Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

maminakatka
24. jún 2010

@dugyna ahoj dugy ako ti fajne ,uz aj ja by som najradsej vystiskala nasho drobceka 😀

dugyna
24. jún 2010

@maminakatka to si zacnes uvedomovat potom ked uz budes koncit tehu..ze este chvilinku nech vydrzak...budes mat take dve stranky emocii...este budes chciet aby bol dnu a na druhej strane ho budes chcet mojkat 😉

maminakatka
24. jún 2010

@dugyna ja uz si prajem nech je tu ozaj ...tak ma pali zaha ,ze ledva spim ...cca 3-4 hodky 🙂 vcera som ho na chvilku videla huncut zase špizloval očkami na mna 🙂

tadotami
24. jún 2010

@maminakatka mne tiez najviac chutilo cierne.a v siedmom mesiaci sa mi strasne zapalili prsia az som na pohotovosti skoncila.dr povedala ze take ani zenam po porode nevidela.tak to asi ucinkovalo.tamarka je celkom fit.nezda sa mi ze by bola nejako poznamenana.

dugyna
24. jún 2010

@maminakatka na zahu si daj sodu bikarbonu to mi pomaha a dobre sa vyspim 😉

mimi21mimi
24. jún 2010

@maminakatka nie nie.... az od 30.6. mam vypisanu matersku. Mne dali poradnu 12.7. teraz najblizsie, cize hned po dovolenke... som sa trochu obavala toho, ze idem na dovolenku v takom vyssom stadiu, ale dr povedal, ze je to v pohode.

tadotami
24. jún 2010

@maminakatka dugy ma pravdu s tou bikarbonou.dobre su aj tortove oblatky chrumkat a ja som si davala talcid.bezne predavaju v lekarni.davala som si ho hlavne na noc lebo ked som si lahla bolo mi az na vracanie.

maminakatka
24. jún 2010

@tadotami chuti po karamele 🙂 no to sa hovori ,ze sa od tmaveho mliecko tvori 🙂 mne sa prsia zvacsili teraz o dve cisla ,tak som zvedava ,ale zatial mi netecie som skusala aj tlacit ...kamoske od 4 mesiaca vraj trosku tieklo ..ale si myslim ,ze sa nic nemoze od toho piva stat ,ved niektore droguju a nic ...co som ja totalnym odporcom drog .....a si pisala ,ze teraz ti šmakuje melon ,ja mam zase uchylku na surove zemiaky ,jem ich ako jablka aj 4 denne 😝

lulu4
24. jún 2010

@tadotami hehe tak to aby maly vydrzal aspon do soboty ked sa chysta pecena svinka, pivko, kofca co viac si zelat 😀 ale aby to ozaj nebolo ticho pred burkou... inak vy teraz tesne pred narodenim maleho takto prerabate na to by ma nikto nenahovoril takto tesne pred porodom min. si pisala ze vam stierku nahadzuju teraz schody... no mas co robit zena aby si to postihala aj upratat.... ty si ozaj v jednom kolotoci

maminakatka
24. jún 2010

@dugyna skusam uz vselico ☹ teraz zabera ako-tak tums ...a vraveli mi ,ze so sodou bikarbonou opatrne ,sice neviem preco .... 😝

maminakatka
24. jún 2010

@mimi21mimi jeeeeej super a kam idete na dovolenku ?

maminakatka
24. jún 2010

@tadotami torotove oblatky ani maces nezaberaju.....talcid mam doma ako to treba brat ,nemam pribalovy letak ,segra mi dala ,lebo brala ked bola tehotna ,ale nepamata kolko

mimi21mimi
24. jún 2010

@maminakatka Do Tatier... tam mame chatu... ale uz som si pekne zistovala, ze porodnica Brezno - 35 km, porodnica Poprad - 40 km 😀 😀 😀 keby nieco.... rychlo to chceme stihnut prvy tyzden, lebo toto leto dovolenkovat nebude a potom uz s krpatou. 🙂

tadotami
24. jún 2010

@maminakatka fuj surove zemiaky?clovece ty mas divne chute.
@lulu4 ked ma doteraz z tohto bordelu netrfilo tak aj tertiu svetovu prezijem.dnes este sparovku idu dat a potom to mm omaluje.a nech to aj poumyva.ja mam uz toho tak akurat dost.keby sa z toho aspon tak neprasilo.ale prach je vsade.

tadotami
24. jún 2010

@maminakatka ked si neni tehu tak najviac 12 tabletiek za den.ale ked si tehu ja som si davala najviac 4 za den.velmi rychlo to tie kyseliny upokojilo.mozem len odporucit.

maminakatka
24. jún 2010

@tadotami dakujem za radu 🙂skusim ,hadam aspon to pomoze ...kamosku tak palila ,ze tiez nespavala a predvcerom sa jej narodila dcerka a ma cierne vlasky 🙂

maminakatka
24. jún 2010

@tadotami ozaj surove zemiaky tlacim do hlavy 😝

maminakatka
24. jún 2010

@mimi21mimi juj tisko zavidim 🙂) ale neboj zvladnes dovolenku 🙂 a prajem Vam ju co najkrajsiu 🙂

tadotami
24. jún 2010

@maminakatka no asi aj tento nas sralko bude cierny glbos.aj tamara mala cierne vlasiska a teraz ich ma jak melirovane.krpata len keby sa chcela dat cesat.

mimi21mimi
24. jún 2010

@maminakatka Dakujem 🙂 tam su trosku bojove podmienky (latrina a studena voda) ale mam to tam rada, takze sa strasne tesim.
A ty sa nechystas cez leto vobec nikam?

maminakatka
24. jún 2010

@tadotami no videla som ju ,ma krasne dlhe tie vlasky 🙂

drzkosa
24. jún 2010

ahojte, dobre ranko

maminakatka
24. jún 2010

@mimi21mimi supeeeeeer ja som presne na take 🙂 bojove podmienky ,ved tak ma vyzerat chalupa prava -romantika ...tento rok niakm mm ma dovolenku cely august ked porodim ...potom uz len asi na vianoce ...buduci rok pojdeme uz so Samkom 🙂

mimi21mimi
24. jún 2010

@maminakatka Tak aspon bude mm cely mesiac pri tebe 🙂 To mas fajn. Tomu mojmu daju cez leto len tyzden dovolenky. Oni to maju tak blbo spravene. A najblizsia asi bude tiez az na Vianoce.

No idem ja upratat byt a nieco uvarit, tak sa tu majte zatial pekne. 😉

maminakatka
24. jún 2010

@mimi21mimi no ano neviem ci nebude aj cela ta dovolenka .....ale inak niekedy ho nemam doma aj 2-3 tyzdne ,je profesionalny vojak a tak to s nimi byva ..... o.k pa pa aj ja pojdem o chvilku uvarit a potom okolo 15 tej do nemocky k u kamoske 🙂

tadotami
24. jún 2010

@maminakatka len je to nieco strasne s cesanim.hotove utrpenie.kolko krat ma take nervy chitia ze jej poviem ze ju s tatkovu masinku ostriham na koleno.

maminakatka
24. jún 2010

@tadotami ani nevrav ,zivo si pamatam na moje dlhe vlasy po zadok ..nechcela som sa cesat ,tak ma vzali do kadernictva a v zrkadle pred sebou som videla ako ukazali nech ma ostrihaju nakratko ....a to mi doma povedali ,ze ofinu ..kadernicka polku zastrihla ,ja som sa postavila a usla ,tak ti ma nahanali po celom meste 🙂 mala som asi 6 rokov 🙂

tadotami
24. jún 2010

@maminakatka mna dlho srat s vlasmi nebude.inakja medzi pisanim aj zehlim.chichi a mladenci ze by si kaficko dali.a co si myslia ze u mna budu mat ful servis?

dugyna
24. jún 2010

@maminakatka ja som nic ine len sodu bikarbonu si davala cele tehu zarobis tak 1-1 a pol cajovej lyzicky do 2-3dcl vody a vypijes a uvidis ako ti bude super 😉

maminakatka
24. jún 2010

@tadotami tak jej pohroz ,ze ju ostrihas 🙂 mam malu sestricku inak ,taky nas maly benjaminok v rodine -mamkin akoze prechod a tej musely vlasky ostrihat ,take mala krasne kucerave blond ako anjelik ,ale nasa mensina doniesla do skoly vsi .....cize vlasky isli dole .....ja sa chystam varit ,ale neviem kedy :-P sa mi nechce ,ale tak to mam hned 🙂 urob im kavu ,budu vdacny iste 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre