Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

drzkosa
19. júl 2010

@tadotami blahozelam, je veelmi zlaty 🙂 Mas teraz bolesti po cisarskom alebo sa to da vydrzat?

tadotami
19. júl 2010

@drzkosa dakujem.vraj byvaju prve 2 dni bolesti ale mna naozaj vobec nic nebolelo.trosku horsie sa z postele vstavalo ale musela som prist na to ze ako vstat.chytila som sa za koleno a urobila som taku kolisku no a islo to lahko.teraz sa trosku jazva ozyva ale ze by som umierala od bolesti to nie.len citim ze sa to hoji.ved je to 20cm takze to musi byt citit.ale inak ma najviac asi bradavky bolia.ked sa prisaje bolest az v pate citim.ale este to nie je najhorsie.

drzkosa
19. júl 2010

@tadotami 20 cm? ma ani nestras 🙂) ale som rada ze mas dobru skusenost s cisarskym, zas aspon si mozes sadnut ze 🙂)

mirka12011
19. júl 2010

@zuzumajko tak to ti velmi drzim palce nech bude vsetko Ok a sa to podari nech si kludna ty aj vsetci a hlavne nech bude zdravucke.........
aj ja som to v tehotenstve nemala ruzove postihlo ma snad vsetko co mohlo tak vela sil.........

marcelkatt
19. júl 2010

@zuzumajko budem na Teba myslieť a hlavne aby bolo všetko v poriadku

jjana17
19. júl 2010

ahojte,ako sa tu mavate?ja len tak na skok.tieto posledne dni uz citim riadne na tele to tehotenstvo.taka som nijaka.len by som spala ach.este mi aj doki volala ze mam mikozu tak sup davat nejake cipky.tak sa liecime a ked to bude oki tak ten stvrtok plati.tak som zvedava

riag
19. júl 2010

@tadotami vitaj! 🙂 Gratulujem k malinkemu 🙂 No vidis,ze sekcia bola super...tesim sa s Tebou 🙂

denka_
19. júl 2010

ahojte, dopocula som sa dnes o modrom konikovy , ze su tu vseliake zaujimave temy.. tak sa tu k vam pridavam, aj ja cakam prve a som len na zaciatku.. teda na konci tretieho.. 🙂 11tyzden.. joj a vam co o chvilu rodite nezavidim s velkym bruskom v takych horucavach.. 😝 mne este brusko nevidno a som mala co robit v tomto stave..

zuzumajko
19. júl 2010

@mirka12011 miri ahoj 🙂 no, dufam, ze tieto problemy vyustia do rychleho porodu a naozaj zdraveho babatka. Sila ze ked sa clovek dozvie ze caka babo, riesi napr. aby to bolo dievcatko alebo chlapcek, aby malo nostek po mame, oci po ockovi, aby malo modre ocka a svetle vlasky s prstencami....a cim je dlhsie tehotny, ustupuju aj jeho naroky..najskor vsetky tie nosteky a take veci a nakoniec aj pohlavie a sustredis sa len na to, aby bolo babo zdrave..
dakujem za prianie aj ja dufam ze to bude v poriadku, velmi sa za to modlim..
@marcelkatt dakujem pekne, velmi v to dufam 🙂 a aj tebe zelam supis tehotenstvo a bezproblemovy porod 🙂

zuzumajko
19. júl 2010

@denka_ vitam ta 🙂 a prajem ti aby si mala co najviac bezproblemove tehotenstvo a aby babo bolo zdrave 🙂 hlavne si to uzivaj, lebo ked ti zacne rast brusko, uz nic normalne neoblecies 😀 😅 ako prezivas toto teplo?

marcelkatt
19. júl 2010

@zuzumajko držím moooc palečky Tebe a všetkým mamičkám, aby porodili zdravé deti.

tadotami
19. júl 2010

@riag dakujem a ozaj si mala pravdu.len mam este take skarede ovisnute brucho.ale sak co aj to sa casom da do poriadku.vraj po sekcii take byva.ale 5 dni po porode nemozem byt ako modelka predsa.ale cisarsky mozem tiez len odporucit.
@jjana17 ahoj jani.ty kokso uz sa aj ty rozpadni.nejako moc s tym robis drahoty 😀 a ja som cipky aplikovala pravidelne od zaciatku az do konca.stale som to mala.to sa upravi.

denka_
19. júl 2010

@zuzumajko ahoj , dakujem.. no to teplo bolo hrozne... zvlast ked mi bolo velmi zle... ani raz som Vdaka Bohu nezvracala - neznasam to len ma stale napinalo.. pomalicky sa to zlepsuje asi aj preto ze treti mesiac pomali konci... vsade som citala ze treba jest vela zeleniny a ovocia. pred otehotnenim som jedla zeleninove salaty kazdy den a ovocie denne skoro kilo no a ked zacali nevolnosti tak som nemohla do seba dostat ziadne ovocie ani zeleninu... az min.tyzden sa to uvolnilo trosku a zacalo mi opat chutit.. 🙂

zuzumajko
19. júl 2010

@denka_ juch tak to je dobre znamenie ze ti zacalo chutit..ja som prve tri mesiace schudla 4 kila 😒 ale uz pomalicky priberam. mala som podobne problemy ako ty, ale aj som vracala ☹ no hnus...hlavne papaj alebo sa aspon snaz papat rozne jedla, nie stale to iste. Aby babo mohlo pekne rast 😀 a drz sa, uz aj brusko zacne rast, a vraj niektorym prejde aj ta unava sialena, co mali v prvom trimestri..no mne nepresla, tak ti neviem povedat 😀 stale som ako nadrogovana a stale by som len spala 😀

@marcelkatt si strasne zlata 🙂 dakuejm pekne. napisem ti potom ako som dopadla, predpokladam ze ta amnio druha bude tento tyzden, lebo dnes na poradni si gyndos prezeral babo a vravel ze to vyzera, ze mam plodovej vody dost..tak vo stvrtok (ak Boh da) budem aspon nieco vediet (teda aspon ciastocne vysledky)

maminakatka
19. júl 2010

@tadotami ahoj Tami ,cize vravis ,ze cisarsky o.k ??? injekcia do chrbtice nebolela ? ja sa bojim ,tiez ma to caka ☹

marcelkatt
19. júl 2010

@zuzumajko bude to dobré, musí a hotovo. To nás len niekto skúša koľko unesieme asi.

zuzumajko
19. júl 2010

@marcelkatt marcelka, ani nevies ako v to dufam 🙂 ale take povzbudive slova su strasne prijemne a v cloveku odburavaju to napatie. Velmi Ti dakujem. Fakt! 🙂

marcelkatt
19. júl 2010

@zuzumajko mojko viem ako ti je, sme na tom v podstate rovnako. Ale verím, že porodíme zdravé detičky a potom si povieme, že toto bol iba zlý sen.

jjana17
19. júl 2010

tadotami@ani nehovor.do konca tyzdna uz bude na svete.uz nevladzem

tadotami
20. júl 2010

@maminakatka ja som sa vystresovala tym ze som pocuvala sproste hystorky o tom co ma vsetko caka ake bolesti ukrutne a neviem co este.anesteziologicka mi pred sekciou povedala ze ked ma na pooperacku prevezu mam do seba liat kofolu alebo colu ze mi to pomoze.mala pravdu.fakt som jej tam velmi vela vypila a ani hlava ma nebolela.a injekcia?trva to asi 15sekund a bolest pri trhani zuba je 100x vacsia.ver mi ze teraz viem z vlastnej skusenosti ze spontanny porod boli viac.mam aj ten odskusany.a ak ti aj nejaka bolest potom pride stale si myslis ze to nic nie je.cakas ze pride vacsia.hned ako budes moct sa postav na nohy a zacni fungovat.tym ze by si stale len lezala si nijako nepomozes.a ked raz vstanes z postele zistis ze je lepsie ked stojis,chodis,alebo sedis.nemusis sa nicoho bat.a hlavne sa nestresuj.povedz si ze vsetky herecky si davaju robit cisarsky len aby bolest necitili.a ta bolest zuba je naozaj vacsia.nic z toho vsetkeho sa jej nerovnalo.
@jjana17 jani verim ti.uz nech mas vsetko za sebou.ulavi sa ti.nespominala si ze ti vyvolavat idu?strasne ti drzim palce a tebe ak mozem odporucit ber tam manzela.vtedy sa personal o teba lepsie postara a mm ti pomoze.ja som ho mala pri tamarke.

mimi21mimi
20. júl 2010

@jjana17 ty sa maaaaas 🙂 Aj moja by mohla byt..... ale to by sa musela vypytat. 🙂

mirka12011
20. júl 2010

@zuzumajko nebojaj bude a budes mat krasne zdrave miminko ktore ti bude len radost robit...
inak ako tehulkujes? nevolnosti mavas? este hajkas normalne v pohode?
@jjana17 no tebe sa to riadne krati este ti pamatam ako si pisala ze vsetky porodime a ty to mas daleko a kukucni uz je to tu....drz sa 😉
@tadotami ako sa ma maly? uz ste si zvykli na seba?

drzkosa
20. júl 2010

@mimi21mimi ahojky, kde si bola na 3D a v ktorom tyzdni prosim ta?

maminakatka
20. júl 2010

@tadotami velmi ti dakujem za povzbudive slova ...mna strasi znama ,lebo jej cca pred 3 tyzdnami robili a vraj hrozna bolest ,ze aj hlava ju tak bolela,ze by si ju obuchala o stenu .....sice je pravda co je to za kamosku ked takto ma stresuje ,ale zobrala som si jej slova k srdcu ...tak hadam bude ako hovoris ,ze budem v pohode ...inak som chora ,prave teraz som dosla od dokiny ,zapalene cele hrdlo -pekne pred porodom ☹ na mna sa snad vsetko lepi ,dnes je mm v sluzbe do rana ,hadam neporodim ,dost mi kleslo brusko ....inak ako vyzera ta hlienova zatka ????a co malicky anjelik ako sa mu vodi ?? 🙂

maminakatka
20. júl 2010

@drzkosa ahojky moja no ako ti je .....to teplo zle robi vsak
😝 ? hroza

drzkosa
20. júl 2010

@maminakatka ahojky moja, no mi nehovor ten vikend bol na zabitie ale inak sa da a co ty? Uz aby si sa rozpadla ze? Ved ak dobre pocitam uz buduci tyzden by to malo prist ze? Kde si kupovala kocik? Ja ich uz omrkavam...

zuzumajko
20. júl 2010

@marcelkatt dobre ranko 🙂 aj tebe vysli zle vysledky? ja som bola dnes na kontrolnom ultrazvuku, ci mam dost plodovej vody na dalsi odber. Tak si pan doktor asi 15 min. pozeral toho nasho zubriaka. Premeral hlavicku, povedal ze podla velkosti je to 17+1, takze to vyzera dobre, popocuval srdiecko babatku, poprezeral ho (aj ked pvoedal ze to je naozaj este skoro) a popozeral ako vyzera z profilu, rucky mu pozeral..povedal ze mame dost plodovej vody, tak zajtra ideme pod ihlu zase. Ale uz sa nesmiem bat, lebo ze vtedy sa maternica stiahne a je to horsie.
@mirka12011 miri no, byva mi este obcas zle, ale mam pocit ze to asi kazdej z nas este obcas bude zaludok strajkovat 🙂 inak mavam casto kyselinu - pijem preto vela mlieka, starsne mi to pomaha. Brusko uz veru mam, takze o spani na brusku sa neda velmi hovorit, lebo ma to fakt dost tlaci 😀 aj ked nie je velke, uz mi je to nepohodlne 😀 neviem ako je na tom babo, este nevyslovilo poziadavku na zmenu polohy 😀 a inak som schudla 😀 ale len kilo, tak dufam, ze dole to uz nepojde, lebo sa naozaj snazim jest..ako sa ma malinka timea? vyzera hrozne zlatunko 🙂

mirka12011
20. júl 2010

@zuzumajko kukucni do albumu 😉

mirka12011
20. júl 2010

@zuzumajko no tak na brusku nehajkaj radsej je to pre teba aj pre babo trosku menej pohodlne ako na doku ci chrbte...
kyselina je masaker hnusna, ale to si zvyknes a tak rychlo po porode odvyknes 😉
brusko ajajajaj ono ti narastie nebojaj
moje brusko ju uz malinke 😉 uz len ho spevnit brusakmi 😅 cize po porode brusko pojde dole neverila som ale islo
malinka hajka cakam kym sa zobudi a ideme na prechadzku dnes nieje hic tak fajne....

mimi21mimi
20. júl 2010

@drzkosa Ahojky... b ola som v 20/21 tt v Hlohovci u dr. Brestanskeho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre