Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
4. júl 2010

@mirka12011 a ti na to dali vtedy lieky ci si bola a v nemocke? nechcem aby si sa k neprijemnym zalezitostiam vracala len ma to zaujima.. nie ze by som to chcela mat...
tak to krasne jej kupili, vtipny text to ma, sa tesim na foto ked spravis... co teraz ti spinka? asi nechodite teraz moc ani kocikovat do toho horka ze? asi az na vecer?

mirka12011
4. júl 2010

@lulu4 no ano isla som si predpisat lieky na tlak vzali mi krv a kym som si mala ist po vysledky uz som bola hospitalizovana v nemocnici 😀 cize som po tabletky ani nedosla 😝
timka sa prebera uz sa pojde kupkat a papat hihi no chodime vonku tak rano a tak poobede ked uz nieje tak horko

vefi89
4. júl 2010

@elko69 mliečko maximálne 48 hodín....ser sa na to čo ti zakázali. jedz normálne a všetko, ale s mierou. kludne aj kapustovú polievku, za tanier sa ti nič nestane.jedz ovocie, aj tropické, ale pomaly..príklad dnes zješ pomaranč a čakáš dva dni, či sa nevyhádže, keď to bude oki, dáš si zasa kivi a zasa čakáš. jedz všetko, okrem cibule surovej, a príkrych vecí..po malých dávkach to bude všetko ok. lebo keby i mala jesť tak ako to každý vykladá, nesmela by si ani zasraný chleba, lebo je v ňomn lepok a potom deti nepoznajú tie chute, keď začnete nabiehať na príkrmy a čo je najdôležitejšie, nemá v mliečku všetko, čo potrebuje mať. potrebuješ mať pestrú stravu, aby mal drobček všetky vitamíny a ostatné veci. pozri sa na stránku dojcenie.wordpress.com, je tam o tom dosť veľa

@lulu4 tak ako píšeš, každé bábo je individi...ale ono na to časom prídeš...no víkendujeme ako s malým dieťaťom. bledá ako cmár, uvarená vo vlastnej štave a znudená......ale inak dobre, s mm už je super, tak som rada, len teraz mám zase dilemy strašné, ale to je jedno už asi. no a miško sa mi zdá že je zachrípnutý, ale neviem prísť nato, že z čoho a trošku ma to serinká
😒

maminakatka
4. júl 2010

@lulu4 myslim ,ze na Tami ma cislo prave Janka ,ak si dobre pamatam 🙂

elko69
4. júl 2010

@vefi89 inak presne toto mi povedal ajedna sestricka v porodnici a druha zase uplny opak tak clovek ani nevie potom o moze naozaja co nie...

lulu4
4. júl 2010

@vefi89 tak je dobre ze s mm uz je to oki... maly je zachripnuty, to je divne hm ze z coho? tak v lete byvaju ludia zachripnuty casto lebo piju studene napoje ale u malych deticiek to nehrozi tak je to ozaj divne.. ved keby sa ti to nezdalo tak radsej cinkni dokine detskej alebo s nim zajdi...
z toho ze si biela ako cmar a znudena si nic nerob, ja som na tom tak isto a to nemam este ani dieta ale som povedala ze do tohto tepla ma nikto nedostane hlavne cez obed... aj dnes nas znami volali kupat sa niekam ale som sa na to vybodla.. co uz...

maminakatka
4. júl 2010

caute baby ,tak som pridale nejake fotecky do albumu ,nech nas aspon vidite 😀 😀 😀 😀 😀

lji
5. júl 2010

@pepppe 😀 no tak to zlaté. no tak potom mi dáš echo ako sú na tom momentálne s ľudskosťou personálu 😕 ja osobne nemám paniku z pôrodu ale z ludi v nemocnici. asi som divná 😠

lji
5. júl 2010

@gali ďakujem a vitám 🙂 všímam aj bežne že je vela tehuliek teraz a väčšina s podobným termínom. toto bude asi silný ročník 😀

vefi89
5. júl 2010

@elko69 presne kvôli tomuto by som sa chcela začať venovať laktačnému poradenstvu, lebo mi je ľúto žien a detí, že nemajú MM iba kvôli tomu, že nikto im nevie nič povedať a jediná odpoveď na všetko je UM 😒

@lulu4 hmmm, len ja som bola stále hyper a teraz nemôžem ani do záhrady robiť. to je zákan schválnosti, že pichnem prst do hovna a Miško sa zobudí 😕 mňa švariná vo štvrtok??volala na kúpalisko a ešte jej vravím, že či jej drbe s tak malým bábom, lebo že tam išla aj jedna kamoška s dvojmesačnou dcérou (chudák dieťa), a ešte dobre, že som nešla, lebo sa vrátili a všetci sračkujú, tak teraz sa vyškieram, že tak im treba, keď sú blbé 😀 😀 😀 je mi lúto detí, ale komu niet rady, tomu niet pomoci 😀 😀 😀 milujem takéto okamžiky 😀 😀 😀 a najlepšie na tom je, že 3 švagriné máme dvory vedľa seba, všetky 3 máme bazény, ale oni nie, drbať sa na kupko a potom tak im treba 😀 😀 😀

pepppe
5. júl 2010

@lji ale tak jasne,to je dolezite kto tam bude,ja len dufam,ze akurat tam budu robit taky mili personal,,,,jasne ze vraj je to tam pekne prerobene,,ale tak pokial nemas zaplateneho dr,nieje to s milotou sestriciek moc dobre,,,,,alebo kym si nezaplatis nadstandart,,,ale nejako tam tie 4dni vydrzime 😉

gali
5. júl 2010

@lji hihi, vsak pockaj dostaneme v porodnici casenku a ked si ju premrhame povedia, ze az na druhy den, lebo maju plno 😀 😀 😀

elko69
5. júl 2010

@vefi89 no inak vcera preistotu som zasla do lekarne a kupila francuzske mlieko lebo ked mi to co mi robil vcera zacne robit v noci neviem ako by som ho utisila...vcera si pytal kazdu chvilu papat tak som mu aj davala a vzdy si len cucol a uz nechcel vypluval,skor si mylsim ze bol smadny ako hladny a ked si moc nevitiahol tak som si aj odstrekla trosku mliecka lenze on sa zase za chvilu zobudil a chcel zase a v prsnikoch som mala asi malo tak sa jedoval a plakal a nedal s autisit,som mu potom dala to co som si odsrtrekla aby aspon na 2 hodky zaspal a stihli s ami prsniky naliat aspon trosku

elko69
5. júl 2010

@mirka12011 ty papas melon?a malinkej to nic nerobi ked kojis?

maminakatka
5. júl 2010

caute kocky,tak ja zase placem ☹ ,celu noc som zase nespala a ani teraz neviem ,len co si lahnem musim utekat na wc vracat ☹ neviem ci zaha ,alebo co ma to uz 3 den trapi ,ale aj ked vraciam cele ma to pali a ide zo mna kyselina ...strasne ,len co zjem volaco ...uz som premyslala ci nie aj lieky robia zle -feroflagma a magne B6 ...nic vam to nerobilo ,nema niekto skusenost ☹ ja uz nevladzem prosim pomozte ak viete

elko69
5. júl 2010

@maminakatka a preco nejdes k lekarovi?ked nie k tvojmu tak na pohotovost,nech ti daju nieco proti zvracaniu lebo v tomto teple ked sa este dehydrujes zvracanim a teda v 9 mesiaci tehotenstva no nic moc teda...skusenosti s liekmi ja nemam takze ti v tomto neporadim...

maminakatka
5. júl 2010

@elko69 zajtra volam mojmu lekarovi ...neviem ci zaha ,alebo co to je.....

elko69
5. júl 2010

@maminakatka no veru aj zo zahy to moze byt lebo sak aj ja som mavala brutal kyseliny a tiez som sem tam dobehla k wx ze ci nahodou to nepojde von ale neslo nic...

maminakatka
5. júl 2010

@elko69 uff a pomahalo nieco ,myslim na zahu ....ja uz som na nervy ,iste ma rano nechaju v nemocnici ☹ co uz ,len nech je Saminko v poriadku....bozinku

elko69
5. júl 2010

@maminakatka bude neboj,pocula som uz o pripadoch kedy baby zvracali pri konci tehu,ale zavolaj to lekarovi preistu...no mne yaberalo pit mliko ale smotanu a baby co su tu zase odporucali sodu bikarbona ale to som nemala odskusane a inak mne nic ine ako orechy,chleba,horcica nepomahali,prave napopak tusim...

mirka12011
5. júl 2010

@elko69 dugy povedala ze mozme papat melon 😎

elko69
5. júl 2010

@mirka12011 tak dugy verim ja...ale asi bez tych semiacok nie?

mirka12011
5. júl 2010

@elko69 no pytala som sa aj na tie jadierka a povedala ze mozem aj tie ale ja som ich nikdy nejedla ani radsej nejem 😀

lji
5. júl 2010

@pepppe no nebudem ani nadštandard, a ani nebudem mať zaplateného doktora... hmmm... kto je tam prímar? uharček je na gynekológii či ako to tam je? nevieš?

lji
5. júl 2010

@maminakatka mne na záhu poradila švagrinka mandle. že mlieko jej vždy pomohlo len chvílku.tak som skúsila a asi dva mesiace som mala jeden balíček lebo stačilo pár kúskov a bolo super. len ked tebe to ide aj von tak fakt pozor na dehydratáciu 😒

maminakatka
5. júl 2010

@lji dakujem za radu ,no ide mi hore ,teraz papam suchare tak hadam sa udrzi cosi ...obed nevysiel von ,tak sa vytesujem 😀

hmla
5. júl 2010

čaute kočky,ako sa máte ? ja som cez víkend bola v psoteli,pretože som dostala úpal,tak som teplotovala a odpočívala,bolel ma celý človek 😖 ...šťastie,že mi to už prešlo a dnes je sviatok,takže môžem byť doma 😉
ako ste víkendovali,dúfam,že lepšie ako ja a užili ste si slniečka 🙂

liv1
5. júl 2010

lulu len cez telefon sa pripajam uz pol hodku, len ze zajtra nemozem lebo som v nemocke od vcera. Dufam ze sa k tebe ta sprava dostane, aby ste ma tam zajtra necakali. Daj prosim aj vediet Jandovej. Skoda ze na teba nemam mobil a tiez ti ho neviem napisat do ip. Ale janina ho ma keby nahodou.. Mrzi ma to pa pa

lulu4
5. júl 2010

@liv1 ahoj Liv, to je mi teda luto moja.. no ved som sa aj cudovala co sa neozyvas cely vikend lebo si spominala ze mi este napises ohladne toho utorka ale uz mi je to jasne... poviem aj Jandovej neboj.. dufam ale ze nic vazne s tebou a malou? mozes nejako napisat co sa stalo? myslim na vas, drzte sa...papa

lulu4
5. júl 2010

ahojte pisala som si s TADOTAMI cez IP, este nema Tadeaska pri sebe, je doma a oddychuje lebo sa necitila v poslednej dobe ako isto viete prave najlepsie... Tak jej drzme palce nech je vsetko oki... ked pojde rodit, resp. ked bude maly na svete da nam vediet ked bude moct....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre