Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
29. jún 2010

@pepppe vy to mate teda v tej Nitre vesele, tam sa pozbierala hrstka masiarov ci ako, ani vas nepozru zdola ani nic.. len kuknu do papierov a vsetko je oki ale sakra ako to mozu vediet ked sa ani nepozru... brrr uz aby ste porodili a mali to za sebou kočky

pepppe
29. jún 2010

@lulu4 inak mas pravdu,vzdy s aopyta,ci mi neodteka plodova voda,ci mi neopuchaju nohy a brusko ci netvrdne,,a to je vse,,,ako chapem keby mal kuknut vsetky tehulky co tam su,tak by tam bol do rana,ale vsak pozriem sa do papierov a vidim minule som nepozeral,teraz ta skontrolujeme,,ale ee,,,,minule meskal hodku a pol,tak to bolo len take rychle,ako na beziacom pase,,,ale vsak vo stvrtok ma kukne moj,ten ma pozera stale,,,,aspon,ze on 🙂 ale uz chcem od neho pocut dobru spravu,ze ideme rodit co chvilka,,,heh vsak este by som pockala do jula a mozme ist 😀

tadotami
29. jún 2010

@pepppe nie nepozerali.cakali sme tam 5hodin a v ambulancii som bola 3 minuty.chrapuni.
@lulu4 chodi este do skolky do 16teho. tie kosti bolia jak slak.jackson sa rozpadaval od hora a ja zo spodu.

pepppe
29. jún 2010

@tadotami to su celi oni,co bol dr na sale???minule meskal hodku a pol,,,,a tiez sme boli kazda dve minuty dnu,,,,ja neviem vsak ako vedia ci sa otvaram abo ee,,ale nevadi idem vo stvrtok k mojmu a ten ma iste pozrie,,,,ten stale, 🙂

tadotami
29. jún 2010

@pepppe ale coby.bola tam doktorka mladsia ako ja.a klasika.voda odtiekla,opuchy su,bolesti mate?v poriadku.8meho sa uvidime.a ja jej na to ze dufam ze dovtedy porodim lebo toto je tak na nervy.

pepppe
29. jún 2010

@tadotami co??baba tam bola?ja som mala vzdy len chlapa,,noo ti pvoiem neseru sa veruze snami,,,,jajha vsak bolesti su,ale ako mam vediet kedy su tie jej bolesti,,,jajha noo ked to bude takto aj pri poorode,mame sa na co tesit,,, 😠

moniciak
29. jún 2010

cawes mam len 17 a som na zaciatku tehotenstva a uz teraz mi zacali cervenat a opuchat dasna nemali ste niekto podobny problem a neviete mi poradit nieco na zmiernenie??? objednala som sa ku zubarke az na buduci stvrtok 😉ale nechcem mat dovtedy opuchnute cele usta 🙂

tadotami
29. jún 2010

@pepppe a kazdej druhej hovorili ze za 2 dni cisarak,streda cisarak,stvrtok......sak to je normalne ze zazrak ak niektora normalne rodi.dorezane jak lovecke salamy budu tie zeny.no katastrofa tam.mm povedal ze ma na gymnastiku zapise aby do 8meho ten krpec vypadol lebo tam uz nebude na mna cakat.jaj a sono ze,vyzliect,lahnut,20sekund,obliect a poslite dalsiu.a to co sme sliepky v hydinarni ci co.

pepppe
29. jún 2010

@tadotami noo tam sa asi neseru,rovno ta pod noz daju,pekne,,,ja radsej prirodzene,,,,a to ta kukal na sone zo spodu???nie,ze???? tam to je vzdy tak a nic ti nepovedia,ci si nachystana alebo ee,,len popisu a dovidopo 😠 noo tak ja by som tam uz tiez nerada sla buduci tyzden,vsak je to na zblaznenie

tadotami
29. jún 2010

@pepppe ja budem radsej od bolesti na porodnej sale skucat jak susedova macka len aby som tam nemusela zase.a nie.vobec nikto sa na mna zo spodu nepozrel.kazdy ze,to je vas druhy porod?tak v pohode.bozinku uz nech na sestonedeli lehnime.a ako vcera som sa dozvedela ze ani tie pasy nerobia.myslim pred poradnou.ako si mozu byt isty ze tie deturence su v poriadku?ved sono im neukaze skryte kontrakcie,..........no nechapala som vcera.a mm tiez.

pepppe
29. jún 2010

@tadotami ja som tiez nebola na pasoch,,ako vazne maju nas tam za nic,,,vsak tolko tehotnych co je,,,si povedia,,naco ich skontrolovat,,a presne ako vedia,ci mam alebo nemam kontrakcie,ked ja ako prvorodicka ani neviem ako by mali vyzerat preboh,vsak nech sa uvedomia,,,ja by som tam uz ani zajtra nesla,ale kprcovi sa nechce von,takze zajra si tam urcite zase vyckam radu,,,,,uz nech sme ozaj na tych sestonedeli,uz nam tam bude dobre,,alebo najradsej nech sme s drobcami uz pekne doma,,,no ziadna slava tato nr nemocnica,aked si vezmes jedno son ona celu nemocnicu ,hanba,,

tadotami
29. jún 2010

@pepppe no a to mi oznamili ze pasy sa robia len vtedy ak sono nie je v poriadku.nezavidim prvorodickam.7rokov do zadu tam bol iny pristup k rodickam.pasy aj 3x za den robili.a tie boli priamo na oddeleni.a sono bolo uplne inde.bola tam teraz jedna pani ktora cakala dvojicky-v stredu ma sekciu a este jej pasy v rizikovej nerobili.tak to sa mi uz normalne nezda.opuchnuta bola jak balon.ledva sa zo stolicky postavila.

pepppe
29. jún 2010

@tadotami chudatko,cize v stredu tam budem dlho,,,urcite bude dr robi ako minule sekciu,,,,ale tak uz stym nic nenarobime,len aby nas kazdych nedali rodit cisarskym,,,ja som velice zvedava co mi povedia zajtra,tam sice asi nic,ale tak dr moj mi povie hadam viac,,,uz sa mi behat hore dole veruze nechce,,chcem uz len porodit a byt pekne doma aj s alexom,,,,,

tadotami
29. jún 2010

@pepppe musis skusat tie zarucene recepty ako skoro porodit.zial u mna nezaberaju.

pepppe
29. jún 2010

@tadotami a to su ake???ja chcem tiez skor porodit 🙂

tadotami
29. jún 2010

@pepppe nemozem si pomoct ale aj ty byvas tak strasne unavena.rano otvorim oci a uz nevladzem nic urobit.len by som spala.nic ma nebavi.a vecer ledva do pol8 vydrzim a musim ist spat.

pepppe
29. jún 2010

@tadotami ja napriklad vstavam denne o pol 9,,,,unavena nebyvam,ako ja som rano vzdy cerstva ako rybka ani neviem ze som tehu,ale vecer je to katastrofa,vsetko ma boli,,spodok,vsetko proste..

tadotami
29. jún 2010

@pepppe chichichi.teple kupele,tonik,behat po schodoch,sex,umyvat okna...........len ten sex sme este neskusali lebo ten moj je dolepeny a boji sa.rano mi povedal ze mami dnes nerodime?no moj bud bude sex alebo mi daj pokoj.

pepppe
29. jún 2010

@tadotami 😀 😀 napriklad my sme mali sexa zatial nic,,mne sa moc teraz ani nechce 😀 heh skor je ten iniciativny moj mm 😀 nooo ten kupel som mala dnes,zatial nic a tonic som este neskusala 😉 behat po schodoch wau to ma zabije 😀

myzma
29. jún 2010

@moniciak dobré sú ustne vody Listerine a k tomu pasty urcene na prevenciu proti paradontoze paradont a pod... no nie kazda zena moze pocas tehotenstva tieto pasty... mnohym je z toho na vracanie, ale mozno je to vec zvyku... 😀 mne bolo na vracanie z kazdej pasty 😖 ale kvoli dasienkam a krvacaniu som sa nejako prekonala...

moniciak
29. jún 2010

@myzma takze aj tebe krvacali???fuuuuuuu som sa bala ze som sama🙂

andullinka
29. jún 2010

@lulu4 Luci, nahodou mas brusko krasne a dost velke uz, vobec neni male. Ja mam take iste, mozno este mensie trosku 🙂 Idem o 2 hodky do poradne, tak potom dam vediet ako sme dopadli...

lulu4
29. jún 2010

@andullinka no to mi za posledne dva tyzdne takto viacej vybehlo ved ked si pozries foto z 29tt tak tam je ovela mensie... ved teraz v 8. a 9. mesiaci babatka najviac rastu a neberaju na vahe... tak ti drzim palceky na tu poradnu.. mna caka zajtra v najvacsom teple o pol dvanastej... sa uvarim cestou tam aj spat.. fuuu

maminakatka
29. jún 2010

@moniciak ahojky sk mozem poradit tak corsodyl na vyplachovanie,ja som si s tym ked sa mi zapalili a viem ako ta to boli 😒

lulu4
29. jún 2010

@moniciak ten corsodyl je dobry ale na zapalene a krvacajuce dasna je dobra zubna pasta lacalut akctiv a hlavne kazdy vecer si po umyti zubov vyplachovat este usta Listerine ustnou vodou, tu aj mne aj mm odporucili nezavisle dve zubarky a je fakt dobra ta fialova dostat len v lekarni...

elko69
29. jún 2010

@dugyna drzim palceky na zajtra...a na kedy to mas naplanovane???juj uz aj z teba bude mamina a konecne uvidis svojho drobceka co nosis v brusku...

mirka12011
29. jún 2010

@tadotami len sa nerozpadni prosim ta len porod 😀

mirka12011
29. jún 2010

@dugyna budes schopna ja som bola schopna hned ti volat hihi tak nebude to az take zle ver mi 😅

happy8051
30. jún 2010

dugy uz dnes??? joooj myslim na teba )

mimi21mimi
30. jún 2010

Prajem pekne ranko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre