Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

maminakatka
17. júl 2010

@lulu4 ja neviem ,ale myslim ,ze by nemali riskovat ,ved astma nie je sranda a hlavne v tomto teple .....no zehlila ,stale ked operiem ,hned zehlim v ten den ,aby sa mi nekopilo ...pre maleho mam vsetko vyzehlene ,aj plienky ,vsetko 🙂ja som dnes sama ,ten moj je v sluzbe chudak chory ☹varit nebudem ,lebo mam od vcera ,cize veget ...akurat pridu maminka z Kosic na navstevu ku mne a nechaju mi tu malu segru na jednu noc 🙂 cize bude sranda 🙂 chodte niekam k vode ,aspon nozky omocit

mimi21mimi
17. júl 2010

@lulu4 Noo my sme ju este neskladali... nechavame si to na zajtra, pretoze musime najskor prehodit stolik s pocitacom do obyvacky.... ja uz sa tam chystam dat vsetko a uz sa tesim ako to bude vyzerat 🙂
Postielku ste kupovali novu? My mame po mm taku 25 rocnu :D

jjana17
17. júl 2010

ahojte som tu len na skok, varim boze tak mi je hnusne teplo ,,,mm isiel niekde kupit ventilator, ten vzduch sa tu vobec nehybe,,,,,strasneeeeeee

maminakatka
17. júl 2010

@jjana17 ahoj Janka ,no veirm ti ....ja tu uz nariekam ...a som sama doma ,teplo ako v pekle ...ventilator je dobra vec aspon trosku to mierni ☹

lulu4
17. júl 2010

@mimi21mimi hej hej my sme kupovali novu lebo sme nemali mat po kom, skoda, inak by som to tiez neriesila ale co uz zohnala som peknu a za super cenu na jednej stranke takze nas vysla 45 Eur, mam ju aj v albume.. je to radost tiez sa zo vsetkeho velmi tesim a vcera nam aj kociarik priviezol kurier tak uz skusame s mm 🙂

@jjana17 ahojcek verim ze pri vareni sa priam varis vo vlastnom pote, ja som sa do varenia este ani nepustila a netusim co uvarit mi uz z toho preskakuje, mm mam doma a ked sa ho opytam co uvarit tak mu je to jedno... ale tak sa mi do toho nechce najlepsie mi je na gauci s vylozenymi nohami a pri ventilatore, my sme ho boli kupit asi vo stvrtok tusim bez neho by som uz nezila... ved som vcera v noci skoro plakala co som uz nemohla zaspat a zle sa mi dychalo tak mi mm pri postel doniesol ventilator a potom som akosi zaspala...
inak vcera nam prisiel kocik ako slubila ze do 17.7. tak aj prisiel... uz mama zlozenu konstrukciu a na nej hlboku vanicku a vajicko pri nom a sportak sme len oskusali a dali do vstavanej skrine ten tak skoro nebudeme potrebovat ... sme tiez velmi spokojni aj ked som si tu jeho farbu predstavovala este trosicku tmavsiu taku do hneda viac ale je pekna aj tato 😵

jjana17
17. júl 2010

@lulu4 ano si spokojna, no ja velmi aj s mm ,,,,,,nam sa ten kocik uplne lubi a je lahunky a lahky na obsluhu
vies co ja som mala ventilator aj v nemocke tak som ho tam nechala u kamosky odlozeny ze ved aj tak za chvilku sa tam vratim a nech ho nemusim hore dole vlacit to bol taky maly,,to domov taky vacsie hadam kupi,,,,,,,,nejaku vrtulu z helikoptery to by bolo najlepsie

jjana17
17. júl 2010

@maminakatka ja este malemu prizvukujem ze nie ze sa vypyta na svet teraz ked je taka para,,,to by bol porod snov,,,boze
a nejako ma boi brucho sme si dali na ranajky spisske parky a aj mna aj svagrinu zaludok boli,,,do slaka ved boli dobre

lulu4
17. júl 2010

@jjana17 veru veru je taky lahky na obsluhu a hlavne sa to lahko sklada a menia tie vanicky co je pre nas zeny super 😀 juuuj akurat si bol mm kupit cigarety tak by som ho za usi vytahala ale uz sa to snazim ignorovat 😀 😀 asi zacnem aj ja nieco varit...no veru taka vrtula od helikoptery by nam asi teraz bodla ale my sme kupili ten velky stojanovy a ten je super... ale taky maly sa ti v nemocke zide to je pravda, tebe sa to uz pekne krati Janka, som zvedava ktory den buduci tyzden to bude 🙂 a co dobre varis?

maminakatka
17. júl 2010

@jjana17 no ved toho sa bojim v tom teple aj ja a este ked budem mat rez :-ä ozaj a v com donesies drobceka z nemocnice ?v kratkom ,ci ? ja vobec neviem v com 😝 ...ma nachystane aj to ,aj to ...ajaj a co boli pikantne ? alebo ste spapali z chuti ?

lulu4
17. júl 2010

@jjana17 teraz v lete nevies ani z coho ti pride zle, ja som tiez jedla spisske parky pred vcerom a nic mi nebolo ale este mam odvtedy jeden par v chladnicke a sa aj budem bat ze ked mi to tam tri dni stoji ci este budu dobre, aj sunku som rano jedla asi dvojdnovu a uz som sa bala teraz v lete je to des aj si nieco dat..

maminakatka
17. júl 2010

@jjana17 ze vrtulu z helikoptery 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenocka84
17. júl 2010

ahojte tehulky, ako sa tu mate? dufam ze sa nejako kvalitne chladite, viem si predstavit ako Vam musi byt teplo ☹
co bruska a mimca? vsetko ok?

jjana17
17. júl 2010

@maminakatka ja si myslim ze aj boli pikantne aj ze me ich zlopli rychlo,,,,,,ale natrela brusko alpou a hadam to prejde rychlo lebo potim sa jak blb este ked aj brucho ma boli, katastrofa
vies co ja som z nich vcera robila leco, a boli cely cas v chladnicke a myslim ze to musia vydrzat 3 dni,,,!!!!

@lulu4 mna klepne v celom meste nemaju ventilatori, ze vsetko vypredane beznadejne mna slahne!!!!!!!!!!!!!

maminakatka
17. júl 2010

@lenocka84 ahojcek tak najprv este raz ,ten malicky najelik tvoj je taky chutny ,no nemozem si pomoct 🙂 tak hovorim za seba v tomto teple je to des ,jedina pomoc ladova voda a ventilator co mi fuka rovno do ucha 😀 😝 ....brusko mam velke ako balon ,vsak v albume ho mam 🙂 este v 34 tyzdni ,teraz je este vacsie ,riadna zataz .....21 kg na mne ...drobcek je uz velky 2845 g rodime koncom mesiaca cisarskym ,tak sa bojim dost ....... a co vy?malinky ako znasa to teplo ?

jjana17
17. júl 2010

@lenocka84 no to je ine teplo som povedala ze takto horko mi nebolo este nikdy,,,,,,,
a malinky ako znasa tieto horka

maminakatka
17. júl 2010

@jjana17 tak mozno ....hadam to prejde ,si daj kusok mineralky .... a v com donesies maleho z nemocky ?? myslim to oblecko ?? segra hladali v ba asi pred dvoma dnami ventilator takto a vsade vypredane tiez ☹

lenocka84
17. júl 2010

@maminakatka dakujem, ved aj ty uz budes mat doma takeho anjelika 🙂
patrik znasa teplo velmizle, ako ja, v tomto bude asi po mne, v noci spime ja v spodnom pradle on len plienka a tielkove body, a nic viac
horucava nehorazna
brusko paradne, mne sa takej velkossti nedostalo 😉 snad nabuduce
a preco cisarskym?

lenocka84
17. júl 2010

@jjana17 ako som pisala katke, zle, je p mne, ja mam teplo rada do max 25 stupnov
vyssie je uz utrpenie
teraz konecne spinka, ale aj to ho jemne obfukava ventilator

jjana17
17. júl 2010

@maminakatka vies co mam tu prenosnu tasku na babatko pozicanu zo segrineho kocika a normalne mam v tom nachystanu plienocku, perinku tu letnu a body s kratkym rukavom, ponosticky ale pre istotu tam mam dane aj dlhe polodupky,,,,neviem ake bude pocko ked pojdeme domov, a aj ciapocku som si nachystala taku letnu predsa ked pojdeme po chodbach nemocky tam vsade je prievan aby ho hed neofuklo

jjana17
17. júl 2010

@lenocka84 no len aby ti ho nejako neofuklo,
ved chudatka tieto deti, no to aj pre nich musi byt strasne takto ,,,, aj musi teraz vela pit pravda vodicky alebo cajiku

maminakatka
17. júl 2010

@lenocka84 chudatko ☹ cisarskym ,lebo sa neotocil huncut nas maly ☹ ale som trosku rada bude tu skor o tyzden ,ale hrozne sa bojim spinalu ☹

maminakatka
17. júl 2010

@jjana17 cize skor kratky rukav ? tiez som rozmyslala ,tak ja som napakovala asi 3 druhy veci ako blba 😝 ,lebo fakt neviem ,ze co ....

lenocka84
17. júl 2010

@jjana17 caj odvodnuje tak jedine vodicka, ale spinka tak ze nefuka priamo na neho, to davam pozor

@maminakatka hlavne klud a bude dobre
drzim palce

mimi21mimi
17. júl 2010

@lulu4 tak to je super cena za postielku 🙂 My mame kocik este stale rozlozeny po skriniach.... asi tam aj zostane do porodu, lebo ho nejako nemame kam dat - ideme kvoli tomu spajzu prerabat 😀 uz co, treba krpatej prisposobit byt, este kym je cas 🙂

maminakatka
17. júl 2010

@lenocka84 dakujem 🙂

lenocka84
17. júl 2010

@maminakatka nemas zaco, a preco aj tyzden skor? ved ete ste mali trosku casu nie?

maminakatka
17. júl 2010

@lenocka84 no termin mam 7.8 a asi aby nedosli zbytocne bolesti ...nie je naco cakat.......teda myslim 😀

lenocka84
17. júl 2010

@maminakatka no ale aj tak sa uz urcite tesis
mna maly zaskocil nepripravenu, ale o to vacsia radost to bola, ked presiel ten sok

maminakatka
17. júl 2010

@lenocka84 velmi sa tesim ...tak ale mate krasneho valibuka ,aj ked sa narodil kusok skor ..a to si riadne dostala bolesti? ci ako ?

jjana17
17. júl 2010

@maminakatka tych par veciciek sa odnesie a budem riesit podla daneho pocasia,,,ved uvidim ale ked bude v perinke myslim ze bodicko a ponosticky mu budu stacit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre