Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lutsine
9. júl 2010

@tadotami a kedy bude ten den D?

maminakatka
9. júl 2010

@tadotami ahoj Tami a kedy mas naplanovany ????

tadotami
9. júl 2010

@lutsine
@maminakatka utorok o desiatej doobeda.v pondelok predoperacne.

maminakatka
9. júl 2010

@tadotami uff tak silno drzim palce ,ale aspon uz budes mat Tadeaska pri sebe ...ozaj Tami nevies ,uz mi moze klesat brusko ??? neviem ,ci ano a mne kleslo

tadotami
9. júl 2010

@maminakatka hm,takmoze ti klesnut ale podla mna tak fest klesne okolo toho 38tt.budes to citit tak ze ta nebude uz tak palit zaha ale bude ta viac mechur tlacit a zle sa ti bude curat.

maminakatka
9. júl 2010

@tadotami lebo od vcera som nejaka divna ,neviem nebolo mi takto ....som bola na velkej a tak som tlacila ,ze az ....blba som si nedala cipok ,lebo som myslela ,ze po 2 dnoch to pojde jednoducho a od vtedy je brusko trosku nizsie ako bolo a cikat chodim kazdu hodku ....ale zaha pali ,tak hadam to je o.k .... ty sa uz urcite tesis ,opadne vsetko z teba ,ta unava a uz aj tarcha ...mna od rana krize bolia ,to tiez nebolo a lonova kost ani nehovorim ....

tadotami
9. júl 2010

@maminakatka no o tej lonovke mi ani nehovor moja.v polovicke kroku sa zastavim od bolesti.az ma stehna stipu.krize ma vobec nebolia-mozno preto ze som druhorodicka a to cikanie,hm.....ono to je take ze to trochu boli a nevycuras sa naraz.ale tak postupne.a okolo toho 36-37tt som aj ja bola ale strasne unavena.len by som spala a nic sa mi nechcelo.
a ci som rada ze to budem mat za sebou?no neviem.chcela som mat spontanny porod.do poslednej chvile som myslela ze mi dnes chirurg povie ze mozem rodit klasicky.som trochu vystrasena a bojim sa viac ako toho klasickeho.

maminakatka
9. júl 2010

@tadotami to s tou kostou mam aj ja ,uz chodim ako posrata do kelu ,rano z postele vstat je problem -konecna ...a preco?myslis ,ze cisarsky je horsi ?mna asi tiez caka ,kedze sa nie a nie otocit a tvrdia ,ze nema uz ani ako a kam ,lebo je velky ...co ti poviem ja neviem co je horsie aby sili ,ci brucho ,alebo spodok ....ale vravia ,ze normalny je lepsi ,ze sa hned zahoji ....ja som bojim tak ,ci onak ☹

elko69
9. júl 2010

baby neviete co je s Dugy??este je v nemocnci?nestiham citat vsetko tak neviem ci tu bola alebo nie

maminakatka
9. júl 2010

@elko69 ahojcek pekny dnik zelam ,no niekto pisal ,ze uz su doma ,ale kto neviem ...tu na modrom koniku este nebola od vtedy co porodila 🙂

tadotami
9. júl 2010

@maminakatka ja ti neviem.normalny porod si odtrpis bolest a mas pokoj ale co som tak o cisarskom citala ze je to dost blbe.tak neviem.no ale ked inak rodit nemozem tak co si navyberam.ale bojim sa.a najhorsie je ze viem ten datum.tak som si robila kazdy den srandu ze mozno to pride na mna dnes,mozno zajtra.....a teraz uz viem ten den a bojim sa ho.je to asi ten pociatocny sok.mozno ma to prejde do toho utorka a mozno ma to chyti cez vikend a budu rychlo konat.asi by mi ten akut cisarak vyhovoval najviac.ze chyti ta to a rezu.no neviem,mam z toho take zmiesane pocity.

maminakatka
9. júl 2010

@tadotami to ti verim aj ja sa strasne bojim ,ci uz to bude normal ,alebo ten cisarsky....ja sa pri cisarskom bojim tej injekcie do chrbta ☹

elko69
9. júl 2010

@maminakatka aha dakujem za info,no hadam sa coskoro ozve...

tadotami
9. júl 2010

@maminakatka vidis tak to ma nenapadlo.nad tym som nerozmyslala.ja sa skor bojim toho co bude potom.

maminakatka
9. júl 2010

@elko69 hadam ano ,uz by som aj Misku chcela vidiet 🙂

maminakatka
9. júl 2010

@tadotami Tami kamoska mi teraz rodila cisarskym a uz je v pohode celkom ....skor mala to ,ze po tej injekcii ju neskutocne bolela hlava tyzden ,vraj jej to aj v nemocnici povedali ,ze ju bude boliet ...inak je o.k ,ten rez ju bolel cca 3 dni a potom to uz bolo menej ..

elko69
9. júl 2010

@maminakatka no veru hej,aj ja 🙂

maminakatka
9. júl 2010

@elko69 ako sa inak mavas? Jakubko rastie ako z vody vsak ? 😀 anjelik ako rychlo to leti ,vsak nedavno si rodila a uz ma mesiac 🙂

tadotami
9. júl 2010

@maminakatka no o tej bolesti hlavy som pocula aj ja.no a tej sa najviac bojim.ale vraj je na to dobra kofola alebo cola.

elko69
9. júl 2010

@maminakatka no ved to ze od narodenia toho babatka ide strasne rychlo ten cas asi pre vsetky mamicky,sak uvidis aj ty...no veru rastie ako z vody,uz je uplne iny ako na zaciatku a aj velky chlap je z neho uz,len keby spinkaval v noci dlhsie ako 3 hodky...

maminakatka
9. júl 2010

@tadotami tak aspon ,ze nieco pomaha ....dokonca som pocula ,ze ked je cisarsky zena ma menej mliecka,ale neviem co je pravdy na tom ....nech je to akokolvek len nech sme o.k aj nasi drobcekovia -to je dolezite

maminakatka
9. júl 2010

@elko69 tak to je asi pravda ,ide to rychlo 🙂 meni sa vsetko vsak ,aj plac ,aj vyzor 🙂 tesim sa uz aj ja na nasho drobceka 🙂 kazde 3 hodky papa ? mas mliecko ? 😀

elko69
9. júl 2010

@maminakatka no aj ten plac veru v porodnici som ani nevedela ze ho mam co bol ticho stale a teraz ed je hladny neboj da to vediet a aj ked sa nevie ulozit a chce ist na ruky tak to sa vie tiez pekne vypytat a ked nas boli brusko to ani nehovorim...no papa kazde 2 hodky a v noci kazde 3 a uz aj 4 hodinky par krat...

tadotami
9. júl 2010

@maminakatka aj o mlieku som pocula ale poviem ti pravdu.ja som ani neuvazovala ze ked pridem domov tak budem kojit.ak ma niekto jedno dieta tak sa da ale v noci vstavat na kojenie a rano a cely den musis byt fit koli tomu ze tu mas este jedno dieta a si total nevyspana tak to nie.od zaciatku som rozhodnuta ze kojit nebudem.a viem aj po tamarke ze to bolo viacej utrpenia ako osohu.aj tak sme na umele presli.takze tymto sa nezatazujem.

maminakatka
9. júl 2010

@elko69 🙂 tak sa mam naco tesit 🙂 tak ale kym papka je dobre ,ked mu chuti 🙂 musim ist ,tak prajem pekny zvysok dna ,aj malemu Jakubkovi 🙂

maminakatka
9. júl 2010

@tadotami tak ano ,ja by som zase bola rada ,keby som mala mliecko ... i ked viem ,ze kojenie boli zo zaciatku a velmi ,ale zase naopak materske je vraj najlepsie ....musim uz ist tak sa maj Tami a prajem pekny zvysok dna ,aj Tamarke 🙂

jjana17
9. júl 2010

@lulu4 lucka ja si myslim ze tvoj manzel to pochopi ze pojdes domov pozriet,,,,,,, a neboj on si nejaky program najde oddychne, vybehne s kamosmi
ja by som isla domov kuk

riag
9. júl 2010

@elko69 Dugy je uz od nedele doma 🙂 ani ja nestiham citat...tak mozno to uz vies...

riag
9. júl 2010

@tadotami Ahoj tadotami 🙂 Neboj sa, ja som male sekciu tiez( v spinaly) a bolo to super. Rodila som o 15:40 cele to bolo velmi rychle, odvazali ma zo salu po 25 mi,tak som sa ich pre istotu opytala ci ma nezabudli nahodou zasit...🙂. a o 20:00 som uz bola na nohach v kupelni,do troch dni to rozchodis... Udajne bolest hlavy ma len 1% zien.Aj ked si myslim,ze viac,lebo ja som ju mala tiez ale supli my jeden voltaren a jeden panadol a preslo to. Ja by som isla znovu kludne aj hned teraz 😀 Je to krasny zazitok a mozes si ho vychutnat naplno bez bolesti.....Budem drzat prsty!

tadotami
9. júl 2010

@riag dakujem trochu si ma upokojila.
@jjana17 a este si neporodila jani?aj si si nozky oholila a nic?no teda.uvidis pojdes ked ti strnisko vyrasi.to tak byva.a uz si si ten kocik odskusala?myslim po byte a tak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre