Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
2. júl 2010

inak baby, je tu nové bábo, okrem kristínkinej Mišky?

maminakatka
2. júl 2010

@vefi89 asi nie ,len neviem kde je cely den Tami 😕

vefi89
2. júl 2010

@maminakatka možno sa ošla kúpať, však už majú decká prázdniny 😀

maminakatka
2. júl 2010

@vefi89 aj to moze byt ,alebo bol vcera sex a dnes tu je Tadeasko 🙂 lebo vcera pisala ,ze aj keby co bolo sex bude a kupila si aj nejake bylinky ci co 😀 😀 😀 😀 😀

vefi89
2. júl 2010

@maminakatka mne na vyvolanie nepomohlo vôbec nič, prenášala som skoro 3tt 😅 😝

maminakatka
2. júl 2010

@vefi89 neviem ,vsak uvidime ...ale cely den tu nebola ....ktovie ...ani neviem ci ma na nu niekto kontakt 😀 ...no idem ja trosku na prechadzku pa pa a pekny vecer aj malemu Miskovi 😀

lji
2. júl 2010

ahojte. mohla by som sa vám sem pridať ako prvorodička? 😅 len ked pozerám na počet strán v téme tak ste tu už asi dosť zabehnuté ako partia...

andullinka
2. júl 2010

@lji ahoj , vitaj. Vidim ze mame dost blizky termin porodu a tiez cakas dievcatko 😉 Odkial si? Kde sa chystas rodit? A ako prezivas tehotenstvo?

lji
2. júl 2010

som z blízka NR a tu plánujem aj rodiť. a ako prežívam? no začala som ho prežívať až teraz lebo som končila výšku a chystali svadbu, takže až teraz po všetkom si začínam uvedomovať to večne hmýriace sa mimi v brušku 😅

A ty? neprekážajú ti tieto teploty v našom štádiu? máte už aj meno vybraté?

andullinka
2. júl 2010

@lji No tak to si mala dost rusne obdobie, statnice este aj svadba... Super 🙂
Ani sa nepytaj, dost zle prezivam tieto horucavy, ani sa mi nikam nechce chodit ... Meno zatial Nelka, ale este sa to moze zmenit do toho augusta 😀 Inak aj my sme rozmyslali nad Alexandrou, mm sa aj toto meno celkom paci.

lji
2. júl 2010

a odkial si? no my sa snažíme ju už teraz tak volať aby zas neprišiel niekto kto nám naše vybraté meno sprotivý 😝 Je vela pekných mien, aj Nela bola v našom výbere ale pri úzkom výbere sme vyhodili všetky ktoré dali svojim deťom naši známy 😀

Ja vždy ráno vybehnem len s hafanom na rýchly venč a hneď domov. aj to ideme ale pred siedmou aby nebola ešte horúčava. a ked som chcela ísť viac ako hodinu, ako inokedy, tak som musela v strede cesty sadnut a oddychnut 😀 takže naše prechádzky sa obmedzili na pol hoďku... nuž, aj moja váha robí svoje, ale aj mimču sa nepáči ked dlhšie chodím a dá mi to potom patrične pocítiť v miernych bolestiach... 😝

andullinka
2. júl 2010

@lji ja som z BA. No nastastie nasi znami maju skoro vsetci len chlapcov, takze s tymto sme problem nemali ... ale aj tak dohodnut sa s mojim mm na mene je dost tazke 😀
Uff, to sa ti chce rano tak skoro vstavat? Ja uz pomaly predlzujem spanok az do 9tej, som uz tyzden doma takze si to patricne uzivam 😉 . A tie bolesti pri dlhsich prechadzkach velmi dobre poznam... A kolko si pribrala od zaciatku tehu?

lji
2. júl 2010

@andullinka no u nas prebiehala dohoda na mene tak že ja som povedala meno a muž iba ehm, pekne...tak som mu dala na vyber niekolko, potom uz len dve a potom som sa ho stale pytala ci teda moze byt alexandra 😀

či sa mi chce vstavat? ja mam tazke noci-neviem vobec spat, ale za to to potom poctivo cez den doženiem 😀

a nepribrala som-schudla som. najskor to bolo 6kg ale k tomu som pridala 3kg, ciže v konečnom dôsledku som o 3kg lahšia ako pred tehu. ale ja som jedna z tych ktore maju enormnu váhu (ano hanbim sa), takže u takých veľrybiek sa ani nepredpokladá vysoké pribratie (už ani nemam velmi kam 🙄 😔 )

pepppe
3. júl 2010

@lji alexandra je pekne meno,my cakame chlapca a meno mame vybrate alexander 😉 vidim ze si z okolia nr,,,ja budem tiez rodit v nitrianskej nemocnici,,,uvidime ake to tam bude 😉 😉

mirka12011
3. júl 2010

cavelo mame nove mimino? okrem misky?

mirka12011
3. júl 2010

@maminakatka potom daj vediet keby tami rodila 😀

maminakatka
3. júl 2010

@mirka12011 jujky to ja nebudem vediet ,nemam cislo na Tami ☹

anjelik026
3. júl 2010

ahoj chcem sa opytat ma niektora z vas skusenosti s pplux predajnou kocikov??? chcem si tam kupit kocik a chcela by som vediet ci ste spokojne aleci poznate niekoho kto si tam kupil vybavu pre dietatko 🙂 dakujem

gali
3. júl 2010

ahojte, dievcata!
vcera som bola poslednykrat v praci a dnesok som cely prespala... 😀 a mam pocit, ze o chvilu pojdem pokracovat v spani. Co mate noveho? Je tu aj nejake nove babo?

gali
3. júl 2010

@lji vitaj medzi nami, pripajam sa k tomu terminu 😉 aj k andulinke

liv1
3. júl 2010

caute babule. 😉

@gali ako? ja mam pocit ze uz snad porodim... 😒

martinkaastefanek
3. júl 2010

Ahojte ako pozeram tak uz ste vacsinou v dost pokrocilom tehotenstve , my sme sa dozvedeli predvcerom ze cakame strasne sa tesime 🙂 🙂 🙂 🙂

vejula
3. júl 2010

ahojte guličky ako??? tie tepla na umretie čo???

liv1
3. júl 2010

@martinkaastefanek velmi gratulujem 😉 su tu inak aj baby ktore su v nizsom stadiu neboj 😉

@vejula ahoj veji, tak to si vystihla. konečná mám pocit. už nech je rýchlo ochladenie lebo inak neviem. a čo vy? tiež nie ste s takým malinkým zrovna nadšení tým teplom asi že?

vejula
3. júl 2010

nooo jo je to aj pre tie detičky naročne, ale snažime sa to zvladnuť, dnes bolo celkom fajn, len teraz som ho uspavala hodku a pol a nie a nie zaspať, som nechapala už aj spal tak som ho položila a on otvoril oči a začal kecať 😅

gali
3. júl 2010

@liv1 jej, ahoj 🙂
Ja sa citim fajn, len dnes som asi z celeho toho finisovania sk. roka bola dost vycerpana, tak som si to dospavala. Inak este turistikujem aj opatky obujem a citim sa v pohodicke. Kazdej babe by som priala, aby to mala take ako ja doteraz az na ten zaciatok, ze som predychavala, ale inak pohodicka. Vobec sa necitim ako tehotna.

gali
3. júl 2010

@martinkaastefanek gratulujem. Asi vacsina z nas tak zacinala, ze sme boli v 6.-8. tt a ani sa nenazdas a budes v 3. trimestri. Mne sa to ani verit nechce, ze uz taky tyzden mi tam hadze 😀

gali
3. júl 2010

@vejula ahojky, veji!
Sa mi ani verit nechce, ze maly Dominik uz ma skoro 3 mesiace. Nejak rychlo ten cas leti. Ako sa mate?

liv1
3. júl 2010

@gali jej tak to je fajn. aspon niekto 😉 . ja presne naopak, mala je dost dole uz, tak mam take divne pocity. ale je to urcite aj psychika co uz 😒 .
ze turistika to co je 😀 😀 😀 a opatky to co je 😀 😀 . no nieze by som neobula, ale uz podla mna neviem ako sa to nosi 😀 .

martinkaastefanek
3. júl 2010

@gali tak tomu verim ze to utecie,ako dufam ze to stastne dotiahneme do konca.Kamosi v okoli co skusaju tak uz skusaju pol roka a rok a tak , tak sme si povedali ze je nacase zacas,ak by sa to nedarilo a ono hups hned na prvy krat, no strasne sa z toho tesime.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre