aby kazdej tasku nosila tak som ju poslala.a

mimi21mimi
21. jún 2010

@tadotami uuuu tami, tak o chvilu je malinky na svete 🙂 drzim palceky, nech to prebehne co najlepsie.
A ako to vnima Tamarka?

lulu4
21. jún 2010

@lenocka84 Leni ani nehovor tak by som sa potesila keby bol po tatovi ale tak tie geny sa vedia dobre premiesat este tam moze byt nieco aj po starych rodicoch a neviem kom este, napr. mm ma taku segru ze ta bola zase jeho opak od mala ako odtrhnuta z retaze uz nevedeli co s nou robit, cele noci plakala vkuse cez den bola zla ked zacala behat to bolo hrozne, vsetko vsade davala do ust, ked jedla vsetko vypluvala na steny... juuuj take dieta mat to sa radsej odstrelit to nezavidim nikomu...

@moniciak no ten vek ti nezavidim ale ako pises ked sa podarilo tak vam drzim o to viac palce ked ste sa rozhodli ze dietatko si nechate ved urcite vam pomozu aj rodicia teda tych si uz o tom upovedomila? a ozaj co tvoj priatel ako sa tvaril ked si mu to oznamila?

lenocka84
21. jún 2010

@lulu4 fuuuha no to som zvedava aky bude

@vefi89 tak ked sa okukaju je jasne ze prestanu bavit
my zatial len na kolotoc reagujeme, a na hudbu

mimi21mimi
21. jún 2010

Aky je rozdiel medzi klasickym vytokom a tou hlienovou zatkou?

Ja som si chcela priplatit za tu izbu so sprchou, kde lezia vzdy po dve osoby, ale ked zratam kolko stoji epiduralka a manzel pri porode, mozem si ist akurat tak piskat.... to su vsetko dooost divoke vydavky 😖

moniciak
21. jún 2010

@lulu4 rodicia este nevedia ale dozvedia sa🙂 a priatel sa to hned snazi riesit takze zacal setrit a tak...je to v poho 😀

tadotami
21. jún 2010

@mimi21mimi tamarka tam chce byt tiez.hviezda.ze mami ja by som tam sedela a kukala ako leze von a ze by plakala lebo by ma to bolelo.inak baby mate stastie ze cakate prve.tamara zanedbana od stvrtku,tu bordel,za cely cas nic nevarili a v hrnci som nasla plesnivy caj.takze kym to dam do poriadku asi to aj cervika potlaci von.

vefi89
21. jún 2010

@lenocka84 však to asi najlepšia zábava....ja sa viem dosmiať na miškovi, keď pustím hudbu (púšťam mu Cohena-je to ukludňujúce) a on chudák kuká na reprák a nechápe, že skade to hrá 😀 😀 😀 😀 😀

lenocka84
21. jún 2010

@vefi89 no pekne, to obcas ajpatko, ale vacsinou pri hudbe hned zaspava

vefi89
21. jún 2010

@mimi21mimi a čo ak ti pôjde pôrod rýchlo a epidural nestihneš???potom však môžeš 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre