Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
2. júl 2010

@janefonda no tak to trhla dobry rekord v noci uz... no je to tazke s tym rezimom deti ako tak citam, bud nespinkaju cez den vobec a musis ich zabavit alebo v noci tazko zaspavaju, hlavne ze ked uz zaspi je dobre... no uvidime ako to bude u nas... ved som dala s tym monitorom aj na tvoje rady a odporucania, ved ty si s nim spokojna a hlavne sa mi paci ze to je 2v1 ze ma aj tie vysielacky aj ty mas ten model 401 ze? a nemali ste nejaky falosny poplach alebo tak? lebo toho sa najviac bojim ze to zblbne a mna asi vystrie potom...
no veru brusko pekne rastie ved sme boli v stredu na poradni maly uz ma 2077 g... mam aj foto v albume som min. tyzden pridavala tak mozes kuk ako rastieme 😀

lulu4
2. júl 2010

@vefi89 aj tebe, ty si k nam uz dlho nezavitala coze mas na praci? samozrejme okrem Miska 😀

janefonda
2. júl 2010

baby davam dobru radu nad zlato, ked beriete zelezo zapijajte ho s dzusom, ktory obsahu vit C, alebo cokolvek co obsahuje vit C, kedze zelezo je v nom rozpustne 😉 vyhnete sa tak zapekaniu. Ja kym som na to dosla, zlata zila uz bola vonku, ale teraz je uz dobre 😉

maminakatka
2. júl 2010

@lulu4 tak ak jej budes pisat pozdravuj ju ,ze jej drzim palceky nech ju pustia cim skor ...--tak to je fakt sila ,ked to nemaju a teraz akoze odkial to mas mat -nechapem 😝 .....no tiez si hovorim ,nech sa schova ta zlata zila ,necchem s tym mat problemy ☹ bleeeee ...a to priberanie by mi nevadilo ,ale nevladzem sa nosit ,stale som bola sparatko a teraz toto ...ozaj a teba ta kost neboli ,normalne kde mas prirodzenie ,mna obcas az tak ,ze neviem rano z postele vstat .....ja mam mm doma ,ranko prisiel zo sluzby ,lebo celu noc bol v praci 😝 ...spapaj zatial nejaky chlebik 🙂

vefi89
2. júl 2010

@lulu4 ani sa nepýtaj, strašné veci sa diali, ale nejdem o tom....ani pomyslieť 🙂

maminakatka
2. júl 2010

@janefonda dakujeme za radu a tu zilu si mala velmi vonku ??? ja asi ako malicek co ma koniec ☹ blbe pisat ,ale bojim sa preto ..a vtiahla sa naspat ?? .....pusinku drobcekovi posielam 🙂

maminakatka
2. júl 2010

@vefi89 krasny drobcek 🙂)) juj taky baculaty ,fajny 🙂 uz aj ja chceeeeeem 🙂

maminakatka
2. júl 2010

a kde je Tami ???? uff tak ja dnes len patram 🙂

vefi89
2. júl 2010

@maminakatka však už to máš za pár..ešte oddychuj, kým to ide 🙂

ako vy guličky????kedy sa idete rozpadať? 😀 😀 😀 😀 😀

janefonda
2. júl 2010

@lulu4 zatial sme bez falosneho poplachu, dufam, ze to tak ostane. My mame tiez ten co si objednala aj ty. Je tam väcsia vzdialenost signalu vysielaciek ako pri 301. To nas rozhodlo.
Deticky su velka radost, ale aj starosti, hlavne ked ju boli brusko, co u nas nastastie nie je casto, len sem tam. A vecer ked ma uz nervy, lebo nevie zaspat to je tie dost vycerpavajuce, ale väcsinou vecer zaspi na rukach ked jej spievam. MM mi vcera povedal, ze jej musim stale spievat a potom mame kludne dieta 😵

maminakatka
2. júl 2010

@janefonda no presne to mam ,neskutocne to boli ,chodim ako pokakana uz aj mm sa smial dnes ,ze co to mam za kacaciu chodzu 🙂

maminakatka
2. júl 2010

@vefi89 tak ano ,ale uz mam dost ....oddychovat neviem ,dens som stretla u nas v obchode svokru ,ta ma tak zjazdila ,lebo nakup som mala ako pre celu bytovku 🙂 ale ja neviem sediet ....a oddychovat neviem ,ani spat uz ☹ bleeee

janefonda
2. júl 2010

@maminakatka ja som mala ku koncu tehu dost zlu zlatu zilu, teraz je uz iba malicko vonku, dost sa to zlepsilo. Treba mastit s mastu alebo faktu mastou a aj cipky su super. Ono teraz je zlata zila vytlacana aj tym pokročilým stadiom tehu. To je normalne a ma to vela tehuliek. Len sa o to treba starat. A ak mas napr. problem so stolicou skus glicerinove cipky, to potom ide lahko von a nedrazdi to tak konecnik.

A neboj tou kacacou chodzou sme si presli skoro vsetky 😀

lulu4
2. júl 2010

@vefi89 maleho mas nadherneho Veronika... nechces o tom rozpravat to akceptujem ale predsa nenacries co sa dialo? dufam ze nie nieco s malym? ste oki?

vefi89
2. júl 2010

@maminakatka nevyspíš sa teraz, tak až za rok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@janefonda ako s Natinou??

vefi89
2. júl 2010

@lulu4 nie s malým, ale s mm...... 😒 ďakujem za komplimenty 😉 ako Vladko malý??

janefonda
2. júl 2010

@vefi89 Miško je krásny 😵 Už je z neho hotový chlap. Aj tá naša krpaňa riadne rastie. Každý jej tipuje tri mesiace keď ju vidí a to má 5 týždňov 😉

maminakatka
2. júl 2010

@janefonda dakujem fakt za radu ,mam doma cipky glicerinove ....tak som sa bala ,ale ked pises ,ze to v tehu byva ,tak som rada ,lebo operovat by som nedala ani za nic .....kupim aj tu mast,to smiem aj pocas tehu natierat ? zavidim Vam maminky ,ze uz mate svoje babatka pri sebe ,aj ja by som uz chcela toho nasho vybozkat

lulu4
2. júl 2010

@janefonda no vidis tak sa pri malickej z teba stane spevacka, hihi ale nie ked sa jej to paci ja obcas zaspievam malemu ked je takto v brusku ale neviem co mam spievat lebo vela toho nepoznam.. ty jej co spievas?
cim by sa dalo zapijat to zelezo, co este obsahuje vit. C rozmyslam? lebo zas kazdy den striehnut ci mam kupeny dzus to nehrozi... 😖
ale dakujeme za radu, ja zatial nemam problem s tou zlatou zilou aj ked som sa par dni potrapila preto ze som nemohla ist na wc som si kupila rozpustnu vlakninu vo vode a uz je dobre idem aspon raz za den...

vefi89
2. júl 2010

@janefonda to je super, keď tak rýchlo rastie, je to dôkaz, že je zdravá 😉

maminakatka
2. júl 2010

@vefi89 to nic ,ale bude tu malicky anjelik 🙂 aj tak nespim takmer od zaciatku tehu .....ccc 3 hodky denne ....co uz 🙂

lulu4
2. júl 2010

@vefi89 no my celkom dobre, len tepla nas nicia radsej ani nikam nejdem aj ked som cely tyzden sice dost lietala ale dnes mam oddych okrem varenia budem cely den doma nikto ma nedostane do toho tepla maximalne si skocim na trh kupit melon lebo mam nan desnu chut... Vladko rastie v stredu bola poradna vycucal ma zo zeleza tak musim kupit a uzivat lebo mam velmi nizky hemoglobin a maly ma uz 2077g... tak rastie...
a uz je s mm vsetko v poriadku? aspon tolko napis... nechcem vyzdvedat...

vefi89
2. júl 2010

@maminakatka tak to sa potom vyspíš viacej 😀 😀 😀 však 5 tt už nie je veľa, a zase možno bude trošku chladnejšie vonku, teda ja by som do tohto parna nechcela rodiť...chudák dieťatko 😅

maminakatka
2. júl 2010

@vefi89 ani nevrav teplo mi je stale .....malinky ti pekne buva??

vefi89
2. júl 2010

@lulu4 napíšem ti ip 😉 tak to už riaden chlapisko, neni mu aj domček malý??? 😀 inak toto je veliká výhoda dediny a domu...dedinské teplo je úplne iné ako vyhriate betóny a mám jeden plac, kde mám celý deň chládok, takže na vzduhu, ale predsa chladnejšie 😝

maminakatka
2. júl 2010

@vefi89 mozem sa opytat ,kojis malickeho ?ak ano na co si davas pozor v strave ??

vefi89
2. júl 2010

@maminakatka ako kedy, no ale viacmenej ano, len ani on nevie spať v teple. v noci pekne búvka, niekedy prespí celú noc, inokedy sa raz-dvakrát zobudí....a cez deň ho nechávam s holou ritkou stále, aby sa mu vajká neparili

maminakatka
2. júl 2010

@vefi89 ved to chudatka male v tej horucave ...a balila si nasiroko ??do kedy ?

vefi89
2. júl 2010

@maminakatka kojím, prekvapivo mám mlieka na rozdávanie.....jem úplne všetko, ale s mierou. aj kapustu, aj strukoviny, aj citrusy, no úlne všetko....malý bude poznať tie chute keď začne nabiehať na stravu a mlieko má bohaté na všetky zložky. keď som mala separovanú stravu, bolelo ho bruško a bol nespokojný, ale teda ako zjem všetko, klop klop

janefonda
2. júl 2010

@vefi89 no rastie, ved aj papa vydatne 😀 ale hlavku sa nam nechce drzat, ked je na bruku. Nema rada tu polohu. Ale za to uz nacvicuje ked ju prebalujem na jeden bok, na druhy bok, tak len cakam kedy sa pretoci 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre