Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
28. jún 2010

@liv1 no akurat sme boli v piatok kuk kamosku jednu co vo februari rodila na kramaroch tak som ju vyspovedala co treba a ze oni tam tie jednorazove podlozky davaju ale ze oni z jednej odstrihnu polovicu a davaju ti len tu polovicu pod teba skratka setria tak ze take 4 by si urcite kupila v tych zdravotnickych a tie nohavicky jednorazove si chvalila lebo ked ides na wc a tak ma ti co drzat vlozku medzi nohami a ze jedine ked ide vizita sestricky na to upozornia vtedy nemozes mat ziadne nohavicky treba dat vtedy dole... a tie vlozky su dobre save takze aspon dva baliky, na doma som si kupila z DM tu ich znacku Jessa sa vola tusim to mi niekto poradil su take hrubsie bez kridelok ale su to inkontinencne vlozky ktore zevraj velmi dobre saju to budem mat potom doma ked pridem z porodky...lebo vtedy take always a podobne su nanic... a tie navleky na topanky pre mm nam rovno dala ze ona kupila ale mm ich zabudol doniest tak ze nam ich rovno da ze tam na chodbe nasiel nejake stare spinave....

drzkosa
28. jún 2010

@lulu4 no ano aj u nas to tak isto bude ale zatial je ticho pred burkou 🙂 no ja uz zacnem take fakt uplne malickosti ale vies ja bude mam miminko v zime tak pockam kym bude zimny tovarcok

dugyna
28. jún 2010

@drzkosa dakujem 🙂

lulu4
28. jún 2010

@drzkosa to hej tebe budu ozaj na nic letne bodynka s kratkym rukavom a tenke letne decky a podobne... ty budes hlavne teple dupky, kosielky, kabatiky kupovat a hlavne si kup dobry hruby fusak to ti bude do kocika stacit a babenku bude dobre teplucko a zakryjes este dekou a mozes ist von ked nebude minus neviem kolko stupnov lebo aj v zime je dobre vyvetrat babo... ja som objednala kocik a k nemu dostanem fusak zimny zadarmo taky pekny tak sa tesim.... nemusim kupovat lebo mne sa na jesen a do zimy tiez zide...

liv1
28. jún 2010

@lulu4 juj zle ti je? a taka perliva mineralka by ti nepomohla?
no o tych navlekoch som ani nevedela. ja sa stavim ze tam do tej nenocky aj pre seba aj pre malu urcite nieco zabudnem 😅 . lulu a na tu predporodnu tam ides niekedy? lulu to by este bola sranda keby sme sa tam stretli na porod. ale vies co? nic nie je nemozne, predstav si ze s 1 babou co sme lezali v nemocnici sme sa potom asi o 2 tyzdne minuli o 3 hodky na kramaroch, co obidve sme isli na urgentny prijem. aka nahoda ! 😀

jjana17
28. jún 2010

@liv1 no to aby si zacala pomalicky nakupovat,,,je toho strasne vela a ak si musis vsetko kupovat sama, ze nemas niekoho co ti co to pozicia, no mate sa na co tesit,,
aj do porodky presne ako si pisala milion veci, ja nechapem nic v porodke ti nedaju,a mamicka ked tam ide je vybalena jak na mesacnu dovcu

liv1
28. jún 2010

@jjana17 len par veci nam pozicaju, ale veru vsetko ostatne sami. juj ako sa mi nechce, tie veci do porodky pre mna sa mi strasne nechcu riesit 😅 ostatne su radost. ale v obchode dlho nevladzem stat, hned si musim ist sadnut tak musime vymysliet bojovy plan 😀 jani a ty uz mas vsetko?

jjana17
28. jún 2010

@liv1 no ja tiez dlho nevydrzim stat a nie to este po vydychanych obchodoch behat,,,to je mi na odpadnutie raz dval
no teraz som vyvarila dudky a vyumyvala vsetko aj odsavacku, a idem pozriet cestovku ci mam v nej vsetko pobalene,,,,,mam taky pocit v sebe ze dlho nevydrzim uz

hmla
28. jún 2010

@lulu4 my sme odpočívali a mali sme aj menšie garden párty,tak tam sme sa trošku zabavili , veď treba sa občas odreagovať,lebo príde drobec a na také veci nebude veľa času 🙂 🙂 .
hm,žeby sa malý bál tvojej ruky,alebo len provokoval či skúšal ? 😀

hmla
28. jún 2010

@liv1 ahoj,ideš rodiť na kramároch ?

drzkosa
28. jún 2010

@lulu4 no ano to si ja musim take letne vecicky kupit a ten fusak ano to musim pekne hruby lebo ja chcem hodit s miminkom vonku ved aj jemu aj mne to pomoze 🙂. Ozaj lulu myslis ze nezaskodi kofola? Teraz pijem koli tomu ze mi dobre vytravi po nej a nepijem kavu tak aj koli tlaku... Len neviem ci mozem

tadotami
28. jún 2010

ahojte dievcata

lutsine
28. jún 2010

@tadotami ahoj, tebe sa to uz krati, este nejdes rodit....mna dnes doktor trosku vystrasil, vraj cs 10,hrdlo skratene 1 cm, otvorena volne na prst.....este si chcem uzit babenka v brusku.

tadotami
28. jún 2010

@lutsine sc mas skvele,a takto otvorena je celkom ok.neplas sa.byva aj horsie.je vela zien ktore su takto otvorene a na koniec este prenasaju.nam dnes povedali ze mozeme cakat kazdu chvilu.a cs mam tiez 10.

liv1
28. jún 2010

@jjana17 je super ze uz mas takto pekne vsetko pripravene 😉 ja to nakupovanie este musim nejako zvladnut. ale napr. viem ze vela potrebnych veci maju dobrych za dobre ceny v tescu, tak sa tam urcite zastavim.
@hmla ahoj ano budem tam rodit. rozhodovala som sa medzi antolskou a kramarmi, ale ked som bola v nemocke 1 tyzden, uz tie kramare trochu poznam tak aj preto..
@tadotami to je neuveritelne ze ty si este 2 v 1 😅
@drzkosa kofola ani cola sa moc neodporuca. vies ak si das raz za cas tak urcite v poho, ale to uz radsej ta kava si myslim ak by to malo byt kazdy den 😉 . ta kofca a cola ma v sebe nieco blbe ale neviem co to je..

tadotami
28. jún 2010

@liv1 neuveritelne?ved nas tyzden udrziavali.a krpcovi je asi dobre u mna.

drzkosa
28. jún 2010

@liv1 nie kazdy den davam si tak hmm 1x za 3 dni poharik, kavu zatial nemozem ani citit

liv1
28. jún 2010

@tadotami no povodne to malo byt do 36tt, a teraz ti uz svieti 38 😉 . jednoznacne je mu dobre u teba 😵
@drzkosa neviem to takto posudit ci je to vela ci malo, len viem ze to nie je moc dobre. ale zas mne ked byvalo veeeelmi zle, dr mi povedala ze mozem jest aj pit aj co nie je zdrave, len aby som nechudla a mala tekutiny. ale zda sa mi ze teba uz tie nevolnosti aj opustili ze?

drzkosa
28. jún 2010

@liv1 ano uz je to ok no pri tej kofole mi krasne vytravi a citim sa lepsie ale tak radsej ju zrusim a nebudem pit vobec ... skor sa tesim na kavicku no teraz ani vidiet bleee

mirka12011
28. jún 2010

@dugyna a co si kupila?

liv1
28. jún 2010

@drzkosa ja som ju tiez nemohla citit pritom ju milujem. ale od toho 4. mesiaca mi zasa prisla na chut..

drzkosa
28. jún 2010

@liv1 a pijes kavicku? ja som sice uz v 4. m. ale este sa mi to akosi "upravuje"... ja tiez kavu milujem

liv1
28. jún 2010

@drzkosa vies co, od 4. som pila 2 krat denne, a po tom co som zostala na rizikovom som si povedala ze spravim pre zdravie malej maximum co sa da, tak som to dost obmedzila. tak teraz si dam tak 3x za tyzden 😅 . ale mam na nu neuveirtelnu chut, ja by som si dala aj 3 krat denne keby mozem ach jaj. a aj kopu inych nezdravych veci mnaaaam 😀
taka klobaska, slanina, cokolada na kila, vyprazane, to by som mohla kazdy den 😀 . ale jem zdravo, zeleninu ovocie a tak, chvalabohu ze aj to mi chuti. 🙂

drzkosa
28. jún 2010

@liv1 🙂) jaw cokoladu nemozem ani citit - zatial aj ja jem skor zdrave a masko mnam, ale dala by som si taku stiplavu klobasu fuuu to ano 🙂) a preco si na rizikovom? ak sa smiem spytat

liv1
28. jún 2010

@drzkosa asi pred 2,5 mesiacmi sme zacali prerabat a asi som sa viac namahala ako bolo dobre a tak vysledky z krcka maternice v tom stadiu tehu boli hranicne na nemocku, tak som bola v nemocke tyzden a odvtedy mam mat doma kludovy rezim a PN. ale je to lepsie, krcok drzi a tak mozem aj chodit trochu von a tak. ale doma okrem umytia riadu nic nerobim, nenosim, nebeham...

elko69
28. jún 2010

@riag no mne spal tuto noc po tri hodky a potom ked zaspal o 3 tak potiahol do 7 a potom odvtedy uz kazde dve hodky si vypytal...no mne sestricky v porodnici povedali ze to chce zvyk,lebo on nerozozna den od noci a ze to si ho doma musim naucit na nejaky rezim...no uz sa tesim ked budeme papat aj kasicky a polievky,to budu hadam dlhsie haji potom v noci..maly uz par noci spinka s nami tiez,mm ho chcel tuto noc vyhodit do postielky ale nakoniec nemal to srdce na to 🙂

elko69
28. jún 2010

@dugyna a uz sa trosku aj bojis??

elko69
28. jún 2010

@drzkosa ale zase aj tebe to dobre dopadlo,aspon cez to teplo najvacsie nebudes mat brusko este a budes to mat az v zime kedy to bude vaic znesitelne a potom v januari aj ty uz budes behat s kocikom,no snad nebude moc hladna zima aby ste nemali zhorsene podmienky..

matka24
28. jún 2010

@lulu4 dakujem za nazor ja som tiez toho nazoru ze je to uplne zbytocna vec to je uz cista pohodlnost preto som to ani nekupovala a ani nebudem... radsej naozaj sa kupi nieco uzitocne 🙂

dugyna
28. jún 2010

@mirka12011 no kupili sme novy luster do kuchyne 🙂 , potom take oblay alebo ako to nazvat na crepniky..ono je to ako miska na vodicku ale je to cez cely crepnik vies tak ozdobne ze nemas ten hnedy..ale ze mas pekny ozdobny.kupili sme svetielko k postielke...taku krasnu hviezdicku..svieti akurat 🙂 🙂 ,take plysove pandove vankuse do obyvacky 😀 maju jedno ocko normalne a druhe ako fokel 😀 😀 su strasne zlaty..takze len take blbosticky dekoracne maju v ikei teraz akcie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre