Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
8. júl 2010

ahojte,tak po dovolenke som konecne tu.ten pocit vlastnej postielky bol super.len som si myslela ze ked si pospim budem ciperka,no strasne som slaba.nohy vytrasene jak steniatko.tak len polihujem a potroske robim co som si naplanovala

maminakatka
8. júl 2010

@jjana17 ahoj Janka ,ako ti je ? vsetko o.k ?

jjana17
8. júl 2010

maminakatka@ano vsetko oki tak som rada.mam velmi prisnu dietu.nesmiem vobec sol.vcera som dala trosku mineralky a hned som opuchla tak uz nebudem pokusat

maminakatka
8. júl 2010

@jjana17 uff a to si tak puchla ? a co ti robili v nemocke ? ☹

lutsine
8. júl 2010

a ke su prietoky 2,3?

tadotami
8. júl 2010

@jjana17 ahoj jani.no vitaj doma moja.a ty co ma takto plasis ze si len tak odpochodujes na dovolenku?

happy8051
8. júl 2010

caute kocky
@jjana17 janka co sa dialo?
my sme vcera boli na kontrole, vsetko ok. Natalka je rodena exibicionistka roztiahla nozicky na sirku obrazovky takze keby som nevedela co cakam, vcera by to uz bolo jasne tiez 🙂

pepppe
8. júl 2010

@tadotami moja zlata ,,vsak uvidis,hadam to tentokrat bude uz ine a krpec si uvedomi,ze vonku mu bude len lepsie,,,noo asi by mal byt sex kazdy den,ani mne nepomohol,,,, 😉 absolutne nezajem pre krpca,,,co jemu to je jedno,,vsak chlapi znich budu,,,oni su vzdy taky,zenezajem 😀 napis mi potom ako si dopadla v nemocnici

zuzumajko
8. júl 2010

@tadotami strasne dufam ze uz sa maly nejak zobudi. Mrzi ma ze tak trpis, sak to je des 😖 ale na druhej strane, moja sestra prenasala a vzdy si hovorila (aby sa ukludnila) ze babatko vie preco sa na svet este nechysta. Je dobre otoceny aj vsetko? vravela si ze brusko mas uz dost dlho dole. Ziadni poslickovia ani nic podobne neni?

zuzumajko
8. júl 2010

@kikaku nebooj, no stress. hlavne si pockaj na tie vysledky. Predstav si, ze babo napr dlho cestuje kym pride do maternice a je mozne, ze dutinku este nemalo byt kde vidiet (ak ti teda robil UTZ) ak ti nerobil, tak vyckaj na vysledky. Ja som sa inak objednala hned na UTZ ked som zistila ze cakam babo a tam mi to lekar potvrdil. Neobjednala som sa k nemu do ambulancie ale na den kedy robil ultrazvuky. 😀 lebo podla mna, mne by neurobil keby som s tym prisla. A dalsia vec, ak mas nepravidelny cyklus, je mozne, ze vajicko sa uvolnilo neskor a este nedocestovalo, nemusi to byt 6+ tt. Lebo aj mne to tak nejak divne vychadzalo na zaciatku. Drz sa a daj vediet.

jjana17
8. júl 2010

@maminakatka no praveze som moc opuchnuta ani nebola na poradni ani tlak som nemala vysoky len zvyseny na 130/85 cize sa to dalo, len doktorka ma dost vystrasila co mi vypravala a ked som prisla do nemocky tak vraveli ze to na hospitalizaciu nie je ,,,ze to nie je taky stav, ale ako nechali ma tam tyzden,,,,,tak aspon porobili vsetky vysetrenia od labakov az cez monitorovanie maleho 2x denne na CTG

jjana17
8. júl 2010

@tadotami no bolo to aj pre mna taky sok, ale tak co som mala spravit, prisla som rano o pol siestej cakat na poradnu, a o osmej som uz bola u doktorky
tlak 130/85, trosku opuch na clenkoch, moc v poriadku
a dokotrka hned zacala ze tie opuchy su strasne ze mam ist si polezat na pozorovanie ist, lebo mozno ze mi odchadzaju oblicky ze nestihaju a v takom pripade maly moze do 5 minut zomriet,,,toto bola veta ktora ma pirklincovala o stolicku, proste hned na mna takto vybafla , ti poviem triasla som sa ako stena, strasne som sa zlakla, ja ze to mam take zle, ale moja doki v poslednom case len a len strasi aj kamoske stale ze to bude predcasny porod ze mala nebude tak dozreta a porodila normalne v termine a vsetko je ok,,,,,
a po vete od mojej doki, ze no viete uz maleho nosite 36 tyzden to by bola skoda keby sa nieco stane, ti poviem nevedela som ze ci jej mam vrazit alebo ju poslat,,,,,,,,,,
tak dnes si idem pre kartu a prechadzam k inej doktorke, lebo toto ked som povedala manzelovi co vsetko mi povedala tak neveril vlastnym usiam
a v nemocke pri prijme v pohode tlak v pohode stale, ale pichali mi magnezko ale 5x dohromady, bola som kazdy den 2x na CTG ,,,,,a aj na sone som bola,,,,prietoky su v poriadku a malinky mal v stredu minulu t,j 1.7 3100g cize bude to moj macko ked sa narodi,,,,xi
aj by ma pustili si myslim ze skor domov, len ja herecka nenajedena som v sobotu zozrala ale kilo melonu studeneho za minutu, tak si vies predstavit co to druhy den so mnou porobilo, len som vracala a sedela na wc,,,,,tak som vyfasovala infuzku a reasec a polka gyndy sa mi smiala a pytala sa ze ci mi ten melon tak chutil,,,,,a ja s usmevom na perach ze ,,stalo to za to,,,,,tak aspon trosku srandy sme si tam uzili
na izbe som bola sama len na 2 dni som bola s jednou kockou co v stredu rodila kliestami,,,no ti poviem to bol masaker,,,,,strasne chuducka baba ja sa cudujem ze jej to tak nechali porodit normalne ked maly mal 3800!!!!!!!,,,,

mirka12011
8. júl 2010

@tadotami v 39tt 😀

elko69
8. júl 2010

@maminakatka no hej len dnes sa mu haji akosik nechcelo bol od rana od 9 hod hore az doteraz a konecne uz spi ...

tadotami
8. júl 2010

@pepppe dnes tam bol klud.za pol hodku vybavena.teda kludna som bola pokial som nevosla do rizikovky.prietoky mam 0,52.dokonca dr zaujimalo ako sa citim.jaaaj taka som bola rada ze to niekoho zaujima.tak som to hned na neho vybafla.a on hned ze ano to vam verim a toto tu co mame napisane.och vam vyberali zrazeniny?a citite tlaky.no pani aco povedal chirurg.a ja na to ze musi byt k porodu privolany.a on ze ale ved toto je velmi vazna komplikacia.zajtra pojdete k nemu a ja potrebujem vediet jednoznacnu odpoved ci moze byt normalny porod alebo sekcia.bez toho sa nemozeme pohnut.toto je velmi vazna vec.si uvedomme ze su to zrazeniny ktore sa mozu dostat do krv.obehu.jednoducho povedane bez jeho moze-nemoze sa rodit nebude.vysla som biela jak hovno po smecte.a mm ze sak podme teraz na chirurgiu.sestricka ze moj dr.bol po nocnej a uz odisiel ze zajtra robi primar a on sa vyjadri.v zivote ma ten dr nevidel.a na otazku ci tam moj nebude v pondelok povedala ze ma 2 tyzdne dovolenku.tak a to ma uz fakt chytila panika.z nervovov som hned doma zaspala.
@zuzumajko v pohode uz si zacinam zvykat.pojdem aj do dochodku 2v1.
@jjana17 tak som rada ze si v pohode.a co ten kocik?

lutsine
8. júl 2010

@tadotami nevies ake su prietoky 2,3?

tadotami
8. júl 2010

@lutsine to sa mi zda nejake divne cislo.ja som mala teraz 0,52.si si ista ze to mas pisane prietoky?skontroluj si to este raz ci su to ozaj prietoky.mas tam znacku RI alebo R1 ?mohli sa aj zmylit lebo mne sa to fakt nezda ako cislo na prietoky.

petafa
8. júl 2010

Ahojte 🙂 potrebujem poradiť....stretli ste sa alebo počuli ste o monitory dychu Snuza, je to na plienočku, zdá sa že je to lepšie ako mať v postieľke iba podložku, len by som chcela vedieť názor niekoho (ak poznáte niekoho názor alebo aj Váš) na ten monitor, lebo ako sa mi zdá super, tak mám pochybnosti, že keď sa bábätko hýbe(napr. z boku na bok) už keď je staršie či mu to nebude vadiť alebo sa to z tej plienočky nedá preč. Kupujeme pomaličky totiž to výbavičku a ja sa neviem rozhodnúť. 🙂 Ďakujem za odpovede vopred 😉

lutsine
8. júl 2010

@tadotami no mam tam napisane prietoky A/B 2,3 norma......

lutsine
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lutsine
8. júl 2010

@tadotami pre tym som tam mala napisane prietoky A/B 1,93 norma.....

lutsine
8. júl 2010

@tadotami takze tadeasko este nejde vonku? ako dopadlo vysetrenie, si otvorena?

tadotami
8. júl 2010

@lutsine vies lebo kazda tam ma napisane 0,70 alebo 0,66 alebo ja 0,52.a docitala som sa na mudrom nete ze prietoky sa uvadzaju najviac tusim 1.to je na zaciatku tehu.ked je to malicke.tak podla toho moja budes tehotna do roku 2012.rada by som ti poradila ale fakt mi to nesedi.ale ak by si ich mala zle tak si bud ista ze by ti to povedali a urcite by s tebou nieco robili.tak sa nestresuj.

tadotami
8. júl 2010

@lutsine otvorena?tak to neviem lebo mi tam zase nikto nepozeral.ale ze rodit nemozem pokial sa chirurg jednoznacne nevyjadri.ze mam do 14 pockat.ale ci tento mesiac alebo tento rok alebo ked budem na dochodku tak to mi uz nepovedal.ale ja som dr dnes povedala ze na co mi tie infuzky davali.okolo mna mg infuzka len prejde a tie deti v mojom bruchu uz nikto nedostane von.a najlepsie ze dr zahlasil ze pani ja viem ako sa citite.ako uz len on moze vediet ako sa citim.rit palovu vie.aj som mu to povedala.do mna ani keby tlakkovu hadicu strcili tak ten krpec sa von nedostane.no ma ten na rozume sa narodit.este vo februari budem 31 oslavovat 2v1.

pepppe
8. júl 2010

@tadotami noo to si mala teda den,,takze zajtra ides do nemocky??aj ja tam budem rano 🙂 noo hadam sa uz normalne vyjadria ze ako mas vlastne rodit,,,noo a co aj ta kuk zo spodu,????aj na sone si bola???kery tam bol ten trulo pomali????ja idem zajtra dufam ze nebude plno,,uvidime ako ja dopadnem,ale uz by som chela pocut super spravicky,,lebo uz vazne nevladzem takto to brusko tahat 😀

tadotami
8. júl 2010

@pepppe no zajtra musim za chirurgom.som strasne zvedava ako rozhodne.a nepozeral ma zo spodu ale vsetko som mu vytmavila a vtedy zacal rozpravat o tom porode.teraz rozmyslam ze som radsej mala drzat hubu.inak vies o tom ze sono je tam kde aj bolo len to tam maju pomenene?bola tam ta dr ta truba co som ju mala naposledy v rizikovke.bola som tam 20sekund.a na sono som bola tretia.inak trochu vyplasene dr kukol na mna ked som mu povedala ze aj tamarku mi udrziavali a potom museli vyvolat.mm mi teraz nadava ze co pocuvam debila.ze tymto si chce len chrbat chranit.ze ak by sa aj nieco stalo nech to ma na triku chirurg.cely den mi nadava ze stresujem a somara pocuvam.aha a rizikovka dnes neprebiehala v tych dverach druhych ale prvych.v prijmovej gynekologickej.a myslim ze to tak aj zajtra bude.

tadotami
8. júl 2010

@pepppe ma napadlo.mas uz nejake tlaky na spodok?no ja ich mam od vecera teda fest silne.a veeeelmi ma boli hlava.neviem cim to je ale rano som o piatej vstala na to ze mi ju asi roztrhne od bolesti.ani paralen nepomohol.

pepppe
8. júl 2010

@tadotami ake zmeny tam stihli porobit,,,takze na sone bola ta dr???no pekne,aj zajtra nech je tam vsak ona sama kazala pomerat maleho,tak nech zajtra mera,,,,neviem ake tlaky,,obcas ma spoodk riadne boli,,ale tlak ani neviem,,mna uz stohto porazi,vsak ja ani neviem co je dobre a co zle,ked ma boli,,,vcera som bola v kauflande a isla som ako kacica,co ma spodok bolel,,,,ale teraz mi nic nieje,ani hlava neboli,ja neviem ci aj vlastne proodim,vsak neviem ani kedy mam ist do nemocky,,,,ja vazne enviem ci ten krpaty aj von pojde,,,vsak ziadne naznaky,ze by sa mu chcelo 😠

tadotami
8. júl 2010

@pepppe no ani mne sa mladenec neunuva nic naznacovat.teda len tie tlaky ale da sa prezit.kriste keby ma ta hlava tak nebolela.a ty nevies kedy ti von pojde a ja som zmierena s tym ze tam na veky ostane.asi aj kocik necham tamarke nech sa s nim aspon pohra.sak ja dospeleho chlapa vyplujem ked sa zenit pojde.a zaujimave ale ako kacica vobec nechodim.aha a schudla som 1 kilo.ale pohoda.a ja viem ze do nemocky mam ist vtedy ked od bolesti budem omietku oskrabovat.co sa mi vidi ze to nikdy nebude.takze donekonecna a este dalej budem tehotna.dam si aj do obcianskeho zapisat titul vecne tehotna.

pepppe
8. júl 2010

🙂 @tadotami heh ja by som do emocky mala ist aj skor,lebo mam toho streptokoka a viem ze s avtedy davaju lieky cez infuzku a to musi byt 4hod pres porodom,cize by mi ho aj vyvolat mohli,alebo ja neviem,mamina ma kamaratku v nemocke ,kotra je sestricka na porodnici a vraj nenechavaju dlho prenasat,haha noo neviem ked teba nechali az dva tyzdne ale teraz v teple by ozaj dlho nemuseli,tak do pondelka a potom pekne sup do nemocky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre