Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mimi21mimi
13. júl 2010

@jjana17 ja som mala take caste tvrdnutie minuly tyzden, az sa mi to nezdalo... teraz posledne dva dni sa to celkom ukludnilo... ale casto mam bolesti v podbrusku... sem tam take tupe a sem tam take pichnutia... ale neviem, co to je...

zuzumajko
13. júl 2010

baby tak dnes doslo k brutalnemu zvratu ☹ vysledky testov dopadli hrozne, riziko 1:5 co sa tyka downovho syndromu, tak ma hned objednal Dr. ku genetikovi, hned som tam dnes aj letela a zajtra idem na amnio..desim sa, strasne sa bojim a revem cely den odkedy to viem ☹

jjana17
13. júl 2010

@mimi21mimi no vies ako drobci su uz velky, to moze robit hlavickou ako pohne ze citis v podbrusku taky tlak
boze ja uz mam tak brusko dole ze mi robi problem aj pri pocitaci sediet,,,,,jedine co citim je ako ma bolia strasne krize uz par dni,,,,to ma najviac otravuje,,,,,

mimi21mimi
13. júl 2010

@jjana17 tak to si musim zaklopat, chrbat ma netrapi.... vcera som bola na ultrazvuku a mala ma 2680 g uz....
mne sa mamina aj svokra smeju, ze raz mam brucho klesnute a potom sa mi zasa posunie hore pod rebra.... keby to nebolo, smejem sa s nimi 😀

jjana17
13. júl 2010

@zuzumajko hlavu hore aj sestra mala zle vysledky pri malej a vsetko dopadlo v poriadku,,,,neboj hlavne sa nestresuj i ked viem ake to je strasne tazke,,,,

jjana17
13. júl 2010

@mimi21mimi no ja ho uz nosim pod bedrami ten moj sudok,,,,vies kolko mal nas maly 1.7 na UTZ 3100g

mimi21mimi
13. júl 2010

@jjana17 tak to vyzera, ze tie styri kilecka asi bude mat 🙂 chces rodit s epi alebo nie?

jjana17
13. júl 2010

@mimi21mimi s EPI jednoznacne

mimi21mimi
13. júl 2010

@jjana17 ja tiez, dufam, ze to vyjde podla mojich predstav... a malicky sa ti uz otocil? ty si ho mala tusim zadockom dolu, ze?

mirka12011
13. júl 2010

@mimi21mimi opuchat ti teraz mozu z tepla ja som ich mala opuchnute este 2tt po porode ale to kvoli bielkovinam a to som ako slon chodila 😀

mimi21mimi
13. júl 2010

@mirka12011 eeeeeeeejha... to si ma moc nepotesila.. ja sa tesim, ze porodim a hned to prejde.... 😀 ja si zas pripadam ako kacica.

mirka12011
13. júl 2010

@zuzumajko drz sa neboj ono to bude dobre amnio dopadne super neboj sa to tie testy radsej nech ukazu a teba potom uistia ze je vsetko OK drzim palce a potom daj vediet ale neboj bude dobre....a to su vysledky podla veku?

mirka12011
13. júl 2010

@mimi21mimi ale ked to mas z tepla tak to pojde hned prec mne keby do 2tt neodpuchli by som musela na vysetrenia ale nastastie presne na den v 2tt odpuchli 😀

gali
13. júl 2010

@zuzumajko viem, ze kazda utecha v takomto pripade je slaba, ale mam par kamosiek, ktore podstupili amio... a z toho dve mali zle vysledky z krvi, tak sli nie kvoli veku, ale kvoli vysledkom na nu a tam dopadlo vsetko dobre. Sice tiez boli asi 3 tyzdne v neistote, ale nakoniec bolo vsetko OK. Urcite aj u teba to tak bude. Drzime ti vsetky palceky a potom daj vediet, ze ako.

lulu4
13. júl 2010

@jjana17 jaaaj ved vy uz mate navstevu taku dlhodobejsiu u vas, uz si spominam, ze si mi o tom pisala... takze sa mas s kym vykecavat... do kedy bude u vas? to ma dlhodobu brigadu?
no ja ti pravdu poviem, ze keby nemusim ist von tak nejdem tiez lebo aj doma zo mna tecie ako z vola a hlavne ked sa napijem ale pit musim... tak na tieto skolenia som bola zvedava, na dvoch som uz bola este ma caka 22.7. jedno s mm absolvovat ked chce byt pri porode, u vas take s partnerom nerobia?
aj mne uz zacali puchnut nohy skor okolo chodidiel a clenky..ale tiez sa necudujem ked su take horucavy... ja mam poradnu v piatok tak som tiez zvedava co nove lebo vcera a pred vcerom ma dole tak pichalo neprijemne ako by sa maly uz dral von alebo co som si lahla ani sa nehybala a potom to preslo som sa normalne zlakla ze nemam este vsetko pre neho oprate a pozehlene mala by som si svihnut, sice do nemocky uz mam vsetko ale tiez to nemam v jednej taske...

lulu4
13. júl 2010

@zuzumajko Zuzi urcite sa citis hrozne to je pochopitelne ale to este nemusi nic znamenat, bud statocna kvoli tomu malemu cloviecikovi co nosis v brusku, potrebuje citit ze jeho mamicka je v poriadku... bude to dobre uvidis... esteze existuje aj ta amnio aspon clovek vie na com je... zvladnes to drzim palce a daj nam vediet ked budu vysledky z amnio ale to cakanie bude urcite hrozne... hlavne neplac lebo to nerobi dobre ani malickemu...

mimi21mimi
13. júl 2010

@mirka12011 jaaa myslim, ze je to z tepla, lebo kym sme boli v tatrach minuly tyzden, tak som s tym problemy nemala... az ked sme sa vratili.

lulu4
13. júl 2010

@gali ahoj Gali ako tehulkujes,dufam ze oddychjes, ako sa citis ako prebieha tehu? vsetko oki? kedy mate poradnu a kolko ti vazi mala?

lulu4
13. júl 2010

@mimi21mimi mimi teraz asi kazdej opuchaju aj tym ktore nie su tak daleko v tehu ako my... je to z toho tepla urcite mne nepuchli cele tehu a teraz od min. tyzdna ako prisli tieto tepla tak okolo clenkov a ako su chodidla... ale tak snazim sa pit vela nohy vykladat ked sa da ale stale musim nieco vybavovat riesit.. tak dost aj beham co si niekedy vycitam ze by som uz mala spomalit konecne

mimi21mimi
13. júl 2010

@lulu4 ja tiez lietam tieto tyzdne viac, ako cele tehotenstvo.... v tom najhorsom case 😀 ale tak co uz....
a nie je prave problem, ze ked pijes vela vody, tak opuchaju tie nohy viacej?

jjana17
13. júl 2010

@mimi21mimi ano malicky je v dobrej polohe tak by nemal byt problem,,,,

lulu4
13. júl 2010

@mimi21mimi tak ale musis pit aj kvoli dietatu ak kvoli plodovej vode... nemozes byt dehydrovana... ja nepijem az tak enormne vela ale mam taky 2 litrovy dzban a tam si napustim cistu vodu z vodovodu dam si do toho platky citrona necham vychladit a to pijem cely den a ked viem ze som ten dzban cely vypila som spokojna lebo to ti kazdy doki povie ze hlavne v tehu musis pit... tak neviem...

jjana17
13. júl 2010

@lulu4 no len do konca leta tu bude, proste ako su letne prazky tak robi v tescu,,,
boze aj ja sa tak potim jak prasa male,,,to je strasne, v noci sa prezliekam stale, ked aj sa osprchujem pohodicka to je tak pol hodku a zase som mokra jak mys,,,,,,,,,,,,
a tie nohy ja to uz neriesim, natriem alpou a ide sa ta to trosku stiahne, ale uz sa nenervacim koli tomu, viem ze uz s tym nic neurobim

riag
13. júl 2010

@zuzumajko Nebojkaj sa! Amnio to urcite vyvrati! Bohuzial,testy su niekedy omylne. Drzim palce!

lulu4
13. júl 2010

@riag jejeeej blahozelam vam k 1. mesiaciku ako ten cas leti 🙂

riag
13. júl 2010

@lulu4 Dakujeme Lulu,veru leti to neuveritelne.....a pri malom ten den ubehne ako nic,je to taky kolotoc...🙂 prebalis nakrmis,rychlo navaris alebo domace prace alebo manikura....jednoducho co potrebujes a znova prebalit,nakrmit...atd.Pripadam si ako taky jednoduchy pocitacovy program 😀 Aj Tebe sa to uz pomalicky krati 🙂

zuzu1111
13. júl 2010

ahojte baby - v ktorom týždni ste boli na ten glukózový test?

mimi21mimi
13. júl 2010

@lulu4 taaak ale ja pijem dost.... len som pocula, ze to sposobuje este vacsie opuchy.... ja urcite tie 3 litre denne vypijem 🙂

@jjana17 aaa tak potom super.... a v nemocke si na poradni povedala, ze chces rodit s epi?

mimi21mimi
13. júl 2010

Su nejake nove spravy o tami?

jjana17
13. júl 2010

mimi21mimi@ja som vravela este starej dr.ale v nemocke tejto novej nie,ale co tam mam znamu tak ta ze to je to najmenej vysetrenie na epi.to mi len krv brala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre