Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
16. júl 2010

@janefonda hm tak to uz hej,,,,,,no myslim ze aj tu mame v nemocke dobre sestricky, co som tam aj lezala a co aj kamosky vraveli tak uplne super pristup, tak som zvedava

janefonda
16. júl 2010

@jjana17 tak to budes mat urcite super. Lebo pritup vela urobi aj na psychike rodicky. Mne to velmi pomohlo. Pri mne sa vystriedali tri sluzby pocas kontrakcii a vsetky babice aj cely personal super! A aj sestricky na novorodeneckom zlate. Nemozem sa stazovat 🙂

jjana17
16. júl 2010

@janefonda tak to uz ano, ten pristup personalu robi strasne vela
a ako si sa zotavovala po porode, lebo teraz ked som bola pred tyzdnom v nemocke tak som mala na izbe jednu kocku co porodila a stale len a len odpadala, tak ja len dufam ze mna to necaka

janefonda
16. júl 2010

@jjana17 tak ja po cisaraku som na tom bola isto horsie ako baby co rodili normalne. My sme boli tri na izbe a ja jedina cisarak. Oni dve tam uz behali okolo baba a ja som len lezala, ale behom dvoch dni som sa dala celkom slusne dohromady a bolo dobre. Najhorsie je po cisarskom sa prvykrat postavit. Ale to som urobila hned ako som sa na to citila 😉 a potom bolo kazdym dnom lepsie a lepsie 🙂

jjana17
16. júl 2010

@janefonda no tak fajn, no som ja len zvedava ako sa ja budem zotavovat a vsetko okolo toho ako sa postaram o drobca,,,,,,,,,,,,,ale tak neskutocne sa na neho uz tesim, 😀

jjana17
16. júl 2010

tak kocky idem ja off, dala som prat, a premyslam ze prezleciem periny, nech su ciste ,,,a este popremyslat co navarit na obed,,,boze moj no nemam ani sajnu

jjana17
16. júl 2010

pisala som si s TAMI, je v poriadku krasne sa zotavuje ze maly je skvely a v nedelu idu domov,,,, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

janefonda
16. júl 2010

@jjana17 tak dobra spravicka 😵

jjana17
16. júl 2010

@janefonda ano ano som stastna aj za nu,,,,,,ked takto super im to ide aj zotavovanie aj ze za chvilku budu doma

drzkosa
16. júl 2010

@jjana17 JANI ty si bola na PN pred materskou?

mimi21mimi
16. júl 2010

@janefonda aj ta pri porode nastrihavali? Ja sa najviac bojim nastrihu a sitia, ked mam pravdu povedat.... ostatne mi nejako nevadi....

@jjana17 taaak ty musis byt rada, ze uz len tyzden 🙂
Juuuj som prisla z Tesca a mam veru dost na cely den... dnes ideme este navecer pre postielku a pre matrac, ale medzitym sa z domu ani nepohnem.

maminakatka
16. júl 2010

@jjana17 tak budem na Teba mysliet velmi a drzat palce....tak ja tiez budem rodit pred terminom ,cisarsky rez ,cize koncom mesiaca sa maly narodi .......

maminakatka
16. júl 2010

@drzkosa dakujem za povzbudive slova 🙂

drzkosa
16. júl 2010

@maminakatka rado sa stalo moja 🙂 ako sa citis?

maminakatka
16. júl 2010

@drzkosa ahojcek tak uz zacinam stresovat kusok ,bojim sa aj tesim 🙂 ale tak prezili ine,musim aj ja 🙂 inak je mi strasne teplo ,som vyprazala karfiol a este pri sporaku stat ,no ale co uz,ked jest treba 😀 ...varila som aj dve polievky cesnacku a zeleninkovu 🙂 tak hadam zvysime aj na zajtra ...a co ty ?ako sa ti vodi ? ako sa citis ?

janefonda
16. júl 2010

ja som mala cisarák, čiže mňa akurát tak narezali 😀

jjana17
16. júl 2010

maminakatka@ja tebe tiez drzim palce.ono je to take stresujuce uz aj pre mna.stale nad tym porodom premyslam aj sa bojim aj tesim.ale neviem sa toho drobca dockat velmi sa tesim

drzkosa
16. júl 2010

@maminakatka ahojky no celkom fajn sa tesim na vik ze si oddychnem aspon, mnam hod sem karfiol ten ja mozem ... Aspon budes mat na zajtra pokoj a nebudes musiet varit a kedy to mas mat tu sekciu?

jjana17
16. júl 2010

drzkosa@ano od zaciatku som na pn bola.aj ty si na marodke

maminakatka
16. júl 2010

pod mame dost toho karfiolu ...no tak mm ,je zajtra v praci ,pride az v nedelu rano ,tak budem sama .....koncom mesiaca ,presny datum neviem ,povedal ,ze dava malemu sancu 😝 dva tyzdne a potom mi ho vyberu ...

maminakatka
16. júl 2010

@drzkosa dala som odpoved len som nedala tvoj nick 😝

drzkosa
16. júl 2010

@maminakatka jaaj tak to zavidim ze uz budes mat maleho pri sebe ja si este pockam, este tripple testy-vysledky a uz budem pokojnejsia..

maminakatka
16. júl 2010

@drzkosa moja ani sa nenazdas a tak to ubehne,ze az 🙂 mne to strasne ubehlo rychlo ...a neboj vsetky testy a vsetko bude v najlepsom poriadku 🙂

lulu4
16. júl 2010

kočky tu zdochol pes nejako co robite cele dni v takych horucavach ked tu nikoho niet? ☹

maminakatka
16. júl 2010

@lulu4 ahojky ved to sa divim aj ja ,kde su vsetky baby ....bozinku ako prezivas toto teplo ?? ja strasne ,ale ozaj potim sa neskutocne ...uff zle

mimi21mimi
16. júl 2010

Ahojky baby... my sme isli s mm dnes pre postielku a teraz von, ked uz nie je tak teplo. Manzel dnes kupil ventilator, tak verim, ze sa paradne vyspim konecne - aspon dufam, lebo ma dost pobolieva podbrusko. Tipujem, ze uz vsetky asi spite resp. nesedite za pocitacom, tak sa poberiem aj ja.... 😀

lulu4
17. júl 2010

@maminakatka nieco mi o tom hovor sadnem si na gauc, vylozim nohy na stolik, podlozim vankusom a pri sebe studena voda a zapnuty ventilator ale co z toho leje zo mna ako z vola akoby ma oblievali vedrami vody uz mi to leze na nervy a hlavne v noci som si musela dat pod seba uterak lebo spim len v nohavickach nocne kosele to je teraz passe by som ich musela mat 40 aby som ich mohla striedat... a rano uterak mokry ze ho mozem zmykat... vecer mi musel mm dat ventilator z obyvacky pri postel lebo by som nezaspala som uz normalne plakala lebo sa mi aj tazko dychalo lebo mam astmu, normalne sa stale viac a viac pohravam s myslienkou zazmluvnit si nejakeho doki a prediskutovat s nim cisarak lebo sa bojim ze v tychto teplach ja mam sama so sebou problem s dychanim a nie este aj dychat pri kontrakciach :( tak neviem....

lulu4
17. júl 2010

@mimi21mimi jeeej tak uz mate doma postielku a matrac, my ju mame uz cca nejaky druhy tyzden zlozenu a sa tesim strasne ale matrac som tam este nedala aby sa nan zbytocne neprasilo iba to hniezdo som tam zatial dala a pripevnila ten kolotocik nad postielku...ved matrac tam supnem hocikedy a nan plachtu to je najmenej a paplonik s vankusikom nebudem davat, to az niekedy na jesen zatial to staci takto a hlavne zavinovacka..

maminakatka
17. júl 2010

@lulu4 mooooooooja bozinku ,no som na tom podobne ...strasne treplo,vcera som tiez skoro plakala ,uz som nevedela co so sebou ..a to som mala tolko zehlenia ,mm sa hneval nech sa na to vykaslem ,nech necham tak ..ale ja som taka ,ze mi to vadi ked robota stoji 😝 ...tak som sa pustila do zehlenia okolo 20:30 ,co uz nebolo tak teplo ...no horza ...tak ja na tvojom mieste to urcite nejako vybavim s lekarmi ,ozaj a to oni vedia ,ze mas asmu ????

lulu4
17. júl 2010

@maminakatka chodim k alergologicke ktora mi predpisuje lieky a som sa jej na to pytala a povedala iba nebujte sa to zvladnete aka mila, nech to ona zvlada krava... a moja gynekolog. tiez o tom vie aj o tom ake beriem lieky ale nic mi na to nepovedala nikdy tak uvidim ked zacnem chodit uz na poradne do nemocky tak tam sa opytam ze co a ako... ale mam z toho velky strach ti poviem bojim sa lebo na jednej teme pisala baba co nema ani astmu a pred 2 tzydnami rodila a nevladala dychat ze jej museli dat kyslik tak co potom ja??? bojiiiim
ty si zehlila si dobra ja uz mam vseetko pre maleho konecne poprate ale ani jednu vecicku vyzehlenu lebo stale to kvoli teplu odkladam neviem kedy sa do toho pustim....
neviem co dnes robit ci sa cely den s mm v byte nudit ale kam ist? ked je vonku tak hnusne neveim ziadny program vymysliet ani co varit nic....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre