Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
2. júl 2010

@maminakatka 3týždne len...kázali do štyroch mesiacov, ale keby mal niečo s klbikmy tak by sa mi nedriapal na nohy a plakal by, ale evidentne mu nič nie je. však ho bijem po tváre jeho nohami, cmúľa si palec... 😀

vefi89
2. júl 2010

@janefonda no šikula aj tak, prevracať sa teraz, tedaaaaa.

janefonda
2. júl 2010

@vefi89 ja tiez jem uplne vsetko, ano bobovite veci s mierou, ale tiez si dam aj citrus a ked som bola na SVK aj jahody som si dala. DObre domace...no a co. Nech si mala zvyka! 😝

maminakatka
2. júl 2010

@vefi89 tak to sa mi paci ,aj moja mamina jedla vsetko pri malej (mam malicku sestru ) nas benjaminok 🙂 ale zase sestra co ma malu tak ta isla vela podla netu ,co sa pisalo a vobec sa mi to nepacilo .....nejedla takmer nic 😝 .....a moj nazor je tiez taky ,nech si miminko zvyka na vsetky chute 🙂

maminakatka
2. júl 2010

@vefi89 jeeeeeeeeej chrobacik maly 🙂 no ved ja sa toho uz teraz bojim ,davat mu tie plienky v tom teple ,vsak ako mu bude vyzerat pipik ☹ ?

vefi89
2. júl 2010

@janefonda ja som aj mišendovi dala šťavičku z jahôd, ale som si iba tak prst namočila...treba ozaj papať všetko

@maminakatka podľa internetu ani chleba nesmieš....to je kravina...ja som sa vtedy radila s laktačnou a ona tiež, že treba papať všetko, aby sa aj bábo vyvíjalo tak ako má

vefi89
2. júl 2010

@maminakatka no strašne, to ti teda poviem.....má tieločko, bartichel a prikrytý je plienkou, lebo sme dnu a tu je len 20 stupňov...ale stále s holou ritkou, až na noc ho balím

maminakatka
2. júl 2010

@vefi89 tak zdielame spolocny nazor 🙂 segra nejedla ani citrusy,ani kapustu a mala sa narodila v auguste a ona sa bala jest na vianoce kapustnicu ....ale tak ked si nedala poradit ,jej problem ...mala bude mat teraz rok ,ale do polroka jej nadavala len materske mliecko ,lebo jej to dr povedala ,ze netreba davat nic ...mala segra jedla v 5 mesiacoch halusky 🙂 a nic jej nie je 🙂

maminakatka
2. júl 2010

@vefi89 chudatko male ....sa nastvem a malemu dam len pampersku ...a vybavene ...sestra rodila v Ba ,tam sa uz vobec nedavaju latkove plienky ...nechapem a u nas hned 2 ...infarkt

vefi89
2. júl 2010

@maminakatka tak presne. a my sme ako decká jedli od troch všetko....ja už miškovi dávam, za mrkvou sa ide zasrať jak mu chutí, ale mne dr. povedal, že áno, môže papať už, ale že ja nemám, lebo rýchlo priberá...tak ja som zatajila. ale ja som mu začala dávať, lebo ho strašne zapekalo a potrebovala som mu cez žalúdok prehnať niečo, aby začal kakať tak ako má..a pomohlo...už aj čokoládu, rožok obžúva, tú mrkvu, jahodovú šťavu- ale iba z prsta no a pomaly prikladám aj brokolicu...ale sladké mu moc nedávam, nech si na to nezvyká

vefi89
2. júl 2010

@maminakatka si vezmi, že v it ani nepozanjú látkové plienky, ani na široko nebalia a deťom nič nie je, teda len sú špatné ženy tam 😀 😀 😀 😀

maminakatka
2. júl 2010

@vefi89 parada ,len nech papka ked mu chuti .....ja budem tiez davat ..kedysi nebol internet a nase maminy nam vsetko dali 🙂 a tu sme ....vsak sestre aj to povedali ,ze malu nema davat do chodaka ...uz my sme jej hovorili nech kupia ,tak vtedy ako tak pocuvla a v 7 mesiaci ju tam dali ....sestra mi bola v chodaku od 5 mesiacov a v 10 mesiacoch chodila 🙂 a tu je ,zdrava a beha hore dole skolacka nasa 🙂

maminakatka
2. júl 2010

@vefi89 xi xi ved to ,len nechapem ,lebo fakt sestre v Ba povedali ,ze podla Eu noriem sa nebali ...ale tak asi Roznava este nevstupila no EU 😀 😀 😀 😀 😀

vefi89
2. júl 2010

@maminakatka no zase ja za chodáky nie som.....však nech kolenačkuje a zase je tu vela detí, tak hádam sa začne o nábytok a tak

vefi89
2. júl 2010

@maminakatka už sme hore, musím.....s tou rožňavou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maminakatka
2. júl 2010

@vefi89 ved jasne vec kazdeho nazoru 🙂 ja ho budem davat ,nech bezka 🙂

maminakatka
2. júl 2010

@vefi89 o.k pa pa pekny dnik a Miskovi pusu posielam 😀

drzkosa
2. júl 2010

@maminakatka ahojky tak co dnes nemas plaz v obyvke? 🙂

zuzumajko
2. júl 2010

babyy 😀 vcera na gynde lekar ma palpacne vysetroval a ja som cukla a on na mna ze maminka, ale ved ten prst je takyto tenky. hlavica bude takato 😀 ma skoro z neho natiahlo 😀

lulu4
2. júl 2010

ahojte kočky potrebujem pradit co si myslite co by som si mohla dat na nohu lebo lava mi trosku zapuchla ale problem je v tom ze uz vcera sa mi tazko chodilo a dnes len krivam, pretoze nemozem na lavu nohu dostupovat a to preto lebo ma boli chodidlo zo spodu v urcitej casti iba ked si to stlacim rukou tak je to dobra bolest.. ale nechapem co to ma znamenat? myslite ze aspon nejaky studeny obklad alebo konsku mast mam v chladnicke tu chladivu? neviem fakt...

drzkosa
2. júl 2010

@lulu4 ahojky dala by som si tu mast chladivu ale podla toho z coho to mas... Vyvrtla si si nohu?

lulu4
2. júl 2010

@drzkosa nie praveze som nic take nerobila len normalne behala... takze nechapem celkom.. dam si tu chladivu mast a ved dnes aj tak nikam nejdem... nemozem kazdy den v tom teple niekam behat ved maleho v brusku porazi a mna uz tiez... 😀

drzkosa
2. júl 2010

@lulu4 presne tak, daj si oddych nech sa neuvarite kinderko 🙂)) Inak sa citis dobre? Neopuchaju ti nohy?

lulu4
2. júl 2010

@drzkosa no ani nie teda doteraz nie ale dnes vidim na tej bolavej nohe na tej lavej ze ju mam tusim napuchnutu.. som bola v stredu aj na poradni vsetko som mala oki az na znizeny hemoglobin tak musim doplnit zelezo ale to asi kazda druha tehulka uz v tom III. trimestri nas ti drobci vyciciavaju zo zasob 🙂 a ty ako nevolnosti uz presli tak uz sa ti lepsie dycha? a kedy mas poradnu?

drzkosa
2. júl 2010

@lulu4 ano ja uz som na tom lepsie az na to ze ked sa vyhladujem je mi na vracanie ale inak pohoda, no a mam take dunenie v nohach au no nevadi to je z tepla asi. Poradnu mam 20.7. takze sa tesim kedy uvidim drobca a este ma cakaju tripple testiky tak ale verim ze bude vsetko ok 🙂

liv1
2. júl 2010

@lulu4 ahoj lulu, tak prave som si kuk email a odpisala ze mozem prist tiez. tak super, vidime sa tam 😉 . dakujem...
tak nakoniec sme kupili take veci ako teplomer, latkovky, kefku na vlasy a take hluposticky a veru som nevydrzala viac nez pol hodku. katastrofa 😠 . stale vsak nemame vela veci, a tak uz pojde nakupovat asi len mm. akurat sme vcera v lekarni kupili nejake veci do porodky ale nemali vsetko tak zase treba ist inde. no na 100 krat mam ten pocit 😅 . ako travis tieto teple dni? my sme kazdy den na kupku v Hainburgu, je nam tam velmi fajn.

lulu4
2. júl 2010

@liv1 ahoj, tak som rada ze som ti stihla napisat vcas ohladne tej Jandovej, sama som zvedava co nam tam bude hovorit ale ja nebudem asi chodit na tie cvicenia som rada ze som a nie v takom teple sa tam preliekat a skackat na fit loptach mna len zaujima teoria a mozno to bude akurat teraz v utorok hovorit a hlavne sa potom s nou chcem dohodnut keby mozem prist s mm, lebo ked chce byt pri porode musim spolu s nim nejakeho hodinove sedenie absolvovat s nou to mi este barbyes pisala...
no ved co ti poviem o lekarnach ja som sa vcera dozvedela od sestricky ze mam velmi nizky hemoglobin a ze si mam kupit ferofolgama a uz v dvoch lekarnach som bola a nemaju a to je zevraj len zelezo tak nech uz idu do kelu ma bavi ako tehotnu behat po celom meste... 😠 tak je vam dobre v Hainburgu.. a aj plavas ci si len na chladku? nie je ti teplo ked nejdes do vody? ja som cely tyzden mala rozlietany, same stretka, raz s tou kamoskou raz s tou... uz som rada normalne ze som dnes doma, kazdy ma chce vidiet ako by bol koniec sveta 😀
no a ako sa tam v utorok stretneme? teda kde konkretne a o kolkej ja by som tam uz radsej pred deviatou bola lebo pokial to v tom bludisku najdeme...

mimi21mimi
2. júl 2010

@lulu4 daj si na to Lesanu.... to pomaha na taketo veci

liv1
2. júl 2010

@lulu4 no sme tam pod hustym stromom cely den v tieni, a vyyborne tam fuka, takze je tam uplne skvelo. ja sa nekupem ani nechodim vobec na slnko. co sa tyka tej jandovej ja podobne, cvicit nemozem, ale mm tiez bude pri porode, takze to tiez zabsolvujeme. mozme sa dohodnut na 9, ja to tam trochu poznam, predpokladam ze je to v tej casti ako je porodnica len niekde na prvom, vsak pozriem to na nete. tak mozme sa stretnut trebars niekde pri stanku pri tej nemocnicnej casti, tam oproti autobusovej zastavke. lulu este ti urcite napisem, ale teraz idem lezat, lebo som vytrasena z toho auta a tvrdne mi brucho. tak zatial papa 😉

maminakatka
2. júl 2010

@drzkosa cau kocka 🙂 ale jasne, ze sedim na mojej fiktovnej plazi v obyvacke na plachte ,jem vajecne venceky ,pijem kavu a chladenu kofolu 🙂 a nedavno som bola sokovana ,lebo rucicka na vahe zase ukazala o kilecko viac 🙂 ty kokos uz 21 kg 🙂 dnes som sa dozvedela od jednej porodnej asistentky ,ze kedze je ten nas anjelik taky velky ,ani sa nedivi ,ze sa nevie otocit tak ,ako ma ☹ vraj uz nema miesta a pochybuje,ze sa to chudacikovi nasmu este podari ....sakra ,som chcela rodit normalne a nie cisarskym 😠 ...a ty ako ? v tom teple vladzes ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre