Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

drzkosa
24. jún 2010

@maminakatka ja mam podobny zazitok s vlasmi no dobrovolne som si ich dala ostrihat 🙂 na Darinku Rolincovu chi

maminakatka
24. jún 2010

@dugyna dakujem za dobru radu 🙂)))

maminakatka
24. jún 2010

@drzkosa parada 🙂 a potom si spievala zvonky stastia nie ??? 🙂 ja osm sa na strednej dala ostrihat na Britney Spears 🙂)) aka kocanda som bola 🙂))

lulu4
24. jún 2010

@maminakatka o pivku sa tu bavite zeny ja ho tiez z casu na cas mozem a ked sme niekde vonku tak veru cierne capovane oroseny pohar, jaaaj aka predstava, vzdy mi staci male na zahasenie smadu veru za cele tehu som mala tusim jedno pivko a potom zopar nealko piv.. radsej sa krotim ze potom si po porode doprajem 😝

maminakatka
24. jún 2010

@lulu4 hehe ja si dam a ked sa najem 2 dcl neuskodi 🙂 len pretravi 🙂a potom grgam ako prasiatko 🙂 a Samko spi ako zarezany v brusku ,aspon vtedy nekopka ...samozrejme to pivo nepijem kazdy den ,nie ze si pomyslis ,ze hned za obedom otvaram flasu 🙂)))))))))))))))))

dugyna
24. jún 2010

@maminakatka 🙂 neni zac

dugyna
24. jún 2010

@lulu4 lulu ani nehovor ja uz mesiac slintam po cervenom viens colou..

maminakatka
24. jún 2010

@dugyna Dugy a pocuj ,preco sa kazdy odvolava na tebea ked nieco nevie ?ty studujes medicinu ,ci ako ? prepac,ze sa to pytam ,ale kazdy ked nieco nevie napise,ze treba napisat dugy 🙂 tak mi to uz neda pokoj 🙂

drzkosa
24. jún 2010

@maminakatka chii no ved v tej dobe to bol moj idol 🙂 ja som ina generacia asi ako ty 🙂 ako sa citis? ja stale priberam jaaaj

maminakatka
24. jún 2010

@drzkosa veru bola moj idol ,neviem aka generacia ,ty nemas vek 🙂 ako sa citim ?ako sumo zapasnik 🙂 maly mi kope do mechura kazdu chvilku ,nie je otoceny tak si mysli ,ze moze vsetko 😀 .obcas mam pocit ,ze mu noha vyleti zo spodu von 🙂 priberam aj ja uz 19 kg ,moje paty su uz ako rašple ,take tvrde 🙂 nevladzem uz 🙂 xi xi a co ty ? nezvracias ,ani nic ?

drzkosa
24. jún 2010

@maminakatka no mne uz je teraz fajn len vecer sem tam ked som hladna mi je zle. No ja mam cca 5 kg hore bola som sice vychudnuta ale ide mi to aj do zadku a stehien a to ma hneva ale neva sak to dame nejak dole, no nie? No to t i verim ze uz si ako sumo ved ty to uz mas za par. Nenudis sa doma?

zuzumajko
24. jún 2010

baby caute 😒 tak mam vysledky na skrining Downoveho syndromu a su pozitivne..neviem presne pomer, lebo ten mi neukazal, ale som z toho pekne v prdeli ☹ vsetci ma ukludnuju, ze to sa stava a ze sa to potom aj tak nepotvrdi, ale ja tu placem a bojim sa ☹

maminakatka
24. jún 2010

@drzkosa tak sa napapaj vecer ,ale len nieco lahke 🙂ja som bola tiez palica pri vyske 173 som vazila 53 kg 🙂 mne to vsetko ide len do brucha ,na zadok len trosku a este do tvare ,lica mam ako dve velke jablka 😀 ako ta Marfa z Mrazika 😀 ....nenudim sa ,stale sa cosi najde :rano vstanem ,dam si ranajky ,potom popracem ,zacnem varit ,potom si sadnem k pc ,alebo ak nieco tak porobim 🙂 a potom okolo 16:30 prichadza domov ocinko nas 🙂 a co ty ?nudis sa ?

maminakatka
24. jún 2010

@zuzumajko ahojcek nebojkaj....vsak ale to ti este bude robit nie ? aky mas pomer ,teda pravdepodobnost ?

zuzumajko
24. jún 2010

@maminakatka nepovedal mi ☹ mam len hodnoty ☹ PAPPA mam 0,13 a HCG 47,28. Vobec mi nepovedal pomer

maminakatka
24. jún 2010

@zuzumajko moja neviem ti ani poradit ,ze ci to je zle ,alebo dobre ....prave pozeram svoje papiere ,ale nevyznam sa v tom ...a on ti co povedal ?co dalej ?

drzkosa
24. jún 2010

@maminakatka chii dobre prirovnanie ze marfa 🙂 ja som bola pri 170 cm tiez 53 kg a teraz ked som vybrala letne veci a neobliekla som ani jeden dolny kus tak som skoro odpadla na rit 🙂)

drzkosa
24. jún 2010

@zuzumajko mojaaa neboj to nie je konecne, vies kolko zenskych ma I. testo pozitvny? robi sa este jeden v II. trimestri . Hlavne sa ukludni sme s tebou 🙂

zuzumajko
24. jún 2010

@drzkosa ahojky, tebe uz robili ten test? ☹ ja viem ze byva vacsinou pozitivny, ale fakt sa bojim. Uz len koli tomu, ze sme sa tak dlho snazili o babo a este k tomu sme mali problemy s pocatim (lekar nam daval 12% sancu pocat normalnym sposobom) a teraz toto..proste akoby to zle nikdy nemalo skoncit. Ale mas pravdu, nebuem sa vzdavat. Ste supis ze ma podrzite, je to skvela podpora. Dakujem 🙂

maminakatka
24. jún 2010

@drzkosa tak ja ked som zacala priberat ,tak som si fandila 🙂 preriedila som santnik a hovorim si :saty neodlozim ,ved su elasticke to v lete obleciem 🙂 ha ha ha houby nic neobleciem ,vsetko je tesne a vyzeram ako vo vakuovom obale 🙂 tak teraz chodim a sondujem v obchodoch co sa da lacno nakupit ,lebo tie tehotenske veci su neskutocne drahe.....mam 3 nohovavice a jedne ma vysli na 40 eur ,co je este v pohode ...viac nekupujem ...vydrzim tie dni uz aj ked zastere 🙂

maminakatka
24. jún 2010

@zuzumajko ved my baby sme tu na to ,aby sme jedna ,druhu podporili 🙂 a neboj vsetko bude v poriadku 🙂 verim tomu

zuzumajko
24. jún 2010

@maminakatka kati, povedal ze mam prist na odber 16. a 19.7 budeme mat vysledky ci tak nejak. Musim pozriet este moj kalendar. Tak uvidime. Ale neni mi vsetko jedno ☹

drzkosa
24. jún 2010

@zuzumajko ano robili mi testy a mala som 0,55 tak neviem ale bola tam poznamka ze to urcuju az na zaklade vysledkov z II. trimestra. Fakt sa neboj vsetko bude dobre uvidis

drzkosa
24. jún 2010

@maminakatka mi hovor ja tu sedim ako hurka v elastickych nohaviciach a uz si musim kupit nejake tehotenske a mi hovor vsetko taak drahe no hroza ale nieco nosit musim co uz

maminakatka
24. jún 2010

@zuzumajko hlavne pokoj ,prave to pozeram ,ale to tu mam nejake tabulky ...ze ako to je podla veku ,ci som fajcila,cukrovka a neviem co este ...nevyznam sa v tom .....nebojkaj bude dobre 🙂

maminakatka
24. jún 2010

@drzkosa z hurky bude aj spekac neboj nic 😀 😀 😀 😀 a odkial si ty ?ved to ,ze veci treba ,ja som musela kupovat uz v 3 mesiaci ,lebo rifle som nezapla a nechcela som nasilu

drzkosa
24. jún 2010

@maminakatka no ja mam nohavice ked sedim rozopnute a to uz su jedine co obleciem 🙂 Ale nevadi mi toooo sak veci aspon usetrim na buduce leto - ako optimistka ze 🙂)

zuzumajko
24. jún 2010

@drzkosa tak to mas asi dobru hodnotu, lebo ja mam len 0,13 ☹ ale nevadi, pockame si na dalsie testy a uvidime. Musim mysliet pozitivne. Dnes som si vzala dokonca dofcu, lebo som to nezvladla.

drzkosa
24. jún 2010

@zuzumajko dobre si urobila oddychuj a odreaguj sa nejak moja dobre? uvidis za takto za pol roka si budeme pisat ako nam to rychlo ubehlo a ze ako sa tesime s velkymi bruchami na nase zabky

maminakatka
24. jún 2010

@drzkosa to som aj ja 🙂 mam doma suknu riflovu ,co som nosila ,moj ju vola opasok ,lebo je taka kratka ,ze div mi z nej netrcala 🙂 a fandim si ,ze ju este raz obleciem ha ha ha ,to sotva 🙂neobelciem ja uz nic ,podprsenku som minule vytiahla,co som nosila pred a dala som si ju -taku sou som doma mala ze az 🙂 este teraz sa smejem ,lebo o dve cisla sa mi zvacsili tie moje male oriesky 🙂 sila toto :_ň ale tak dufam,ze aspon mliecko bude pre anjelika nasho maleho 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre